Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Rakato (St, 8. 5. 2019 - 20:05)

Já bych monstrum neodsuzoval - je také mocné a vševědoucí, ale neplete se lidem do života jako vlezlý Jehova. A uvažuj - kdyby nebylo Jehovy, nebylo by ani Alláha, a svět by byl krásné místo pro život. Neštěstí lidí začalo tvým bohem, ubručený čmeldo.

Jirka (St, 8. 5. 2019 - 15:05)

Ať si každý věří v co chce a čemu chce, mě už unavuje druhé odsuzovat pro jejich jinou víru nebo nevíru, ani pro jiné věci. Sám nic nezměním a ani nevím proč bych měl.

Jirka (St, 8. 5. 2019 - 15:05)

To máš pravdu, piv už moc nevydržím. Jsem v podstatě abstinent. Bývaly doby kdy jsem vypil za noc v baru 12 piv, nebo 5piv za hodinu. Nebo dva litry vína za chvilku. Teď si dám dvě piva a usnu jako dítě. Více piv už mi ani nechutná. V době zdražování piva to považuji za výhodu. Restaurace jsem ale vždycky navštěvoval kvůli povídání s lidmi. Dnes už se raději podívám na nějaký hrad či výlet do přírody než abych vymetal podniky jako dříve. Bolehlav připisuju tomu, že jsem včera téměř vůbec nepil vodu. Navíc jsem měl den blbec a večer tomu nasadili korunu ti lemplové z Barcelony když ztratili náskok 3:0 s Liverpoolem a nakonec vypadli. Ostuda!
______
Díval jsem se na to pastafariánství a pobavilo, ty hrnce na hlavě. Vznikají docela kuriózní náboženské směry, i když toto mi připadá už jako recese nebo chtít na sebe strhnout pozornost. Slyšel jsem ale o rastafariánství, to jsou ti dredaři z Jamajky co si vymysleli taky svoje náboženství.

Jirkovi (St, 8. 5. 2019 - 19:05)

No vidíš jak jsi chytrý. Jenom to dotáhnout do konce.
Rastafariáni považují Haile Selassieho za vtělení Ježíše Krista, který se znovu vrátil na zem, aby vysvobodil Afričany od útlaku a područí. Takže Rakato se tvrdě mýlí , že se Ježíš nevrátil. Chce to jen trochu studia

Rakato (St, 8. 5. 2019 - 20:05)

Už dávno je po Haile Selassiem. My Češi jsme ho měli rádi, dostal i bílého lva, ale nevydržel, a zdrhnul (pokud byl Ježíš) podruhé. Asi se na tu africkou bídu nemohl dívat. Takový Ježíš je k ničemu.

Dotaz (Čt, 9. 5. 2019 - 11:05)

Haile Selassiemu?
Proč tedy češi dali státní vyznamenání Řád Bílého lva Mengistu Haile Mariamovi, vůdci marxistické části dergu, který císaře svrhl.

D (Čt, 9. 5. 2019 - 16:05)

Komunisti se chovali jako děvky. Napřed lezli do zadku Hailemu Selassiemu, pak tomu dalšímu Hailemu. Asi si mysleli, že jeden nebo druhý Haile od nich něco koupí - třeba bouchačky a tak.

Anežka (Čt, 9. 5. 2019 - 20:05)

myslím, že se mýlíš když tvrdíš , že komunisté lezli do zadku Hailemu Selassiemu. Co se týče důstojníka Haile lezl spíš on do zadku komunistům - co tak zhruba vím, když na ně útočili Somálci na moc se nezmohli.

Jirka (St, 8. 5. 2019 - 19:05)

Ale ty asi moc nebudeš, protože pokud vím tak Selassie přestoupil z Liberce do Brém a už tam působí sedmou sezónu. Takže opravdu nevím, odkud čerpáš informace.

Jirkovi (St, 8. 5. 2019 - 21:05)

Haile Selassie I., narozený jako Lidž Tafari Makonnen, byl etiopský císař v letech 1930–1974
Haile Selassie v amharštině znamená „Moc svaté Trojice. Je spasitel. (více na wiki)

Touha (St, 8. 5. 2019 - 22:05)

Fakt zajímavé

Jirka (St, 8. 5. 2019 - 21:05)

S tím nemohu souhlasit.

Dotaz (Čt, 9. 5. 2019 - 11:05)

Proč s tím nemůžeš souhlasit, že svatá africká trojice nosí dredy, které mají připomínat lva - to je stejné jako pejzy u židů nebo nevěříš, že jsou to potomci Šalamouna a královny ze Sáby

Rakato (St, 8. 5. 2019 - 16:05)

No ---, upřímně řečeno, pastafariánství je recese. Jako reakce na rozhodnutí amerického soudu, že na školách lze přednášet kromě evoluce i kreacionismus. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nová náboženství vznikají pořád. Relativně noví jsou ti magoři sikhové, vyznávající směsku hinduismu a islámu (15. století), kteří si nikdy nestříhají vlasy, novější krišnovci, letničtí, mormoni ... ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A každé náboženství vykládá příznivcům, že jsou něco extra, a jen oni atd. Je to jako v cirkuse. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hydratace je důležitá, ale nesmí se to přehánět, jako např. Hasselhoff, který při návštěvě Prahy pil deset litrů vody denně a prohlížel si místo památek hlavně záchody.

Jirka (St, 8. 5. 2019 - 17:05)

Omlouvám se Ti za všechno odsuzování a invektiva. Nic osobního. Neříkám, i na křesťany to často zkouší démoni a mají radost, když mezi lidmi dochází k hádanicím. Ty jsi vytrvalý oponent a ledaskoho v diskuzi utaháš. Máš velkou vytrvalost a informovanost. Já jsem jenom člověk, který má chyby a nese si je s sebou i jako křesťan. Ale jako křesťan je vyznávám a jedním z mých nových povahových rysů je smířlivost.

Jirka (St, 8. 5. 2019 - 17:05)

Jj souhlas. Kdysi jsem četl, že voda může také ve velkém množství zabít. Údajně po 14 litrech vody, vypitých co nejdříve, nastává exitus asi do 10 hodin. Nejen, že je to nápor na ledviny a srdce, kdy srdce musí krom krve pumpovat o tolik litrů navíc, ale příčinou smrti bývá vyplavení důležitých minerálů z těla a i otok mozku. Jak říkal už Parcelsus: "Není látka co by nebyla jedem, záleží jenom na množství dávky".....a je to pravda. I když o LSD se říká, že lerální dávka by nebyla ani tuna.
____
Ten hrnec na hlavě jsem totiž viděl i u správce osacru Tomka, mohlo mě napadnout že je to parodyje.

Jirka (St, 8. 5. 2019 - 17:05)

Např. jsem si všiml, že když jsem byl ještě kuřák, vypil jsem, ať v zimě nebo v létě, denně minimálně 2l vody; teď naopak, obvykle nevypiju ani 0,5l vody. Nemám už takovou potřebu pít....anebo špatná kontrolka. Těžko říct. Jednou se mi ale stalo, že jsem zřejmě z dehydratace v práci málem zkolaboval. Udělala se mi mlha před očima a kdybych si hned nesednul, asi se zhroutím. Přílišné pití vody ale také není dobré; v době ještě mého alkoholismu, jsem, hlavně v létě do sebe naráz vypil cca 1-2l vody, s tím, že mám pro dnešek splněno a můžu pít už jenom pivo nebo víno. Někdy jsem naopak vůbec nepil, jedl pálivá a slaná jídla a "šetřil" si žízeň na večer, aby mi "jelo" pivo. Jsem rád, že už tomu tak není.

Rakato (St, 8. 5. 2019 - 20:05)

Pry čím jsi starší, tím méně pociťuješ žízeň, i když organismus vodu potřebuje. A tak hlavně důchodci jsou ohroženi z všech stran.

Jirka (St, 8. 5. 2019 - 20:05)

Jj slyšel jsem, a platí to i o jídle, starší lidé nepotřebují tolik jíst, což jsem také zaznamenal. U mě toto přišlo ale naráz, když jsem totiž kouřil, nalačno mi to nechutnalo, a tak jsem tím více jsem jedl, ale i pil, abych se napil před cigaretou a potom i zapil chuť cigarety.

Rakato (Po, 6. 5. 2019 - 19:05)

„Jeho hlavní problém byl, že mluvil, když měl mlčet, a mlčel, když měl mluvit.“ /Karl Hugo Brodski (u katolíků známý jako „Antikrist“) o Ježíšovi/

Reklama

Přidat komentář