Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Jirka (Ne, 29. 9. 2019 - 16:09)

Nepovažuju to vůbec za ničí vinu, akorát by podle tělesného chápání neměl nikdo posuzovat věci duchovní tj Boží. Není to žádná moje zbraň ani žádný můj vynález, je to součástí textu Písma svatého.

Jirka (Ne, 29. 9. 2019 - 15:09)

Vím co píšeš a předpokládám, že se nepřetvařuješ, takže o tvém chápání něco vědět musím, když mi o něm sám píšeš. Další věc je, že právě nevěřící nebo lidé s "decentní" vírou mají tendence považovat znovuzrozené s pravou vírou za fanatické, pyšné, povýšené nad druhé apod. To ale není chyba znovuzrozených lidí v Kristu, ale věc nepochopení lidí tělesných. Neočekávám, že mi budeš věřit, proto máš možnost navštívit nějaké stránky těchto znovuzrozených křesťanů a přesvědčit se sám. Nevěřící lidé mají vždycky o věřících zcestné představy.

Návštěvník (Ne, 29. 9. 2019 - 19:09)

Čerstvě znovuzrozeni jsou často fanatičtí, mám to už za sebou, ale přijdou různé zkoušky a krize víry a pak přijde ta pravá víra.

Jirka (Ne, 29. 9. 2019 - 20:09)

Napiš mi na mail, co se ti přesně stalo, pokud to nechceš psát sem. Uvedl jsem ho na předchozí stránce.

Jirka (Ne, 29. 9. 2019 - 19:09)

Víra je jen jedna a tu ti dává Bůh. Ne, že "přijde". Ty jsi znovuzrozený, nebo co máš za sebou?

Návštěvník (Ne, 29. 9. 2019 - 20:09)

Zase chytáš za slovo. Tak znovu, přijde ta "zralá" víra. A důvěra v Boha, ať se děje cokoliv.

Jirka (Ne, 29. 9. 2019 - 20:09)

Jsi znovuzrozený?

Návštěvník (Ne, 29. 9. 2019 - 20:09)

Ano

Jirka (Ne, 29. 9. 2019 - 20:09)

Jak to proběhlo? A kdy?

Návštěvník (Ne, 29. 9. 2019 - 20:09)

To už je mnoho let. A bylo to nádherné.

Rakato (So, 28. 9. 2019 - 19:09)

„Náš svěcený antisatanský deštník vás ochrání před emanací většiny zlých sil kolem vás. (A náš antisatanský skafandr je ještě účinější.)“ (reklama obchodu „U požehnané lilie“ v Benátkách nad Jizerou)

Rakato (So, 28. 9. 2019 - 19:09)

„Kdykoliv kýchneš, to ďábel na tebe pomyslel.“ (pověrčivá katolička Sára Přikrylová)

Rakato (So, 28. 9. 2019 - 19:09)

„V těch nejtěžších životních chvílích, kdy se mi ztratil mobilní signál, mi vždy pomohla modlitba.“ (nomofobik a dobrý křesťan Andreas Hurt)

Milan (So, 28. 9. 2019 - 18:09)

Jirko, ty máš veliký problém s tím, že si myslíš, že to co vím a o čem píši je má zásluha. Řeknu to asi takhle, když chodíš do školy a tam jsi něčemu naučen, je to tvá zásluha a nebo těch co tě to naučili. Jak víme, o učení musí být zájem. Jsi-li tedy vyučen Duchem, čí je to potom zásluha, tvá či vyučujícího ducha. Z mé strany byl pouhý zájem se něčemu přiučit a poznat, vše ostatní je pak jen Boží milost, ale nikoliv k sebeoslavě, ale ku pomoci těm co o tuto pomoc rovněž stojí. Slovo se zasévá, ale o růst se stará Otec.

Jirka (So, 28. 9. 2019 - 18:09)

No Milane, ony ty pochyby zase až tak bezdůvodné nejsou, když čtu tvoje příspěvky. Zcela upřímně a stručně - na křesťana až příliš mnoho slov o sobě, a příliš málo slov o Bohu. Zkrátka pod Boží milostí se nechvástáme. Ale dobrá, jak myslíš, jen buď opatrný. ____ Dovolil bych si použít slova faráře Zachara, potom, co mu školní inspektor Kreuzenfeld přikázal, aby se smířil s kantorem Rybou : "Inu dobrá. Ale....být poslušný, ....ještě neznamená být přesvědčený."

Milan (So, 28. 9. 2019 - 19:09)

Jirko, ale ty tvé pochyby jsou pouze tvůj problém. Tvé posuzování lidí není posuzování Boha. Jestli ti mohu něco poradit, nedělej to, ať se ještě víc nepopálíš. Nesprávné posuzování není z pravdy, ale vždy ze lži, není to Boží práce, je to práce Božího odpůrce. Jestlipak jsi si toho vědom.

Jirka (Ne, 29. 9. 2019 - 15:09)

Milane, to si bereš zbytečně osobně, já neposuzuju lidi jací jsou, to opravdu náleží jenom Bohu. Ale kdo co pokládá za pravdu a šíří to, nejenže křesťané zkoumat a posuzovat můžou, ale dokonce musí! Viz Pavel Galatským. Což zajisté ty, jako milovník pravdy, zjevené ve svatém Evangeliu Ježíše Krista, přijmeš s plným pochopením, že zkoumat učení a rozlišovat zdravé od závadného, není nic, co by mohlo škodit. Mě vůbec nepřekvapuje, že lidem, kteří se v křesťanství nevyznají, jsou daleko bližší tvoje líbivá slova, protože jim lechtají sluch. Jenomže tady může být málo patrný rozdíl, když někdo bude kázat osmdesát procent pravdy, kde bude klást důraz na morálku a spravedlnost, i to dokonce může sloužit jako záměr odvést pozornost od toho důležitého. Z čistě humanistického výkladu Písma na základě litery se pak v posluchačích může rodit nějaký typ "liberálního křesťanství" a lidé jsou svedeni na slepou kolej a nemají tu spásnou víru. Bez Boží milosti se potom u nich projevuje sebespravedlnost, spoléhání na sebe a jiné lidi, zákonovost, domnělá spása ze skutků a další projevy tělesnosti. To všechno uráží Boha, neboť oběť Krista pak vychází vniveč, ale oni nemůžou být kázáním o pouhé lidské morálce dostatečně poučeni, aby pochopili, že tím jednáním uráží Boha. Milane, nemysli si, že mě ani na chvíli nenapadlo, jestli ti moc nekřivdím, nemám zájem na tom jakkoli rozptylovat nebo odvádět, jenomže moje podezření nebyla zdaleka bezdůvodné, obzvlášt, když vím, že jsi čerpal z mnohdy pochybné literatury.

Nona (Ne, 29. 9. 2019 - 15:09)

Opět slyšíte líbivá slova.?Nezdá se mi, že Milan píše líbivější slova než vy. Já když píšu o své víře nemusím psát ani líbivě, stejně s enelíbí nikomu

Jirka (Ne, 29. 9. 2019 - 16:09)

Touho, toto ber jako výjimku, ale na tvoje vykání odmítám reagovat :-)

Touha (Ne, 29. 9. 2019 - 16:09)

Tak jako tak jste jeden z posledních (kromě Milana), komu jsem se pod tímto nickem ozvala.Už dříve jsem vám psala, abyste mi klidně tykal, není problém. byla jsem zvyklá, že mi i mladší lidé tykali a já jim vykala

Reklama

Přidat komentář