Reklama

TAJEMNO - Paranormální jevy.

magie (Út, 15. 8. 2017 - 21:08)

znáte to rčení ,zoufalci dělají zoufalé věci,jeden z vás tu píše,nechte je odpočívat v pokoji,ač mne láká tajemno a vše s tím spojené v tomto ohledu jsem trochu ten posratý,jak tu zase píše jiný pisatel a souhlasím s tímto názorem nikoho nevyvolávat,proč taky,smysl to nemá,nikdy už to nebude člověk co býval ,už patří do jiné dimen.vyrovnat se se smrtí je velmi těžké a to jsou ti co dělají zoufalé věci,proto má být člověk k těm co má rád milující za živa,potom už se to napravovat nedá,když člověk zemře,má to být konec,má se pohřbít a vzpomínat v dobrém,je nějaký vůbec důvot,proč mluvit s mrtvolou????

Máš (Út, 15. 8. 2017 - 16:08)

Možnost komunikace se...naprostou pravdu a právě proto bych do toho nikdy nešla.Je to prostě ze strachu a čeho se bojíš,to si k sobě přivoláváš.Ono,když fakt uvidíš,že se to před tebou hýbe,na ty písmenka třeba,tak potom tím víc žiješ,víc se tím zabýváš a je to akorát,aby se z toho dotyčný zbláznil.I já si myslím,že nic dobrého v tom není.

Karel (Út, 15. 8. 2017 - 07:08)

Krásná stránečka těch co nepolemizují, ale páchají praktické pokusy na ověření existence duchovna. Pro Angličtináře.

http://www.lawbright.com/logdos/

Stránka Oxfordské lóže Golden down jejíž členové nepolemizují o tom co je možné či nemožné ale páchají praktické pokusy. A prý se jim semo tamo povedou. Viz Evocation Phul, Evocation Hagith.... etc.

Diskuzní fóra takových individuí jsou např. na

http://studioarcanis.com/index.php

a jinde, sarčí zagůglit a vyjede toho mnohem, ale skutečně mnohem více.

Za branami (Út, 15. 8. 2017 - 07:08)

O tom co je duševní porucha...psychiatrické léčebny určitě... :-)

Karel (Út, 15. 8. 2017 - 06:08)

to duševní porucha nebo...O tom co je duševní porucha či výmysl lze polemizovat. A to tak, že velmi. :-D

Karel (Út, 15. 8. 2017 - 06:08)

Názory se různí. Zaasejc podle východních nauk - viz nejen Bardo Thedol (je volně na netu v pdf, stačí zagůglit) se duch zemřelého obvykle do 40 dnů po smrti přeftěluje do nové existence. Tedy už jde o jiné individum.

Fido (Út, 15. 8. 2017 - 02:08)

že někteří je...Možnost komunikace se zemřelými rodinnými příslušníky je samozřejmě velmi lákavá myšlenka; jak uvádí pisatelka z 13.8. (ve 12.56 hod.), může to přinést uklidnění a jakési psychické vyrovnání. Ale četl jsem (tady na Doktorce) několikrát velmi výrazné varování, aby se do toho nikdo ani v dobrém úmyslu nepouštěl. Ne že by se to nemohlo povést, ale je zde údajně dvojí velké nebezpečí ze strany "zlých sil" (chcete-li - duchů), zvláště při písemném styku (tabulka s abecedou/sklenička a podobně): na váš "komunikační spoj" se rychle napojí a buď

1. předstírají, že jsou ona žádaná osoba, ochotně odpovídají místo ní a dávají vám naprosto falešné informace

nebo

2. mlčí a toutéž cestou proniknou do vašeho soukromí; pak skrytě škodí jinak (nebezpečí úrazů, zdravotních potíží, psychických problémů, škod a nevysvětlitelných nepříjemností).

Potom je prý opravdu těžké se jich zbavit. Osobně na to nemám názor, ale od dalších pokusů mě to odradilo.

Buď je (Po, 14. 8. 2017 - 23:08)

si myslíte o posedlosti...to duševní porucha nebo podvod... Ďábel a bůh patří do téže skupiny hloupých výmyslů...

co (Po, 14. 8. 2017 - 23:08)

si myslíte o posedlosti Ďáblem?Je to nemoc,nebo to opravdu existuje,pokud ano,jak se to stane,že někoho posedne ďábel jak to,já mám stále názor,že je to duševní porucha ,že ti lidé mluví cizí řečí,nebo několika,cic mne nepřesvědčilo,že je to to něco jiného,protože popírám existenci Boha,v tom případě i Ďábla

chorten (Po, 14. 8. 2017 - 23:08)

to píšu,máme jim dát pokoj,nadarmo se u hrobu neříká,odpočívej v pokoji ať Bůh vede tvoje kroky na tvé poslední cestě,vyvolávání duchů v tom není nic Božského..

bo (Po, 14. 8. 2017 - 23:08)

jasně,ono je to lákavé,ale...rovnú zesratý,aj ta by sa to dalo povedať....bo človej je king,dokjal niekdo něurobí bu,bu,bu,potom je to hej hned v gatích

chorten (Po, 14. 8. 2017 - 23:08)

že někteří je...nejsem nějaký znalec duchů,ale měl by v nás panovat vůči nim respekt,vyvolávat a tím ho rušit,je zvrhlé,nezlobte se,ale rodiče dcery mají spíš pracovat na tom,dát jí věčný klid a vyrovnat se se smrtí,než jí vyvolávat a rušit její odpočinek,nezdá se mi to moc etické,to je můj názor,nechtěl bych aby mne někdo po smrti vyvolával,ať už budu kdekoli.

Karel (Po, 14. 8. 2017 - 06:08)

Když juž o "duchách" tak jsou zajímavé texty týkající se mystérií. Např. Jamblichos z Chalkidy, O mysteriích egyptských, Apuleius, Zlatý osel - závěr knihy a další chytré knížky. Jsou ěnketré volně na netu v PDF, stačí zagůglit. Adepti starověkých = např. antických mystérií vyvolávali bůžky které uctívali, aby v dalším životě přešli mezi ně a nikoliv mezi duchy obyč. smrtelníků. Na to naráží třebas i Bhagavadgita, např. Janíčkův překlad z roku 1948: "Kdo se obrací na bohy přijde k bohům, kdo se obrací na démony, přijde k démonům, kdo se obrací na duchy zemřelých, stane se strašidlem......."

No (Ne, 13. 8. 2017 - 17:08)

To jsou ti, co prolejzají...jasně,ono je to lákavé,ale pak v reálu jsme z toho připosraní.

vaidja (Ne, 13. 8. 2017 - 15:08)

To jsou ti, co prolejzají různá místa, kde "straší", aby "viděli ducha". Když na nějakého narazí, často se podělají a utečou. Ale aspoň získají respekt k neznámému.

Píšeš, (Ne, 13. 8. 2017 - 12:08)

Pokud jde o běžného ducha,...že někteří je vyvolávají pro zábavu,ale ne všichni.Znám rodiče,kterým umřela dcera,už několik let jí vyvolávají a jsou s ní v kontaktu.Kdyby nechtěla,tak by to ten duch řekl,at je nevyvolává.Moje mamka u nich kdysi byla a chtěla vyvolat svého otce,povedlo se,ale ten nebyl rád.Jsou to zajímavé věci,které bych já ale nikdy nedělala.Chápu to jen v případě těch dětí,kdy rodiče pak nesmutní,ví že s těmi dušemi mluví a je to pro ně úleva.Co jsi ale myslela tím,že se na ně lidé chodí dívat jako do zoo?

vaidja (Ne, 13. 8. 2017 - 10:08)

Rozhodně se ti smát...Jak už jsem psal, je pro ně možné buď nové převtělení v naší současné dimenzi, nebo odchod do vyšších dimenzí (v sanskrtu "lóka" https://en.wikipedia.org/wiki/Loka), a to pomocí rituálů v jejich prospěch. Tam buď stráví nějakou dobu podle souhrnu své vlastní a z vnějšku dodané pozitivní karmy a pak se vrátí zase do naší dimenze. Některé postupy je mohou i vysvobodit z reinkarnačního cyklu (samsára) v hmotné existenci, což by mělo být cílem všech vtělených bytostí.

Nejlepší je vyhnout se knihám stylu New Age a jít přímo ke zdrojovým textům, které ale většinou nejsou přeložené do češtiny. Ohledně duchů je základní přehled (ne všechno je ozdrojované a tedy ne nutně spolehlivé):
https://en.wikipedia.org/wiki/Ghost#South_and_Southeast_Asia
https://en.wikipedia.org/wiki/Preta
Informace jsou většinou rozptýlené. Nejúplnější soubor je zřejmě ve druhé části Garuda Purány (Preta kanda):
https://spiritualsbooks.blogspot.cz/2011/06/garuda-purana-3-volumes-ancient-indian.html
Úplné vydání ve třech dílech http://www.mlbd.com/SearchBook.aspx?search_text=garuda+purana&btnSearch=Go
jsem četl před lety. Obsahuje jen překlad bez sanskrtského originálu.

real (So, 12. 8. 2017 - 21:08)

...tyto duše jsou zatížené,hříchem,duše je hmotně tak těžká,že nemůže "odletět"zde na zemi musí dojít k očistě,tu může udělat i něčí odpuštění,či konec prokletí,uhranutí,žádná čistá duše se po zemi nepotuluje,většinou zatížená nějakým břemenem,ve středověku se používala věta-proklínám tě na věky a každý věděl,že to znamená tento stav,síla těchto slov se nebrala na lehkou váhu,protože se vědělo,že čistota duše je jediné o co se musíme na zemi snažit,jsou tu bloudící duše,tisíce let a nikdo je nedokáže očistit.

tschibon (So, 12. 8. 2017 - 21:08)

Snažil jsem se na to...ta první věta je ,pro Martina,rozhodně se ti smát nebudu...

tschibon (So, 12. 8. 2017 - 21:08)

Pokud jde o běžného ducha,...Rozhodně se ti smát nebudu,tyto para.věci mne zajímají od jak živa,těch publikací moc není,myslím těch kvalitních a ne sraček,zajímalo by mne,kam se duchové odvádí,říká se na druhou stranu,ale co je to za místo?Tam ještě čekají a nebo už je to konečná fáze?Pokud máš něco chytrého ještě vyčteného,tak to ještě písni do placu,je opravdu málo info

Reklama

Přidat komentář