Reklama

ICD - imlantabilní kardioverter defibrilátor

Jarda (Čt, 22. 3. 2018 - 20:03)

Hledám "nositele či...Neboj se ho, to je podstatne)))

Míla (Čt, 8. 3. 2018 - 14:03)

Dobrý den,jak dlouho je...Asi 10-14 dní. Jak se zhojí jizva.

Lenka (Čt, 8. 3. 2018 - 09:03)

Dobrý den,jak dlouho je rekonvalescence po implantaci IcD?
Děkuji

Majka (Po, 12. 2. 2018 - 13:02)

Dobry den,ICD mam od r. 2009...Myslím, že jste byla u lékaře, tak vám řekli, o co se jednalo.
Spouštěče můžou být různé, od přechozených viróz, jiných nemocí, až po hormonální změny. Ale o vám spíš řekne lékař.
Sama jsem měla bezvědomí a výboje po nevyspání, kombinované s přechozením těžkého nachlazení.

katkabucka (Po, 12. 2. 2018 - 07:02)

Dobry den,ICD mam od r. 2009 (po zastave srdca - fibrilacia komor). Do r 2016 som nemala ziadny vyboj. Prvy vyboj som mala v lete 2016 v spanku takze som o nom ani nevedela a dozvedela som sa o tom na kontrole. Dalsi vyboj som mala teraz pred vianocami. Tocila sa mi hlava, nasledne som odpadla a prebrala som sa na zemi. Vyboj som necitila a chvilu potom som uz normalne fungovala dalej. dufala som ze dalsich par mesiacov sa nic neudeje ale dva dni dozadu som mala dalsi vyboj v noci. pred nim aj po nom bolo vsetko ok. chcem sa spytat na vasu skusenost s vybojmi....moze mat na to nieco vplyv (kedze 7 rokov som nic nemala a teraz 3 v kratkej dobe)? dakujem

Jiří (Čt, 25. 1. 2018 - 12:01)

Zdravím.ICD mám tři roky.Implantát cítím prakticky denně,ale bez problémů.Všeobecně-práci lze dělat přiměřeně ,též v závislosti na druhu srdečního onemocnění.Pozor na nárazy,svářečku,motorovou pilu,indukční vařič,zklidnit nervy a podobně.Chodit pravidelně na kontroly.Brát zodpovědně léky.Invalidní důchod na ICD-dle rozsahu nemoci může být I,II,i III-viz tabulky nemocí ČSSZ.Příjemný den.

Jan kalkus (Pá, 5. 1. 2018 - 12:01)

Nejde o ICD, jde o to, proč...Mám ho kvuli sportu ,tam jsem měl problémy, za volantem není a nebyl za 3 roky ani jeden

Majka (St, 3. 1. 2018 - 17:01)

Chci se pouze zeptat ,mam icd...Nejde o ICD, jde o to, proč ho máte.

Jan kalkus (St, 3. 1. 2018 - 12:01)

Chci se pouze zeptat ,mam icd strojek a chci dále pokracovat v praci řidiče, mohu nebo ne ??Už jezdim rok a chodím na kontroly a vše v pořádku, dekuji za infirmace

mně (Čt, 29. 9. 2016 - 23:09)

Mam take QT ale na to asi...po asi 15té zástavě srdce ID 2.stupně dali. Lékař jasně napsal, že doporuče práci na zkrácený úvazek, vzhledem k tomu, že když pořádně neodpočívám, mám komorové arytmie s následnou zástavou.
O lázních jsem neuvažovala, odpočinu si doma.

rada (So, 24. 9. 2016 - 01:09)

ID se dávají na nemoc, ne na ICD.

Daniela (Po, 19. 9. 2016 - 20:09)

Mám děfibrilátor po hodinové zástavě moje diagnóza- dlouhé QT chci se zeptat máte někdo důchod s defi?

Ivana (Ne, 14. 2. 2016 - 10:02)

Dobrý den,
já mám ICD už 12 let, letos zřejmě podstoupím další výměnu. I přes nepříznivé prognózy lékařů jsem přirozenou cestou zvládla porodit dvě děti. Občas, když přijde psychicky náročnější období, tak mívám výboje a to většinou hned po probuzení, kdy naštěstí ležím ještě v posteli. To pak během pár dnů nebo týdnů dostanu několik výbojů. Psychicky to je potom náročné, protože z každého dalšího výboje mám strach, většinou to vyřeší léky na zklidnění nebo antidepresiva. Jinak mě to neomezuje. Do práce chodím, sportuji, každodenní péče o děti, cestování.. Kdyby nebylo ICD, tak už tu dávno zřejmě nejsem..

hvar (Čt, 11. 7. 2013 - 23:07)

jo a taky s tím vínem a sexem bych byl opatrnej, zeptejte se doktora, nebojte se

Lada (Čt, 11. 7. 2013 - 22:07)

ICD od října, kardiomyopatie po leukémii, zatím žádný výboj, teď na kontrole mi našli že už 15 dní mám síňovou fibrilaci, taže to srovnali výbojem - ale byl jsem v limbu, takže pohoda. Nejhorší bylo jícnové echo. Docela jsem rozhozenej že to icd nezachytilo, dostal jsem pojeb, ale zas tak hrozně mi nebylo, to bych musel chodit k doktorovi pořád.

Výkonnost mi přijde subjektivně o trochu menší, ale ještě v nemocnici jsem si užil zápal plic takže to s implantací vůbec nemusí souviset. Daleko lepší je management zátěže, předtím jsem skoro omdléval, teď mě to nepustí tak akorát.
Nejhorší jsou změny počasí a občas nejsem se necítím psychycky úplně v pohodě.

Badre - jestli ti za to stojí riziko infekce .... rozhodně si vyber někoho dobrýho a řekni to u doktora ať ti aspoň dají pořádná antibiotika.

buff (Čt, 21. 1. 2016 - 12:01)

Dobrý večer,
ICD mám už...Není snad důvod mít strach..ICD je anděl strážný a tak je to třeba brát. Daleko větší strach by byl, kdybych ICD neměl. Je mi 35, 2 roky po implantaci, asi měsíc poté 31 výbojů během 10 min..bolest jsem ani nevnímal, jen jsem si každým dalším výbojem říkal, ať už konečně naskočí:) nejhorší byla ta pachuť kovu na jazyku:) poté ablace a od té doby klid - fitko, hory, běhání, víno, ženy, zpěv:) Užívejte!

Badre (Út, 9. 7. 2013 - 18:07)

Ahoj lidičky má tu někdo zkušenosti když má někdo ICD jestli si může nechat udělat tetování?Děkuji za odpověď

michal w. (So, 16. 1. 2016 - 10:01)

dobry den, i ja jsem byl obdarovan na 18narozeniny ICD defibrilatorem po 25minutove zastave srdce., letos to bude 10let a nastesti jsem krome kontrol vyboj nedostal, jelikoz jsem vyuceny elektrikar, tak mi to komplikuje zivot, jinak si clovek zvykne, misto stipani dreva koupite stipacku, zadne rasoviny, pri takovych vecech pouzivat druhou ruku, rybarim, jezdim dost na kole,atd. :D

michal w. (So, 16. 1. 2016 - 10:01)

jinak co mi prijde jako nevyreseny problem je to, ze po kontrole Icd v poradne bylo vse ok a pri dalsi po pul rocni kontrole ICD selhal, takze behem toho pul roku strojek umrel a nikdo nevi jak dlouho jsem nebyl chraneny mozna 6mesicu, mozna tyden. Selhala elektronika po 7letech, baterka 65%. takze jsem za 2hodiny sel na sal :D a dostal novy od jine firmy, druhy den me pustili domu do domaci pece.

michal w. (So, 16. 1. 2016 - 10:01)

dobry den, i ja jsem byl obdarovan na 18narozeniny ICD defibrilatorem po 25minutove zastave srdce., letos to bude 10let a nastesti jsem krome kontrol vyboj nedostal, jelikoz jsem vyuceny elektrikar, tak mi to komplikuje zivot, jinak si clovek zvykne, misto stipani dreva koupite stipacku, zadne rasoviny, pri takovych vecech pouzivat druhou ruku, rybarim, jezdim dost na kole,atd. :D

Reklama

Přidat komentář