Reklama

Depo-Provera

micina (Út, 5. 5. 2009 - 15:05)

Janko, držím palečky, ať už se žádné další bulky neobjeví a drž se, věřím, že je to pro tebe těžké, ale hlavně, že jsi zdravá! Mé známé se zase prozměnu po DP dělaly cysty na vaječnících! Už jsem to tu psala několikrát, ale napíšu to zas, nevím, jak je možné, že něco, s takovými různými vedlejšími účinky, ještě vůbec může být legální a že to naši Dr. píšou, je to fakt síla! jsme málem jak pokusní králíci, napíšeme vám DP a uvidíme, co to s vámi udělá!!!
Danko, při DP je možné asi úplně vše, radím ti, abys na další injekci už nechodila, i když se ti třeba to špinění zastaví. Já jsem neměla "problém" přes 2 roky, co jsem DP měla, ale vše se začlo komplikovat, až jsem vysadila(loni v červnu mi vypršela poslední injekce) a chtěla otěhotnět, začlo krvácení co 14 dní a já teď beru norm. horm. antikoncepci na upravení, protože mi můj nový dr. řek, že tahle DP mi udělala v těle takový zmatek, že tomu musíme pomoct práškama a že on už jí přes několik let neordinuje, že už se za komunistů vědělo, co je to za svinstvo!!! Zvláštní, že ještě spousta dalších "doktorů" tohle asi neví!
Evi, a co ty? Pořád nic? třeba už jsi taky v tom??:-)

Dana (Út, 5. 5. 2009 - 10:05)

Ahoj chtela jsem se zeptat zda je normalni kdyz spinim pri depo-provere.

Zuzka (Út, 5. 5. 2009 - 08:05)

Dobrý den,jakou s ní máte špatnou zkušenost?Já beru D-P 9 měsíců a dozvídám se o ní samá negativa.Zuzka

Návštěvník (Út, 5. 5. 2009 - 00:05)

DepoProvera je největší svinstvo - vhodná tak k antikoncepci ve třetím světě pro domorodky

Zuzka (Po, 4. 5. 2009 - 23:05)

Ahoj Janko.Docela jsi mi tím,co píšeš dostala.Já užívám Depo-Proveru 9 měsíců.Jediné negativum,které to u mě má je to,že jsem přibrala na váze.Ale prsa si začnu kontrolovat.Ovšem nevím jak na to.Poradila by si mi?Zuzka

Janka (Ne, 3. 5. 2009 - 15:05)

Ahoj.Píchala jsem si Depoproveru 2,5 roku.Byla úžasná,nemenstruovala jsem od začátku,žádné přibírání na váze,bolesti hlavy atd.Ovšem až do chvíle kdy jsem si po 1,5 roce užívání našla svou první bulku v prsu.Naštěstí nezhoubný nádor.Za další rok další bulka v druhém prsu.Teprve teď mi onkolog řekl,že to mám s Depoprovery,protože je to pro tělo velká dávka hormonů a doporučil vysadit.Nikdo mi neřekl,že něco takového může nastat a vlastně jsem si pod dohledem lékařů málem způsobila rakovinu prsu.Musím pravidelně navštěvovat onkologii a kdybych něco takového jenom tušila,nikdy bych do Depoprovery nešla.Teď čekám kdy přestane účinkovat,což podle gynekologa bude trvat pár měsíců,protože moje vajíčníky jsou prý dokonale uspány.Chtěla jsem jen tímto upozornit,aby jste si při užívání této antikoncepce častěji kontrolovali i prsa.

Eva (Pá, 1. 5. 2009 - 20:05)

holčiny,mám kočárek firkon twist-trojkolka,hluboká verze a sedací část pro starší děti co už sedí,na oboje nánožník,k tomu deštník na kočárek a taška na kočárek.je používán chvilku po 1 dítěti.má modrou barvu.za cenu 3000kč je v super stavu.sem z chomutova tak lepší by bylo osobní okouknutí,při rychlém jednání ho nechám za 2500kč.kdyby ste měl někdo zájem písněte sem a já napíšu svůj email

Eva (Čt, 30. 4. 2009 - 18:04)

ahoj micino.snad se ti to taky ustálí.jo drž mi palce at už to nedostanu

micina (Čt, 30. 4. 2009 - 10:04)

ahojky, jo, zatím jsem to měla jen jednou po doužívání 1. tabla, takže se asi moc poznat ještě nedá, to se uvidí, až vysadím úplně, ale zatím, v pohodě.:-)Ale jestli to dostaneš Evi normálně, tak snad se to ustálí i mně, až vysadím...:-) držím palečky..

Eva (Po, 27. 4. 2009 - 18:04)

ahoj micino.já doufám že už nic ani nebude.no vidíš já to mám do 14dní dostat.a zatím to máš pravidelný?

micina (Ne, 26. 4. 2009 - 12:04)

Evi, to je super, že ještě nic! Já mám ještě před sebou 14 dní tabletek a pak konec! už se těším!:-)

Eva (Ne, 26. 4. 2009 - 08:04)

ahoj micino.jo vypadá to nadějně.snad to vyjde.co ty?a Lucce samozřejmě gratuluju.

micina (So, 25. 4. 2009 - 21:04)

jé, no, teda, to jsou novinky, gratuluji další šťastné těhulce, Luci, ať se daří tobě i mimisku!:-)
Evi, když jsi měla posl.menzky 9.4., to už máš dneska 17 den, tak to vypadá nadějně, co?, že už se ten menzes dostaví normálně?! Tak to bude supr!

Luci (Pá, 24. 4. 2009 - 20:04)

Evi,
musim te opravit, ja jsem zarnym pripadem toho, ze bez mesicku otehotnet lze... Napred mas totiz ovulaci a pak teprve (pokud neotehotnis) menstruaci... I kdyz jsem svemu gyn. neverila, ze to bez mesicku lze, musim mu dat tentokrat za pravdu - krvaceni se po DP vubec nedostavilo a presto jsem tehotna...

Luci (Pá, 24. 4. 2009 - 20:04)

Ahoj holky,
Ozyvam se sice po delsi dobe, ale s pozitivni zpravou, ktera treba vnese nadeji mezi nestastne uzivatelky DP... Jak uz jsem popisovala nekdy na zacatku brezna, DP mi pichnul dr. nekdy v kvetnu lonskeho roku (asi ctvrt roku po porodu dcery) a protoze se dostavilo silne a dlouhe krvaceni, pridal mi behem mesice jeste dalsi davku DP :-( Vzhledem k tomu, ze se situace opakovala, zarekla jsem se, ze DP uz nikdy vice... Od te doby se menstruace nedostavila a byla jsem z toho docela zoufala, protoze jsme chteli do 2 let dalsi mimi... Pomalu jsem se smirovala s tim, ze druhy prcek uz nebude (kdyz jsem cetla ty vase zkusenosti s vyvolavackami, dalsi HAK a mnoha marnymi pokusy, zalekla jsem se toho a proste to nechala na prirode, at uz to dopadne jakkoliv) a jen tak pro formu jsem si cas od casu udelala gravitest - a ejhle, tento tyden se tam objevily dve carky :-) Podle ultrazvuku jsem v 8.tt. Vzhledem k tomu, ze se zatim jedna o stejne bezproblemove tehotenstvi jako bylo to prvni, bez testu bych to jeste asi nejakou dobu nezjistila, proste bych si myslela, ze prodlouzeny ucinek DP trva a trva... Takze neklesejte na mysli, treba to vyjde i vam ostatnim! Budu drzet palce!

Eva (St, 22. 4. 2009 - 17:04)

naposledy sem to měla 9.-13.4.09 tak uvidím.nevím co jí řeknu asi pravdu,ale hlavně at mě prohlídne co a jak,jestli ty prášky nějak pomohli.jinak mám kontrolu až v srpnu a to je docela dlouho.no a malá jde už v září do školy tak by se mi to těhotenství šiklo.no ale když to nepůjde...

micina (St, 22. 4. 2009 - 17:04)

ahojky, Evi, myslela jsem to nepravidelné krvácení a ne, abych otěhotněla, ale aby ty prášky nebránily ovulaci a otěhotnění, víš, ale taky se mi do dalších hormonů nechce. A co ty? jak dlouho máš od posledních menzek? Myslíš, že se ti to ustálilo? A ty teda dr. řekneš, žes dobrala všecko, to si teda číslo?!:-)

Eva (St, 22. 4. 2009 - 16:04)

ahoj micino.co mám říkat já,já měla dp 5let.no ale nechme to na přírodě.vynechala sem to tak uvidím,už nechci nic brát.v květnu si skočím na gyndu tak jako kdybych to dobrala normálně.ty chceš něco abys otěhotněla?a přestala krvácet jo?bez měsíčků neotěhotníš.

honuska (Út, 21. 4. 2009 - 22:04)

byla jsem třikrát těhotná, naposledy před třemi lety a nikdy jsem neplatila za žádné odběry. Neplatila jsem ani odběr plodové vody. Jen je nešťastné, že se na výsledek plodové vody čekalo měsíc, pak je už miminko velké. Musím ti také říct, že jsem neměla vůbec žádné problémy po odběru. Paradoxně jsem pořád čekala na nějaké problémy, které by měly přijít podle infa z materiálů od lékaře - genetika.

micina (Út, 21. 4. 2009 - 20:04)

Ivi, to je fajn, že je vše o.k.:-) ... s tím skríningem čumím, vůbec nic o tom nevím...možná budeš mít lepší kuknout na jiné stránky, kde píšou těhulky...:-)

Reklama

Přidat komentář