Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Touha (Pá, 3. 5. 2019 - 20:05)

Nechápu sice, na základě čeho usuzuješ, zda jsem věřící nebo nevěřící. Nic takového jsem zde nikdy neřekla. Ale chápu, je to tvůj názor. Druhá věta také. A třetí větě vůbec nerozumím. Mluvila jsem o tom, jak je v dnešní postmoderní době devalvováno a zneužíváno slovo láska. O sobě jsem nepsala nic, Jiří. Peace!!!!

Jirka (Pá, 3. 5. 2019 - 20:05)

Samozřejmě nečtu všechno a možná mi něco uniklo, ale tak nikde jsem si nevšiml, že bys psala, že jsi křesťan. Dále jsem reagoval na tvoje psaní, že bez Boží milosti bych sám od sebe milovat nedokázal. Vyznělo to jako výtka a že ty to naopak dokážeš. Proto ta moje otázka, víš? Protože já tvrdím, vše dobré máme od Boha a vše zlé při-rozené. My se totiž při-rodili hříchu. V člověku totiž není nic dobrého, co by nebylo z Boha. Kdo se tedy chlubí tím že je dobrý, tak proč se chlubí něčím co dostal?

Touha (Pá, 3. 5. 2019 - 20:05)

Ne ne, vůbec jsem ti nic nevytýkala, myslí, že dovedeš milovat i sám za sebe, jen jak říkám, neplýtvejme tím slovem. A samozřejmě celý problém je v tom, že neexistuje české slovo pro řecké Agapé

D (Pá, 3. 5. 2019 - 21:05)

Přesně tak. A navíc ještě: "Slovo agapé, v soudobé řečtině nepříliš běžné, zvolili překladatelé Bible do řečtiny jako překlad hebrejského ahava (אחבח)". https://cs.wikipedia.org/wiki/Agap%C3%A9

Touha (Pá, 3. 5. 2019 - 21:05)

Víš co si někdy říkám? Všichni se dohadují ohledně výkladu Bible a nikdo se nezamyslí , protože ani nemá kde čerpat, co vlastně v těch původních "různojazyčných textech" bylo. A jak je to, co na tom Konstantinem svolaném koncilu bylo kanonizováno, vybráno, a sakra polidštěno vlastně od toho momentu zmanipulované. A naši křesťané se hádají a hádají o česká slovíčka a jakoby jim unikala podstata té tajemné minulosti člověka, či jak to říci. Tohle jiná než abrahámovská náboženství nemají, tu touhu hádat se o svoji o pravdu se svými souvěrci

dobrý postřeh (Pá, 3. 5. 2019 - 23:05)

zde velmi laicky https://www.youtube.com/watch?v=5OOodKAkNAU

Jirka (Pá, 3. 5. 2019 - 21:05)

Touho, to je sice hezké hledat chyby a nejasnosti v Bibli na základě rozumu, ale důležité je Evangelium, tj smlouva zaslíbení milosti. Pouhým zkoumáním Bible si spásu nikdo nepřivede, ani svým rozumem. Proto je psáno blahoslaven kdo nevidí a věří.

Rakato (Pá, 3. 5. 2019 - 23:05)

Kdybys chvilku přemýšlel o tom, co píšeš, tak by ses musel pozastavit nad dětinskostí některých tvrzení. Blahoslaven kdo nevidí a věří? Jednou větou pošleš celé lidské poznání do hajzlu, a ani se nezastydíš? A přitom si žiješ jako paša právě díky všem poznatkům vědy a techniky. Budu se modlit, aby vám křesťanům bůh vrátil rozum.

Jirka (So, 4. 5. 2019 - 13:05)

Ještě bych se pozastavil nad tím co píšeš zde. Zde nezáleží co bude a kam půjde veškeré lidské vědění. Ano, já mohu říct, teeedaaa klobouk dolů co tihle objevili, co tamti vynalezli. Tyto věci zajisté nepochybuju v mnohém mohou ulehčit život (jejich stinnou stránku zde rozvádět nechci), ale život jen zde v těle na zemi. Po nějakém předělu jsou prd platné a nikterak nepřenosné, jsou to věci a ani když se přilepíš k tělu nebo dokonce voperuješ do tkáně, s sebou si je nevezmeš. Myslím, že tvoje kreditní karta by našla větší uplatnění někde uprostřed Antarktidy, než aby ti posloužil nějaký vynález z tohoto světa na světe onom. Stejně tak si bohatý člověk výší svého majetku neprodlouží život ani o den.
_____
Kdyby Bůh chtěl spásu jenom pro vědce a myslitele, neměli bychom my dva šanci spasení a již předem bychom byli predestinováni k zavržení. Ale Bůh mluví o spásné víře, nikoliv o poznání - poznání má přece i Satan a daleko větší než kdokoliv z lidí. A já věřím, že Svůj lid má Bůh v těch, kdo věří Jeho Slovu. S tím, že víru a jiné dary Sám uděluje podle Svých uvážení, jak a komu se Mu zlibí, podle, pro člověka nepoznatelných a neprohlédnutelných soudů.

Rakato (So, 4. 5. 2019 - 16:05)

Zjevně pomateně věříš, že skutečný život nastane až po životě. A že tvůj život zde je jen zkouška. Máš to fakt komplikované, jako každý těžký případ doktora Chocholouška. Zemřeš jako každý jiný, ale klidně si mysli, že uvidíš tunel světla. Mě stačí, co říkají Židé - připojíme se ke svým předkům. A ti to musí vědět, protože na rozdíl od tebe oni skutečně s bohem mluvili.

Jirka (So, 4. 5. 2019 - 17:05)

To má být jeden z tvých dalších příznaků schizofrenie?
......"Židé mluvili opravdu s bohem".....napsal člověk, který v Boha nevěří. Znovu tě naléhavě žádám, udělej si v té hlavě pořádek, pomatený nešťastníku.

Rakato (So, 4. 5. 2019 - 20:05)

Na myšlenkách z bible (Židé mluvili s bohem.) není nic schizofrenického, jinak byste vy křesťané všichni skončili u psychiatra.

Jirka (So, 4. 5. 2019 - 20:05)

Tak teď tomu nerozumím, jak to souvisí s tím cos psal předtím?

Rakato (So, 4. 5. 2019 - 21:05)

No tys začal o schizofrenii: --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"To má být jeden z tvých dalších příznaků schizofrenie? ......"Židé mluvili opravdu s bohem".....napsal člověk, který v Boha nevěří. Znovu tě naléhavě žádám, udělej si v té hlavě pořádek, pomatený nešťastníku."

Teda Rakato (So, 4. 5. 2019 - 17:05)

mě irituje jen přiměřeně, ale faktem je, že Rakato se i "rozhodl", že Ježíš historicky existoval, a toto svoje rozhodnutí nevybíravě vnucuje i těm, kteří oprávněně poukazují na to, že Ježíšova historicita je nedoložitelná.

Návštěvník (So, 4. 5. 2019 - 17:05)

Ano Rakato občas píše . Ježíšova historicita je sice nedoložitelná - doložitelné je pouze, že měl toxoplasmózu.

o Rakatovi (So, 4. 5. 2019 - 17:05)

Pokud vím tak Rakato píše co se mu momentálně hodí. Všimni si , že odkazy, které dává nepotvrzují jeho tvrzení.

D (So, 4. 5. 2019 - 14:05)

To jsou po tisíciletí opakované, naprosto ubíjející náboženské hlody. Náboženské báchorky, instituce a rituály jsou jednou z mnoha problematických forem sociocentrické adaptace lidských komunit na tvrdý okolní svět. Pámbíčkáři bez uzardění vydávají svět svých náboženských báchorek (v nichž kupříkladu nějaká božstva odměňují jakousi "spásou" víru, ale nikoli poznání) za pravou realitu, a vyvozují z této domnělé reality naprosto nesmyslné a neplatné konsekvence.¶ Jakých jen bludů jsou lidé schopni, jen aby iluzorně popřeli tragickou bezesmyslnost lidského bytí, a života vůbec!

Rakato (So, 4. 5. 2019 - 16:05)

No jo, lidé nechtějí trvale umřít. Aspoň vidíme, co udělají pro naději.

Jirka (So, 4. 5. 2019 - 15:05)

Rád tě opět vidím v těchto diskuzích. S tím, co píšeš zcela souhlasím. Tedy s tím, že Evangelium většinová část současné populace, považuje za něco natolik nemyslitelného, aby byla ochotna to přijmout. Protože srovnání podle světa hmotného tak, jak ho smyslově detekujeme, na nic takového nepoukazuje. Je možné se proto důvodně a zcela oprávněně domnívat, že pomyslný kruh záchrany nevisí na laně rozumu, ale víry. Stejně jako víme, že do chrámu Božího nemáme možnost vejít branou spravedlnosti, nýbrž jedině branou slitování. Neboť kouska dobrého v nás není z nás samotných, ani zásluh našich nikde podle snažení našeho. Vše lidské jen marnost jest.

Reklama

Přidat komentář