Reklama

ICD - imlantabilní kardioverter defibrilátor

Asha (Út, 20. 1. 2015 - 12:01)

Ahoj Kamilo, můžu se zeptat co tomu výboji předcházelo? Byla si přetažená nebo nějaký stres ? Děkuji za odpověď a přeji zdravíčko

Kamila (Po, 19. 1. 2015 - 17:01)

Dobrý večer chtěla jsem...Dobrý večer,výboj jsem prodělala poprveé za 4 roky.Předcházel pocit na omdlení a pak šok.Je pravda,že mi pak došlo,že mi to záchránilo život.Jsem na sebe opatrnější.Mamka defibrilátor neměla, zemřela na Bulovce na kardiologii.

Badre (So, 15. 6. 2013 - 15:06)

Ahoj mám ICD asi 10dní a jsem tedy zatím trochu v obavách. Prosím někoho kdo ho již má aby mi popsal výboje. A také jestli je možné dát si třeba sklenku vína. A také co sex? V příručce píšou že se člověk nemusí omezovat ale to je příručka.Děkuji za info

petra (Út, 13. 1. 2015 - 22:01)

Dobrý večer chtěla jsem se zeptat jak pociťujete výboje? Myslím bolest atd. A cítíte že výboj nastane?

ZemanJ2003 (Pá, 9. 1. 2015 - 20:01)

Ahojky, jsem na tom podobně jako Andrea, 27.7.2015 jsem prodělal těžký němý infarkt, takže jizva a výduť na levé komoře, 2.8. defibrilován na koronárce pro náhlou smrt, následně tři angioplastiky a 18.8 inmplantace ICD. Od té doby žádný výboj, ale opakují se mi plicní edeny pro těžkou systolickou dysfunkci LK EF nyní 25-30, při poslední hospitalizaci v Ikemu nastíněna prognoza pravděpodobné trasplantace srdce, jsem dnes první den z nemocnice, hlavu zamotanou, vše dodržuji a přesto se můj stav stále zhoršuje. Zdraví Jirka z Prahy

andrys1974 (St, 7. 1. 2015 - 19:01)

Ahojky všem.Dík za podporu a musím říct,že zatím klid. Asho,ano člověk musí myslet pozitivně a věřit, jinak by se z toho zbláznil. Musím pochválit taky rodinu,moc mi pomáhají a podporují,hlavně manžel.Akorát a to je chyba ve mě,neumím zpomalit,jako nenervuji se,nehoním,ale jsem zvyklá,že vše zvládnu.Zatím se cítím fajn i brusle a lyže jsem ťap,ťap vyzkoušela.Jediné čeho se bojím,asi první pecky,člověk neví co ho čeká a asi ho to srazí,ale vzdávat to nemůže.Je Julku,taky jsem z Ol a předtím bez potíží,pak šup a už to jelo.Chápu ,že máš strach,většinou je chlap živitel rodiny a ta nejistota co dál.Ale jak píšeš,život je to nejdůležitější!!!! Taky bych tu chtěla být co nejdýl,vidět děti dospět a pohoda s mužem,to je pro mě motor. Jinak důchod se tu taky někde řešil,ale snad může i doktorka poradit,jak je to s nárokem. Tak zatím,pa Andrea

Julek (Út, 6. 1. 2015 - 21:01)

Ahoj, chci se zeptat jestli...Ahoj zdravím te.Mel jsem to obdobně jako ty.Šel jsem do nemocnice také s ti ,ze se mi Motala hlava a ve finále mi zjistili ze mám vrozenou srdeční vadu.Par měsíců na to kdy jsem prošel různým vyšetřením týkající se srdicka mi před 14 dnema implantovali defibrylator.Nevim jakým vyšetřením si prosel ,tak ošetřující lékař ti musel říct jaký je tvůj zdravotní stav a jestli je impl.dfb.nevyhnutelná.Je to omezeni a rozhodnuti na cely život ,tak nechapu, ze by opravdu takové rozhodnuti si vzal nějaký lékař na triko.Musíš po tom jít a zjistit jaká je situace .Zatim se měj držím palce

Julek (Pá, 2. 1. 2015 - 19:01)

Bude mi 47Jendo zdravím te,promin,ze tykam ale jsme ve stejně věkové kategorii a rad bych se te zeptal jak to vše zvladas.Já mám defibrylator 4dni a jsem psichycky v hájí.Máme čtyři děti a to vis manželka o 12 let mladší jsme spolu pres dvacet let.Ted jsem ze všeho na nervy.

julek (Pá, 2. 1. 2015 - 18:01)

Ahoj a hezky večer všem jsem rad,že jsem narazil čistě náhodou na tyto stránky.Při návštěvě u lékaře, kde jsem byl s tim,ze se mi motala hlava ,paní doktorka zjistila,ze mám šelest na srdicku.Pak se rozjela různá vyšetření a nakonec mi zjistili,ze mám těžkou hyprtrofickou kardiomyopatii.Před čtyřmi dny mi byl inplantovan v Olomoucké nemocnici prof.Táborským defibrylator a v lednu mám do Motole na alkoholovou ablaci.Je mi 47let nikdy jsem žádné potíže nemel.Chodil jsem do fabriky na tři směny.Máma s manželkou 4deti nejmenšímu je 7let.Musím se přiznat,ze me to psychicky úplně položilo.ALe na druhou stránku si uvedomuji a to asi mi všichni tady,ze život je pro nas to nejdulezitejsi i za tu cenu,ze se v něčem omezíme.Nezlobte se ,ze píšu roman ,ale jsem moc rad,ze mohu aspoň s někým o tom popovídat.Nevím co budu dal dělat jestli mám nějakou šanci aspoň na ten částečném důchod,Děkuji Vam

asha (Pá, 2. 1. 2015 - 10:01)

Ahoj Andreo, určitě to zvládneš a bude dobře, chce to jen dobrou mysl a věřit , že bude líp. Taky mě hodně pomohla rodina a dneska je to pět let a cítím se relativně v pohodě. Přeji ti moře zdravíčka a optimismu a ať se s defíkem brzo skamarádíš.

Radek (So, 1. 6. 2013 - 20:06)

Právě ICD je skvělé,že v...Mám tady ICD, jsem řidič a nechtějí mě povolit dále pracovat jako řidič-profesionál, pro mě je to dost velký šok! Je to zvláštní situace, když je to práce kterou mám rád a ještě si vydělám na ČR slušné peníze.

Ája (Čt, 30. 5. 2013 - 15:05)

A další omezení jako...Právě ICD je skvělé,že v normální práci neomezuje.
Člověk se dál může věnovat své práci a nesedět zoufale doma za 5000,-Kč.
Samozřejmě,že kdo dělá se svářečkou,tak bude muset změnit místo,ale pracovat se s ICD dá. I ten sport,tanec,sexík :)).

idiam (St, 29. 5. 2013 - 21:05)

A další omezení jako...Jestli jsi svářeč, tak tam je problém. Ostatní je otázka toho, proč ICD máš. Kdyby jsi nemohl řídit auto, tak lékař napíše zprávu a odeberou ti řidičák.

dinoss (St, 29. 5. 2013 - 21:05)

S ICD je omezení akorát...A další omezení jako zákaz svařování, práce s elektromotory, rozvodny a pracovat jako řidič profesionál?

idiam (St, 29. 5. 2013 - 14:05)

Ahoj, taky mám ICD a je s...S ICD je omezení akorát nelézt do magnetického pole. Jinak žádné. Lidi s tím normálně sportují, cestují, pracují...
ID není nutný. Samozřejmě jestli každou chvíli máš zástavu srdce, tak na to ID dostaneš.

dinoss (St, 29. 5. 2013 - 11:05)

Ahoj, taky mám ICD a je s tím dost omezení. Chci se zeptat, jestli mám nárok na částečný invalidní důchod, díky za radu.

andys1974 (Ne, 7. 12. 2014 - 23:12)

Ahoj všem,ani nevím kde začít,ale jsem strašně ráda,že jsem tuto diskuzi našla a přečetla od začátku do konce. Letos koncem září jsem prodělala infarkt,který jsem nepoznala,přišla pozdě a tím srdce docela zhuntovala. Musím říct ve 40 pořádný šok a život vzhůru nohama.Nechali mě dva měsíce vydýchat a pak návrh na implantaci ICD,prý preventivně a i kvůli sraženině co se mi po infarktu udělala. Měla jsem fakt obrovský strach,ale nakonec touha žít v menším strachu zvítězila a jsem 4 dny po implantaci a teď se budu srovnávat s kamarádem.Jen škoda,že už se tu moc nepíše,zkušenosti a pocity lidiček co už mají s ICD déle. Tak se tu zatím mějte
Dík Andrea

simvos (Po, 24. 11. 2014 - 23:11)

Dobrý den,
na facebooku jsem založila skupinu pro nás s kardiostimulátorem či ICD. Jste zváni.
https://www.facebook.com/groups/724750304273703/

Zdenda (Ne, 26. 10. 2014 - 03:10)

To Fakoun:nech si ho vyndat,jestli je jiste,že to bylo neurogenni...ale musíš si byt opravdu jisty,ze ho nebudeš za pár let potřebovat...

Zdenda (Ne, 26. 10. 2014 - 03:10)

To:Silvie
Jestli se synovi ARVD zatím neprojevuje, nevidím důvod proc zatím nedat jen S-ICD, obratte se na Homolku-Dr.Neužil,IKEM-Dr.Kautzner,VFN-Dr.Pšenička...ve 14 by bylo určíte dobře nechat ještě cévy prázdne do budoucna...

Reklama

Přidat komentář