Reklama

Diabetes mellitus=cukrovka

Martin (Út, 22. 3. 2016 - 12:03)

Když je mi ze dam si i kapky cbdex diabet- a ulevi se mi.

tralala (Ne, 20. 3. 2016 - 16:03)

Dobrý den. Vnučka má...byli jste tam na návštěvě a asi jste i něco pojedli, nejspíš i sladkého. z takového měření nelze usuzovat vůbec nic. po jídle hladina glykémie vzrůstá, protože hlad je většinou právě signálem, že hladina krevního cukru poklesla. cukr v plazmě nebo glykovaný hemoglobin se měří nalačno ráno po 12h hladovce, nejlépe bez stresů, které též uvolňují zásobní cukr v játrech a zkreslují měření. glykémie se rozhodně orientačně u "prvopacientů" neměří glukometrem, ale v laboratoři. je to jedno z nejjednodušších a nejlevnějších vyšetření (včetně vyšetření hladiny tuků, celkové hladiny cholesterolu a jeho jednotlivých složek a na příslušném pracovišti je možné nechat si ho udělat jako samoplátce.
to jsou dva faktory, které Vám napoví, že je třeba ubrat rychlých cukrů, přeorientovat se pomalé cukry, vlákninu, zeleninu, libov masa, ryby, drůbež, a zapomenout na sladkosti plné sacharózy, nekvalitních tuků a vymílané mouky

hana (So, 19. 3. 2016 - 16:03)

o tom spreji jsem už někde četla myslím..fakt pomáhá jo?

Šárina (St, 16. 3. 2016 - 21:03)

Já používám sprej Tri-hypo, doporučila mi ho doktorka a nosím ho všude sebou a když je potřeba stříknu si ho do pusy (pomáhá od příznaků hypoglykemie), musím říct, že mi to pomáhá a uklidňuje mě, že ho můžu použít kdykoliv a kdekoliv a nikdo o tom nemusí ani vědět

Juls (Pá, 26. 2. 2016 - 13:02)

Ahoj ma lehkou cukrovku a divala jsem se co by mi tak mohlo pomoct z těch ruzných doplnku stravy a chtěla bych vyzkoušet toto http://www.cbdex.cz/project/diabet/ četla jsem o tom na pomuzevamtrava.cz a zjistila sem že Američani použivaji konopi právě při lečbě mnoha nemoci co vy na to?

Věra (Čt, 28. 11. 2013 - 20:11)

Otázka:Má každý diabetik...K dostání jsou kapsle, které stabilzují hladinu cukru. více zde: http://shop.peknyzivot.cz/Doplnky-stravy/Latkova-vymena-a-energii/GLUCO-STABIL-Kapsle-pro-normalni-latkovou-vymenu-glycidu-krevniho-cukru-a-lipidu.html

annicka (St, 27. 11. 2013 - 23:11)

Otázka:Má každý diabetik nárok na glukometr a diagnostické proužky? V jakém množství?
Odpověď:
Glukometr a diagnostické proužky na stanovení glukózy v krvi musí pacientovi vždy předepsat odborný lékař – diabetolog, který má smlouvu s jeho zdravotní pojišťovnou.
Glukometry jsou z veřejného zdravotního pojištění hrazeny, pokud jsou splněna indikační kritéria, a úhrada je vázána i na schválení revizním lékařem. Hrazeny mohou být diabetikům, kteří jsou léčeni intenzifikovaným inzulínovým režimem (aplikují si 3 dávky inzulínu denně nebo užívají inzulínovou pumpu) a diabetikům s labilní cukrovkou, kteří potřebují alespoň 2 dávky inzulínu denně.
Glukometr předepisuje lékař na poukaz. Po předložení revizním lékařem schváleného poukazu pacientovi glukometr vydají ve výdejně zdravotnických prostředků (regulační poplatek se nehradí, na poukazy se nevztahuje). Glukometry jsou ze zdravotního pojištění hrazeny do výše 1 000 Kč, v množství 1 kus za 10 let.
více na http://www.vzp.cz/otazky-a-odpovedi/

Diabetik (Pá, 11. 9. 2015 - 15:09)

Dobrý den. Vnučka má...Z jednoho jediného měření glykemie nelze usuzovat vůbec nic.

Miroslav (Pá, 11. 9. 2015 - 12:09)

Prosí, jat se vám daří erkce a co se dá dělat pro její zlepšení. Mám cukrovku sice zvládanou velmi dobře, ale pozoruji značný úbytek erekce. Manželka tím trpí také.

Jiřka (Po, 22. 6. 2015 - 07:06)

Dobrý den. Vnučka má cukrovku a pravidelně se měří. Byli jsme u nich na návštěvě a manžel ( 58 let) si nechal od ní také změřit a ukázalo mu to hodnotu 10.9. Jedná se o cukrovku, která by se měla řešit s lékařem a dietou, nebo může jít jen o náhodnou hodnotu. manžel to bere na lehkou váhu, já však v klidu nejsem. Děkuji za odpověď

Diabetik (Čt, 2. 4. 2015 - 22:04)

Hodnota glykemie se rychle mění v intervalu řádově minuty. Hodně na to má kromě jídla vliv i stres - tělo se "chystá k boji" a vyplavený adrenalin spustí v játrech přeměnu zásobního glykogenu na glukózu.

kugou (Čt, 2. 4. 2015 - 19:04)

Jak je nebezpečná hladina cukru po nměření hodnoty 12.9. První měření 13.83--druhé 10.6--třetí 8.2 a nyní 12.9 Jak toto řešit?

Vladímíre 11, (Čt, 19. 2. 2015 - 18:02)

a ještě nám napiš tu O červené Karkulce.

Minerále, (Čt, 19. 2. 2015 - 18:02)

běž se svou reklamou do prdele.

Vladimír11 (Čt, 19. 2. 2015 - 16:02)

Diabetes je vyléčitelná jen doplněním výživy během jednoho měsíce. Skutečnou příčinou diabetu je nedostatek určitých minerálů a vitamínů v těle, často vyčerpaných právě stresem, bez nichž nefunguje správně sekrece inzulinu a metabolismus škrobů v buňce. Používám přístroj, který změří jakých, pro zdraví důležitých minerálů a vitamínů, máte v těle nedostatek a poradím, jak si je doplnit. Tělo si samo neumí minerály vytvořit a v dnešních průmyslově zpracovaných potravinách se bohužel už téměř nevyskytují. Existuje přímá souvislost mezi nedostatkem minerálů v těle a konkrétními nemocemi. U diabetu je tato souvislost naprosto zřejmá a prokazatelná. Kdo by měl zájem, může mne kontaktovat na čísle 608 155 338.

jeniska (Po, 3. 6. 2013 - 16:06)

Dorý den jenisko
Ano,...Děkuji mnohokrát za Vaši odpověď - uvidíme, co se s tím bude dát dělat :-)

k (Po, 3. 6. 2013 - 15:06)

Dorý den jenisko
Ano, kolísaní cukru může mít vliv. Vliv na metabolismus a spalovaní to má určitě.
Může jít o poruchu metabolismu cukru, inzulinu, slinivky.
jednoduché cukré vyvolají vysoké zvýšení hladiny cukru v krvi a značné extrémní hodnoty inzulínu. Inzulín odvádí cukr z krve a mění jeho zbytek na tuk. Toto způsobuje pokles hladiny cukru v krvi pod normu, tedy vznik hladu a potřeby sníst narychlo jednoduché cukry, aby se rychle zvýšila úroveň cukru v krvi a překonal hlad a úbytek energie.
Takže je vidno, že to má vliv na metabolismus tuku, zvyšování.
Takže chce to řešit dietním opatřením, změnou stravování.
Ale poradila bych se lékařem aby Vám vyloučil metabolické onemocnění.

Jeniska (Po, 3. 6. 2013 - 15:06)

dobrý den, jsem velmi obézní a zaslechla jsem názor, že pokud kolísá cukr v krvi, lidé snadno přibírají a metabolismus nefunguje tak jak má??? Prosím poraďte, co je na tom pravdy a jak se to řeší?
Děkuji

Diabetik (Pá, 18. 7. 2014 - 21:07)

Ze zelených potravin mně nejvíce pomohl zelený salám. Tím jsem si tak rozhodil pajšl, že jsem nemohl nic jíst a cukr klesl sám od sebe.

Spilla (Pá, 18. 7. 2014 - 13:07)

Při diabetesu člověku dost pomáhají zelené potraviny. Mě ososbně moc pomohly a jsem z nich tak nadšený, že jsem s nimi začal obchodovat, tak pokud má někdo zájem, tak se mrkněte na www.spilla.cz :)

Reklama

Přidat komentář