Reklama

Podvazky a punčochy

Pepa (Ne, 23. 5. 2021 - 15:05)

To ano, ale těžko jdou tyto pásy navzájem zaměnit (✷‿✷)!

karolina (Ne, 23. 5. 2021 - 21:05)

Ale ti naši hokejisté si asi vzali na sebe asi ty dámské podvazkové pasy, hrajou jak ženský.

Aramis (Po, 24. 5. 2021 - 09:05)

Ba ne Karolíno, zvolili si špatný typ podvazků. Jak jsem se díval na jejich konstrukci tak mají ten s pouze 4 tahouny. Takže asi mají strach,že jim při útoku spadnou štulpny. Měla bys jim zavolat,že jim půjčíš ty svoje bezpečné podvazky.

Pepa (Ne, 23. 5. 2021 - 22:05)

(✷‿✷)

Pepa (Pá, 21. 5. 2021 - 06:05)

Punčochy se z podvazku uvolní většinou při povolení napnutí, stává se to např. u předních podvazků při sezení. U zadních to bývá spíš velkým namáháním tak při sezení zejména u plastových podvazků.

Kamil (St, 19. 5. 2021 - 06:05)

Včera mi přišel první podvazkovy pás s plastovými velvetami. Drží dobře, ale radši bych vyzkoušel nějaký širší s kovovými velvetami. Tenhle se mi zdá takový forovy a myslím že moc nevydrží. Máte prosím někdo nějaký tip. Potřeboval bych XL velikost.
Děkuji za radu. Kamil

Axel (St, 19. 5. 2021 - 20:05)

Taky mám jeden od Riwy, akorát ty tahouny udělala dost krátké, takže se musí punčochy natahovat a je malá vůle pro nastavení délky tahounů. Ty na e-punčocháče taky vypadají dobře, dle mého názoru jsou rozumně použitelné dva: ICON a Harlow- ten užší. Ty úzké nic neurží, protože sjedou samy. Jak je pás pevný se pozná také podle toho, že se vyrábí v několika velikostech (protože drží a tolik se nenatahuje). Ty hodně široké taky budou držet, ale zas se přes ně špatně natahují slipy, holt to navzájem koliduje.

Ludmila01 (Čt, 20. 5. 2021 - 19:05)

Axeli, při zhotovení podvazkového pásu na míru.... u Riwy sdělujete v objednávce obvod pasu, míru od pasu k punčochám, případně Vaše individuální přání. Patrně došlo k pochybení z Vaší strany poskytnutím nevhodné míry. U Riwy jsem se doposud nesetkala se zhotovením, podvazku, který by nesplňoval mé požadavky k mé naprosté spokojenosti.

Axel (Čt, 20. 5. 2021 - 22:05)

Dovoluji si oponovat - chtěl jsem délku k punčochám 25 až 30 cm (tedy nastavitelný rozsah) a je to 25 cm při nastavení maximální délky.

Pepa (Čt, 20. 5. 2021 - 20:05)

Plně potvrzuji, první pás fungoval dobře, ale při používání jsem za sebe ještě upravil své požadavky a další jsou už naprosto výborné.

Ludmila01 (Čt, 20. 5. 2021 - 22:05)

Ne nadarmo se říká Pepo.... dvakrát měř, jednou řež.... Obzvláště u mužů :-) kteří mají oproti ženám přeci jen....něco navíc.
Dovolím si s prominutím v této souvislosti otázku. Vyhovuje Vám pánský podvazkový pás od Riwy svým střihem nebo byla nutná....v " zájmové oblasti " určitá korekce.... Mám na mysli zejména komfort při nošení.

Aramis (So, 22. 5. 2021 - 08:05)

Jinak tvůj dotaz,milá Ludmilo, mě inspiroval k zamyšlení,jak je to s tou "zájmovou oblastí". Onehdy jsem totiž brouzdal na internetu a studoval nabídky těch "prohnilých západních e-shopů" a narazil tam na e-shop ve kterém nabízeli celý sortiment pánských punčocháčů,které měly v zájmové oblasti rukávový otvor. Zřejmě nějaká módní návrhářka popustila uzdu své fantasie a představovala si,že chlap nosí punčocháče i v době,kdy je jeho pánská okrasa v tzv. pracovním režimu. Což mě docela pobavilo. Takže si začínám vážit toho,když chlap raději nosí podvazkový pás s punčochama. U podvazkového pásu taková "úprava" opravdu nehrozí.

Pepa (Čt, 20. 5. 2021 - 23:05)

Jistý výčnělek, který ženy nemají, nevadí, pás je nad ním. Problém je spíš jiný tvar pánve, ženy mají výraznější boky, na kterých podvazkový pás lépe drží. Proti pánskému podvazkovému pásu, který je na webu Riwy, se můj pás liší. Aby lépe udržel silnější tah kompresních punčoch, tak je vyšší, má vyztužený horní lem a přední díl je z nepružného materiálu. Nosím k němu jednoduché vyšší kalhotky, které poskytují i onomu výčnělku pohodlí, protože na rozdíl od většiny pánského prádla je materiál kalhotek tenčí a pružnější.

Aramis (Pá, 21. 5. 2021 - 08:05)

A ještě dovětek k tomu "výčnělku" :))). Nejenže nevadí,ale naopak je spíše výhodou. Pokud podvazkový pás sjíždí,tak se o něj aspoň zastaví......

Aramis (Čt, 20. 5. 2021 - 12:05)

Ono se skutečně těžko radí nějaký konkretní podvazkový pás, každému na jeho těle může sedět jinak. A také možná se na tuto záležitost díváme moc technicky a zapomínáme na estetickou stránku věci,kterou máme každý také jinak nastavenou. Já,když si vybírám podvazkový pás nebo punčochy, tak se mi musí především líbit a pak teprve posuzuji jejich technické parametry. A jejich obliba se u mě také mění časem,takže začínám trochu chápat ženy,proč utrácí tolik peněz
Zkrátka, člověk si musí umět vybrat spodní prádlo tak aby se mu líbilo, dobře sedělo a cítil se v něm dobře.

Aramis (Čt, 20. 5. 2021 - 16:05)

A ještě bych k tomu doplnil,Kamile. Já,pokud bych se teď rozhodoval pro nový podvazkový pás, tak bych zkusil Tvarující pás s bočním zipem Kudreshov,který najdeš na www.klingel.cz. Je dostatečně široký,takže nesjíždí, má sice plastové velvety,ale kvalitní a bytelné,takže punčochy v něm perfektně drží. To mohu potvrdit,protože stejné velvety mám na svém korzetu,který jsem od Klingela koupil a jsem s nimi spokojen. Dodatelnost zboží přes e-shop od Klingela také proběhla bez problému. Co se týká zvolené velikosti,doporučuji si přečíst recenzi uvedenou u tohoto sortimentu.

Kamil (Pá, 21. 5. 2021 - 06:05)

Děkuji Aramisi za vyčerpávající odpověď. Já celou zimu nosil dámské punčocháče pod kalhoty, protože dělám venku, ale ve volném čase a o víkendech a když se teď už pozvolna otepluje beru si na ven pod sukní samodržící punčochy, které mi na lytku drží krásně a nemám problém, že by mi padaly, ale už delší dobu mě lákají punčochy na podvazkový pás. Tak jsem hledal a nakonec koupil 3 různé podvazkové pásy a teď je zkouším. Nejlepší se mi zdá takový široký, trošku stahovací pás na 2 velvety na každé noze. Ten mi vyhovuje, co se týče obvodu pasu, ale má plastové velvety, které jsou dost forové. Občas se stane, že hlavně ta zadní se při sedu uvolní. Tak proto bych chtěl zkusit ty kovové. Určitě zkusím objednat ty, co doporučuješ. Dík za radu. Kamil

Aramis (Pá, 21. 5. 2021 - 08:05)

Rádo se stalo,Kamile. Jinak na téma plastové versus kovové velvety jsem tady "filosofoval" 19.dubna (viz str.109) i jak případný problém řešit, tak se nechci opakovat. Já se raději těším na dnešní jarní túru při které provětrám své lycrové punčošky v nových outdoorových šortkách ...

Kamil (So, 22. 5. 2021 - 07:05)

Ahoj Aramisi. Děkuji ti za odpověď. Objednal jsem si podvazkovy pás Elisa od Riwy. Probral jsem to s paní po telefonu. Byla velmi příjemná. Vše jsme změřili a dohodli. Dodací doba do 3 týdnů. Jinak dnes jedu do M. Boleslavi a celý den budu chodit po městě v sukni, samodržících punčochách. Mám připravené 3 sukně, 2x dlouhé 1x mírně pod kolena, 2x samodržící punčochy tělové a černé a 2x punčocháče. Bílé a černé. Vše mám nakládané v batůžku a převlékání na WC v obchoďáku v Bondy. A samozřejmě oběd někde na zahrádce. Už se těším. Pokud se dnešek vyvede, zítra vše zopakuju.
Kamil

Aramis (So, 22. 5. 2021 - 09:05)

Tak to tedy obdivuji tvoji odvahu, Kamile. To já jsem proti tobě úplný stydlín. Punčochy nosím jenom pod kalhotama a pokud si je obléknu pod šortky, tak jenom na túry do přírody a to ještě ve světlých béžových barvách. Ale jak se říká " proti gustu žádný dišputát".

Reklama

Přidat komentář