Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Milan (Čt, 7. 11. 2019 - 07:11)

Ano, je to veřejný prostor, zrovna tak i stoly v restauracích, kulturních domech, sálech a podobně. Zrovna tak kostely, mešity, úřady, náměstí i stadiony. Přesto nepůjdeš kamkoliv, na jakékoliv místo a nebudeš tam věřícím lidem z očí do očí tvrdit, co zde tvrdíš a mluvit s nimi tak, jako zde. Setkají-li se jinověrci věřící v Boha, je to něco jiného, tam je spojující prvek víry, a tam už je možné diskutovat. Zrovna tak ateista se může svobodně vyjadřovat, tam kde je setkání podobných lidí nebo na neutrální půdě (práce, společnost, turistika, sport, umění, kultura, příroda). Takže svoboda projevu slova, souhlas, ale pouze tam kde je to vhodné a nebo na slušné úrovni. Silně pochybuji, že by jsi v reálu mluvil s někým z očí do očí, jak to děláš zde, no a podle toho můžeš sám na sobě vidět, co jsi vlastně zač.

Rakato (Čt, 7. 11. 2019 - 13:11)

Proč ti musím po x-té vysvětlovat, že diskutuji s těmi, kteří chtějí diskutovat a že do diskuse nikoho nenutím? Ale tvoje schizofrenní založení ti to zřejmě brání pochopit. Konečně, i já bych tady mohl brečet, že mě urážíš svými výmysly o bohu a že mě to jako ateistu uráží. Ve své sebestřednosti to ovšem nechápeš. Anebo je to prostě tím, že jsi ... no řekněme pouze, ve vší slušnosti, "nechápavý". Ale já jsem tolerantní a nechodím si stěžovat na magistrát, že mě uráží kostel naproti přes ulici a že mě ruší zvony. Takoví kanóni jsme my ateisté - až zbytečně moc tolerantní. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na dovolenou můžeš jet někam, kde mají zákon proti blasfémii, a užít si křesťanskou netoleranci a nesnášenlivost do sytosti. To ti budou místní zabedněnci rozumět.

Milan (Čt, 7. 11. 2019 - 14:11)

Až mi budeš Otakare odpovídat, neargumentuj minulosti, ta již proběhla a není možné na ni nic změnit. Chceš se poznat, tak se sleduj co píšeš nebo říkáš, jak uvažuješ v přítomném okamžiku života, protože jindy to prostě nejde. A to co v ten moment z tebe vychází, to ti dává možnost uviděl a pochopit, co skrze tebe se chce ve vnějším světě prosadit, co jej chce ovlivňovat. Vím, že to předpokládá určité znalosti, schopnost vnímat myšlenky i jejich projevy a pokud ti to nejde hned, pak věř, že za čas to bude snadné. Pak pochopíš Ježíšova slova "bděte na tím, co vychází z vašeho srdce".

Rakato (Čt, 7. 11. 2019 - 15:11)

Zase trefa, a zase do bílého (tj. vedle). Bez historie jsme jen nuly, bez vzpomínek jen přízraky, které neví, odkud a kam jdou. ----------------- Musím napsat, že mě překvapuje tvůj dobrý pravopis, protože myšlenkově jsi na úrovni dítěte. ----------------------
Já ti naopak radím - studuj minulost, dějiny, a přemýšlej o neštěstí v minulosti, které tě myšlenkově rozvrátilo a přivedlo do stavu, v jakém jsi teď. Jen tak se posuneš ze svého dětského období dál, mezi nás, dospělé. Ale máš už takové zpoždění, že i tak z tebe žádný lumen nebude.

Milan (Čt, 7. 11. 2019 - 20:11)

Opět úsměvné psaní. Něco málo o minulosti vím. Znám však tvou argumentaci, proto jsem psal o tom aby jsi s minulostí neargumentoval, aby jsi se s ní neoháněl. Ale zkus si přečíst Epiktéta, celkem dobře popisuje jak se kupříkladu zbavit některých nežádoucích psychických návyků. Ale jinak ti dávám alespoň látku k diskusi a máš alespoň na co reagovat :-).

Rakato (Čt, 7. 11. 2019 - 23:11)

Opět se usmíváš? Pořád se usmívají jen blázni (a Milan.)

Tojo (Čt, 7. 11. 2019 - 14:11)

To jo to jo! To potom jo!

Milan (Čt, 7. 11. 2019 - 14:11)

Jistě, děláš nechápavého a podsouváš úmysly které v tom nejsou. Vše co ti píši, tě má chránit před tvým budoucím nešťastným osudem. A že bys byl tolerantní? Přečti si tedy své reakce na zdejší diskutéry po celou dobu tvého působení zde. Ale, jsi jaký jsi, s tím nic nenadělám. Jestli nejsi úplně zaslepený, jistě znáš tvůrčí moc slova. A teď si udělej obrázek, co slova tebou vyřčená, k druhým promlouvaná, jaký vytvářejí svět. A slova vytvářejí svět jaký stav vědomí skrze ně promlouvá. Je-li vědomí zastřeno temnotou, tak propagují ateismus a tomu odpovídající přístup k životu. Je-li naopak vědomí věřícího člověka osvíceno Božskou moudrostí, vnáší do života řád a poznání. A k čemu se člověk přikloní, k čemu je puzen, to bude jeho budoucím osudem. Vidíš, že ti to píši rovněž poněkolikáté a stále nechápeš. S určitostí vím, jak opět zareaguješ, ale tvá námaha je zbytečná. A znovu opakuji, že zde není tvůj prostor, protože se svými názory, by bylo pro tebe lepší, kdyby jsi Boží slovo vůbec nečetl, a to z toho důvodu, že by jsi se mohl při posuzování svého života po odchodu z těla obhajovat alespoň nevědomostí. Takhle tvé zatížení narůstá, pokud se nestane zázrak a ty se neodvrátíš od této cesty temnoty.

Rakato (Čt, 7. 11. 2019 - 15:11)

Netolerantní Milan zase promluvil, a zase perlí. Kdo jsi, červe, abys mi zakazoval číst
bibli? Já na rozdíl od tebe, úzkoprsý dogmatiku, žiji širokoplánově a vícevrstevně, a beru realitu takovou, jaká je, včetně kočovnické a rybářské bible. Četl jsem ji, a shledal lehkou, to je celé. ------------------------------- Jen na okraj, jako důkaz křesťanské fantasmagoričnosti: Je naprosto v pořádku, když si křesťan myslí, že po smrti se v prach obrátí, protože to je pravda pravdoucí nejen pro křesťana po kremaci, ale i pohřbeného - důkaz je snadný. Ale jak přišli křesťané na své bajky o duši, to je záhadou, protože žádné důkazy o ní nemají.

Milan (Čt, 7. 11. 2019 - 21:11)

Že bych zakazoval číst Bibli? Spíš doporučuji si vzít z toho ponaučení :-).

Rakato (Čt, 7. 11. 2019 - 23:11)

Už jsi vypustil páru a teď jsi klidný? Přece jen k něčemu dobrému ta diskuse byla. Přijď zase zítra na terapii. Jsem jako Kein - rád ti pomohu.

Milan (Čt, 7. 11. 2019 - 23:11)

Nebuď domýšlivý, zkus si vše co ti píši přečíst v klidu a uvidíš, že to lze i v klidu psát. Vím, že potřebuješ Krista jako sůl, a na tom nic nezměníš. Neboj, názor na sebe změníš, až změna proběhne i v tobě.

Rakato (Pá, 8. 11. 2019 - 12:11)

S tepem 40 - 50 jsem v klidu celý den. Zkus přemýšlet, ne jen opakovat, pak ti bude líp.

Cenzura (Čt, 7. 11. 2019 - 11:11)

Přesně tak, je třeba tvrdá křesťansko-muslimská cenzura a pořádek

Tony (St, 6. 11. 2019 - 15:11)

Už aby byly ty šaría hlídky i u nás, bez islámu a těch obřezaných opálených chlapců tu bude pořád čurbes

Rakato (St, 6. 11. 2019 - 15:11)

Muslimáci, co žili pod IS, obecně nadšení z IS nebyli, protože měli zakázanou televizi, kino a nenáboženské písně, a tančit mohli jen derviši, ale hodnotili dobrý pořádek ve městech a vesnicích, a nulovou zločinnost. Na pořádek byli muslimáčtí radikálové kadeti.

Tony (St, 6. 11. 2019 - 15:11)

Ty vole tak kde to jsme? Já žádám tvrdou cenzuru a prohlídky IP adres a pořádek a policii a tajné služby by měly možnost kdykoliv k vám zajít a prohlídnout byt, bez tuhého režimu se to neobejde a bude tu stále čurbes!

Jirka (St, 6. 11. 2019 - 14:11)

Tito dva poslední příspěvci nade mnou, nejsou ode mě, ale došlo zase ke plagiátorské asi milaci.

Jirka (St, 6. 11. 2019 - 13:11)

Jak to člověk jako já má rozpoznat, který je ten pravý a který je ukradený nebo falešný?

Jirka (St, 6. 11. 2019 - 13:11)

To tvrdíš ty, falešný Tondo, že jsi bez čárky a alfy. Ale my to nemůžeme vědět.

Reklama

Přidat komentář