Reklama

Matky, které převychovávají syny na dívky

Petr (Čt, 9. 8. 2012 - 10:08)

U nás to začalo jako dětská hra se ségrama, vyrůstal jsem v čistě ženské domácnosti se třema sestrama jako nejmladší. Ale šlo vidět, že i mámě vyhovovalo mít samé holky. Nakonec jsem jako kluk chodil jen do školy a do taky nebyl vyloženě klučičí styl. Doma jsem byl Petruška a i na ven, prázdniny a výletyto byly šatečky, sukýnky ... Nejdřív mi to trochu vadilo ale bral jsem to jako hru, pak mě to ale začalo takovým dětským způsobem vzrušovat, pristě něco jako zakázaného, být na cizím území, pro všechny holčička atd. No asi ve 12 to bylo takto napsoledy, ale myslím, že mě to dost ovlivnilo. Nikomu nic nevyčítám, ale zdravé pro psychický vývoj to moc není.

Olča (Út, 7. 8. 2012 - 20:08)

Ahoj Marku,
Lenku jsem...Radku, to byla určitě moc zajímavá životní zkušenost.:-)
Chtěla jsem se zeptat, jestli jsi musel nosit i holčičí spodní prádlo? Nosit kalhotky asi pro tebe coby kluka muselo být docela nepohodlné, ne?

Radek M. (Po, 6. 8. 2012 - 10:08)

Radku a jak dlouho Ti trvalo...Ahoj Marku,
Lenku jsem začal poslouchat asi tak po jejích třech, čtyřech návštěvách u nás doma. Musím ale opakovat, že Lenka byla opravdu hodná holka, vůbec nijak nezneužívala toho, že ji musím poslouchat, ještě navíc, když mě třeba učila převlékat panenky, tak jsem na ní občas byl nepříjemný, protože jsem se pořád dost styděl,tak nešla na mě žalovat, jen mě upozornila, že to může jít na mě říct mámě, nebo se pochlubit ve škole, což ale neudělala.
Na těch prázdninách mě její kamarádky braly úplně v pohodě, žádné problémy mi nedělaly, naopak jsme se rychle skamarádili. Lenka holkám řekla, že mám zálibu ve zdobených věcech, tak mi i holky půjčovaly svoje oblečení, abych nenosil jen Lenčino.

Anna (So, 4. 8. 2012 - 16:08)

Zdravím :) jsem matka 11ti letého syna, žiji s ním sama, otec nás opustil už dávno. Po přečtení toho fóra, jsem si řekla že by to stálo za to, zkusit tento způsob výchovy na synovy, myslím si že by mu to prospělo. Nemám však ve svém okolí nikoho s dívkou či dívkami v tomto věku, na koho bych se mohla obrátit aby byly přítomné při převýchově, proto zde píši a hledám touto cestou ženu, či rodinu s dívkou (dívkami) ve věku cca 9 - 12 let kteří by měli zájem se spoluúčastnit. Kontakt na mě v elektronické podobě: [email protected]

Marek (Pá, 27. 7. 2012 - 15:07)

Před Lenkou jsem dostal...Radku a jak dlouho Ti trvalo než jsi se Lence podřídil a poslouchal ji? A jak jsi byl na těch prázdninách tak Tě holky vzali mezi sebe nebo Ti spíš dělaly zlo a šikanovaly?

Marek (Út, 17. 7. 2012 - 18:07)

Když je ten kluk na holky fakt hnusnej a pohrdá s nimi tak si myslim ze je takova prevychova dobry vychovny prostredek, neni ji ale vhodne pouzivat na vsechny kluky. Ja osobne mam k holkam takovej divnej vztah (je mi 20) a myslim si ze kdybych v mladi neco podobneho zazil bylo by to pro me lepsi a muj vztah k holkam by byl ted lepsi.

Radek M. (Út, 17. 7. 2012 - 15:07)

Slepice jedny bláznivý !Něco novějšího by nebylo? Tohle jsem tu už četl. Já si to ale po mých zkušenostech vůbec nemyslím.

.. (Út, 17. 7. 2012 - 14:07)

Slepice jedny bláznivý !

Radek M. (Út, 17. 7. 2012 - 12:07)

Ahoj, dostával jsi před...Před Lenkou jsem dostal výprask asi dvakrát, nebo třikrát. Bylo to ze začátku, když k nám Lenka začala chodit a máma mi přikázala, že se mám naučit si hrát jako holka a Lenka mě to měla naučit. To jsem se bránil a Lence nadával. Potom jsem se jí musel před mámou omluvit a poprosit ji, aby mě učila chovat se jako holka.

Radek M. (Út, 17. 7. 2012 - 12:07)

Radku, to byl opravdu velice...Aneta je opravdu moc pěkné jméno, v tom s Tebou naprosto souhlasím, ale mě říkali Adélka, to je trochu něco jiného. Musíš si to příště lépe přečíst. :-)

Radek M. (Út, 17. 7. 2012 - 12:07)

Díky za odpověď. Co jsi...Musel jsem nosit sukně s volánky a k nim halenku, také dost často i šaty. Těch měla Lenka, stejně jako sukní, docela hodně a protože měla ráda zdobené věci, tak samozejmě ty šatičky byly zdobené krajkami, řasené, nebo s mašlemi. Prostě ten princeznovský typ. K tomu i odpovídající boty, což bylo docela nepříjemné, protože zatímco oblečení mi padlo dobře, tak boty měla Lenka o trochu menší, takže mě trochu tlačily.

Mara (Út, 17. 7. 2012 - 09:07)

Nadávat ženským do slepic,...Ahoj, dostával jsi před Lenkou třeba výprask a nějaké takové tresty nebo jen to převlíkání?

Spolupráce na k (Čt, 12. 7. 2012 - 04:07)

Dobrý den,

ráda bych oslovila lidi, kteří jsou ochotni se anonymně, ale otevřeně svěřit se svými problémy a životními zkušenostmi.
Jedná se o autentické příběhy/osoby a rozhovory s nimi ze kterých vzniknou nejprve materiály a poté kniha rozhovorů o skutečných lidech.
Vše naprosto anonymně. Nemusíte uvést své jméno, svou adresu ani jména jiných osob. Jde mi jen o upřímnost a ochotu sdílet s jinými lidmi své zkušenosti a vnitřní prožitky.

V případě zájmu napiště na mail: [email protected].

Štěpán (Po, 9. 7. 2012 - 17:07)

Radku, to byl opravdu velice...Když mi bylo asi 6 nebo 7 let, tak jsem chtěl nosit sukně, ale máma mi to rázně zatrhla. Naštěstí se zdá, že dnes už jsou lidi k tomuto víc tolerantní.

gerka (Po, 9. 7. 2012 - 15:07)

A heleme se. A pak že prej to klukům škodí.

Aneta (Po, 9. 7. 2012 - 15:07)

Jako holka jsem ze začátku...Radku, to byl opravdu velice zajímavý příspěvek do této diskuse. Je vidět, že převlékání za holčičku může klukům i prospět, Tvoje maminka určitě udělala moc dobře a jsem ráda, že jsi takhle i získal hodně kamarádek. A jak se ti líbilo nosit Lenčino oblečení a co na to vlastně Lenka říkala? Já kdybych byla na jejím místě, určitě by mě to těšilo, že můžu takhle někomu pomoci. Také věřím, že Ti to určitě moc slušelo, v těch 9 letech jsou ještě kluci jemní v rysech a udělat z nich holčičky je určitě i velice roztomilé. :-D To, že Tě maminka přejmenovala na Anetku byl dobrý nápad, je to moc hezké jméno, to vím sama nejlíp.
Já sama mám osmiletou princeznu a kdyby třeba přišla s tím, že by se chtěl některý její kamarád převléknout za holčičku, ráda bych mu půjčila její oblečení a kdyby to mělo posloužit takovéhle dobré věci, neváhala bych ani vteřinu.

Roman (Po, 9. 7. 2012 - 15:07)

Jako holka jsem ze začátku...Díky za odpověď. Co jsi tedy konkrétně nosil?

R.

Radek M. (Po, 9. 7. 2012 - 14:07)

Díky, že jsi napsal, Radku....Jako holka jsem ze začátku chodil jen doma, potom když jsem byl u Lenky na chatě, tak i na veřejnosti, to jsem psal ve svém prvním příspěvku.
Začalo to v mých devíti letech a potom to pokračovalo přibližně do mých dvanácti, ale to už jsem to vyžadoval sám, protože se mi to líbilo.

Roman (Po, 9. 7. 2012 - 12:07)

V naší rodině otec ve své...Díky, že jsi napsal, Radku. Jako holčička jsi chodil jen doma nebo i na veřejnosti?

Do kolika let jsi byl takto oblékán?

Měj se,

R.

Radek M. (Po, 9. 7. 2012 - 12:07)

Tam kde funguje otec ve sve...V naší rodině otec ve své roli vůbec nefungoval. Byl to jen primitivní hulvát a jeho odchodem se naše rodinná situace zlepšila, i když to tak zpočátku nevypadalo. To, že mě máma nutila oblékat se a chovat jako holčička beru z dnešního pohledu jako její velkou zásluhu, jelikož když si vzpomenu, jak mě otec neustále masíroval svým negativním vztahem vůči ženám, tak věřím tomu, že kdyby s námi zůstal, tak jsem mohl skončit jako on, alkoholik a násilník.
Znovu opakuji, že nelituju té "převýchovy" a naopak na to rád vzpomínám a jsem mámě i vděčný.

Reklama

Přidat komentář