Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Miluna (Út, 19. 1. 2021 - 11:01)

Nežiju vůbec stejně.Nevim co by mělo být stejnýho? Do práce lezu i když už mi to taky nebaví ale mam to do konce ledna,tak už to nějak vydržim.Pak změnim obor abych měla změnu,jestli vůbec něco najdu.Svět je v piči.Prý se to asi děje ne jen kvuli snížení populace ale aby byl zpátky komunismus.

Návštěvník (Út, 19. 1. 2021 - 13:01)

Milčo, komunismus u nás nikdy nebyl. Jediný co nám hrozí je diktatura. Až Babiš skoupí všechny malé živnostníky, co padnou a pak nám bude diktovat jak žít. Země je zadlužená, lidi přijdou o práci, o bydlení, ale on je vysmátej a dál čerpá dotace určený jiným.

Miluna (Út, 19. 1. 2021 - 13:01)

Přesně tohle v tom vidim co píšeš.Takový jistý náznaky se objevujou a je jasný že nekonečný lackdowny k tomu vedou protože to nikdo dlouhodobě neutáhne.A k tobě Lallo tak ještě že to máš lepší.Mě to trvalo 3 dny to motání hlavy,teď se to zdá lepší ale teď mi prozměnu asi na mě jde migrena.

lalla1 (Út, 19. 1. 2021 - 13:01)

:)) tak Milu, komunistická filozofie by se ti mohla líbit, ti razí heslo: Každému podle jeho potřeb :)

Fernando (Út, 19. 1. 2021 - 00:01)

No nedivte se, u nás uklízečkám kdysi propláceli i víc než 6 hodin a měly ještě u cizích podniků vedlejšáky, a když potom jedna obzvlášť činorodá baba vykázala za den 25 hodin, tak to ňák zatrhli...

di (Út, 19. 1. 2021 - 05:01)

To byla ta ženská hodně pracovitá když dokázala dělat za den tolik hodin :-))

Milčo, (Po, 18. 1. 2021 - 20:01)

psala jsi že jsi tam jen brigádně, párkrát do týdne a občas tam nejseš, tak nevím. A co tam děláš šest hodin jako uklízečka? Ten Sergej už by musel mít někde místo dohodnutý, nevěřím stejně že po roce někde začne, to už je dlouhá doba, odvykl si.

Miluna (Po, 18. 1. 2021 - 22:01)

To byla ještě ta předchozí brigáda,ta byla lepší a tahle je horší a špinavější.A uklízim šest hodin, 4h jen 2x abych to upřesnila.Sergej už dohodlý místo má ale čeká na ty papíry.Začít bude muset,už mu stejně budou končit prachy a kdyby to mělo být takhle dál jako tenhle rok tak to už bych nevydržela.To bych mu radši řekla že se vracim k rodičum a rušim podnájem.

Milčo, (Po, 18. 1. 2021 - 22:01)

že se ještě ptám, vy jste takhle utratili celé dědictví jen abyste nemuseli pracovat? Proč jste za to třeba něco většího nekoupili, zahrádku a tak, nebo to neuložili dětem na spoření?

Návštěvník (Po, 18. 1. 2021 - 23:01)

Byly to Sergejovi peníze. Proč by Ukrajinec tady kupoval zahrádku nebo dával své peníze Milčiným dětem? Rozhodl se je utratit za věci, jídlo a je to jeho rozhodnutí, né?

Milčo, (Po, 18. 1. 2021 - 23:01)

jo jasně, chápu, jen mě to tak napadlo, vy Romové to asi máte jinak.

asi (Út, 19. 1. 2021 - 09:01)

nečteš dlouho, tady nejsou přímo Romové, ale mají aspoň někteří zčásti romské předky. A jejich chování je podobné.

Návštěvník (Po, 18. 1. 2021 - 23:01)

:))

Miluna (Po, 18. 1. 2021 - 20:01)

Ne já dělam Po-pátek,denně na šest hodin.A děti jsou u mě teď častěji než u babičky.Jen teda Zdena bývá ráda s tetou a sestřenkou,za to kluk je radši sám,tak ten se častěji drží doma..M.moc dík,kéž bys měla pravdu.Je to moje největší přání aby se vše vrátilo do toho jak to bylo dřív a teď vim že už bych si toho vážila protože ten pocit že nebudu moct někdy navštívit svoje oblíbený podniky to by mi v minulosti přišlo jako zlej horor a že on bude takhle bez práce jen doma,z toho bych měla horory.Jestli dostane zpátky práci která ho bude bavit a ještě mi někdy v budoucnu nechaji otevřený třeba restaurace,tak jako fakt si toho budu vážit a nebudu to brát jako samozřejmost.Dneska byl Sergej v pohodě tak já fakt nevim jak se tak mění.Jen teda mi začal kupovat různý prádla jako nosí štětky.Mam z toho různý pocity.Už mam tolik prádel i různý síťový a různých kalhotek všech možných střihů a barev.Když chce sex tak mi vždy nějaký prádlo vybere a svazuje mi a tak.Dělá ze mě opak než vnitřně sem ale já to pro něj udělam aby byl doma klid protože jeho pak nálady a vzteklosti nezvládam.Já už sem nějak citlivá na tu ukrajinštinu když pak mluví nasraně a i ukrajinsky,asi si to umíte představit a nadává pak třeba nahlas i na balkoně,je mi pak z toho divně.Přitom se mi pak sám bojí když mam v ruce nůž.Nesnášim takový dny,kdy je ve vzduchu napětí.chci takový dny jaký byl dnes.

M. (Po, 18. 1. 2021 - 14:01)

Vím že sem moc nepíšu, ale anonymně názor napíšu. Za rok ušla Milča velký kus cesty. Má domov, chlapa co ji má rád a u sebe děti! Ok, kluk je v pubertě, ale z toho vyroste. Má práci. A teď se objevil Luboš. Doufám, že to Milčino bezpečí, teplo, domov, nerozbije.

Návštěvník (Po, 18. 1. 2021 - 15:01)

Nemá děti u sebe, jsou u rodičů a vždycky na pár dní syn u Miluny. Milánek je naštěstí u Štefana. Práci má pár týdnu, tak dvakrát třikrát do týdne na pár hodin .To není práce. Jo, myslíš to dobře ale je to jinak.

Ota (Po, 18. 1. 2021 - 07:01)

Tak máš Milčo něco jako Stockholmský syndrom k Sergejovi.Má tě prostě tak zmanipulovanou a omotanou že neumíš odejít,aspoň teda ne i s dětma.Tak ti teď nezbývá nic než doufat jestli už bude fungovat. Nakonec vidíš jak to dopadlo,chodíš do práce ty a on sedí doma. Ale neumim si představit kdyby si ho seřvala jak psala Andy ať už jde, ten by si to nenechal líbit jak ho znám.

M. (Po, 18. 1. 2021 - 14:01)

Vždyť Milča není Sergejova oběť. Ona nemá kam jít. Že po tý době co jsou doma si lezou na nervy, to je jasný. Oba jsou trochu nevyrovnaný, ale pokud Sergej Milču nebije, myslím, že by s ním měla zůstat. Až bude chodit do práce, nebudou se tak často vidět a budou se na sebe těšit. Stejně si myslím, že by se Milče po Sergejovi za chvíli stýskalo. On jí má rád. Půjde snad už do práce, jaro je tu za dva měsíce a bude snad konečně líp.

Miluna (Ne, 17. 1. 2021 - 21:01)

17:21,já už moc nečtu ty klasický media.Ani v tv nesleduju zprávy.Právě spíš vnímam jiný pohled různých lidí.Jinak je to trochu lepší ale on mi opět provokuje a vyvolává neklid.Vydržel být v pohodě jeden den a opět se chová mrzutě a jde z něj dusno a napětí a tim ho vyvolává i ve mě.Takže Ota neměl pravdu.Kdyby mě někdo z toho vysvobodil tak bych byla ráda.Ale musim šetřit a uvidim časem.A dík za radu s cukrem.Kačo dík,kdyby se to opakovalo pujdu k doktorovi.Snad to neni výsledek rok toho hnusnýho života.

Miluna (Ne, 17. 1. 2021 - 15:01)

Tak sem koukla a BMI mam 21 ale psalo to ideální váha.Ale je pravdou že po Renouškovi za ty roky sem zhubla a hubnu dál už pomalu víc než sem chtěla.Pár dní když mi je psychicky ze všeho zle tak jim opravdu málo ale včera i dnes se snažim a jim i když necítim hlad.To je moc dobře že sis postěžovala,aspoň tu na to nejsem sama.Tak ještě že si tam nebyla sama a měla si tam manžela.Mě Sergej taky sebral a donesl na postel a dal pití.Ale jinak už mam zas strachy ze všeho.Já už prostě potřebuju normální život:'( ještě se uvnitř třesu ale Rivotril sem si zatim nebrala.

Reklama

Přidat komentář