Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Milan (Po, 30. 9. 2019 - 13:09)

Jirko, nechápavý mi připadáš ty. Proč druhého tlačíš k tomu co chceš ty, nechápeš, že kdyby ona žena měla k tobě důvěru a všeobecně k těm kdo zde diskutují, že by o své zkušenosti napsala. Děláš závěry, že moc na křesťana o tom co píše nevypadá. Ono to spíš u tebe zavání, že žádáš informace jen aby jsi je mohl porovnávat s tím jak to probíhalo u tebe a pokud to neladí s tvým chápáním, abys to mohl kritizovat. Z toho jak se o druhých vyjadřuješ ty, mám na mysli posudky, tak mě přijdeš hodně nevyspělý. Víš, že s každého slova bude člověk souzen a stejně si troufáš vynášet nepravdivá tvrzení o tom kdo jaký je. Což nevíš, že otcem lži je satan, že klidně zneužije tvou slabost. U soudu platí jen ta prokázaná fakta a od toho by ses měl začít učit. Bohužel nejsi sám, kdo tak neuváženě jedná z věřících. Nepravdivá tvrzení vytvářejí v ostatních nepravdivé představy, které mohou způsobovat nedobré vztahy. Jak ti potom bude před tváří Boží až ti to bude ukázáno i s jejich neblahými důsledky na životy ostatních s kterými jsi byl ve styku. Uvažuješ někdy nad tím??? Zkoumej raději sebe než druhé, říkáš bratře dovol abych ti vyňal z oka třísku, ale trám ve svém oku ponecháváš. Co ty na to jako věřící člověk?

Návštěvník (Po, 30. 9. 2019 - 20:09)

Díky Milane. Vystihl jsi to úplně přesně. Vidím, že máme podobné smýšlení. Nepotřebuji nikomu dokazovat své znovuzrození. Je to mezi mnou a Bohem. Jirka si stále pojede po své linii..., úplně mě otrávil. A za Rakata se můžeme modlit, třeba se někdy s Bohem setká, až opadne pýcha. Přeji všem hezký večer. Celý den jsem byla v práci, tak to tu pročítám až teď.

Milan (Po, 30. 9. 2019 - 20:09)

Ahoj, bohužel Jirka je nositel nepokoje, ale snad to jednou pochopí, také měj hezký večer :-).

Jirka (Po, 30. 9. 2019 - 20:09)

Milane, nepokojem jsi nazval jenom pravdu. Já jsem hříšný až běda! Posuzoval jsi mou povahu, tedy člověka, zkoušel jsi použít demagogii a falešně mě nařknul z alkoholismu na základě fabulace o špatném čtení příspěvků. Ale jinak jsi čistý jak lilium. Kdo tohle může nevidět a kdo ti může věřit? Vrána k vráně sedá, proto se tě ta anonymka tak drží. Ale nakonec je dobře, že jsi se projevil v plné kráse, alespoň ti, kdo to tu čtou, mohou vidět, že navzdory svému chvástání, budeš docela někdo jiný.

Jirka (Po, 30. 9. 2019 - 18:09)

Milane, věřím ti, že všechno myslíš dobře, ale také ti věřím, že si neuvědomuješ, jaké píšeš bludy. Je to zase jenom člověčina, nic víc. Pavel na nezbytnost zkoumání neklade důraz jen tak pro legraci nebo že by se chtěl hádat, on to kázal naplněný svatým Duchem! Je málo horších věcí, než když si někdo myslí, že je křesťan, a o té ženě mám odůvodněné pochyby. Protože nejenže se jako křesťan neprojevuje, a možná nechápe, co přesně narození z Ducha znamená, ale kdyby opravdu byla křesťan, poznala by, že to co ty píšeš, není úplně v pořádku a snadno by tam našla rozdíly, a nenechala by se nachytat na obyčejnou sluníčkařinu. Ona ta slova na první pohled jsou plná spravedlnosti, citu, klidu, lásky a já se vůbec nedivím, že člověk, který není křesťan se na ně snadno chytne. Milane, ty mi neustále podsouváš, že posuzuju lidi jací jsou, a já ti znovu opakuju, že neposuzuju lidi jací jsou, ale posuzuju co říkají a snažím se to rozlišovat a porovnávat s pravdou. Není snad věta, co by byla zneužívaná víc, než "nesuďte druhé, abyste nebyli souzeni" - tou se může bránit i démon, aby se nezkoumalo a neodhalil se. Já jsem možná nedospělý, nezralý a dětský, ale rozpoznám jaký je rozdíl v tom, soudit druhé lidi a to, co lidé šíří. Ty, přestože zralý, vyspělý a moudrý, nikoli. Stejně tak je to Milane s hříchem, protože my nenávidíme pouze hřích, nikoli člověka, tak zrovna tak posuzujeme co člověk říká, nikoliv člověka samotného. Netvrdím, že je zneužíváš, ale nechápeš příkazy a doporučení správně a tak je i nesprávně používáš. Duchovní liberalismus není křesťanství, Milane, ani humanismus, ani sebespravedlnost, ani sebezdokonalování, ani to nejslušnější chování. Chtít se lidem zalíbit může také na první pohled vypadat jako chtít lidem pomáhat. Účty z planých slov bude skládat kdekdo. V souvislosti s tím, se podívej předně na svoje romány, kde je kumšt napsat pohromadě toliko slov a vlastně nic neříct.

Milan (Po, 30. 9. 2019 - 19:09)

Jirko, opět projevuješ svou nešťastnou povahu, vždyť ty nerozlišuješ co je to posuzování a odsouzení. Nikdy jsem nepsal o tom, že někoho odsuzuješ, psal jsem o tvém posuzování, a to je sakra rozdíl. Doporučuji skoncovat s alkoholem a číst pořádněji text. To, že nechápeš o čem a proč tak píši je pouze důkazem tvé nezralosti.
Jdi zpětně do příspěvků a čti pořádně.

Jirka (Po, 30. 9. 2019 - 19:09)

Milane, v tomto příspěvku jsi se dopustil několika chyb. A to i přes všechnu svou moudrost a vyzrálost. Nebudu ti je vyjmenovávat proto, že bych ti je vyčítal, ale proto, abys konečně pochopil, že nejsi tak úžasný, jakým se děláš. ----
1) Psal jsi o mém posuzování a já ti moje posuzování dobře vysvětlil. A udělám to znovu - neposuzuji člověka samotného, nýbrž jeho projev. Vidíš to, zatímco mi ty vyčítáš, že pořádně nečtu tvoje příspěvky, tak naopak ty dobře nečteš moje.
2) Zatímco mě varuješ před posuzováním jednání lidí, tak si dokonce vesele dovoluješ posuzovat mě, a sice touto větou - "Jirko, opět projevuješ svou nešťastnou povahu"
3) A na konci to vypadá, že ti už úplně povolily nervy a dokonce mi podsouváš i alkoholismus.____ Tohle, jak ses teď Milane vybarvil, je vzhledem k tvým vysokým nárokům na etiku a laskavost k druhým lidem, o kterých tak rád neustále píšeš, docela dost velké zklamání :-( Tedy ne že by zklamání pro mě nebo vůbec křesťany v diskuzi, ti tě už odhalili dávno. Vidíš ale sám, jak tě ta dobrota, pokoj a neoplácení velice snadno opustilo a naopak vyvstala zloba. A to ti stačilo napsat jenom prostou pravdu, a co to s tebou najednou dělá. No hlavně, že jsi moudrý a zralý, viď. Abys taky jako moudrý a zralý nebyl souzen, možná i přísnějším metrem, než ti nezralí a nedospělí jako třeba já.

Milan (Po, 30. 9. 2019 - 20:09)

Jirko, nebudu už v tvém případě plýtvat slovy.

Jirka (Ne, 29. 9. 2019 - 20:09)

To je mi jasné, že to nebylo traumatizující, ale co konkrétně se ti dělo?

Návštěvník (Ne, 29. 9. 2019 - 20:09)

Sám jsi to prožil, proč se ptáš? Odevzdala jsem vše Ježíši a stal se Pánem mého života.

Jirka (Ne, 29. 9. 2019 - 21:09)

Jo ty si holka jo? Myslel jsem celou dobu, že jde o někoho jiného. No to nevadí. Ptám se tě proto, jestli si jenom něco nenamlouváš. Poněvadž takovou frázi může použít každý, to si leckde vyhledáš. Myslím, že bychom o tom měli vydávat svědectví a ne si to nechávat pro sebe. Nejedná se jenom o nás přece. U mě to bylo trochu jinak, zcela nečekaně, vůbec jsem nevěděl která bije.

Návštěvník (Ne, 29. 9. 2019 - 21:09)

Neboj, nic si nenamlouvam. To "odevzdání" bylo těžké. Svědectví jsem vydávala mnohokrát, ale nejde to vždy lámat přes koleno,tim mnohé můžeme odradit. A u tebe To bylo jak?

Jirka (Ne, 29. 9. 2019 - 21:09)

No, nevím, že bys tak vychladla? Znám totiž lidi, kteří jsou znovuzrození už několik desítek let a horlivost u nich nijak neklesla. Ty jsi pořád neuvedla konkrétně co se stalo, jediné o čem píšeš je tvá iniciativa odevzdání. U mě to bylo tak, že už jsem prostě nechtěl žít, poněvadž jsem byl bez budoucnosti, v totálním srabu, no a Bůh si mě našel sám. Já neměl žádnou iniciativu, byla to čistě Boží práce.

Návštěvník (Ne, 29. 9. 2019 - 20:09)

Psychiatrický ústav je jen matrix, sen, žádní blázni nemusí existovat ////////////// Aha a neměl bys lepší vyhledat křesťany? Možná je pro tebe lepší věřit něčemu ucelenému jako je náboženství, než se tak trápit...

Tonda Vlas (Ne, 29. 9. 2019 - 21:09)

Mulinicku OSACRový, zase tu řádíš?

Tonda (Ne, 29. 9. 2019 - 20:09)

Psychiatrický ústav je jen matrix, sen, žádní blázni nemusí existovat

Rakato (Ne, 29. 9. 2019 - 20:09)

„Stal jsem se věřícím po úrazu hlavy, ale farář mi vysvětlil, že sice je lepší, když je to po úderu blesku jako u Pavla, ale že mi to stejně uzná.“ (Metoděj Gajdoš, nový pacient psychiatrického ústavu)

Rakato (Ne, 29. 9. 2019 - 20:09)

„Osvojila si dítě, naplnila malého šmudlu láskou až po uši, ale on od ní utekl a řekl, že horší tetu neměl. Ale ona za to nemůže, to jen šmudla nebyl na lásku zvyklý.“ (Bářina poradna pro ženy s problémy)

Co jsou křesťani zač (Ne, 29. 9. 2019 - 19:09)

https://www.youtube.com/watch?v=gIE1e2Jq1do

Jirka (Ne, 29. 9. 2019 - 20:09)

To už je ale něco jinýho. Všimni si i co tam zazní - "kladou důraz na své schopnosti."

Reklama

Přidat komentář