Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Rakato (Po, 18. 3. 2019 - 20:03)

Obecný pokec o ničem ti jde dobře. Jakmile jde o fakta a konkrétní věci, to je pak o hodně horší. Takže nekázej, od toho jsou zde lepší.

Jirka (Po, 18. 3. 2019 - 20:03)

Jenomže ty jsi žádná fakta nepředložil. To co zde píšeš jsou jenom tvoje domněnky a emoce. Doporučuju si zjistit, co jsou to fakta. Fakta nejsou subjektivní pocity. Očividně si pleteš pojmy s dojmy. Najdi si k diskuzi sobě rovného. Pro mě je zcela nejužitečné z tebou diskutovat. Mysli si že jsi vyhrál:-)

Rakato (Po, 18. 3. 2019 - 20:03)

Tak promiň, že jsem se tě dotkl a že ti nejsem dost dobrý. Vrána k vráně sedá.

Jirka (Út, 19. 3. 2019 - 02:03)

Ale mě jsi se nedotkl, spíš mi tě začalo být líto, kdyby tomu tak nebylo už bych se ti ani neobtěžoval psát. Také to není tím žes bys mi nebyl dost dobrý, všimni si že už jsem tu jediný co na tebe vůbec reaguje. A jestli chceš lpět na tom co říká Ježíš, tak předně vyjmi trám ze svého oka, abys mohl vyjmout třísku z oka jiného.

Rakato (Po, 18. 3. 2019 - 14:03)

Ježíš to říkal jinak, odpadlíku. Vůbec nevíš, proč jsi na světě (ne kvůli sobě, ale ostatním). Mina to ví.

Jirka (Po, 18. 3. 2019 - 18:03)

A o co tě vlastně jde? Jestliže Bibli považuješ za škvár, jak jsi sám napsal, tak potom tohle tvoje poučování nemá žádnou váhu. Je mi jasný že chceš křesťanům jenom kazit svědomí. To dělá i satan že takto usvědčuje. A prdel je že můžeš být potrestán za to že znevažuješ Písmo. Nemůžeš sedět na dvou židlích, nemůžeš sloužit dvěma pánům. Jestliže Bibli nevěříš, pak nemá význam ji na někoho vytahovat. Jestliže ji věříš, tak počítej i sebe. Pak ale by nedávaly smysl tvoje skeptické komentáře, leda že bys byl, jak už jsem psal, schizofrenik. Já si ale myslím že chceš v křesťanech probouzet jenom zlé svědomí. Uvědom si ale že jestli Pán Bůh existuje, může ti takové jednání přijít pořádně draho. Tvůj problém totiž spočívá v tom, že nevíš jistě, že neexistuje.

Rakato (Po, 18. 3. 2019 - 19:03)

Ale, ale .... pokoušíš se o logiku, ale moc ti to nejde. My ateisté zde mimo jiné nastavujeme křesťanům zrcadlo, aby viděli své pokrytectví a nesprávné chování. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud někdo jako ty tady něco vykládá, a je to v rozporu s biblí, může na to upozornit křesťan stejně jako ateista. A že je na co upozorňovat. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud tvrdíš, že chci v křesťanech probouzet jenom zlé, není tvá víra příliš pevná - když se bojíš slova ateisty. Ale nedivím se ti, v bibli je tolik nesmyslností, že to má křesťan těžké, obhajovat to a vysvětlovat. A postupně si uvědomuje, co mu dosud nedošlo - že s tím Jehovou je něco v pořádku.

Jirka (Po, 18. 3. 2019 - 19:03)

O žádnou logiku se nepokouším. Ale jestliže ty nevěříš Bibli a je pro tebe nesmysl, nemůžeš pomocí nesmyslu moralizovat. Je jedno jestli tomu říkáš nastavit zrcadlo nebo probouzet svědomí. Jednáš ale tak že si protiřečíš, ale to ti asi nevadí. Myslím že se ale každopádně musíš dost nudit když se tu pořád opakuješ a jak jsem viděl nejen tady. Mimochodem vůbec nejde o nějaké nesrovnalosti v Bibli, ty jsou jenom pro podobné hnidopichy jako ty, ale důležité je Evangelium a to je jediné. SJ taky hledají logiku a přesné poznání Bible. Ty ale se staň napřed křesťanem abys mohl poučovat. Jak chceš poučovat o něčem o čem máš pochyby? Najdi si jinou zábavu, třeba přítelkyni jestli jsi na holky.

Rakato (Po, 18. 3. 2019 - 20:03)

Lidé se navzájem posuzují i podle toho, zda jsou jejich skutky v souladu s tím, co vykládají. A podle toho jsou hodnoceni. Např. když budeš všude vykládat, jak jsi pro rovnoprávnost se ženami, a vlastní ženu nepustíš uzavřít pracovní poměr, protože ženy mají zůstávat doma a starat se o děti, budeš pokrytecký a lidé to uvidí. Dtto když budeš hlásat, že nechlastáš, ale lidé tě nachytají ožralého v hospodě. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To všechno se promítne do tvé reputace a lidé se k tobě budou podle toho chovat. No a ateista zde na Doktorce dělá jen to, co dělají všichni lidé, jak jsem popsal výše - posuzují, jak je tvé chování v souladu s tvou vírou. Např. Ježíš řekl jasně, že křesťan nemá nadávat, ale ty nadáváš. Ježíš hlásal „Nastav druhou tvář.“ a ty tady běsníš, kdykoliv si nevíš rady. Takže nevyčítej ateistovi, že na tebe vytahuje bibli, když v ni nevěří. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Už tomu rozumíš?

Jirka (Po, 18. 3. 2019 - 20:03)

Čemu já rozumím není důležité. Ty bys měl pochopit že nejsi žádný soudce. Začni u sebe a u svých nedostatku. Jediné čeho jsem si všiml že si jenom stěžuješ a žaluješ. Mluví z tebe satan, to je evidentní.

Rakato (Po, 18. 3. 2019 - 20:03)

Křesťané špatně snášejí kritiku. Ne nadarmo jim Ježíš kladl na srdce: "Nastav druhou tvář!" Děkuji ti na názorný příklad nedůtklivosti, kterou Ježíš kritizoval.

Jirka (Út, 19. 3. 2019 - 02:03)

Jenže ty, krom toho že nevíš a nevěříš kdo to Ježíš je, se nemůžeš odvolávat na jeho slova, protože je nebereš vážně. Tim, žes je hned zpočátku označil za nesmysl, je teď kontraproduktivní se jimy odrazovat. Chceš jen za každou cenu vzbudit špatné svědomí, ale od tebe to fungovat nemůže, rozumíš? To že s tebou nemá cenu diskutovat není nedutllivostí, ale prostě tím, že si protiřečíš, zda úmyslně účelově nebo neumyslne už je jedno. Diskuse s tebou není přínosná.

Rakato (Út, 19. 3. 2019 - 13:03)

Děkuji ti za tuto poznámku, protože ukazuje další rys křesťanů - nasazovat ostatním náhubek. Mohu se odvolávat na kohokoliv, třeba i na Hitlera nebo Ferdu Mravence. To by se vám líbilo - zase ostatním vykládat (jak jste to dělali ve středověku), co mohou říkat, a co ne, že? ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nyní si ukážeme, že tvoje řeč je vykuchaná z fakt a důkazů: Protiřečím si? A jak? Upřesni v čem. Když totiž např. čtu sci-fi, tak dočasně považuji děj za reálný a vžiji se do něj, i když vím, že je to z hlediska současné vědy kravina. Když malé dítě staví hrad z kostek, klidně mu i pomůžu, i když vím, že za chvíli spadne. Jinak řečeno, lidé dělají i věci, kterým nevěří. Jen se zbytečně snažíš nějak dokázat, že ateista nemůže citovat Ježíše, protože nesdílím jeho ideologii. (To by pak nikdo nemohl citovat skoro nikoho.) -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale např. já uznávám, že Ježíš měl v některých věcech pravdu. Např. "Ať je tedy vaše slovo ‚Ano‘ ano a ‚Ne‘ ne. Co je nad to, je od Zlého." nebo "Když dáváš chudým, nevytrubuj před sebou, jako to dělají pokrytci v synagogách a na ulicích, aby sklízeli chválu od lidí." I proto je dobré ho znát. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Je trapné, jak si vy křesťané přisvojujete monopol na Ježíše. Na rozdíl od některých historiků říkám, že Ježíš byl historická osobnost, a i to je důvod, proč ateisty zajímá. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kdo jsi, když si myslíš, že máš o Ježíši pravdu, a já ne? Vždyť kdyby Ježíš viděl současné křesťany, zatratil by je skoro všechny za jejich pokrytectví, překrucování jeho učení, parazitování na víře kvůli osobnímu prospěchu, a hlavně – za činění opaku toho, co hlásal. Protože místo abyste se drželi jeho učení (i když nesmyslně idealistického a v praxi nerealizovatelného) a byli láskyplní ke všem, pomáhali ostatním a měli pochopení pro jejich hříchy, ve jménu Ježíše zabíjíte a světíte zbraně, ignorujete lidskou bídu a utrpení. (Pár vašich charitativních organizací na tom nic nemění.)

Jirka (St, 20. 3. 2019 - 04:03)

Ke své škodě se skutečně můžeš odvolávat třeba na Hitlera nebo Ferdu mravence, v tom ti nikdo nebrání.....ale vypadá to spíš na brouka Pytlíka.
______________
"Nyní si ukážeme, že tvoje řeč je vykuchaná z fakt a důkazů: .....i když vím, že je to z hlediska současné vědy kravina."
--- 1 Korintanum 1
18 Slovo o kříži je bláznovstvim těm, kdo jsou na cestě k záhubě; nám, kteří jdeme ke spáse, je mocí Boží.
19 Je psáno: Zahubím moudrost moudrých a rozumnost rozumných zavrhnu.
20 Kde jsou učenci, kde znalci, kde řečníci toho věku? Neučinil Bůh moudrost světa bláznovstvim?
nebo
1Korintanum 3
18 Ať se nikdo neplete: Kdo z vás si myslí, že je na tomto světě moudrý, ať se raději stane bláznem. Pak teprve bude moudrý.
19 Neboť moudrost tohoto světa je u Boha bláznovstvim. Je přece psáno: "On chytá chytráky v jejich vychytralosti."
20 A jinde: " Hospodin zná úmysly moudrých - ví, že neznamenají vůbec nic. "
....když už se tedy snažíš vytahovat Bibli, neměl bys vybírat jenom ty pasáže, které se ti hodí. I když je zřejmé, že jako ateista i to vytržené z kontextu chápat dobře nemůžeš.
________________
"Kdo jsi, když si myslíš, že máš o Ježíši pravdu a já ne?"
Já nejsem nic více než jenom člověk, který přijal Ježíše Krista jako Pána a Spasitele ("kdo věří ve mne má život věčný","Já jsem ta cesta, pravda a život, nikdo nepřichází k Otci než skrze mne"). Kdo jsi ty a čemu věříš nevím, jen vím že si vytahuješ jenom texty co ti vyhovují, ať už k tomu abys mohl obviňovat nebo se pokoušel cokoli dokazovat či vyvracet. O Ježíši máš ale naivní a zkreslené představy, protože jistě i vyhnaní penězoměnci z chrámu by ho nařkli z nekřesťanského chování. ----- 1Januv 2
22 Kdo je lhář, ne-li ten, kdo popírá, že Ježíš je Kristus? To je ten antikrist, který popírá Otce i Syna. ....oni totiž i muslimové do jisté miry uznávají Ježíše, způsobem asi jako ty. Avšak nikoliv jako Božího Syna - substance Božské.
Galatanum 1
6 Divim se, že se od toho, který vás povolal milostí Kristovou, tak rychle odvracíte k jinému evangeliu.
7 Jiné evangelium ovšem není, jsou jen někteří lidé, kteří vás zneklidňují a chtějí evangelium Kristovo obrátit v pravý opak.
8 Ale i kdybychom my nebo sám anděl z nebe přišel hlásat jiné evangelium než to, které jsme vám zvěstovali, budiž proklet.
9 Jak jsem právě řekl, a znovu to opakuji: Jestliže vám někdo hlásá jiné evangelium než to, které jste přijali, budiž proklet!
11 Ujišťuju vás bratří, že evangelium, které jste ode mě slyšeli není z člověka. 12 Vždyť já jsem je nepřevzal od žádného člověka ani se mu nenaučil od lidí, nýbrž zjevil mi je sám Ježíš Kristus.
---
Co dělala církev v historii....
Jakkoliv to zni bezohledne ale nenesu žádnou zodpovědnost za to co dělala církev v minulosti. Já jen přijal Evangelium.

Rakato (St, 20. 3. 2019 - 12:03)

Pěkné citáty. Nicméně některé jsou hloupé. Jako třeba: "Neboť moudrost tohoto světa je u Boha bláznovstvim." To musíte i vy křesťané cítit, že je to kravina. A pokud nesmyslnost tohoto citátu zapřeš, stejně ti to nebude nic platné, protože tě prozrazují tvoje činy - jezdíš v autě, díváš se na TV, používáš internet - a to vše je výsledkem úsilí moudrých. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cituješ ještě toto: "Ujišťuju vás bratří, že evangelium, které jste ode mě slyšeli není z člověka. 12 Vždyť já jsem je nepřevzal od žádného člověka ani se mu nenaučil od lidí, nýbrž zjevil mi je sám Ježíš Kristus." Je to typická trapná výmluva člověka, který si všechno vymyslel, a vydává to za slova boží. Ale Pavle! Nás z 21. století už neutáhneš na vařené nudli! ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ten Pavel mi pije krev už delší dobu. Jednak nejméně polovinu jeho odpisů církev zfalšovala a Pavel je nikdy neviděl, jednak kázal vyloženě účelově a vymýšlel si kraviny, jen aby křesťanství co nejvíce rozšířil. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Že Ježíš byl anarchista - o tom žádná, a vyhnání směnárníků to jen potvrzuje, protože ti byli pro chrám potřební. Dohromady s jeho naivitou, přepjatým nerealizovatelným humanismem a rituálním kanibalismem to z jeho učení dělá guláš gulášů. A uchytilo se jen proto, že v tehdejší kruté době hlásal mír, lásku a nebe pro všechny. (Ale to už jsme u otřepané pravdy: Říkej lidem, co chtějí slyšet, a půjdou za tebou.) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Máš pravdu - za minulé zločiny církve neneseš odpovědnost. Ale církev je dělala na základě stejné ideologie, kterou i ty vyznáváš. A to je špatné. Navíc - některé z těch špatných věcí dělá církev dosud - místo aby podporovala chudé, staví chrámy, i když Ježíši byly ukradené, žije v přepachu, hádá se o majetek se státem jak Harpagon... A to je také špatné. Špatné pro tebe, když jsi této církve součástí.

Jirka (St, 20. 3. 2019 - 17:03)

"Pěkné citáty, nicméně některé jsou hloupé.....To musíte i vy křesťané cítit, že je to kravina."
_________
To není žádné překvapení, že jsou ti ty věci vzdálené a divné:
1 Korintským 2
14 Přirozený člověk nemůže přijmout věci Božího Ducha. Jsou mu bláznovstvim a nemůže je chápat, protože se dají posoudit jen Duchem.
15 Člověk obdařený Duchem je schopen posoudit všecko, ale sám nemůže být nikým správně posouzen.
16 Vždyť, kdo poznal mysl Páně a kdo ho bude poučovat? My však mysl Kristovu máme.
.....jako nevykoupený člověk máš tělesné chápání věcí Božích a tak jim nemůžeš rozumět. To není žádné povyšování, jak tě zase určite napadne psát, ale skutečnost. Sám to ukazuješ na tom jak a co píšeš, že jsi mimo. Moudrost tohoto světa je bláznovstvim. To je prostě pravda. Nevím co na tom mění to, že lidé se diváji na tv, jezdí v autě a používají internet. Jsou to věci bez kterých by se dalo žít i v těle. Určite to není vrchol moudrosti, jsou to jen věci na hranici mezi praktičností a nadbytečností. A jsou pomíjivé; hoří, reznou, plesniví a cizí se. To jsou jenom vymoženosti, ne moudrost. Tvoje vnímání Ježíše a vůbec celého Písma je velice pokřivené. Ježíš (Nazaretsky) nebyl žádný anarchista ani pravdoláskař humanista. Tak ho vidíš jenom ty svým tělesným chápáním. Čteš hloupé konspirace a věříš jim a tak není divu, že píšeš jednu volovinu za druhou. To že nechápeš Písma, neznamená že je hloupé, ale ani to neznamená že jsi hloupý ty. Naopak můžeš být moudrý, a moudrým je to skryto. Svědkové Jehovovi třeba hledají v Bibli logiku, že pravda musí mít logiku. To je ale jenom přirozené chápání podle těla. Zajímalo by mě potom, jak by logicky chtěli vysvětlovat, že Bůh je všemohoucí a bez počátku a konce. Otakare ty jsi totiž naivní v tom že si myslíš že "tvoje" logika ti zodpoví i vyšší otázky. Právě ten "hloupý-moudrý"co s ničím jiným nepočítá. Tady se i ukazuje že jako člověk jsi dosud mnoho věcí nepoznal a nepochopil, a to bohužel i ve světě vědy. Kvantita čtení ti totiž pochopení věcí nahradit nemůže. Říká se že komu není shůry dáno v apatyce nekoupí.

Rakato (St, 20. 3. 2019 - 20:03)

Píšeš: "My však mysl Kristovu máme." Ale no tak.... Nezaváděj tady elitářství - kastu, která rozumí Ježíši, a debílky, kteří nerozumí. Vždyť se jen lišíme vírou - ty věříš, já ne. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V podstatě tím říkáš, že Ježíš mě nemůže svým učením oslovit. A co tak najednou nemůže prodávat svou ideologii? Vždyť i Petr a celá ta rybářská parta v Ježíše nevěřila, a přesto jím vysvětloval své názory.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dále píšeš: "Jako nevykoupený člověk máš tělesné chápání věcí Božích a tak jim nemůžeš rozumět." Tohle je jen tvůj výmysl, pro který nemáš žádný důkaz. Tak si tady nehrej na guru, a přiznej, že jsi v koncích. Fakt je ten, že Jezus nepřišel jen za tebou, ale i mnou a ostatními ateisty. My jsme ho jen, na rozdíl od tebe, poslali do háje.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Píšeš: "Moudrost tohoto světa je bláznovstvim. To je prostě pravda. Nevím co na tom mění to, že lidé se diváji na tv, jezdí v autě a používají internet." Nepochopil jsi podstatu vaší křesťanské licoměrnosti - vy vykládáte, že moudrost je bláznovství, ale nestydíte se využívat výhod plodů této moudrosti, kterou odsuzujete. V tom je vaše vina a neupřímnost. Je mi z vás smutno. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Píšeš: " Zajímalo by mě potom, jak by logicky chtěli vysvětlovat, že Bůh je všemohoucí a bez počátku a konce." Ale no tak.... Já mám vysvětlovat vlastnosti boha, kterého vy jste si vymysleli? A nebudeš zítra po mě chtít, abych ti vysvětlil Vochomůrku, golema nebo vodníka? Odpověď na tvou otázku je ovšem jednoduchá - vymyšlený bůh může mít superschopnosti, které neznají hranic. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ten tvůj Jehova ovšem přibíral na síle postupně, protože nejprve to byl jen jeden z mnoha kanánských bohů. Řada odborníků tvrdí, že předchůdcem biblického boha Yahweho resp.Yaha byl semitský bůh zvaný Yw, Yawu, Yaw, Yahu, Yah či Yaw. Yaw byl považován za jednoho z bohů elóhím, synů nejvyššího boha El. Blíže viz zde: http://www.myty.cz/view.php?cisloclanku=2006010001
Židé si ho (nevím proč) oblíbili a udělali z něho mocného muže, přidávali a přidávali mu na síle, až se stal všemocný. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
No tak vidíš, že jsme se nakonec dobrali pravdy o tvém Jehovovi a zodpověděli tvou otázku. Spokojen? -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------..........
Píšeš: "Říká se že komu není shůry dáno v apatyce nekoupí." A víš, že s tebou v tomhle souhlasím? Jen malá změna - jsi to ty, komu apatyka nepomůže. Tvoje věta je důkazem sebestřednosti a elitářství křesťanů, kteří všude vykládají, že jen oni rozumí Jehovovi a Ježíši, a opak je pravdou. Vy jste si prostě vzali bezdůvodně do hlavy, že jen vy bohu rozumíte, a ostatní ne. Ale to vám u boha nepomůže, protože vás bude soudit podle vašich činů, za vaši prostopášnost, mamon, pokrytectví, nadutost, ne podle vašeho řečnění. A z vašich činů jasně plyne, že Ježíši nerozumíte vůbec, když často žijete dokonce proti tomu, jak kázal.

Jirka (St, 20. 3. 2019 - 22:03)

Jak jsem psal, chápeš Písmo tělesně a každým příspěvkem to dokazuješ. Už jsem ti psal, že nerozumět Písmu neznamená být, jak píšeš "debílek". Debil bys možná byl kdybys nechápal že třeba k lásce nebo lítosti jaksi nestačí inteligence. "My však mysl Kristovu máme." já nic nezavedl, to řekni Pavlovi. Samozřejmě že jsi nevykoupený, a už jsem ti to několikrát podepřel i Písmem. Prostě nic nechápeš, já žádný guru nejsem a ani být nechci, nemám úmysly jako ty, výkupní oběť Kristova se sice vztahuje na všechny lidi, ale všichni lidé mají také svobodnou vůli. Sám píšeš že nevěříš, ale tím to není. Ježíš říká že nikdo nemůže za nim přijít pokud ho nepřitáhne Otec. Nemysli si že by tě neoslovil, píšeš jak píšeš poněvadž nemáš o Boží moci anung. Vlastním snažením získáš možná úspěch světský, ale určitě takovým způsobem nedosáhneš Boží milosti. To Bůh se slituje nad kým se slituje, nemůžeš říkat proč ty jo a já ne. To přece není věc člověka. A navíc kdokoliv může nakonec odpadnout a kdokoliv se naopak obrátit (Boží zásluhou). A opět si protiřečíš, Ježíš ti tolik leží v hlavě a zároveň píšeš že žádný Bůh neexistuje. Měl by sis to v té hlavě trochu uspořádat. Především nechápeš kdo to Ježíš je - (zkoumáte Písma, ale za mnou nechcete přijít). A já znovu opakuju, nenesu žádnou zodpovědnost za konání církve jako organizace. Tak pořád nemluv v pluralu, já mamonu určite nesloužím. To brečíš nad špatným hrobem.

Rakato (Čt, 21. 3. 2019 - 00:03)

Snažím se, aby křesťané pochopili, že jejich cesta není ta Ježíšova. Protože vidím obrovský rozdíl mezi jejich řečmi a činy. Mě předhazuješ, že jsem zaslepený, ale ty nevidíš nebo nechceš vidět ten rozdíl. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Máte plnou hubu lásky a porozumění, ale kdy jsi naposledy obdaroval bezdomovce, pracoval pro charitu, věnoval dar domovu důchodců? Vždyť mnozí z vás křesťanů ani nepustíte babičku v tramvaji sednout. Ježíš měl holý zadek, a přesto pomáhal. Většina vás křesťanů si žijete blahobytně, a pokud se vzdáte části svého majetku, tak je to pro církev, která si už dávno žije jako prase v žitě. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Já žádnému ateistovi život v blahobytu nevyčítám, jen vám křesťanům, protože zatvrzele lžete sami sobě, že jdete Ježíšovou cestou lásky a soucitu. Proto také říkám, že Ježíši rozumím více než vy, kteří jste si kolem něho vylhali legendu, umožňující vám žít v iluzi bohabojného života. Ale vy jste v tomto smyslu beznadějní ze samé podstaty – vždyť už Petr (skála!) s tím zrazovaním Ježíše začal, když ho třikrát zapřel (nemluvě o Jidášovi, vymyšlených dopisech Pavla, odpustcích aj.). Už v kořenech vaší církve leží ten jed, který vám otrávil duše.

mima (Čt, 21. 3. 2019 - 08:03)

Píšeš.... snažím se, aby křesťane pochopili, že jejích cesta není ta Ježíšova...... díky :-) víš kolik proroku, kazatelů, misionářů to dělalo a dělá a stejně je to , jak bys hrách házel o stěnu. Pořád tady žalujes na křesťany..... už jsem to zde párkrát psala v křesťanství máme tři druhy věřících. Tak zvane věřící, věřící prospěcháři a upřímní věřící......ti takzvaní to jsou, kteří dodržují rodinné tradice, byli tak vychování, jsou jen členy určité organizace, kde přijdou jen, když je svatba, pohřeb, svátky.....pak jsou zde ti prospěcháři a na ty se rád odvolávas. Jsou to v uvozovkách " křesťané" kteří pod pláštěm křesťanství, dělají různá zvěrstva, hledí jen na svůj zisk, je to jejích největší byznys. Vědí, že každý člověk má v sobě volání po Bohu, životě bez hříchu, každý nesnáší slovo smrt.......a oni to zneužívají pro svůj zisk, prospěch.....což tvá snaha o pochopení těchto křesťanů, že nejdou cestou Ježíšovou se bude míjet účinků, zbytečně si děláš násilí. ....a pak tady je třetí skupina a to jsou upřímní křesťané. V tvém případě, jestli se chceš něco dozvědět, něco naučit, přestaň řešit ty první dvě skupiny, je to pro Tebe zbytečná ztráta času s tím nic nenaděláš a začni hledat ty upřímné křesťany....... poznáš je podle toho.....že pravice, nebude vědět co dělá levice, nebudou vytrubovat na rohu své dobré skutky, protože je to pro ně samozřejmost, vlastně ani za dobré skutky to nepovažuji.....kdy jsme tě navštívili, kdy jsme tě nasytili, kdy jsme tě oblékli...... Rakato, nejdříve si udělej pořádek ve svém archívu, který se týká křesťanů , rozděl si je do těch skupin a pak když chceš nějakou tu osvětu šířit ( aby pochopili ) tak podle toho konej.... a já ti budu žehnat :-) protože, aby člověk, který se upsal ďáblu, pochopil, že nejedná jak Ježíš to ti není snadné. Můžeš křičet na každém rohu, na každé střeše, upozorňovat, dokonce vyhrožovat, člověk který je pod vlivem toho zlého, nebude na tvé volání reagovat, jen se unavis a budeš se ptát.... Bože, jak je možné, že tito lidé nevědí co činí.....
☀ dobré ráno ☀

Reklama

Přidat komentář