Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Kjara (Po, 24. 6. 2019 - 14:06)

Ester, já neposuzuju, jestli zůstaneš Bohu věrná a na závěr spasená....

Já posuzuju vykoupení bez skutků jen zásluhou Ježíše Krista na úvod víry, které člověka udělá křesťanem !
Jestliže bereš Božího syna jako archanděla, pak ho nemůžeš následovat, bylo by to modlářství. Anděla nelze následovat, ani ho vzývat, ani přijít za ním a poprosit ho o sejmutí hříchů, bylo by to pro tebe modlářství. Přesto Korinťané v 1.kap.2.verši. a ve všech sborech, ...KRISTA VZÝVALI !!!

Ale Kristus sám říká, že nestačí zkoumat Písma,...…..říká, že je zapotřebí za ním PŘIJÍT, abys od něj mohla přijmout ŽIVOT !

Ale ty k němu nemůžeš ! jEN Kristus, TEN PRAVÝ MÁ TA SLOVA VĚČNÉHO ŽIVOTA !!

Archanděl nemůže nikomu sejmout hříchy ani dát věčný život !

Ester (Po, 24. 6. 2019 - 15:06)

Kajro, o Kristovi jako archandělovi se mluví až ve Zjevení, tedy v čase budoucím , Kristem, vykupitelem , byl více jak 2000 lety. Proč by nemohl být, Boží Syn , Mistrem v díle a pomocí Jehovových plánů vytvářet svět, proč by se potom nemohl narodit jako dítě a zemřít jako Kristus (Spasitel) a proč by před tím, než bude 1000 let vládnout jako Král nemohl vyhrát jako archanděl armagedonskou bitvu?

Kjara (Út, 25. 6. 2019 - 00:06)

Ester, archanděl je anděl, pouze s vyšší hodností.

Andělé jsou pouze....STVOŘENI...……, ale Kristus.....JE NAROZENÝ Z BOHA !
Jestliže něco uplácáš svojí rukou a nebo to porodíš je v tom zásadní rozdíl !

Jirka (Po, 24. 6. 2019 - 11:06)

Ester, člověk nemůže sám od sebe pracovat na "ovoci Ducha" , on musí toho Ducha napřed dostat (jako dar - NEZASLOUŽENĚ!), nikoliv se zalíbit Bohu, že si řeknu, tak a já budu od teďka spravedlivý. To tě musí změnit Bůh SÁM, člověk se bez NĚJ
sám od sebe spravedlivým nestane! Vy si tam dáváte Boha/Krista/Ducha jako nějakou přílohu, ale ona je to substance, ten základ, ta podstata. Proč Kristus říká, že je kámen úhelný, který zavrhli? Bůh člověka uzdravuje, člověk sám se uzdravil nemůže, ani stát se spravedlivým. Duch pak činí svév nás, proto podobenství Ježíše o větru, že člověk sám neví kam jde a jeho směr nezná.

Touha (Ne, 23. 6. 2019 - 15:06)

Predestinaci jako jeden z výkladů zde prezentoval tuším Jirka, třeba nám svůj pohled zopakuje, ať máme více názorů

Kjara (So, 22. 6. 2019 - 21:06)

V Kor.13:8, se píše, že budou ukončeny zázraky (o těch jsem se bavili) jako je prorokování a mluvení jazyků .
--------------------------------------------------------------------------------
V 1.Kor.13.kap.12.verši, je taky napsáno, kdy dary Ducha skončí:
12. Nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne.
-----------------------------------------------

Tváří v tvář uvidíme Krista při jeho druhém příchodu. Tehdy také částečné poznávání Krista nebude k ničemu, když si na něj budeme moci sáhnout !

Kjara (So, 22. 6. 2019 - 18:06)

Ester, mýlíš se. Boží ruka není dnes ukrácena, on je stále tentýž.
Zázraky tady nedělají jen démoni, ti pouze napodobují co dělá Bůh. A Bůh dneska neleze kanálama, skrývá se a nemá moc.
Vždy zázraky dělal a dělá neustále ! Jak si můžeš dovolit mu určovat, že je to pro některé lidi zbytečné !
1.Kor.13.kapitola jasně říká, kdy se to stane a nebude zapotřebí je dělat,..........AŽ TEHDY AŽ BUDEME STÁT TVÁŘÍ TVÁŘ KRISTU !
Pak uvidíme Krista, nebude ho zapotřebí poznávat skrze něco, jako je Bible, proroctví, jazyky, ani skrze zázraky !

Touha (So, 22. 6. 2019 - 16:06)

Ale ne, Ester, nemyslím, že Rakato chce vyloženě urážet. On je velmi dobrý a trochu divoký diskuter a Doktorka je hodně svobodná platforma. Koukni na jiná témata, projevuje se tam stejně. Nedávej tomu nějak velký význam

Dotaz (So, 22. 6. 2019 - 11:06)

Kjara - co máš z toho, že jsi smířená se svým virtuálním bohem, když přitom nejsi smířena s lidmi, s existencí jiných názorů, než je ten tvůj?

Kjara (So, 22. 6. 2019 - 18:06)

Smíření s Bohem je to nepodstatnější, co člověk musí na tomto světě řešit.
Protože rozhodnutí člověka žít bez Boha způsobuje všechno zlo na světě jako nemoci, bezpráví a smrt !
V případě, že člověk nevyužije svůj život ke smíření s Bohem, přestože podstatnou část udělal Bůh sám smrtí svého syna, bude si muset zaplatit sám za své hříchy. A to trvalým oddělením od Boha.
Možná, že vidíš vyřešení problémů na zemi tak že si všichni podají ruce a budou se milovat.
Já ne ! Není to reálné !
Bůh řeší život člověka a světa jinak a já mu v tom věřím.

Rakato (So, 22. 6. 2019 - 20:06)

A proč jen lidé jako já mají hledat boha, snažit se pochopit jeho záměr? Proč pro to neudělá něco on sám? Proč se nezjeví a vše neuvede na pravou míru, nerozsoudí, který jeho vyznavač je pravý a který falešný? Je všemohoucí a vševědoucí, a proto by měl dávno vědět, že jeho zjevení tady na Zemi odstraní mnoho problémů. Jenže někam zalezl, až to vypadá, že neexistuje, a nechává nás tápat. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jinak řečeno - pokud mám hledat boha, on mi má vyjít vstříc. A pokud to nedělá, je pro mne jen vymyšlený fantom.

hřebík na hlavičku (So, 22. 6. 2019 - 11:06)

Ale je zajímavé, že to křesťané dělají jenom na internetu. V reálu ani ne. To se stydí. V reálu nejsou ani tak sebevědomí, ani sebejistí, ani nechrlí proklamace jako na internetu. Když píší do počítače, tak se jim nikdo nedívá do očí a jsou schovaní v bezpečí doma za počítačem. Je to stejné jako s tématy politiky. V reálu lidi nejsou tak radikální jako na internetu a nezastávají tak vyhraněné pozice. Je jisté, že většina ze zdejších křesťanů by v reálu nedokázala zastávat tak extrémní stanoviska jako tady. A nejspíše by ti uvědomovali, že to jejich věčné tahání neexistujícího králíka z klobouku je nepřesvědčivé a marné.

Kjara (So, 22. 6. 2019 - 11:06)

Mnoho lidí si myslí, že křesťanství je následování Krista, ale není tomu tak. To až na druhém místě.

Mnoho sekt i určitá procenta v denominacích jsou tím svedena.

Ale křesťanství znamená....BÝT SKRZE KRISTA SMÍŘENÝ S BOHEM !

A to nestačí znát Krista z Písma, to se musí reálně stát a Bůh to musí dosvědčit tím, že se narodíme z Boha !

Když budme podle Písma žít, je to to nejlepší pro náš život i životy kolem nás, ale ….NEDÁ NÁM TO BOŽÍ SPASENÍ ! NIKDY, ANI PO SMRTI !

JEN KRISTUS MÁ TA SLOVA VĚČNÉHO ŽIVOTA !...…...Ale určitě ne kníže archanděl ! Ale král !

Rakato (So, 22. 6. 2019 - 12:06)

Jen papouškuješ, co ti natloukli do hlavy, rozumu v tom není. Uctívání Ježíše je modlářství, protože bůh nařídil uctívat jen sebe a nikoho jiného. Ježíš je vaše zlaté tele a to znamená, že podle bible skončíte v pekle.

hřebík na hlavičku (So, 22. 6. 2019 - 11:06)

Křesťané mi připadají jako kouzelník s kloboukem, který se chystá z klobouku vytáhnout králíka. Ale ať hmatá jak hmatá, v klobouku nic není. --------- Přesně! To byl zatím nejvýstižnější popis aktivit věřících na internetu!

Esterka baterka (Pá, 21. 6. 2019 - 20:06)

Esterko, husičko, a-teista neznamená komunista. To ti tam u vás nakukali. V ČR jsou miliony a-teistů a to jsou jako všecko komunisti? Asi ti přeskočilo. Notabene, když komunismus vykradl z bible myšlenky o společném majetku - viz komuny prvních křesťanů, Skutky apoštolské. A už to ti tu někdo psal, že režimy jako je KLDR mají náboženské uctívání vůdců se vším všudy. Připisují jim zázračné schopnosti, vytvářejí kolem nich různé báje, aby je glorifikovali - všecko to nese rysy náboženské víry a fanatismu.

Steve (Pá, 21. 6. 2019 - 17:06)

Pablo, ty jsi ale fakt zoufalec a totální nerealista ... je mi tě upřímě líto.

1.) K jakým válkám v Evropě to mluvíš? Myslíš to opačné slučování do Evropské unie?

2.) Vás, vychcaný Jehovisty bych dal pěkně do první řady se zbraní v ruce až bude nějaký konflikt - furt se nebudete schovávat jako bačkory za máminu sukni. Bůh a boží lid taky bojoval, a často ... Asi neznáte Starý zákon. Nejen za Víru, ale i za území, život, mír a svobodu se musí bojovat ... Ano, někdy musí, kor když tě někdo chce napadnout a dělá si zálusk na tvoji zem a tvůj mrtvý život ... Islámci to jsou minimálně.

Rakato (Pá, 21. 6. 2019 - 18:06)

Jehovisté se hodí jen na lidský štít, to je jasné.

! (Pá, 21. 6. 2019 - 15:06)

Ester, ty blbko, v Rusku už 30 let není komunismus. Přiznej, že jsi kráva, placená kravínem!

Jirka (Pá, 21. 6. 2019 - 16:06)

Nebude náhoda, že Ester jako svědkyně píše o Kremlu, protože v současné době mají svědkové v Rusku potíže a cítí se být pronásledováni jako v roli mučedníků.

Reklama

Přidat komentář