Reklama

ICD - imlantabilní kardioverter defibrilátor

Andrea (Ne, 30. 6. 2013 - 23:06)

S ICD je omezení akorát...Já teda nevím,ale mě to docela omezuje.Když jsem se ptala doktora,jak mám trénovat,abych aspoň trochu něco udýchala,tak mi řekl,že se musím podřídit stroji.Mám nastavenou sníženou frekvenci a ještě prášky mi puls snižují,takže mě to prostě "nepustí".

Petra (St, 6. 1. 2016 - 19:01)

To chce jen čas, ten to...Dobry den,moje maminka jiz ho ma take a bohuzel musi brat leky na uklidneni a strachu.Clovek se podle meho nenauci zit v klidu po implantaci.

M. (Út, 15. 9. 2015 - 14:09)

Dobrý večer,
ICD mám už...To chce jen čas, ten to spraví.

Merr (Po, 14. 9. 2015 - 21:09)

Dobrý večer,
ICD mám už 4 roky. Za tu dobu jsem dostala +- 20 výbojů. Absolvovala jsem 3 ablace jejichž číslo není konečné a stihla jsem podstoupit i výměnu elektrody a ICD, jelikož se elektroda zlomila.
Píšu, protože jsem se chtěla podělit o pocity z výbojů, na které tu již padl dotaz. Ze svých zkušeností mohu říct, že pokud upadnete před výbojem do bezvědomí, tak nic neucítíte. Po probuzení má člověk jen nepříjemný tlak v hlavě a může cítit jak je srdce "namožené" po výboji. To ale do minuty odezní a člověku je hned dobře. :)
Horší však je pokud nevnímáte, že je vám špatně a nestihnete si před ztrátou vědomí sednout. To je pak nebezpečí úrazu. Sama jsem to podcenila a skončila jsem se sešitou bradou, otřesem mozku a hýblou krční páteří.
Pro mne však nejhorší variantou je, když se do bezvědomí nedostanu a dostanu výboj zcela při vědomí. Jeden by se ještě zvládnout dal, ale stalo už se mi, že jsem takto dostala i 4 za sebou a to jsem tedy myslela, že nastala má poslední minuta (a to jsem potkala i člověka, který jich schytal při plném vědomí 13!!!). Po těchto epizodách jsem pak vždy skončila na koronární jednotce.
Od té doby, co jsem takto párkrát dostala za plnného vědomí opakující se výboje, trpím velkým strachem z dalších.

Chtěla bych se proto zeptat, zda-li je tu někdo takový, kdo si umí se strachem z výbojů poradit nebo jak zvládnout tu nepopsatelnou bolest.

Millens (Út, 14. 1. 2020 - 14:01)

Zdravím....mám ten stejný problém....strach z výbojů....přechází v panickou ataku a agorafobií...kdyby jste mezitím našla jak se vyhnout strachu prosím podělte se. Děkují [email protected] přeji hodně zdravíčka

Eva (Po, 1. 6. 2020 - 22:06)

Na fcb je úžasná skupinka Kardiostimulator a ICD.

týna (So, 27. 6. 2015 - 01:06)

Ahojky lidi s ICD.V létě mi klepe na dveře 35 let a implantát mám 7 let.Je to budíček,který mi sice hyzdí vzhled pod klíční kostí,ale věc kvůli,které jsem zůstala na světě a to je pro mne to nejdůkležitější.

Josef (Pá, 1. 5. 2015 - 15:05)

Dobrý den, jsem po implantaci ICD a chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s pobytem v infrasauně s karbonovými topidly.

ina (Po, 20. 4. 2015 - 07:04)

Zapomněla jsem napsat,že ten výboj jsem necítěla,byla jsem uspána a jela domů bez nějakých vedlejších pocitů.Ale pomohl mi na týden ..

ina (Po, 20. 4. 2015 - 07:04)

Také mi dělali výboj,ale nepomohlo mi to.Pak mi nasadil nějaké léky,,a teď beru Cordarone a byla jsem na zahradě na slunci a chytlo mne slunce,,ani nevím jak.Jinak arytmie zmizela.Tak nevím,jestli a jak se pohybovat před sluncem,,,,

Bára (Po, 24. 6. 2013 - 12:06)

Báro, asi být tebou,...Bohužel se to stalo už asi před dvěma měsíci, jen nad tím stále přemýšlím, ale po takové době už mi přijde hloupé tam volat, vždy říkají volejte hned. Navíc na kontrolu do Brna to mám dvě hodiny cesty, jinak bych tam jela hned. Asi počkám do září, co mi tam řeknou. Se srdcem obecně problém nemám, stačí si hlídat spánek, přiměřenou námahu, pitný režim a jídlo:)

Ája (So, 22. 6. 2013 - 11:06)

Mám ICD z důvodu náhlé...ICD mám také na Dg "náhlá smrt" - asi 8x(vždy, když jsem nebyla pořádně vyspalá, teď to už vím) - nejdřív mě sledovali na neurolce v domnění, že jsem epileptik, až když mě oživovali policajti, tak lékaři z rychlé mě nehodili na neurologii, jako vždy, ale na internu. Protože jim konečně uvěřili, že jsem byla "mrtvá". Tam mi našli skrytou srdeční vadu, která by mě zabila. Zlaté ICD :)).
Mám ho 12 let, jednou jsem byla na výměně, příští rok mě čeká další.
Dá se s tím dělat vše, jak píše Bára.
Na neschopence jsem byla 8 neděl, ale z toho jsem byla měsíc na JIPce, protože se nějak nedařilo. Nějaké sekundární problémy, ale to už je pryč, nerada vzpomínám.

Po sedmi letech jsem zažádala o ID, protože jsem byla děsivě unavená a přestala jsem zvládat práci. Nyní jsem v ID 2.stupně, ale pracuji na 4 hodiny v administrativě...a užívám si krásného života :).

Ája (So, 22. 6. 2013 - 10:06)

Děkuji za komentář, v...Báro, asi být tebou, zavolala bych a řekla bych přesně to samé lékaři na kardiostimulačním. Za pár dní zavřou ambulance a budeš žít dost dlouho v nejistotě. Jestliže píšeš, že jsi poté cítila bolest, bohužel to na výboj vypadá. I když je opět pravda, že si taky nedokážu představit, že bych se hned posadila, vždy jsem musela ležet a čekat, až se vše uklidní. Tak to jsem ti moc neporadila..:(.
Jak jsem psala, měla jsem asi 5 falešných výbojů a každý byl jiný. Po prvním jsem měla ráno pocit jako by mi někdo přerazil vlevo žebra a bolela mě čelist asi 3 dny, prý jak jsem zaťala zuby. Při dalších už to tak bolestivé nebylo.
Pořád o tom přemýšlím...já bych tam zavolala a rovnou jim řekla, že to sice může být noční můra, ale že jsem z toho nejistá, že se mi to stalo poprvé. Nikdy jsem doktory zbytečně nechtěla otravovat, stydím se, ale vždy když jsem zavolala, tak byli milí a pozvali mě na kontrolu.

Badre (Pá, 21. 6. 2013 - 21:06)

A ICD mám proto, že mám...Mám ICD z důvodu náhlé smrti.Byla jsem šokovaná přád blbý pocit,ale jak to tady čtu je mi trochu lépe.Jak dlouho člověk bývá na neschopence.Citím se po operaci 17den docela v pohodě.Trochu bolí mě ruka a kloub a jizva o.k

Bára (Pá, 21. 6. 2013 - 20:06)

Báro, výboje ve spánku...A ICD mám proto, že mám nepravidelnosti srdečního rytmu a vrozenou vadu srdeční komory. Přišlo se na to tak, že jsem před několika lety upadla na diskotéce, měla jsem infekci v těle a srdce ji nezvládlo,po pul hodine oživování jsem skončila v umělém spánku, pak zjistili co to způsobilo a dali mi ICD. Jsem za něj ráda, je to taková pojistka. Mám jej několik let a nikdy s ním nebyl problém, pro ty co o něm nic neví: sport není problém, dělám vše co předtím, sex, alkohol, tanec...vše v rozumné míře, ale není třeba se omezovat...:)

Bára (Pá, 21. 6. 2013 - 20:06)

Báro, výboje ve spánku...Děkuji za komentář, v bezvědomí aspoň při prvním výboji jsem nebyla, vše si bohužel pamatuji. V tom spánku se mi "zdálo" jak mi najednou šíleně tluče srdce, zrychluje se to, rána a už jsem seděla zpocená a v šoku. Takže je možné, že to byla jen noční můra, ve spánku se mi taková věc stala poprvé a logicky jsem si říkala, že když jsem se po "výboji" posadila, tak to asi nebyl výboj, ale srdce mi tlouklo a připadalo mi, že to dost bolí, ale ráno už to zas vypadalo jinak a přemýšlím jestli jsem si to tedy jen nevsugerovala.

Ája (Pá, 21. 6. 2013 - 16:06)

Ahoj mám ICD asi 10dní a...Sex ani vínko nejsou problém. Ale spíš než o ICD jde o to, proč ICD máš, na jakou nemoc.

Ája (Pá, 21. 6. 2013 - 16:06)

Dobrý den, defibrilátor...Báro, výboje ve spánku (falešné - neměla jsem zástavu) jsem měla asi 5x a nedá se to splést. Je to šílená, bolavá šupa.
Několikrát se mi zdálo, že jsem měla výboj ve spánku, ale byl to falešný poplach. Noční můra. Probudila jsem se vyděšená, zpocená.
Jde o to, jestli jsi nebyla v bezvědomí, to potom nebolí a klidně ten výboj mohl být. To se mi stalo jednou na chalupě, ale já o ničem nevím. Probudila jsem se na zemi, ale nic jsem nevěděla.
Kvůli čemu ICD máš? Upadáš do bezvědomí?

Bára (Pá, 21. 6. 2013 - 11:06)

Dobrý den, defibrilátor mám již tři roky a zatím mám za sebou jen jeden výboj. Nedávno se mi však v noci stalo, že jsem se probudila s pocitem, že jsem měla výboj. Když jsem zažila výboj poprvé, skácela jsem se na zem, naproti tomu v noci jsem se v posteli z hrůzou posadila, celá zpocená a srdce mi bušilo. Je možné, že to byl výboj, nebo jen noční můra. Prosím někoho, kdo s výbojem ve spánku má zkušenosti, o radu. Děkuji.

Kamila (Ne, 25. 1. 2015 - 14:01)

Ahoj Kamilo, můžu se zeptat...Ahoj,myslím si, že to bylo stresem.Zeptám se až půjdu na kontrolu.Jsem matkou 4 leté čertice a s ohledem na můj věk, únava a stres udělá své.Trochu mne to zaskočilo,doktor mi řekl,že můj kolabs(před 4 lety), byl způsoben těhotenstvím.Hormony .

Reklama

Přidat komentář