Reklama

Matky, které převychovávají syny na dívky

Tak (Pá, 30. 11. 2012 - 12:11)

Dobrý den,
sice to sem asi...tomu jako nerozumím,možná vám tu někdo napíše,že má podobný problém,ale kdyby tohle dělal můj syn,tak se přiznám,že bych se toho obávala.Třeba o nic nejde a je to jenom banalita,no jsem ráda,že takové věci nemusím řešit.Je to takové zvláštní a v 9 ti letetech už dítě dospívá,nikdy jsem se s tím nesetkala,aby si dítka rádi zkoušely oblečení druhého pohlaví.

Martina T. (Pá, 30. 11. 2012 - 12:11)

Dobrý den,
sice to sem asi úplně nepatří, ale jiné podobné téma jsem na Doktorce nenašla.
Mám devítiletého syna, který se v posledních pár týdnech chce oblékat jako děvče. Začalo to tak, že na kroužku plavání během výcviku vlezl do šatny děvčat a tam si začal zkoušet oblečení spolužaček. Nachytala ho učitelka, které bylo divné, že se dlouho nevrací z WC, kam řekl, že jde.
Promluvila jsem si s ním a pak ho vzala pro jistotu i k psycholožce na pohovor a ta mi potom řekla, abych ho hlavně netrestala a nebo mu to nevyčítala, že to v tomhle věku nemusí ještě nic znamenat a chce to čas. Také mi řekla, abych mu zkusila očas příležitostně vyhovět alespoň pro doma.
Tak bych se chtěla zeptat i zde, jak bych měla postupovat?
Prosím pouze seriózní odpovědi, o nadávky a urážky nestojím.
Nebo našla by se zde maminka se stejným, nebo podobným problémem? Ráda uvítám jakoukoliv radu, nebo pomoc.
Možno i psát na mail [email protected]

Děkuji.

??? (Po, 15. 10. 2012 - 12:10)

Právě že ne bohužel :( :DHm, nevím, jestli by se Ti to jako klukovi líbilo, kdybys musel nosit dívčí oblečení a hrát si s panenkami.
Co tady čtu v příspěvcích, tak ze začátku se to nelíbilo nikomu, někdo se s tím potom smířil a někdo taky ne...

Danek (Po, 15. 10. 2012 - 10:10)

Ja som žil iba s matkou a tá chcela mať dievčatko, tak ma aj tak obliekala od perinky,(vraj.vid.foto)napokon som sa vzoprel, dievčenské šaty na dvore podpálil a bol pokoj. Po prepustení z ústavu žijem v rodičovskom dome sám ako chlap a neznášam dievčatá...

Marda (Po, 15. 10. 2012 - 10:10)

Tak jestli tě máma...Právě že ne bohužel :( :D

Danka (Po, 15. 10. 2012 - 06:10)

A co máme psát? Pro takové...Tak jestli jsou pro tebe ženy slepice, tak jsi pěkný hlupák a primitiv.
A jestli si myslíš, že pro chování takových matek není žádné vysvětlení, přečti si starší příspěvky v této diskuzi, dělají to třeba z důvodů, že chtěly dceru, nebo, jak tady někteří psali, z výchovných důvodů.

Danka (Po, 15. 10. 2012 - 06:10)

Tak pište ale !! Tak jestli tě máma vychovávala jako holku, tak to sem klidně napiš, co ti brání.

... (So, 13. 10. 2012 - 06:10)

A co máme psát? Pro takové chování některých matek je nevysvětlitelné a není pro to žádné rozumné vysvětlení?Takové matky opravdu patří jedině do blázince, jiné vysvětlení pro to není!A že některé slepice jsou opravdu bláznivé!

Marda (Pá, 12. 10. 2012 - 20:10)

Tak pište ale !!

Milan (Čt, 11. 10. 2012 - 19:10)

Co je novýho ? Pište pište.Pište :D

Citron (Po, 8. 10. 2012 - 18:10)

Co je novýho ? Pište pište.

Milan (Út, 14. 8. 2012 - 13:08)

Souhlasím se Slavomírem,...Když holka chodí oblečena jako chlapec, tak je to v pořádku, ale naopak ne. Divné myšlení.

Radek M. (Ne, 12. 8. 2012 - 21:08)

Neřekl bych že jsem hetero,...Souhlasím se Slavomírem, že v tomhle případě se spíš jedná o nepravou homosexualitu, nebo díky té výchově v dětství spíš o poruchu pohlavní identity. Já tedy naštěstí v tomhle směru na sobě žádné negativní následky nepozoruji, možná je to také tím, že u mě to převlékání trvalo jen pár let a začalo až v poměrně pozdním věku.
Je pravda, že v pubertě mě to nošení dívčího oblečení také spíše vzrušovalo, to tady ostatně popsalo více diskutujících, ale já to spíš bral jen jako náhražku ženského těla, protože když jsem potom měl už skutečné vztahy se ženami, tak jsem s tím přestal. Naopak bych tu "dívčí" životní epizodu vyzdvihl v tom, že kromě výše popsaných následků pro můj další život jsem se ještě díky pohybu v dívčím kolektivu naučil holkám víc rozumět, což se mi později bohatě zúročilo při bezproblémovém navazování známostí se ženami.

Radek M. (Ne, 12. 8. 2012 - 21:08)

Radku, to byla určitě moc...Olčo, co se týče toho spodního prádla, tak jsem ho nosil na střídačku, někdy ano a někdy ne, Lenčina máma mi ho občas k ostatnímu oblečení přibalila. Nepohodlné to nebylo, v tomhle věku kluci ještě nejsou moc vyvinutí, takže nosit kalhotky bylo v podstatě stejné, jako běžné slipy.

Slavomir (Ne, 12. 8. 2012 - 14:08)

Neřekl bych že jsem hetero,...Vďaka za odpoveď, ale pokiaľ viem, tak homosexualita je geneticky podmienená. Ale existuje aj NEpravá homosexualita, ktorá je naučená, to by mohol byť tvoj prípad.

Petr (So, 11. 8. 2012 - 22:08)

"Takže žiju jako gay,...Neřekl bych že jsem hetero, spíš nevyhraněný, nevím, s muži zastávám ženskou roli - nejen v sexu, prostě tak nějak celkově.

Slavomir (So, 11. 8. 2012 - 20:08)

Neříkám, že to nebyla..."Takže žiju jako gay, holím sa všude, používám ženskou kosmetiku a nosím i kalhotky"...

Predpokladám, že si heterosexuálne orientovaný, len životný štýl (oblečenie a pod.) máš ako žena. Nevidím v tom problém. Ak to považuješ za problém, tak si nechaj narásť bradu a nos trenírky.

V minulosti bol známy fenomén "berdaš - berdach" - šaman, ktorý sa obliekal ako žena a naopak. A domorodci v tom nevideli problém. Naša kultúra je aj v tomto iná - ale dá sa to zmeniť (individuálnou) aktivitou.

Petr (So, 11. 8. 2012 - 19:08)

Petře, můžu se Tě zeptat,...Neříkám, že to nebyla zajímavá zkušenost, ale spíš jsem k tomu byl veden než abych to sám chtěl. Poznamenalo mě to spíš negativně, měl jsem pak problémy chovat se jako kluk i problémy ve vztahu k holkám - nebyl jsem prostě ve vztahu ten mužský prvek, takže zájem o mě mělo jen málo holek a moc to nefungovalo, na druhou stranu pro hodně z nich jsem byl důvěrný kamarád. Takže žiju jako gay, holím se všude, používámm ženskou kosmetiku a nosím i kalhotky. Stále zvažuji změnu pohlaví ale netroufám si.

Ondřej (Pá, 10. 8. 2012 - 14:08)

Narazil jsem na tuhle diskuzi a jsem rád, že sem konečně někdo nahodil tohle téma.
Když to tady tak pročítám, tak vidím, že popsané příspěvky mají dost společných rysů, u mě to bylo dost podobné jako u Radka.
V mým případě to začalo v mejch osmi, což si pamatuju přesně, protože jsem končil druhou třídu na základce. Naši se tehdy rozváděli a mě máma poslala na prázdniny k její kamarádce z práce a ta měla dvě holky, jedný bylo deset a druhý třináct. No a pochopitelně protože byly dvě a já tam nikoho neznal, tak jsem si musel hrát s nima, takže to trvalo jen pár dní a napadlo je, abych se převlíknul za holku a hrál si s nima jako holka. Já jsem se bránil a brečel, jenže holky se spikly proti mě a když jsem chtěl jít žalovat jejich mámě, tak mi Andrea, ta starší, řekla, že jestli se nepřestanu bránit, tak mě večer obě zbijou. Před mámou to samozřejmě zapřely a řekly, že jsem s tím přišel já sám. No a jejich máma místo aby se mě zastala, tak ještě řekla že je to bezvadnej nápad a hned mi i začala vybírat oblečení. Takže to nakonec dopadlo tak, že jsem musel nosit sukně, šaty a ostatní holčičí oblečení. Byl jsem z toho docela zoufalej, ale holky se ke mě od tý doby začaly chovat úplně jinak, byly na mě hodný a bylo vidět, že se jim to líbí, když jsem s nima jako holka. A mě se to začalo postupně taky líbit, poznal jsem, že holky jsou stejně bezvadný jako kluci a dokonce i po pár dnech jsem se jich zeptal, jestli bych s nima mohl jet jako holka i na výlet do města. Jak se tady už psalo, bral jsem to jako takovej tajnej výlet na holčičí polovinu a říkal jsem si, že kdyby to někdo z mejch kamarádů doma věděl, tak by mi moh i závidět. Chodil jsem potom i na koupaliště, nosil jsem holčičí plavky, holky mi říkaly Andrea a nikdo si ničeho nevšimnul. A když skončily prázdniny, tak už jsme byli nejlepší kamarádi a chtěl jsem k nim jezdit častěj. Jezdil jsem tam pak každé prázdniny a i kdyžtam se mnou byla i máma, tak jí to moje hraní na holku nevadilo, akorát pak někdy v jedenácti mě to už začalo i vzrušovat sexuálně, takže mě to pak máma už musela zakazovat. Ale je fakt, že mě to asi poznamenalo v tom, že mě dodneška vzrušuje nosit ženský oblečení, ale dělám to jen doma v soukromí a přítelkyni to vůbec nevadí, naopak mě v tom ještě podporuje.

Olča (Pá, 10. 8. 2012 - 10:08)

U nás to začalo jako...Petře, můžu se Tě zeptat, v čem konkrétně a jak moc Tě to ovlivnilo? Zda nějak negativně pro Tvůj další život, či pozitivně? Pročítám si pozorně tuhle diskuzi, protože se na toto téma chystám napsat pojednání o genderových specifikacích mládeže a za jakýkoli poznatek budu velmi vděčná.
Děkuji.

Reklama

Přidat komentář