Reklama

TRITICCO

No. (Čt, 7. 12. 2017 - 14:12)

Steve, to jsem slyšel, samozřejmě. Třeba aspirin a acylpyrin, to je také podobný lék, s kyselinou acetylsalycilovou. Tebokan a Gingio, rovněž. Obsahuje výtažek z rostliny ginko biloba, která je dobrá na prokrvení mozku a na paměť. Zajímalo by mě, kolik jsi kg jsi přibral z Mirzatenu, kolik z Mirtazapinu? Jak dlouho jsi obojí bral? Po kterém z nich jsi lépe spal? Také si myslím, že Trittico je rozhodně šetrnější, hlavně na tu žravost a ukrutné přibírání, jak ty píšeš. Po Tritticu se přibírá minimálně, nebo vůbec. U někoho může po delší době mírně zvýšit chuť k jídlu, nebo lehce zavodnit. Většinou se po Tritticu přibere jen pár kilo, při dlouhodobém užívání. Ale nebývá to pravidlem. Mnozí lidé na Tritticu nepřiberou vůbec nic. Taková je realita. To bys měl přece vědět, když se v tom pohybuješ. Dokonce jsi psal, že jsi z lékařské rodiny. Nebo se snad mýlím?

Steve (Čt, 7. 12. 2017 - 01:12)

Pan Steve tady píše bludy....Já nemám důvod proč tě oblbovat, pochybnosti si tady vytváříš sám, to je ale tvůj problém.

Ač se to tváří že je to totéž, tak to totéž není ... Léčebný základ ale mají oba stejný, to je jasný. Tys nikdy neslyšel o léčivu které má stejný základ ale jmenuje se jinak? Přeci běžné!

Steve (Čt, 7. 12. 2017 - 00:12)

Myslím, Steve, že v tom...Ano, mám vyzkoušené obojí ... obojí bral nějakou dobu.

Tak prosím pochybovače aby přestali vyvracet mé zkušenosti když to tak opravdu bylo.

Jo. (St, 6. 12. 2017 - 23:12)

Pan Steve tady píše bludy. Možná, že mu Trittico nezabralo, jako řadě jiných pacientů. To beru. Ale psát, že Mirzaten je lepší, než Mirtazapin, svědčí skutečně o neznalosti. Je to ohlupování lidí. Mirzaten působí úplně stejně, jako Mirtazapin. Co se účinků na zvýšenou chuť k jídlu a významném přibírání na váze, je to jeden "čert"! Obojí patří do skupiny duálních antidepresiv (NASSA), blokující serotoninové a noradrenalinové receptory v mozku. Navíc oba typy, jak Mirzaten, tak Mirtazapin, mají značně vyznačené antihistaminové účinky. Takže se, Steve, prober! Mne s tím opravdu neoblbneš.

Farmaceut (Út, 5. 12. 2017 - 22:12)

To jsem ještě fakt neslyšel. Zajímavé tvrzení. Pan Steve v tom má poněkud zmatek. Kdyby tvdil, že Trittico působí menší žravost, než Mirtazapin, tak by to bylo logické! Tohleto nedává naprosto žádnou logiku. Akorát mate ostatní lidi svými názory. Na nepřibírání a nižší žravost ,je právě to Trittico. Má odlišný mechanismus působení a je šetrnější. Patří k nejslabším antidepresivům.

No. (Út, 5. 12. 2017 - 21:12)

Myslím, Steve, že v tom máš trochu zmatek. Přibírá se po Mirtazapinu, stejně tolik, jako po Mirzatenu, Espritalu, Remeronu, Derinu. Jen jde o jiné obchodní názvy antidepresiv, od různých výrobců. Základem je účinná látka Mirtazapin. Příbalové letáky mají přece totožné! Ty máš zkušenost s Mirzatenem, nebo Mirtazapinem? Kde jsi vzal, že každý jinak působí? Mně se to totiž nezdá, co tady tvrdíš.

Luboš (Út, 5. 12. 2017 - 20:12)

Beru Trittico dost dlouho,nepřibíral jsem,až když jsem začal brát Zyprexu,Ale už se to asi zastavilo,nejni to až tak hrůza.

No. (Út, 5. 12. 2017 - 17:12)

Nižší žravost má Trittico. Je to jiná účinná látka (SARI), Trazodoni hydrochloridum.

Steve (Út, 5. 12. 2017 - 17:12)

Ano je totožný ... jen tu nežádoucí žravost má ten Mirzaten nižší. Však o tom tady píši!

Hm. (Út, 5. 12. 2017 - 09:12)

Mirtazapin, Mirzaten = stejná účinná látka. Je to naprosto totožný lék. Trittico má asi těch nežádoucích účinků nejméně,i co se přibírání týče. Podle mne, nevyvolává žravost a nepřibírá se po něm téměř vůbec. Samozřejmě, najdou se i jedinci, kteří po Tritticu více jedí a přiberou. Někdy se jedná i o mírné zavodnění, větší žízeň a vyšší příjem vody. Někteří dokonce zhubnou, protože jim stačí jíst méně, než předtím.
Řada lidí zůstává stejná a žádné změny nepociťuje. Trittico je bílý oválný prášek, s dvěma dělícími rýhami. Má hořkou chuť.

Steve (Út, 5. 12. 2017 - 00:12)

Antidepresiva mají vždy...Po Mirtazapinu se žere a přibírá obrovsky ... a potvrzuje to hodně pacientů. O špetku je na tom lépe Mirzaten ... ač je to vpodstatě to samý - tak to samý to není.

Takže radši berte Mirzaten ... ač je chut'ově nevalný, oproti Mirtazapinu - ten je fakt téměř chutný.

Steve (Út, 5. 12. 2017 - 00:12)

Trittico se nesnáší s...Každé AD se nesnáší s alkoholem ... to je bohužel standard. Bohužel se najdou idioti že to porušují a AD zalévají chlastem ... min alkoholickým pivem. Neřeknu když se udělá výjimka a dá se alkoholu jen trošičku OK ... ale kdo chlastá furt denodenně a papá Antidepresiva, takový je fakt idiot a zasloužil by řádně nakopat do prdele a ty léky mu sebrat. (protože to pak nepřináší užitek, ale naopak to dělá neplechu)

Zkušený (Út, 5. 12. 2017 - 00:12)

Antidepresiva mají vždy nežádoucí účinky. Málokdo po nich nepřibere. Po Tritticu se sice až tak moc nepřibírá, ale má nízký až nulový efekt. Zhruba 5% uživatelů po Trazodonu skutečně přibere. Jenže, to v příbalovém letáku nikde není napsáno. To chce, si to vygooglovat. Nárůst hmotnosti je většinou mírnější, než u TCA, Mirtazapinu a některých SSRI, např. po Apoparoxu. Ale pár kil navíc, po dlouhodobém užívání Trittica, je dost možné. Průměrný náeůst hmotnosti po Trazodonu je 1-2 kg za 6 měsíců. Ale zase, je to individuální. Někdo pár kil zhubne, někdo pár kil skutečně přibere. U mnohých pacientů se hmotnost nemění. Zhruba 6% uživatelů zhubne. Spíše jen krátkodobě. Pak taková 3-4kila přibere zpět. Věk, spolu s dalšími zdravotními problémy, mají pochopitelě také vliv na váhu.
Ale mírný nárůst hmotnosti může být způsoben i samotným Tritticem.

kecalka (Po, 4. 12. 2017 - 18:12)

oparava: příbalovém...

kecalka (Po, 4. 12. 2017 - 18:12)

Já jsem po Tritticu právě přibrala. Přibližně 5-6 kilo za 7 měsíců.. Pravda, zpočátku není velká chuť na jídlo. To trvá zhruba tak měsíc. Zpočátku jsem mírně zhubla, tak kilo až kilo a půl. Pak se váha začala pomalu zvedat. U mne Trittico podporuje chuť k jídlo. Také mám po něm pořád vyschlo v krku. Nijak se nepřejídám. Musím se ale hlídat v jídle. Jsem toho názoru, že po každých AD se více, či méně, přibírá na váze. Trittico patří k těm, po kterých se přibírá méně, než po SSRI a Mirtazapinu. Ale za sebe mohu říct, že se přibírá trochu taky, jako po každém antidepresivu. Beru 2/3 tablety Trittico AC 150 na noc. Krom problémů se spánkem a starostmi o rodinu, i existenčními, mám i začínající hraniční hypotyreózu. Zatím bez medikace. Je mi 48 let. Chuť k jídlu mám po Tritticu velmi dobrou, ale rozhodně se nepřežírám! V pžíbalovém letáku nic o zvýšení hmotnosti nepíšou. Ale každý jsme originál.

přesně (Po, 4. 12. 2017 - 16:12)

Ano, po Triticu se...tak

Pozor! (Po, 4. 12. 2017 - 12:12)

Trittico se nesnáší s alkoholem! Právě, kombinace Trittica a alkoholu, působí žaludeční nevolnost, průjem, nadměrnou spavost a rušení antidepresivních účinků! To se pak ani nedivím, že nemůžete chodit do práce. Buď Trittico, nebo alkohol. Dohromady to nejde nikdy. Alkohol, jak je známo, zesiluje negativní účinky antidepresiv. Trittico + alkohol = poškození jaterních funkcí. Vážně, hrozí jaterní cirhóza!!!

H. (Po, 4. 12. 2017 - 07:12)

Ano, po Triticu se nepřibírá, protože máte neustále průjem a žaludeční nevolnost. Jako antidepresivum nepůsobí vůbec, na spaní ano, spíte ještě do dalšího dne do oběda. Tudíž neslučitelné s chozením do práce. Díky, nechci.

No. (Po, 4. 12. 2017 - 00:12)

On má Steve zřejmě negativní zkušenosti a odmítavé názory.
Trittico se skutečně předepisuje na spaní. U každého zřejmě nefunguje tak, jak má. Někomu možná ani nezabere. Je to individuální.Na přibírání zřejmě nebude fungovat. Na spaní, jak kdy, a jak u koho. Píšou ho i obvoďáci.

Luděk (Ne, 3. 12. 2017 - 23:12)

Steve kecá, Trittico se používá při nespavosti a je to slabší antidepresivum. Quetiapin je na spaní taky dobrý, silnější než Trittico, ale má víc nežádoucích účinků (je to antipsychotikum).

Reklama

Přidat komentář