Reklama

TAJEMNO - Paranormální jevy.

vaidja (So, 12. 8. 2017 - 20:08)

Snažil jsem se na to...Pokud jde o běžného ducha, je to osoba jako každá jiná, jen nemá fyzické tělo. Někteří z nich ani nevědí, že jsou po smrti. Uvězněni jsou zde na Zemi, nemohou zatím odejít do dalšího fyzického těla nebo na vyšší úrovně. To jim bude umožněno, až vyprší jejich karmický trest, což může trvat dost dlouho, ale jejich vnímání času je jiné než naše. Může jim v tom pomoci někdo jiný, když ví jak. Jsou to jistě politováníhodní jedinci, kteří tu trpí (v buddhismu jsou označováni "hladoví duchové", protože mají stejné touhy jako za fyzického života, včetně hladu). A dnes jsou lidé, kteří je pro zábavu vyvolávají nebo se na ně chodí dívat jako do zoo. Je zřejmé, že jim to dobré nálady nepřidá. Proto oceňuji ty, kteří je odvádějí. To je skutečně záslužná pomoc.

Martin-názor (So, 12. 8. 2017 - 19:08)

Snažil jsem se na to podívat s té druhé strany a vcítit se do té energie,musí to být hrozné být uvězněn v nějakém časoprostoru ,či místě,nevíme na kolik je ta hmota-energie schopna přemýšlet,chápat,vnímat,slyšet,proč je zlá a jiná zase ne,co se musí stát tady na zemi,aby byla schopna odchodu je mi těch duchů-prosím nesmějte se-vcelku líto,jsou jistě bezmocní,když se potulují po světě,upozorňují na sebe a třeba chtějí jen pozornost,něco říci,ale pomoci jim nedokážeme,protože nic moc nevíme.

vaidja (So, 12. 8. 2017 - 09:08)

Anonymka: "...jak na to..."neznám případ, že by se duch přestěhoval za živým obyvatelem"

Já jo. Jedná se o rodinné nevyřešené problémy nebo nějakou jinou připoutanost zemřelého k žijící osobě. Další důvod může být, že za tím stojí další osoba (magie).

"ty předměty nutně musejí někde (někomu) chybět, ... Možná, že tady je příčina našich rozmrzelostí, kdy se obviňujeme navzájem nebo sami sebe z nepořádku a svádíme to na zapomnětlivost, demenci nebo Alzheimra"

Pokud se jedná o opakované podivné, tj. běžnými příčinami obtížně vysvětlitelné jevy. K tomu bych přidal další, jako neobvyklé chování malých dětí a domácích zvířat: https://www.youtube.com/results?search_query=dog+cat+sees+ghost

"V tom asi nemá jasno nikdo"

Při studiu souvisejících informací z různých starobylých tradic se to začne skládat dohromady a dávat smysl. Proč někdo neodejde? Krátká odpověď je - protože je k něčemu zde připoután nebo je mu to znemožněno vyššími autoritami
(např. v případě sebevraždy), protože porušil univerzálně platné zákony (v sanskrtu zvané dharma).

Fido (So, 12. 8. 2017 - 02:08)

se na něco zeptá a poté...Anonymka: "...jak na to kdo přišel, že má doma duchy..." - Ta moje známá, jejíž případ jsem tady nedávno popsal, to zjistila nějaký čas po nastěhování. Nikdy se jí nic neztratilo, ale chvilkově ho zahlédla, a to běžně za bílého dne, třeba jen oči, část postavy, zvuk kroků...

(Exorcista): Osobně nejsem příznivcem vyhánění ani jiných násilných postupů. Nejde o ďábla, ale třeba o duše lidí, kteří nás buď znali, nebo o nich nevíme vůbec nic.

"já bych určitě šla bydlet jinam..."/"Přestěhování někdy pomůže a někdy ne, záleží na příčině." - Tak já osobně neznám případ, že by se duch přestěhoval za živým obyvatelem. Výjimku ovšem tvoří časté jednorázové případy, kdy se duch přijde takzvaně "rozloučit" (i po pohřbu) nebo oznámit svou smrt, a to i na místa, kde za svého života ani nebyl.

Jeden autor(-ka) tady před časem popisoval nevysvětlitené nálezy drobných předmětů porůznu v domě (bytě): neplatné mince, předměty denní potřeby a tak. Z toho by vyplýval logický závěr, že ty předměty nutně musejí někde (někomu) chybět, jak to tady krásně popisuje vaidja (klíče). Možná, že tady je příčina našich rozmrzelostí, kdy se obviňujeme navzájem nebo sami sebe z nepořádku a svádíme to na zapomnětlivost, demenci nebo Alzheimra. :-)

Martin: "...nemám v tom jasno,...že tato energie neodejde tam, kam patří." - V tom asi nemá jasno nikdo; hodně vysvětlil páter Ferda, ale věci jsou, jak je vidět, složitější. Proto je užitečná každá diskuse, názor a zkušenost.

dotaz (Pá, 11. 8. 2017 - 21:08)

jsem psal já Martin,zkušenosti nemám,zajímalo mne pouze procento úspěšnosti,víte každý exorcista řekne tu stránku té úspěšnosti a nikdo se nebude vychloubat s tím,že se to prostě nepovede,budu tu asi za blbce,ale nevím jestli je ten duch energie,která zůstala po smrti a nemůže odejít nemám v tom jasno,proč se vlastně stane,že tato energie neodejde,tam,kam patří.Myslím,že to zajímá hodně lidí,jen se nechtějí zeptat,protože to ví jako každý,ale já se to nemohu nikde dočíst...děkuji za názory a odpovědi M.

vaidja (Pá, 11. 8. 2017 - 20:08)

se na něco zeptá a poté...Problém vidím v anonymitě a obecnosti. Kdyby dotyčný uvedl kontakt a více příznaků, někdo by se mu možná ozval, i když tohle není k tomu určený prostor.Ty příznaky lze najít popsané na mnoha webech a fórech. Přestěhování někdy pomůže a někdy ne, záleží na příčině. Lepší než vyhánění je pokusit se vyřešit problém. Jestli máte zájem o osobní zkušenost, připojte se k nějaké paranormální pátrací skupině.
Mé známé se v jejich domě několik let ztrácely předměty, hlavně klíče. Někdy je našla jinde, někdy už ne. Dospěli jsme k tomu, že se to děje od smrti její matky a v bytě, kde matka umírala (rodině patří několikapatrový dům, v němž některé byty obývají a jiné pronajímají). Doporučil jsem jí, ať si s matkou promluví jako by tam byla a vyřeší s bratrem umístění matčiny urny, což bývá častý zdroj nespokojenosti zemřelého. Matka se jí pak zjevila ve snu, odpověděla na její návrh a ona udělala, co matka chtěla. Jev ustal a už se neopakoval. Zanedlouho jsem měl pocit, že se její matka přišla podívat ke mně domů, aby viděla, co jsem zač.

exorcista (Pá, 11. 8. 2017 - 16:08)

chtěl bych se zeptat,zda se...dá se vyhnat.Jen to je o člověku,jeho zkušenosti,a někdy i trpělivosti.

Někdo (Pá, 11. 8. 2017 - 13:08)

se na něco zeptá a poté už žádná odezva.Mě by například zajímalo,jak na to kdo přišel,že má doma duchy,co se mu doma děje? Přiznám se,že já bych šla určitě bydlet jinam,já si to vlastně neumím ani představit,že by se třeba něco samo od sebe hýbalo a tak.

Karel (Čt, 10. 8. 2017 - 20:08)

chtěl bych se zeptat,zda se...Dá se vyhnat každý. Ale pozor, občas se tomu říká "vyhánět čerta ďáblem". :-)

Charon (Čt, 10. 8. 2017 - 20:08)

chtěl bych se zeptat,zda se...Chce to výkonnější vysavač.

A (Čt, 10. 8. 2017 - 20:08)

chtěl bych se zeptat,zda se...jaké máte s nimi potíže? Už jste se sami o něco snažili? A od které doby vám o sobě dávali vědět?

dotaz (Čt, 10. 8. 2017 - 19:08)

Pokud mate pitize s...chtěl bych se zeptat,zda se dá každý duch v domě ,z domu vyhnat,nebo se to i někdy nepovede a z duchem se "nehne,,děkuji

Pavel (Čt, 3. 8. 2017 - 22:08)

Když juř o snech. Antický...děkuji Kájo za info..!!!!!!!!!!

exorcista (Ne, 23. 7. 2017 - 12:07)

Každý kdo má zájem na...Pokud mate pitize s paranormalnimi jevy ve vasem dome,byte,ozvete [email protected]

Petr (Ne, 23. 7. 2017 - 12:07)

Každý kdo má zájem na...Nevim kdo tady porad tapetuje odkazama.Jen filozofovani.Naposledy jsi mel problem ohledne duchovna...Jen se slovickari.

Karel (So, 22. 7. 2017 - 21:07)

Když juř o snech. Antický snář od Artemidora z Efezu. Čerpal z něj i dr. Sigmund Freud.

https://uloz.to/!41fcrDV7N/snar-rar

vaidja (So, 22. 7. 2017 - 10:07)

. Přirozené sny mohou být...> Písmo varuje před vyhledáváním znamení, a to bez ohledu na to, zda se tato znamení objevují v přirozených snech, nebo v různých jiných událostech. (5Mo 18:10–12;

kupodivu sny ani znamení nejsou v tom výčtu přímo zmíněny:
https://www.bibleserver.com/text/CEP/5.%20Moj%C5%BE%C3%AD%C5%A1ova18

Shogun (Pá, 21. 7. 2017 - 17:07)

. Přirozené sny mohou být...Sny jsou krásné tajemné jevy, velice rád si vykládám jejich poselství. Občas hledám něco jako znamení i v jiných jevech, a je mi zcela u prdele, co si o tom myslí nějaký fanatický jehovista. Nebo spíš naopak: pokud bude křesťanský fanatik o něčem neutrálním vykládat, že je to špatné a "od satana", tím spíš mě to bude zajímat.

sny (Pá, 21. 7. 2017 - 11:07)

. Přirozené sny mohou být vyvolány určitými myšlenkami nebo emocemi, rozrušením nebo denními událostmi (úzkostí, tělesným stavem, zaměstnáním apod.). (Ka 5:3) Tyto sny nemají žádný zvláštní význam. (Ža 73:20) Hladovému člověku se může zdát, že jí, a žíznivému, že pije, ale když se tito lidé probudí, jejich potřeby nejsou uspokojeny. S podobným přeludem se setkaly všechny národy, které ‚vedly válku proti hoře Sion‘. (Iz 29:7, 8)
O pohanském názoru na sny je v jednom slovníku uvedeno: „Babylóňané se na sny tak spoléhali, že v předvečer důležitých událostí spali v chrámech a doufali, že dostanou radu. Řekové toužící po uzdravení spali ve svatyních Aeskulapa a Římané v chrámech Sarápida. Egypťané zhotovovali podrobné knihy sloužící k výkladu snů.“ (Harper’s Bible Dictionary, M. Millerová a J. L. Miller, ed., 1961, s. 141) Mezi věrnými Židy a ranými křesťany však takové zvyklosti neexistovaly. Písmo varuje před vyhledáváním znamení, a to bez ohledu na to, zda se tato znamení objevují v přirozených snech, nebo v různých jiných událostech. (5Mo 18:10–12;

Karel (Pá, 21. 7. 2017 - 06:07)

přemýšlí o životě a...Každý kdo má zájem na mnoho otázek najde odpověď. Jen musší mít trochu snahy, trpělivosti, odvahy a chuti experimentovat. Jako např. indičtí bhatijogini, kteří páchají emditace o jménu bůžka kterého uctívají aby se jim viditelně projevil, viz pro příklad Ramakrišna a jeho vize bohyně Kali. Nebo někteří křesťanští mystici kteří páchají to samé, viz spisy Karla Weinfurtera. Nebo členové např. Oxfordské occultní lóže Golden down, kteří pácbají evokace vyšších bytostí aby došlo k jejich viditelnému projevu.
http://www.lawbright.com/logdos/phulint.html
http://www.lawbright.com/logdos/

A tak pododnně. Jiná individua pouze planě filosofují.

Reklama

Přidat komentář