Reklama

Podvazky a punčochy

Kamil (So, 22. 5. 2021 - 07:05)

Ahoj Aramisi. Děkuji ti za odpověď. Objednal jsem si podvazkovy pás Elisa od Riwy. Probral jsem to s paní po telefonu. Byla velmi příjemná. Vše jsme změřili a dohodli. Dodací doba do 3 týdnů. Jinak dnes jedu do M. Boleslavi a celý den budu chodit po městě v sukni, samodržících punčochách. Mám připravené 3 sukně, 2x dlouhé 1x mírně pod kolena, 2x samodržící punčochy tělové a černé a 2x punčocháče. Bílé a černé. Vše mám nakládané v batůžku a převlékání na WC v obchoďáku v Bondy. A samozřejmě oběd někde na zahrádce. Už se těším. Pokud se dnešek vyvede, zítra vše zopakuju.
Kamil

Aramis (So, 22. 5. 2021 - 09:05)

Tak to tedy obdivuji tvoji odvahu, Kamile. To já jsem proti tobě úplný stydlín. Punčochy nosím jenom pod kalhotama a pokud si je obléknu pod šortky, tak jenom na túry do přírody a to ještě ve světlých béžových barvách. Ale jak se říká " proti gustu žádný dišputát".

Kamil (So, 22. 5. 2021 - 23:05)

Tak dnes byla 1.letošní procházka v sukni a silonkách po městě. Nejvíc pozornosti jsem zažil v černé sukni kousek pod kolena a černé samodržící punčochy. Zítra chci zkusit ten jediný podvazkovy pás, k němu červené punčochy a černou sukni pod kolena. Mám po 1.ockovani, tak v této kombinaci vyrazím na oběd na zahrádku k Vietnamcům. Dnes jsem tam byl taky, ale jen v černých silonkách a ty tolik nevynikly, jako ty červené. Zkoušel jsem dnes večer ten můj podvazkovy pás a pokud nedělám rychlé a trhavé pohyby tak ty plastové velvety jsou celkem fajn. Ale už se těším na ten nový pás od Riwy.
Kamil

karolina (Ne, 23. 5. 2021 - 05:05)

Jen vyrážej, alespon zestudíš ženy, které chodí v kalhotách. Já už se také chystám do kostela. Mám připravený podvazkový pas se 6 tahouny do Y, tělové punčochy, tanga, krajkovou podprsenku a kombine.

Aramis (Ne, 23. 5. 2021 - 09:05)

Souhlasím s Karolínou, pokud se chceš předvádět tak třeba se ženy chytnou za nos.

Kamil (Ne, 23. 5. 2021 - 08:05)

Kombiné nosila máti. Ona kdysi nosila vlastně, co si vzpomínám jen sukně nebo šaty. V kalhotách jsem ji snad nikdy neviděl. To ještě ani nebyly samodržící punčochy. Co si pamatuju, buď nosila punčocháče, nebo punčochy na podvazkový pás. Dost často jsem si zkoušel její oblečení. Ale nikdy mě nebraly věci na vršek, podprsenka, Kombiné nebo halenky. Vždycky jen spodní díly. Kalhotky, punčochy, punčocháče, sukně. Až teď poslední asi 3 roky když bydlím sám, tak doma nosim jen dámské věci, šaty, noční košile ale hlavně i na noc samodržící punčochy. Hlavně v zimě krásně hřejí a není mi v noci zima. V sukni chodím ven poslední 2 roky a letos jsem k tomu přidal i barevné punčochy a punčocháče. Začátky loni byly těžké, ale zvykl jsem si a i v letošní zimě jsem takto oblečený párkrát vyrazil do města. Bál jsem se, že mi bude zima, ale už v puncochacich o síle 70 DEN a dlouhé černé nemačkavé sukni to bylo ok i v těch největších mrazech. Jednou jsem zkusil i normální punčocháče 20 DEN, ale to nebylo nic moc. Na konci zimy jsem si objednal i punčocháče 100 DEN, ale ty jsem ještě nestihl vyzkoušet. Teď mě začaly lákat punčochy na podvazkový pás. Můj 1.mi přišel tanto týden, ale nevyhovuje mi. Tak jsem si objednal na zakázku u firmy Riwa. Paní jsem vše vysvětlil, podle jejího doporučení změřil všechny moje parametry a mám slíbený pás vyrobit do 3 týdnů. Tak uvidím, jak budu spokojený.
Kamil

karolina (Pá, 21. 5. 2021 - 21:05)

To máš teda odvahu lycrové punčochy pozná každá žena na chlapovy bych to poznala na 3 metry.

Aramis (So, 22. 5. 2021 - 01:05)

Spoléhám se na to,že v době končící pandemie ženy již roušky nenosí a dodržují přitom bezpečné vzdálenosti od jiných osob. I když vzhledem k jejich vrozené "zvědavosti" jeden nikdy neví :))).

Aramis (So, 22. 5. 2021 - 00:05)

Ale mám k tomu positivní zprávu pro milovníky turistiky. Punčochy na nohách jsou perfektní obrana proti klíšťatům, lezly mi po nohách,ale ani jedno se nepřisálo. Ach ty ženy, výrobci prádla se tak snaží,ale ony ty punčochy nosit nebudou !

karolina (Čt, 20. 5. 2021 - 05:05)

Slipy na podvazkový pas ???????

Pepa (Čt, 20. 5. 2021 - 21:05)

Podvazkový pás je elegantní kousek prádla, tak nosit k němu slipy je minimálně neestetické!

Axel (Čt, 20. 5. 2021 - 22:05)

Ptám se neznale - o co si tedy podle Vás mám k pásu a punčochám, když jdu do práce, oblíct?

Pepa (St, 19. 5. 2021 - 23:05)

Najít podvazkový pás, který plně vyhovuje, je tak trochu alchymie. Většinou se člověk trefí až na několikátý pokus. Když se pak přestane vyrábět, tak nové kolečko. U těch vyšších návleků, kde je dolní okraj pod rozkrokem, se nosí prádlo pod. Když je potřeba, tak se návlek stáhne i punčochami dohromady dolů a pak zpět. Některé pásy vypadají na tom webu celkem dobře, ale je prostě potřeba je vyzkoušet.

Pepa (St, 19. 5. 2021 - 17:05)

Kvalitní podvazkové pásy, které bezpečně udrží punčochy, je problém koupit. Já osobně si nyní objednávám pásy na míru u Riwaa Nerona.

Aramis (St, 19. 5. 2021 - 08:05)

Mrkni se na www.e-puncochace.cz - viz doplňky.

Pepa (Po, 17. 5. 2021 - 08:05)

První kvalitní podvazkový pás jsem měl od firmy RAGO a prádlo se muselo pod. Švy a lemy slipů dělaly pod pásem docela slušné otlaky až modřiny, tak jsem přešel na kalhotky a byl klid. Pochopitelně tenčí materiál dámského prádla je výhodnější i z hlediska tepla. Dobré je nosit body s podvazky, které to vyřeší dohromady. Nyní nosím vyšší kalhotky na pás, většinou klasické bavlněné, tanga občas hlavně v létě.

Aramis (Po, 17. 5. 2021 - 11:05)

Já jsem si teď koupil od Klingela ve slevě pěkný korzet se 4 plastovými velvetami. Ty velvety musím pochválit, jsou široké a perfektně drží na punčochách. A když si vezmu přes korzet ještě podvazkový pás bokovku s dalšími 4 velvetami tak to už je dohromady 8 velvet na kterých punčochy drží a jsou perfektně napnuté. Teď v chladnějším počasí mi tato kombinace vyhovuje.
Jinak pokud se týká nošení korzetu tak dámy mě možná nepochopí. Ale my muži (alespoň někteří) máme ve stáří problém s růstem prsů. Jak jsem to konsultoval s lékařem, je to způsobeno
úbytkem hormonu testosteronu a někteří muži se,podobně jako ženy s povadlými prsy, za to stydí a řeší to plastickými operacemi v cenách řádově desetitisíce Kč.Já jsem to vyřešil tím,že nosím tzv.sportovní podprsenku. A ten korzet se mi hodí i na mojí páteř,která i po 2 operacích není OK. Tak tolik na vysvětlenou.

Kamil (So, 15. 5. 2021 - 22:05)

Taky nosim samodržící punčochy. Ale nedávno jsem si objednal podvazkovy pás a chci zkusit i tento dámský vydobytek. Potom poreferuju co mi vyhovuje víc. V místě silikonových pásků jsem si vyholil nohy a když si dám záležet na vypnutí punčoch, tak mi ani nesjíždějí z lýtka.
Kamil

Aramis (Po, 17. 5. 2021 - 16:05)

A také bych chtěl trochu polemizovat s tvým rčením,že podvazkový pás je dámský výdobytek, Kamile. Ženy to nerady slyší,ale když se skutečně podívají do historie vývoje spodního prádla tak zjistí,že tomu tak není. Neboť ještě na konci 18.století nosili muži hedvábné punčochy s podvazky, podvazkový pás se objevil na trhu až ve 20-tých letech 20.století a elastický podvazkový pás v 50-tých letech 20.století. Pokud by tě ta historie zajímala více,tak stručný přehled najdeš na www.vintageundercover.com - viz historie spodního prádla.

Aramis (Út, 18. 5. 2021 - 13:05)

A ještě bych k tomu doplnil informaci pro fajnšmekry. Podvazkový pás byl autorizován a patentován krejčím Earlem Garterem z Queensu v New Yorku,který jej vymyslel pro svou invalidní manželku Gertrudu Garterovou. Takže obdobný příběh jako u vzniku punčocháčů,které vymyslel v roce 1953 Allen Gant pro svou manželku Ethel,jak už jsem dříve uvedl. Vše se dá dohledat na internetu.

Reklama

Přidat komentář