Reklama

Matky, které převychovávají syny na dívky

!!! (St, 12. 12. 2012 - 16:12)

...Ty magore vymaštěnej, přestaň tady zadělávat tu diskusi těmi tvými kydy a táhni! Ber to jako varování, nebo si zjistím odkud píšeš a pak budeš mít hodně velký problémy.

. (St, 12. 12. 2012 - 00:12)

.

. (St, 12. 12. 2012 - 00:12)

.

. (St, 12. 12. 2012 - 00:12)

.

. (St, 12. 12. 2012 - 00:12)

.

ty seš ten sam (Út, 11. 12. 2012 - 21:12)

Je docela zvláštní, že...ven

ven.

ven,..

ven...

..

Štěpán (Út, 11. 12. 2012 - 19:12)

Dobrý den, děkuji za...Je docela zvláštní, že má zájem o použité oblečení. Bohužel to evokuje víc otázek než odpovědí. Na druhou stranu se zdá, že už má nějakou konkrétní představu, řekl vám, co se mu líbí, ale ještě neřekl proč. Určitě je na místě otázka, proč chce obnošené věci, v čem jsou podle něho lepší než nové? Zdůraznil bych, že holky vždy dávají přednost novému oblečení. Dále, jak se ptá Olča, chce šaty po nějaké konkrétní dívce? Nebo je mu to jedno, hlavně když budou nevyprané a načichlé potem? To už by byl fetišismus. Zásadní otázka však je, kdyby měl nějaké oblečení splňující jeho představy, co by s ním dělal? Chtěl by v něm chodit ven mezi ostatní? Cvičil by v dresu gymnastiku? Nebo má úplně jiné záměry? Současně bych se mu snažil vysvětlit, že žádné oblečení z něj holku neudělá, i kdyby se stavěl na hlavu. Pokud chce být jako holka, nabídněte mu, že vám třeba může pomoct s pečením cukroví nebo se věnovat jiným "dívčím" činnostem. Já jsem například v jeho věku rád vyšíval.

Jana (Út, 11. 12. 2012 - 15:12)

vypadněte úchyláci, nebo...Tak ty máš opravdu dost... :-D Jsi ostuda každé diskuze, nikdo tě tu nechce a nikdo o tebe nestojí, vzbuzuješ u mě jen pohrdavý úsměšek. Když si tak libuješ ve vyhánění, tak vypadni ven ty sám. Chybět nikomu nebudeš.

Jana (Út, 11. 12. 2012 - 15:12)

běž honit péro jinam ty...Jak vidím, tak v každé diskuzi se najdou idioti, kteří umějí jen urážet, místo aby přispěli nějakou konstruktivní myšlenkou,což je tvůj případ ty chudáčku, který se neumíš ani podepsat. Příspěvek Zdeny měl na rozdíl od tvého, hlavu a patu a připadá mi naprosto logický a rozumný. navíc ve spoustě věcí s ním souhlasím.

Milan (Út, 11. 12. 2012 - 15:12)

Milane,protože kluk je kluk...Skotové a Řekové chodí v sukni, a je to normální, a hlavně pohodlné v létě, když je 30-35 st.C.

Zdena (Út, 11. 12. 2012 - 14:12)

Případ syna paní Martiny rozhodně není ojedinělý, v tom s paní Olčou naprosto souhlasím. Během své pětadvacetileté pedagogické praxe jsem se s podobnými, nebo stejnými případy setkala několikrát a můžu s naprostou jistotou říci, že všichni chlapci, kterých se to týkalo, byli vždy více, či méně nešťastní, a v drtivé většině případů se skutečně jednalo o jistý způsob úniku, ať již třeba z důvodů šikany, jak již Olča zmínila, nebo i problémů v rodině. A platilo to kupodivu i v případech, které měly i možný sexuální podtón, který může být v případu syna paní Martiny.
Radila bych jí, aby rozhodně se synem o této věci hodně mluvila, nic nevyčítala, či jinak naznačovala, že se jedná o cosi špatného, naopak je zde nutná absolutní důvěra, tolerance a pochopení. Možná by i pomohlo, kdyby syn paná Martiny měl kupříkladu kamarádku, které by se mohl svěřit a která by tuto jeho zálibu tolerovala, alespoň dle mých zkušeností to několikrát skutečně pomohlo.
Je také pravdou, že v poslední době jsou skutečně ve společnosti více protěžována děvčata na úkor chlapců, např. vychází mnoho časopisů určených výhradně děvčatům, v oblasti rozmanitosti nabídky hraček mi rovněž připadá, že větší důraz je kladen na dívky, atd.
Nevidím naprosto nic špatného, nebo odsouzeníhodného na situaci, kdy chlapec projeví zájem o nošení dívčích šatů, ovšem je bohužel nutné počítat s nepochopením společnosti i dětského kolektivu, na rozdíl od opačného případu, kdy děvčata nosí chlapecké oblečení, zajímají se o dříve čistě chlapecké činnosti.

Sabina (Út, 11. 12. 2012 - 14:12)

Milane,protože kluk je kluk a holka je holka.Ty chodíš v sukni?

Milan (Út, 11. 12. 2012 - 14:12)

Ty jseš ale idiot!!A proč? Napiš něco logického, a ne osobní útok!

! (Út, 11. 12. 2012 - 11:12)

Ty jseš ale idiot!!

Milan (Út, 11. 12. 2012 - 10:12)

Myslím, že každému chlapečkovi prospěje, když bude vychováván jako děvčátko.

Olča (Út, 11. 12. 2012 - 08:12)

Dobrý den, děkuji za...Dobrý den Martino,
jsem ráda, že jste se se synem dobrala k podstatě jeho problémů a můžu Vás ujistit, že rozhodně nejste jediná maminka, která musí řešit takouhle záležitost. Podle toho, co píšete, si myslím, že Váš syn skutečně může mít něco společného s fetišismem. Ale v žádném případě nepropadejte panice, není to žádná tragédie, zkrátka je to součást lidského života a nejedná se o nic strašného. Zkuste se syna zeptat, zda vyžaduje oblečení po některé knkrétní dívce, nebo je mu to jedno, jaké přitom zažívá pocity, atd. Je totiž možné, že je třeba Váš syn zamilovaný do některé kamarádky, nebo spolužačky a chce být tímhle způsobem stále s ní, nebo se opravdu může už jednat o uspokojování podvědomých erotických tužeb. V devíti letech už děti nejsou zdaleka tak malé, jak si mnohdy myslíme a sexuální stránka v tomhle věku, zvláště u chlapců, už může hrát dost velkou roli. Nevím, jak dalece jste tuhle možnost se synem, nebo tou psycholožkou probírala, ale rozhodně bych tuto možnost nebrala na lehkou váhu.
Pokud Vám to nebude vadit, napište, jestli se Vám syn s touto choulostivou věcí svěřil a pokud by se tato možnost potvrdila, pokusím Vám pomoci, jak postupovat dál.
Přeji Vám hezký den a držte se.

Martina T. (Po, 10. 12. 2012 - 12:12)

Dobrý den Martino,
Váš...Dobrý den, děkuji za reakce.
Pro Olču a Štěpána:
o té šikaně ve škole, coby příčině, mě to napadlo také, dokonce i ta doktorka se mě vyptávala, jestli syn nemá problémy s učením, nebo spolužáky, ale v tomhle problém zřejmě nebude, protože učení mu jde výborně, zatím měl vždy samé jedničky a vypadá to, že nejinak tomu bude i teď v pololetí. A když jsem s ním o šikaně mluvila, tak si taky na nic takového nestěžoval.
Je ale na druhou stranu pravda, že moc kamarádů nemá, je také spíš takový zamlklejší a než aby chodil ven, tak raději leží doma v knížkách. O nějaké čistě klukovské záliby také nejeví přílišný zájem, třeba fotbal, nebo hokej mu vůbec nic neříká, ze sportu má rád akorát plavání, ale když jsem si s ním před pár dny znovu dlouze o té jeho zálibě promlouvala, vylezlo z něj, že se mu také moc líbí gymnastika.
A tady se možná dostáváme k příčině problému, protože gymnastika se mu líbí prý hlavně kvůli holkám, které cvičí v dresech a pak z něj také vylezlo, že i na plavání se rád kouká po holkách v plavkách.
No, a co se týče toho oblečení, tak má nejraději vysloveně hodně dívčí věci, např. zdobené sukně, halenky, šaty, zdobené silonky, lesklé střevíčky, atd. pak i ty zmiňované dresy a plavky. a to vše nejlépe v růžové, nebo jiné světlé barvě. To mi také objasnilo příhodu z léta, když jsme byli na výletě a v autobuse s námi jela paní s dcerou, která měla na sobě právě krásné kanýrové šatičky a lesklé botky. Syn chtěl neustále sedět co nejblíž a pořád si tu holčičku prohlížel. Já si naivně myslela, že se mu třeba líbí, ale teď to spíš vypadá, že se mu víc, než ta holčička, líbilo spíš to, co měla na sobě.
A další věc, která mě docela znepokojuje, je to, že když jsem mu navrhla, že mu tedy pár věcí koupím, aby v tom mohl doma chodit, tak chtěl jen věci, které už nějaká holka před ním nosila, nové ho moc neláká.
Napadlo mě, že možná to třeba souvisí s nějakým fetišismem, ale zase na druhé straně v devíti letech mi na takové věci připadá ještě moc malý.

Štěpán (Čt, 6. 12. 2012 - 18:12)

Dobrý den,
sice to sem asi...Už jsem to tu psal dřív, mám to podobně. Když mi bylo asi 6 nebo 7 let, chtěl jsem nosit sukně, ale máma mi to zatrhla. Pak jsem sice dělal jakoby nic, ale stejně jsem to měl pořád v hlavě. Poté, co jsem se odstěhoval od rodičů si kupuji oblečení sám - pánské i dámské a střídám to. V sukni chodím jenom doma, ale třeba dámské rifle nosím i ven. Nejsou nijak extravagantní, takže to nikdo nepozná, a připadají mi pohodlnější než pánské. Nejsem transsexuál, nechci se stát ženou, ale na tomto prostě ujíždím. Myslím si, že vašeho syna to bude stejně pořád lákat, tak jako mě. Souhlasím, že nemá smysl ho trestat, jen bych mu řekl, že neměl lézt holkám do šatny a měl se s tím nejdřív svěřit. Jak píše Olča, zkuste zjistit důvody, co ho k tomu vede. Také se zeptejte, co se mu z dívčího oblečení líbí nejvíc, jestli sukně, boty, nebo jestli se mu třeba jen líbí růžová barva. Naznačte, že byste byla ochotná mu nějaké dívčí oblečení koupit, ale nechcete to udělat, protože by se mu ostatní kluci smáli. Podle toho, co odpoví, vám pak zase můžu poradit jak dál.

!!! (Ne, 2. 12. 2012 - 18:12)

Občas by jste se měly taky nad tím zamyslet, proč to asi ti kluci dělají? Dost často vyrůstají vedle děvčat a vy, aniž by jste si to uvědomili děláte mezi chlapci a děvčaty takový rozdíl, že se chlapci chtějí vyrovnat.Těžce nesou, že ve všem upřednostňujete děvčata. Ti malí kluci nepochopí, že oni jsou děvčata a mají jiné potřeby a chtějí také být středem pozornosti. To, že kupujete nové věci, oblečení a vše jen děvčatům a oni musejí nosit jen co zbude nebo co už děvčata nechtěji a nejen oblečení. V těch chlapcích to zůstane a jednou se to proti vám obrátí.Vzpomenete si na mě jednou.

Olča (Ne, 2. 12. 2012 - 13:12)

Dobrý den,
sice to sem asi...Dobrý den Martino,
Váš problém není zase tak ojedinělý, jak by se mohlo zdát. Je určitě moc dobře, že jste vyhledala i odbornou pomoc a souhlasím s tím, že určitě je hloupé syna nějak trestat, nebo mu něco vyčítat, spíše by bylo dobré pátrat po příčině. Nevím, jak moc jste se synem o tom mluvila, ale třeba to může být jen zvědavost, nebo naopak i třeba tzv. "úniková reakce".
Znala jsem maminku, která měla úplně stejný problém se synem jako Vy a tam to bylo způsobeno tím, že chlapec byl dost introvertní a ve škole díky tomu terčem šikany ze stran spolužáků. Následkem toho se utvrzoval v přesvědčení, že by bylo lepší být spíše dívkou, protože děvčata nikdo ve třídě z kluků nebil a také se kamarádil hlavně s děvčaty, protože ta nebyla agresivní jako kluci a nacházel u nich mnohem větší pochopení a pocit bezpečí.
Nevím, jak je na tom po téhle stránce Váš syn, ale mohla by to třeba být jedna z příčin, ovšem samozřejmě je možné, že ve Vašem případě se může jednat o něco zcela jiného.
Přeji Vám hodně zdaru a pevné nervy.

Reklama

Přidat komentář