Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Milan (Po, 4. 11. 2019 - 11:11)

Ahoj Mimo :-), je to přesně jak píšeš. Záleží na tom, kdo v člověku přebývá, zda hubitel či spasitel. Když jsem šel dneska z rehabilitací městem, prohlížel jsem si krásné domy. Zde v Teplicích je starší zástavba v secesním stylu a já si říkal, jací lidé v nich asi bydlí. Napadl mě příměr s lidským srdcem, že i člověk navenek se jevící obstojně, může být uvnitř jako v příměru Ježíše o obíleném hrobě. Ráno bylo celkem chladno, ale na zpáteční cestě jsem sundal bundu. Obloha se začíná protrhávat, vykukuje sluníčko a teplota stoupá. Pokud to vydrží, půjdu v pozdějším odpoledni asi na okružní procházku kolem Doubravky, jestli nepřijde syn. Jinak noha má pohyblivost skoro jako ta zdravá, jen schody a nerovnost nejsou pro chůzi ještě ideální. Tak a jdu něco uvařit, měj pěkný den :-)

Tony (Ne, 3. 11. 2019 - 20:11)

Struktura vesmíru - Vesmírná odysea [Dokument CZ] - 39.minuta

Tony (Ne, 3. 11. 2019 - 20:11)

Ten matrix od Multinicka OSACRového není takový nesmysl, viz. poslední minuty v dokumentu od Briana Greena. https://www.youtube.com/watch?v=ECSsuAurrdk

Jirka (Po, 4. 11. 2019 - 00:11)

Naším problémem není, multiníku, to co je kolem nás, ale to, co je v nás. Jestliže my sami jsme nemocní, nejsme schopni ani správně diagnostikovat. Proto teď vidíme realitu každý subjektivně (nedolonale) a proto nás napadají různé teorie, ale až potom jí uvidíme objektivně (dokonale) - viz Jan 17:21 - Aby všichni byli jedno, jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni byli v nás, aby tak svět uvěřil, že jsi mě poslal. --- Takže království nebeské souvisí s tím, že nás Bůh promění a až potom uvidíme tu skutečnou realitu a Boží slávu.

Jirka (Ne, 3. 11. 2019 - 23:11)

Tohle nedokonalé, neúplné vidění, neuvědomování si reality je důsledkem pádu člověka, dalekost od Boží slávy. Proto máme obraz matný, zamlžený, neúplný. Po smrti to spasené osoby uvidí úplně, jak to doopravdy je a cele v plnosti, jako když se člověku zase vrátí ztracený zrak, sluch apod. Teď zavření ve smrtelném těle není přístupné nám to vidět. Takže dokument není nijak v rozporu s Písmem.

Jirka (Ne, 3. 11. 2019 - 23:11)

Teď víme asi tolik, jako že všechno se podobá ničemu, jako galaxie se podobá elektronu, a jako prázdnota se podobá hmotě. Ale protože to vnímáme skrze toto hříchem porušené tělo, tak máme obraz deformovaný, jako my sami jsme deformovaní.

Jirka (Ne, 3. 11. 2019 - 22:11)

Zajímavý dokument, multiníku. Krásně se tady na těch objevech ukazuje, že je Bible pravdivá.

Rakato (Ne, 3. 11. 2019 - 21:11)

Matrix je regulerní vědecká kosmologická teorie. Ale nemá velkou podporu (stejně jako matematický vesmír).

Rakato (Ne, 3. 11. 2019 - 20:11)

Já mám pro křesťany pochopení. To takový Nietzsche tolerantní nebyl, když řekl: "„Kdo by důvody dovedl zvrátit víru, jíž se lůza kdysi bez důvodů naučila?“

Zdroj: https://citaty.net/citaty/307898-friedrich-nietzsche-kdo-by-duvody-dovedl-zvratit-viru-jiz-se-luza-kdy/

mima (So, 2. 11. 2019 - 16:11)

Kluci :-) Milan , Jirko, proč asi máme v Bibli čtyři evangelia a píšou je čtyři rozdílné osoby, Petr rybář, Lukáš lékař... nestačilo by jedno evangelium? I v tom je vidět moudrost Boží. Jsme každý originál a každý máme jiné vnímání, můžeme se dívat na stejnou věc a budeme jí vnímat každý jinak. To co jednomu unikne, druhý na to upozorní.......... to ale neznamená, že ten druhý či první :-) nemá pravdu. U vás je to stejné, oba citujete verše z Bible, oba máte pravdu, oba věříte, že Slovo Boží je pravda......je to jak s puzzle, každý máte určitou část toho obrazu. Celek bude, ale až ho spolu dáte dohromady :-) I ty evangelia museli psát čtyři svědci, co někomu uniklo, druhý to zaznamenal, jiný zase psal řeči rybáře, další zaznamenal řeči lékaře a myslíte, že se při tom hádali, kdo to lépe pochopil, kdo to lépe zaznamenal, kdo má pravdu a kdo tam něco přidal, ubral....to by to vypadalo :-) Všichni měli jeden cíl a ten také my máme, život Ježíše, všechno co dělal, jak dělal, proč přišel..... předat dál, mezi lidí......a pokud jsme upřímní, Bůh si nás dovede do cíle a ten cíl máme všichni stejný. A jak to vypadá, když se tady křesťané mezi sebou handrkuji, to nepřinese užitek, naopak, všichni nevěřící mají z toho radost a smějí se nám.......a my je odrazujeme svým chováním, mezi sebou od Boží milostí.....

Rakato (So, 2. 11. 2019 - 14:11)

Já jsem zbloudilá ovečka a jsem pro Ježíše cennější než každý z vás - najdete si to v písmu. A místo toho mě tady zabedněný Milan uráží.

Matrixový král (So, 2. 11. 2019 - 11:11)

Ahoj, všechno je matrix. I to že, žiji u matky, jsem na vozíku, dostávám sociální dávky. Je to možná matrix, nevíme. Nemám schizofrenii, mám jenom matrix. Lákají mě velké klády. O kládách se mi zdá. Jsem latentní homo-kláda. Za prvé, za druhé, za třetí, komu není dáno, v apatyce nekoupí. Ahoj a zase někdy, asi až na Vánoce!

Tonda Vlas (So, 2. 11. 2019 - 15:11)

Teď nevím, jestli to nenapsal Hvězdoun. Ti dva se neskutečně "milují".

Milan (So, 2. 11. 2019 - 09:11)

Jirko, už si odpočiň, dneska je den klidu. Udělej si hezkej den.

Tonda Vlas (So, 2. 11. 2019 - 11:11)

Milane, nevěděl jsem, že jsi sabaťour.

Milan (So, 2. 11. 2019 - 08:11)

Jirko, mýlíš se v jednom. Uč se z toho o čem mluvil Ježíš, že se máme modlit za své nepřátele, za ty kteří nás nenávidí, proklínají a podobně. Nebo Ježíšova slova pro tebe neplatí? Ale jinak mne Otakar skutečně nepotřebuje, potřebuje pouze Krista, ale to on si toho prozatím není vědom. Jinak díky za snahu mi něco objasnit, ale jak už jsem psal, děláš to zbytečně. Když něco napíši, má to vždy důvod, který ti nemusí být jasný. Vidíš i v tom je má svoboda. Tak se zatím měj :-).

Jirka (So, 2. 11. 2019 - 09:11)

Nevím Milane, proč mluvíš o sobě "modlit se za své nepřátele", jeho hřích není v tom, že tě ASI nenávidí, ale v tom, že se soustavně rouhá Bohu! --- Vidí-li někdo, že jeho bratr se dopouští hříchu, který není k smrti, ať za něho prosí; a Bůh mu daruje život, jestliže nehřešil k smrti. Jest ovšem hřích,který je k smrti; o takovém neříkám, abyste za něj prosili. (1.Janův 5:16) ---- A to říká apoštol dokonce už o bratru, je Rakato více než bratr? Jednak nevíš jestli tě nenávidí, to si bereš asi moc osobně, ale především tady jde o něco jiného. Mícháš Milane jablka s hruškama, nenávist k člověku je úplně něco jiného než a soustavná blasfémie s úmyslem.

Milan (So, 2. 11. 2019 - 09:11)

Jirko, je to jako bych mluvil k hluchému. Pro mne platí co říká Ježíš a nikoliv co si o tom myslíš ty. Už to konečně pochop, že se budu vyjadřovat a psát co uznám za vhodné sám a nikoliv ty. Posouzení nech na Bohu. A nikde jsem nepsal, že mne Otakar nenávidí.

Jirka (So, 2. 11. 2019 - 10:11)

Milane, já ti ale nepíšu co si myslím já, ale co říká Bible. Nepsal jsi, že by tě Otakar nenáviděl, psal jsi ale, že se máme modlit za ty, kteří nás nenávidí, tak tam chybí souvislost.

Rakato (Pá, 1. 11. 2019 - 18:11)

Jedna z teorií, proč boha nemůžeme najít: Nejen satan, ale i bůh má lidskou podobu, chodí po světě a směje se nám do tváře.

Reklama

Přidat komentář