Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (Po, 12. 8. 2019 - 19:08)

Hele ty jsi plně nahradil tu, která byla také duševně uzdravená a nějak tady nechybí. Co kdyby jsi šel za ní.

Jirka (Po, 12. 8. 2019 - 19:08)

Jestli myslíš mě, tak nerozumím. Ani nevím, kdo jsi.

Návštěvník (Po, 12. 8. 2019 - 08:08)

Vyřešil tím něco?
Pořád je zlo na zemi, vraždí se nevinní, je nespravedlnost. A to, že bude blaho po smrti, či nějakém vykoupení, je nejisté. Přesvědčí mě někdo?

mima (Po, 12. 8. 2019 - 09:08)

Ano, vyřešil. Do doby než byl Ježíš ukřižovaný, žili lidé ve strachu, strachu z potrestani, ze smrti. Zákon jím pravil, přikazoval, musíš se chovat tak a když nebudeš, přijde trest. Lidé samí o sobě nechtěli rozhodovat. Líbilo se jím takhle žít. Chtěli ať za ně rozhoduje někdo. Byli zde dva druhý lidí, ti kteří pořád měli pocit viní, něco ukradli, lhali, křivě přísahali, svědomí je trápilo a pak ti kteří svou vínu popírali, chodili naduti, nikdy nic neudělali, nepociťovali provinění..... Ježíš toto změnil. Bůh se stál člověkem a všechna ta provinění, které lidskost udělá za svůj život vzal na sebe. Skončil se všemi oběťmi zvířat, věděl, že člověk bude pořád hřešit, pokud tady na zemí bude i zlo. Nemá sílu být suchý, když žije ve vodě. Žije v tom světě plný hříchu. Tak Bůh přišel na svět, žil mezi námi, vyzkoušel si všechno, to co my tady prožívame a pak řekl. Dost, beru každý dluh, veškerou exekuci...... na sebe. Ten trest smrtí, který hrozil celému lidstvu, vzal na sebe. Svou smrtí vypustil na volnost všechny vězně. Soudce vzal klíče, každé vězeňské celý a otevřel je, řekl jste volní. Podívejte, tam na kříži umírá pro vaše provinění ten člověk. To vy by jste tam měli být, ale teď jste volní. Můžete jít, ale už víc nehřešte. Protože, když se znovu vratite ke svým hříchům, tak pro vás už milost toho člověka nebude platit. Půjdete znovu do vězení a tam vás čeká už jen smrt......

Rakato (Po, 12. 8. 2019 - 13:08)

Do doby Ježíšova ukřižování žili lidé ve strachu? Kdes to vzala? Co to je za arogantní výmysl? Lžeš jako když tiskne. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Naopak - až když vzniklo křesťanství, tak lidé pociťovali zvýšený strach ze smrti. Měli ho vždycky, ale mnohem více, když jim křesťanští kutňáci začali hrozit peklem. Tento stalking a morální vydírání, ta politika cukru a biče (nebe x peklo) přivádělo lidi do církve, prostě měli strach a mysleli si, že je jejich nová víra před definitivní smrtí ochrání. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Píšeš, že když přišel Ježíš, řekl: "Dost, beru každý dluh, veškerou exekuci...... na sebe." Začínám pochybovat o tvé příčetnosti, mimo. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samozřejmě, potrestat (podle tebe nevinného) Ježíše za provinění jiných je hluboce amorální. Naštěstí ta tvoje provinění jsou jen tzv. prvotním hříchem, stupidním výmyslem Ježíšových nohsledů, který jim sloužil k lepší manipulaci s lidmi.

:-) (Po, 12. 8. 2019 - 09:08)

Naprostá nedořešená situace. Připomíná mi Havla.

No (Po, 12. 8. 2019 - 12:08)

pro křesťany je řešením pocit, že budou po smrti odměněni. Vůbec jim nejde o to, že řešením by mělo být, aby nepáchali zlo za svého života. Proto těch skoro dva tisíce let válek a vraždění ve jménu jejich víry. To vůbec neřeší, to je jim jedno. Ve středověku měli moc, vládli, všechny války byly vedeny ve jménu jejich výkladů Bible. Různých výkladů, kdy všechny byly správné. Šířili strach, neboť křesťanství vždy přicházelo shora od mocných jako politikum.

Rakato (Po, 12. 8. 2019 - 17:08)

Všem lumpům se křesťanství líbí, protože odpouští hříchy. Není divu, že členové amerických drogových kartelů jsou zapálení katolíci, každý se zlatým křížem velikosti pomeranče kolem krku.

Jirka (Po, 12. 8. 2019 - 13:08)

Ještě tak umět rozlišovat mezi náboženstvím a křesťanstvím. Řešením je nechat si odpustit, protože jak a čím bys chtěl ty napravit nějak svoje škody? Ani kdybys žil tisíc let a den co den bez přestávky bys tahal kýbl s vodou ze sklepa do dvacátého poschodí bys nic nenapravil. Kdyby to šlo, nebyla by nutná oběť Krista. Já věřím tomu, že když si člověk nenechá odpustit hříchy a nepřijme milost, bude mít možnost splácet svůj dluh po celou věčnost, ale v pekle. Na pravdivost učení o limbu je dost ošidné spoléhat.

Rakato (Po, 12. 8. 2019 - 17:08)

Víra tvá tě přivedla na scestí. Teprve až ti přijde rozum z dovolené, pochopíš něco o Ježíšovi.

Jirka (Po, 12. 8. 2019 - 17:08)

Když bude sám chtít, jistě mi pochopit dá. To se ale týká každého člověka. Víru jsem si zdaleka nevyrobil, jako třeba kus nábytku, tu mi dal Bůh, když mi hnul srdcem. Uzdravil mě duševně i fyzicky, odpustil hříchy a změnil mou povahu. Ale vyprávej o ceně a vzácnosti diamantu čoklovi, který čeká že mu hodíš flákotu masa.

Touha (Po, 12. 8. 2019 - 13:08)

pardon že bez nicku

mima (Po, 12. 8. 2019 - 10:08)

Naopak, který člověk by se chtěl znovu vrátit do vězení. Vždyť by to byla pošetilost. Každý člověk v takovém případě, když někdo za něho položí život, měl by mít respekt k tomu činu k té osobě. Každý z nás má možnost se nevracet ke svému hříšnému životu. Jak jsem psala, žijeme v tom hříšném světě, otirame se o prach této země...jak říká Pavel.....chci činit dobře, ale zlo je při mě..... jenže je rozdíl, jestli chci činit dobře, nebo zlo činím, i když vím že je to zlo. Vzpomeňme si na příběh Petra, kdy se zapře Ježíše. On si hned uvědomil, že udělal něco špatne. Rozplakal se a odešel se sklopenou hlavou, jak se stavíme my ke svým hříchům?......a pak podle Tebe nedořešená situace....je to tak, jak by jsi chtěl skončit den dřív než za 24 hodin. Nebo strom plodit ovoce v lednu. Všechno má svůj čas. Je čas, kdy člověk přichází na svět a čas, kdy umírá. Je čas radostí i čas smutku, je období zimy a pak je tady jaro.....ale když se někdo narodí, nemůžeš z něho udělat hned starce a když je tady mráz nemůžeš chtít až kvetou stromy, když čteš plány stavby rodinného domu, nemáš ještě kde bydlet........ vyčkej času.

Jirka (Po, 12. 8. 2019 - 09:08)

Asi moc žiješ politikou co?

Návštěvník (Po, 12. 8. 2019 - 10:08)

Nevyřešil nic, příkladem je tato diskuse, která se diskusí nedá nazvat. Jinak mě politika vůbec nezajímá, ale to bych tě nepřesvědčil, tebe jak koukám nepřesvědčí nikdo, viď.

Jirka (Po, 12. 8. 2019 - 10:08)

Že tě politika nezajímá ti taky věřím, jenom mě to napadlo, žes psal o Havlu. A Ježíš vyřešil mnoho, protože se nechal na kříž přibýt za naše hříchy, špíny, nemoci, hanby.... On, jediný, kdo neměl hřích, si vzal všechny naše hříchy na sebe a svou útrpnou smrtí zaplatil za lidstvo. Jeho svatou krví, jsme vykoupení.

Jirka (Po, 12. 8. 2019 - 10:08)

O čem bys mě chtěl přesvědčovat? Jestli o tom, že v Boha nevěříš, tak nemusíš, to ti snadno věřím.

luci (Po, 12. 8. 2019 - 09:08)

Máš pravdu , ten spasitel nic nespasil . Všechna svinstva se dějí dál i po něm , jako se děla před ním . Ale spousta lidí z toho má dobrý kšeft. Jednoduše : dokud jsou na světě lidé hloupý , tak se chytré hlavy neztratí .

mima (Po, 12. 8. 2019 - 09:08)

Co je podle Tebe hloupost a co chytré? Myslím, že kdyby hloupost kvetla, tak každý člověk je samá květina :-)

Rakato (Po, 12. 8. 2019 - 13:08)

To lidi hodně podceňuješ. Tvá nadutost a pýcha budou jednou potrestány.

Reklama

Přidat komentář