Reklama

Prsty u nohou

milos (So, 26. 3. 2016 - 15:03)

Neni to poprve, co mam prsty...Ja jsem pred dvema lety mel take v zime fialovej palec a druhej prst a bylo to velice neprijemny. Po vysetrenich se prislo na to, ze mam vyrustek na chopartove kloubu a ten brani spravne inervaci a prokrveni prstu. Vyrustek byl operativne odstranen, a potize jsou pryc. Jeden den operace, druhej den domu. Uz druhej den jsem jakz takz chodil a po tejdnu v pohode.

Miroslav Kalous (Po, 6. 7. 2015 - 19:07)

Občas si nehty ostříhám,aby mi nezatrhly fusekle.

Morrígan, dcera (Po, 6. 7. 2015 - 13:07)

Nejlépe je pořád chodit na boso (no, kromě mínus několik stupňů Celsia)

Lenula (Út, 21. 12. 2010 - 21:12)

Ahojky.
Mám problém. Bolí mě prostředníčky na obou nohách. Takové mravenčení. V botech nejde poslední dobu vydržet, k tomu se mi přidala plíseň. Dočetla jsem se, že bolesti prostředníčku můžou být způsobené borcením nožní klenby. Ale mravenčení se mi po 2-3 týdnech roznesla jako by na všechny prsty.Ale pouze ze spodní části nohy... Nevíte co s tím?

Lenka (So, 26. 9. 2009 - 01:09)

Lenko to te vazne...Je pravda že podpora rodiny a blízkých je dost důležitá, právě můj přítel mi pomohl zapomenout na ostych, bere mě takovou jaká jsem, ale možná jsem prostě jen dospěla. Každá odlišnost od ostatních nás dělá více jedinečnými, tak si toho spíž važme :-) Pokud to nevadí zdraví tak je to ok.

marie (Pá, 7. 8. 2009 - 14:08)

je mi už 90 let a mám co ráz menší citlivost na šlapach nohou,aš po kostky,jde to léčit,před rokem jsem to neměla.

betty (Út, 4. 8. 2009 - 14:08)

Lenko to te vazne obdivuju-chtelo by to zalozit klub na podporu sebeduvery lidi trpicim timto komplexem..:)samozrejme zertuju..Od kdy sis rekla,tak dost a budu nosit i zabky?Ja si myslim, ze psych.pomoc v tomto smeru, i ze strany blizke rodiny je dulezita.

betty (Út, 4. 8. 2009 - 14:08)

Snadno se to rika, cloveku, ktery to nikdy nepocitil na vlastni kuzi-ostych, mit na jedne noze mrnavej prst-mensi nez malicek....:(

Lenka (Ne, 2. 8. 2009 - 15:08)

Ahoj, taky mám úplně stejný problém s kratším prsteníčkem na levé noze, ale k tomu mám i kratší prostředníček na noze pravé. Doktoři mi řekli to samé - uříznout nebo nechat být. Další varianta by byla prsty nadstavit, ale nemuselo by se to povést a taky by tam zůstaly dost velký jizvy, který by možná vypadali mnohem hůř. Jsem moc ráda, že slyším že to má i někdo jiný, celej život si s tím připadám opravdu jako nějakej exot, ale už to nezakrývám, chodím i v žabkách, protože maximálně idiot by se mi za to mohl smát. A to stejný platí i pro ostatní (plochý palce, škaredý nehty...) jen IDIOT se posmívá ostatním, tak se holky nebojte a noste cokoliv chcete :-)

Nikola (So, 1. 8. 2009 - 23:08)

Já mám zas palce u nohou jak plácačky na mouchy,hrůza.

Jíra (So, 1. 8. 2009 - 15:08)

Holky neblázněte, to nemá cenu řešit. Kolik jich (zvláště teď v létě) takových potkávám běžně na veřejnosti - vždyť právě u dívky se takové věci tolerují nejsnáz a ještě se kdekdo rád a se zalíbením podívá.
Betty, ten tvůj 2. doktor byl snad magor, co neměl v hlavě rozum.

Návštěvník (Pá, 31. 7. 2009 - 18:07)

To jsem jeste ja pro Xaru-ja to taky tak resim i s botama.A to se mi silene libi otevrene botky a miluju chuzy na boso, to je k vzteku, pritom, jde o 1hloupy kratsi prst.A co rodice, kdyz jsi byla mensi, nezasli s tebou nekam na ortopedii?Jak na to reagovali doktori?

Návštěvník (Pá, 31. 7. 2009 - 18:07)

Ahoj shodou okolnosti, mam uplne stejny problem.Kdysi davno jsem se chtela operovat, ale tenkrat mi 1doktor rekl, ze bych mohla po operaci kulhat,2.doktor,ze by nejlepsi byla amputace prstu-po tak optimistiskem dodani kuraze, ze strany doktoru, jsem to zbabele vzdala.Pokud si chces na toto tema popovidat, ozvi se.Preji hodne kuraze a optimismu,ktereho pri techto problemech je v
zdy potreba.Betty

xara (St, 6. 5. 2009 - 10:05)

ahojky z toho si nic nedelej bud rada ze mas aspon takovehle prsty ja mam na nohou palec normalni pak dva prsty stejne dlouhe,prstenicek mensi nez malicek a malicek o neco delsi nez prstenicek dohromady to dela jakesi schody akorat ze ten prstenicek je nejkradsi nedosahuje mi ani do prvniho clanku prstu,mam to od narozeni.Trapi me to cely zivot nemuzu chodit plavat nemuzu v lete chodit bez ponozek a musim si kupovat bud uzavrene boty nebo boty co prekryvaj prsty ale kdyz si do nich nevezmu ponozky tak se desim abych se nemusela nekde zout to bych se asi propadla hambou ale na druhou stranu si rikam ze sem mozna dopadla jeste dobre.Asi si na to nikdy nezvyknu ale naucim se stim zit.Zkus to taky nic jineho nam asi holt nezbyde

Jarka (Pá, 6. 2. 2009 - 21:02)

Neni to poprve, co mam prsty na nohach fialove a porad studene, strasne to boli a na nekterych mistech nahore na prstech jako u tech nohou, se mi delaji cervene fleky sem tam. Prsty mam stuhle a fakt strasne bolave, i ze spoda mam polstarky fialove, a nehty mam bud bile nebo modre..nevim cim to je..poradte prosím

gizela (St, 4. 5. 2011 - 09:05)

neni nic dulezitejsi nez...ty máš prsty u nohou? to ti je někdo uřízl? většina lidí co jsem viděla mám prsty na nohou

goblinice (St, 4. 5. 2011 - 09:05)

Mam velmi silne prsty na...mam stejny problem,neresim to.uzivam si svych krasnych prstu,muj manzel s tim nema problemy a podporuje me v tom.tak nebrec a uzivej si svych obrovskych,skaredych,tvrrdych a zahnedlych prstu na noze :)

evžen (St, 4. 5. 2011 - 09:05)

Myslim,že jsou...neni nic dulezitejsi nez prsty u nohou,jsou kratke,hebke,muzes s nema stourat kde chces.co vic chces?

Návštěvník (Út, 30. 12. 2008 - 09:12)

Ahoj,
Všiml jsem si tady v této diskusi jedné zvláštní věci, že některé slečny by si rády nechaly zmenšit chodidlo, buď operativně, nebo nějak jinak. Domnívám se, že existuje docela jednoduchá možnost bez operace. Já jsem měl původně nohu velikosti 43 a teď mám velikost 41. Na kluka o výšce 174 cm mám chodidlo docela malé. Já jsem měl na noze u ukazováčku zkřípnutý nerv a prst dost bolel, tak mi na orthopedii nařídili nosit vložky do bot. No a jak vložka začala vytlačovat nárt nahoru a budovat chodidlu lepší klenbu, tak se noha začala zkracovat. Po půl roce jsem si kupoval boty 42 a po dalším půl roce 41 a všechny původní boty 43 jsem vyhodil, protože mi byly velké.

Dříve jsem měl přítelkyni, která měla výšku asi jenom 168cm, ale přitom velikost nohy 44, na prstech velká nehtová lůžka a jeden palec měla vbočenej. Moje expřítelkyně však vůbec nemohla běhat, prostě to nešlo a její chůze také nebyla úplně přirozená. Ona si tak nějak jakoby zvláštně vykračovala. V lodičkách chodit nemohla a na vysokém podpadku už vůbec ne, protože nepropnula nárt.
No a co. V létě si však bez ostychu chodila v sandálech bez zakryté špičky nebo v žabkách a nehty si lakovala většinou bezbarvým, nebo nějakým bílým lakem. Bylo pravdou, že když si oblékla sukni, tak ty její nohy vypadaly zpod sukně trochu divně. Když si ale vzala krátké těsné kalhoty hned pod kolena, a sandály bez zakryté špičky a šla na boso, tak jí ta velká chodidla docela slušela.

Tak se Vás slečny, které si tu stěžujete na velikost svých nohou, palců, kladívkových prstů , že se za ně stydíte, raději chodíte v ponožkách a já nevím kdesi cosi, ptám, proč s tím něco neuděláte? Stačí se jenom trochu jinak obléci a klukům Vaše velké nohy ukázat a uvidíte, že se jim to bude líbit. Také bych zase rád nějakou takovouhle potkal.
Tomáš

Alena (Po, 29. 9. 2008 - 12:09)

Andy ahoj, tvůj problém vidím i v zarůstání nehtů. Kdyžtak se ozvi na footcare"seznam.cz a poradím ti nebo pomůžem (jsem pedikérka, bratr je ortoped). Vše se dá řešit:-)

Reklama

Přidat komentář