Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

ٌRakato (Út, 6. 8. 2019 - 18:08)

Ty možná věříš ve sněžného muže, a má s tím někdo problém?

Jirka (Út, 6. 8. 2019 - 18:08)

Ale copak důchodci, to zdaleka nejsou jenom důchodci. V pátek jsem na ulici oslovil jednu holku od nich, kterou vidím často s nima postávat na jejich pár vytipovaných místech,mladou, hezkou. Ale taky důkladně připravenou na všechny negativa, jak to sekty dělají. Oni se baví jenom s lidma, u kterých vidí, že tomu nerozumí. Slečna nechtěla nic slyšet a utekla mi. Působila na mě velice komisně a odměřeně. Takovému člověku by nemohl řeči o lásce k bližnímu snad věřit ani sebedůvěřivější člověk. Ještě se ze mě pokoušela dělat blba, že.nerozumí otázce. Po tom setkání jsem měl akorát vztek. Tohle je daleko horší než důchodci, ty aspoň nejsou tak arogantní.

Rakato (Út, 6. 8. 2019 - 18:08)

Si neuvědomuješ. že tady se chováš podobně. A se svými souvěrci si přisvojuješ Ježíše, jako kdybyste jen vy věděli všechno nejlíp. Chybí pokora, to je jasné.

Jirka (Út, 6. 8. 2019 - 18:08)

Nevím čemu říkáš podobně, já diskutovat ochoten jsem. Všimni si, že nemám ve zvyku utíkat z diskuze, i přesto, že mě často nebavíš. Ale prostě ti to nemám za zlé. Dívám se na to jinak.

Jirka (Út, 6. 8. 2019 - 18:08)

Pleteš se, Ježíše si nepřisvojujeme, ten přišel kvůli všem, i tobě. On si přisvojil nás, co jsme ho přijali. Tys ho nepřijal. Potom nechápu smysl tvého remcání. Asi si moc neuvědomuješ, že od tebe kázání o nějaké pokoře působí spíš jako žert, když víš všechno lépe i než fundovaní vědci. Ještě že tě beru s rezervou, spíš jako komika chvástala.
___ Jsi jako ten zaujatý farář, kterého tak výborně ztvárnil Lukavský, když považoval Rybovu zjevnou pravdu za obyčejnou pýchu a vzpurnost vůči církevní hodnosti.

Rakatio (Út, 6. 8. 2019 - 19:08)

Kdybys nebyl přesvědčen, že víš o ježíšovi všechno lépe, tak bys tady o něm tak nadutě nežongloval frázemi, a jako tebou zmíněný děda o Ježíši přemýšlel. Toho ovšem nejsi schopen, protože máš mysl zaplevelenou poučkami, jak rozumět bibli, které ti tam natloukli v kostele. V podstatě jsi Ježíše zradil, protože ho nechceš nebo nejsi schopen vlastní myslí poznat. A ještě drze lžeš, že si Ježíše nepřisvojujete. Protože kdyby tomu tak bylo, byl bys schopen přijmout informace o něm v celé šíři - ty ověřené, méně jisté i málo pravděpodobné.

Jirka (Út, 6. 8. 2019 - 20:08)

Ten děda byl ovšem u svědků, proto byly pochyby a přemýšlení na místě. Mě když jednou zvyklala a mou vírou opravdu otřásla jistá kniha Doktrína o Trojici, byl jsem při čtení té knihy s vírou opravdu jako na houpačce, téměř se stal ariánem. A jak jsem byl zoufalý a vroucně se modlil, Bůh mě vyslyšel a poslal znamení. Od té doby o učení o Trojici nemám důvod pochybovat. Kdybych nespoléhal na Boha, ale pouze a jenom bych těžil z toho, co si přečtu, nestačí mi to k poznání pravdy. A to jsou věci, které ty, jako tělesný a nevěřící člověk nemůžeš pochopit. Taky to tak beru, že nevíš o čem je řeč.

Rakato (Út, 6. 8. 2019 - 21:08)

Takže jak se zdá - abych mohl uvěřit v boha, musím nejdříve uvěřit ve znamení. Dívat se kolem sebe, a když mě pokálí holub, je to zlé znamení, a když stihnu naskočit do tramvaje, je to dobré znamení? Kde jsi znamení studoval? A jsi si jistý, že to znamení je od tvého boha, a ne od jiného, nebo nedej bože od satana?

Jirka (Út, 6. 8. 2019 - 22:08)

Jestli někdo opravdu věří v Boha, tak logicky i věří, že mu Bůh do života zasahuje, i pomocí zázraků a znameních. Vůbec nedává smysl, cos napsal, tedy že by někdo věřil v Boha, ale nevěřil, že se nějak bude projevovat. Ty máš asi představu nějakého mrtvého nebo jenom teoretického boha ne? Kam ty na ty blbosti vůbec chodíš. Jsi tak popletenej, čti po sobě co píšeš.

Rakato (Út, 6. 8. 2019 - 22:08)

Proč by měla z víry v boha vyplývat, že bůh zasahuje do života lidí? Opak je pravdou, jak dokazují milióny mrtvých v obou válkách, v gulazích a koncentrákách. A pokud tento důkaz nepřijmeš, tzn., že bůh lidem nepomáhá, k čemu je bůh potom dobrý? Židům pomáhal, a stejně sdělali zlaté tele.

Jirka (Út, 6. 8. 2019 - 23:08)

Zase nic víc než cancy píšeš. Bůh má s lidmi osobní vztah. A pomáhá tomu, kdo v něho vkládá důvěru.

Jirka (Út, 6. 8. 2019 - 22:08)

Asi dost přecenuješ moc ďábla. Některé věci už nedokáže. Je to sice duchovní a nesmírně inteligentní bytost, ale nemá moc zdaleka jako Bůh. Máš v tom guláš, protože tomu nerozumíš. A to, co píšeš o důvodu víry a znameních jsou opět hlouposti.

Rakato (Út, 6. 8. 2019 - 22:08)

O znameních jsi začal ty. Takže jsi nakonec došel k závěru, že znamení jsou hlouposti?

Jirka (Út, 6. 8. 2019 - 23:08)

Došel jsem jedině k závěru, že zase píšeš hovadiny, nebo vůbec nečteš komentáře na které reaguješ.

Tonda Vlas (St, 7. 8. 2019 - 07:08)

Mě Rakato otrávil, proto sem už téměř nechodím.

Jirka (St, 7. 8. 2019 - 08:08)

To otrávil více lidí, když má nutkavé potřebu reagovat na každý komentář každého. Asi si svoje obtěžování ani neuvědomuje. Nic mu není svaté, všechno ví nejlíp. Kéž by si jednou uvědomil jak je trapný. Já sem taky asi přestanu chodit, nemám už co víc bych řekl.

Jirka (Út, 6. 8. 2019 - 13:08)

Líbí se mi zfilmováná inscenace Noc pastýřů (1993) z hereckými koncerty Radovana Lukavského a Josefa Abrháma. Je to nahlédnutí do života a díla kantora a skladatele Jakuba Jana Ryby z Rožmitálu.

Rakazo (Út, 6. 8. 2019 - 14:08)

Ryba byl dobrý borec. Škoda, že se věnoval hlavně kostelním věcem.

Jirka (Út, 6. 8. 2019 - 14:08)

Vůbec jsem třeba nevěděl, že to byl rodák z Přeštic na Plzeňsku. Myslel jsem, že byl rožmitálskej i původně.

Bela Buzoši Azazel (Út, 6. 8. 2019 - 11:08)

Vysmívám se taneční hudbě, protože jsem paraplegik, který je upoutaný na vozík. To je pravá příčina mého řadění na netu. Nikdy si nezatančím. Závidím všem, co jsou volně pohybliví. Já jsem Nemohoucí!

Reklama

Přidat komentář