Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Jirka (Po, 12. 8. 2019 - 14:08)

....řekl hluboce věřící člověk, z kterého vyzařuje pokora na sto honů v každém komentáři. Kdo Mimu podle tebe jako ateisty bude trestat? Máš na mysli nějaký civilní soud, anebo jsi to zase nedomyslel a narážíš má soud Boží? Tedy všichni budou podle tebe přísně a krutě trestáni a ty dostaneš věnec slávy? Na tvém místě bych předně řešil otázku co bude s tebou. Možná že můžeš mít nějakou omluvu pro tvoje poruchy příčetnosti, kdoví.

Rakato (Po, 12. 8. 2019 - 17:08)

Neodváděj pozornost od hříchů Mimy a svých. I kdybys mě ukecal, že jsi výlupek cnosti, Ježíš tě má přečteného a skřípe zuby, jen co na tebe z nebe shlédne. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A víš, že kdyby bůh náhodou existoval (podle své vědecké hypotézy připouštím jeho existenci tak asi na 5 % pravděpodobnosti), že bych i nějakou odměnu od něho čekal? Protože možná, že mými ústy k tobě promlouváon On Sám a varuje tě. Měl bys to zvážit a prosit mě za odpuštění, ponravo, protože jsi mě několikrát bezdůvodně urazil.

Jirka (Po, 12. 8. 2019 - 19:08)

Řekni mi Rakato, co ty si za člověka. Jiným přát přísné tresty a sám čekáš odměnu? Za co, za tu tvou pýchu, egocentrismus, aroganci, nabubřelost, překrucování vět, zneužívání Písma, rouhání, šíření nekromancie, obtěžování, povyšování, pohrdání druhýma a další....za takové vlastnosti bys chtěl nějakou odměnu? Ty máš padnout držkou do bláta a odprošovat Boha v půstu a pokání aspoň měsíc! Zosobňuješ zde v diskuzi těžké hříchy a vlastnosti Božího nepřítele. Ode mne, pokud jsi při smyslech, to považuj za něco jako hození záchranného kruhu tonoucímu do divoké vody.

Rakato (Po, 12. 8. 2019 - 19:08)

Jirko, Jirko, ty lidem vůbec nerozumíš. Nerozumíš mě, nerozumíš Ježíši, dokonce vidím, že nerozumíš ani sám sobě, když tady ťápeš páté přes deváté. Zamysli se nad sebou, zda jsi skutečně dobrý člověk, jak si myslíš, zda máš vždy pravdu (jak si také myslíš), zda jsi v kostele dával pozor, když vysvětlovali Ježíše. Hledej lepší cestu, než tu širokou a rovnou, po které teď kráčíš. A tak ti pravím s ježíšem:
"Vezměte na sebe mé jho a učte se ode mne, neboť jsem tichý a pokorný v srdci; a naleznete odpočinutí svým duším." (Matouš 11:29)

Jirka (Po, 12. 8. 2019 - 20:08)

Jenže já o sobě neříkám že jsem dobrý, dobře vím o svých hříchach a vím taky, že si jich ani plno neuvědomuju. To ty se děláš lepším nad všechny. Citovat od tebe tento verš zní jako výsměch Kristu, vzhledem, že jednáš zcela opačně. Bůh ví dobře, co a proč to děláš a budeš mu z toho skládat účty. Přát ti aby ti humor vydržel dlouho by ode mě hezké nebylo. Ale jak praví Kazatel, raduj se jinochu že svého mladí, užívej pohody ve svém jinošství. Žij dokud můžeš.

Jirka (Po, 12. 8. 2019 - 18:08)

Za prvé, vědecká hypotéza o pěti procentech existence Boha není tvoje, ty ses jí maximálně dozvěděl na wikipedii, a pokud bys měl ty sám nějakou vlastní hypotézu, nemohla by být vědecká, protože nejsi vědec, ale laik, tudíž hypotéza laická. Nevím co považuješ za urážku, napsal jsem ti několik komentářů, kde není primárně účelem urazit, ale spíš dovést k zamyšlení. Má mě snad lichotit, že dokážu urazit povýšeného člověka? Pokud jde o hříchy, ty naše zná Bůh nejlépe, a zatímco ty, ohledně jeho existence špekulativně kalkuluješ s pár procentama, tak já vím bezpečně, že existuje. Měl bys to být ty, kdo by se měl připravit na to, že ze svých hříchů bude jednou taky skládat účty. Přečteného má Ježíš každého člověka, akorát nevím, nakolik se mu líbí diagnóza toxoplazmozy, kterou mu neustále připisuješ. Tak tedy znovu, nijak jsem tě nechtěl urazit, jenom mi šlo o to zjistit, jestli si jenom tak blbej, že si nevidíš na špičku nosu a nevíš co píšeš, anebo jsi bezpáteřní šmejd, co ohýbá slova a jejich významy podle potřeb jak se mu to hodí. Viz příklad s Ježíšem, v mnoha příspěvcích jsi ho označil za nemocného toxoplazmózou, v dalších byl tebou označen jako zločinec a zaslouženě potrestán, a v dalším podle tebe hledí z nebe coby vševědoucí! Tak říkám, dle toho co tady píšeš, jsi obyčejnej šmejd. Co má ještě tu troufalost a říká, že z něho mluví Bůh! Zkus hádat, kdo asi z tebe mluví. Jednak formou diskutování i obsahem příspěvků. Chováš se jako člověk, co je smířenej s údělem pekla a chce tam stáhnout další lidi! Možná si asi ani neuvědomuješ co píšeš, ale lidé to vidí, a normální to není.

Rakato (Po, 12. 8. 2019 - 19:08)

Jen naprázdno fabuluješ, nafukuješ boblinu své omezenosti a kážeš naučenými frázemi. Svou vinu nesmyješ kecy a výmluvami, nehodný. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ježíš dobře ví, co se mu stalo, a protože já vycházím z faktů o jeho životě (a ne z vylhaných historek jako ty), bude se mnou zajedno. A myslím, že mi poděkuje i za moji diagnózu s toxoplazmózou, protože díky ní já jediný mu rozumím. On nic takového jako vlastní smrt nechtěl, ale nemoc ho oslabila. Určitě ho hodně mrzí, že nemá na zemi vlastní hrob jako ostatné proroci.

Návštěvník (Po, 12. 8. 2019 - 20:08)

hrobů „Ježíše, syna Josefova“ se našlo několik. (1980, 1931)

luci (Po, 12. 8. 2019 - 23:08)

Syna Josefova ? Kněží říkají božího , ale kdo ví , kdo Josefovi tenkrát Mařku zprznil .

Jirka (Po, 12. 8. 2019 - 20:08)

Návštěvníče, nediv se a neměj ke mně hněvu, ale odpovíš mi upřímně jako muž, když se tě zeptám přímo? Proč se o to zajímáš? ....když o tom ale zároveň nechceš slyšet. Co chceš vlastně zjistit?

Návštěvník (Po, 12. 8. 2019 - 20:08)

reaguji na to, že Rakato tvrdí, že Ježíš nemá hrob. Jak může vědět, že nemá hrob. Nelze to vyloučit. Nic nezjišťuji jen konstatuji.

Jirka (Po, 12. 8. 2019 - 21:08)

Já vím na co reaguješ a neptám se o čem konkrétně diskutuješ teď, ale ptal jsem se, proč vlastně na tyto stránky chodíš, proč tě zajímá osoba Ježíše Krista a vůbec obecně Bůh a podobně? Tak jsem to myslel.

Návštěvník (Po, 12. 8. 2019 - 21:08)

píšeš "Proč se o to zajímáš? ....když o tom ale zároveň nechceš slyšet." proč myslíš, že to nechci slyšet?

Jirka (Po, 12. 8. 2019 - 21:08)

Protože působíš podrážděně až nepřátelsky.

Jirka (Po, 12. 8. 2019 - 20:08)

Dobře nás varoval před falešnými Kristy, a ty jednoho kážeš. Toho islámského, gnostického a občas i židovského. Vím, že trochu inklinuješ k judaismu, i když tak nějak z recese, měl bys vědět, že za tvoje některé věci cos napsal, i třeba proti Jahve, by s tebou židé nakládali jako s těžkým rouhačem. A pokud jde o Ježíše, je zřejmě i snad pravděpodobné, že jsi se tady rouhal svatému Duchu, když jsi někde zpochybňoval jeho zázraky z Boha. Při podobné příležitosti farizeim řekl, když mu přičítali jeho zázraky ne z Boha, ale z temností, že takovým už se odpustit nedá. Neříkám, že jsi to s určitostí udělal, ale jestli u tebe existuje pětiprocentní šance připustit si Boha do života, tak si jí zbytečně nesnižuj na ne/šanci nulovou. Apoštol praví v listech, modlete se za druhé, ale za ty co mají smrtelný hřích, neříkám abyste se modlili.

Rakato (Po, 12. 8. 2019 - 21:08)

Zdá se, že to varování myslíš upřímně. Jak také ne, když věříš. No jo, pochop, když beru Ježíše jako obyčejného člověka, nemohu přijmout z jeho popisů tu pohádkovou část, a vyjadřovat se o něm jako o bohu, či synovi boha.

Jirka (Po, 12. 8. 2019 - 23:08)

Já jako prostý člověk a sám minulostí velký hříšnik to posuzovat nebudu, jen ale vím, že při takových řečích člověk stojí na hodně tenkém ledu a nedá mi nevarovat. A i přes moje velké nedostatky a četná pochybení si cením daru Boží bázně a i skrze ní mohu podávat ůčinná svědectví, jak pevně věřím a doufám, z Boží milosti, za pomoci Svatého Ducha, například o převeliké moci Boží, prozřetelnosti nejhlubší, milosrdenství a spravedlnosti nanejvýš dokonalé.

Jirka (Po, 12. 8. 2019 - 22:08)

To znamená, že někdo asi občas psal příspěvky pod tvým jménem. Muslimmé totiž, tedy uctívačové Machometa (jak Amadeo Rustichello da Pisa o nich pojednává v cestopise obchodníka Pola cca l.P. 1299) také pokládají za pouhého proroka Pána našeho, a co víc, oni i mají za výmysl, že byl ukřížován. O jeho Božství, pak ale u nich nemůže být řeč. Přestože si ho váží jako jednoho z proroků, stále ho mají jen za člověka a daleko za Machometem. Zběžně jsem se v minulosti s jádrem Koránu také seznámil. Od původního úmyslu přečíst to celé mě nakonec zradili právě ony některé pasáže antikristovace. Podobně dopadl můj záměr přečíst si knihu Boží blud od R.Dawkinse, když na prvních stránkách jsem narazil na všední, nudné a naivní argumenty proti víře a existenci Boha, že jsem neměl ani motivaci takto obsáhlou knihu číst celou,nic by mi nedala. Podobné argumenty uslyším od každého ateisty a může to být jak vědec, tak řemeslník, budou ohledně víry mluvit podobně. O víře se totiž moc vědecky mluvit nedá. A dále židé ho mají za rouháče, falešného mesiáše a proroka. Nedůstojného to krále židů, který by měl být jejich Spasitel. Svědků mám zkušenost když se zeptáš, kdo to je, dívají se na mě jako na blba a odpoví Boží Syn. Jenže co si pod tím pojmem představujou už je zcela jiné. Míní jakési stvoření, anděla, totožné s arch-andělem Michaelem. A je to zároveň jejich past, když podle jejich výkladu Písma je má spasit stvoření v jakémsi andělu, a když tohoto anděla také považují za Pána, dopouštějí se modlířství, které se dopouštějí i na organizaci SV. Boží jméno s významem Jsem který jsem (dveře, světlo, chléb, pravda, cesta, život atd) si vyložili jako jedině v hebrejském tvaru a navíc ho zprznili a aniž by pochopili, proč Bůh říká že Je který je. To jsou podle mě jedni z důsledků tělesného chápání Písem svědků a silného vlivu náboženské organizace na ně. Sekta jim určuje jak mají chápat a vykládat Bibli. Bibli navíc jejich PNS o které si myslí, že je jediný správný překlad. Píšu to sem hlavně kvůli svědkům, kteří by mohli přijít a vyvrátit něco z toho co o nich zde píšeme. Mají možnost oponovat a hájit se, pokud mají pocit, že je jejich věrouka neprávem zpochybněná.

Rakato (Út, 13. 8. 2019 - 00:08)

To je tvůj problém - že nečteš názory nepřítele. A pak se v diskusi kroutíš jako had, a odpovídáš frázemi.
Svoji dosavadní cestu jsi vyložil srozumitelně.
Jehovisté? Ber to chvilku z mého pohledu: Ti aspoň mají v bibli boží jméno, i když také bludaří. Ale vy a ostatní církve jste se dopustili svatokrádeže (nebo lépe řečeno náboženského zločinu), když jste všech přes sedm tisíc božích jmen z bible odstranili. To je neuvěřitelné rouhačství. Jak mohu věřit tobě, když jpatříš k těm, kdo vztáhli ruku na jméno pána? ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na druhou stranu Židé se dopustili obrovské chyby, když zapomněli přesné znění božího jména. Jejich stupidní abeceda jen ze souhlásek neumožňuje psát celá slova, ale jen slova bez samohlásek, a i když si boží jméno předávali ústně, tradice se přetrhla, a my tak víme kulové. Jehova, Jahve? Možná že to je důvod, proč nás bůh ignoruje.

Jirka (Út, 13. 8. 2019 - 17:08)

"Viděl jsem věci, kterým byste vy, lidé, nevěřili. Zapálené válečné lodě v dráze Orionu. Viděl jsem paprsky C zářit ve tmě poblíž Tannhäuserovy brány. Všechny ty chvíle.... se ztratí v čase, jako slzy v dešti... Čas zemřít." (Roy Batty, replikant)

Reklama

Přidat komentář