Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Ježíš je Husák? (Čt, 21. 3. 2019 - 17:03)

"Kdo není se mnou, je proti mně; kdo neshromažďuje se mnou, rozptyluje.“ - Ježíš. /// Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické, ale nech v tej strane zostane, čo je pevné, čo je charakterné, čo chce za tento národ zápasiť. - Gustáv Husák

Rakato (Čt, 21. 3. 2019 - 17:03)

Ježíš byl zjevně radikálnější než Husák. Dobré vědět.

Návštěvník (Čt, 21. 3. 2019 - 09:03)

Mima správně píše, že obsah bible je předmětem víry, nikoli vědy. Mima obsahu bible věří, a je to tak v pořádku. Je to její volba, její rozhodnutí. Pak jsou tady lidi, kteří obsahu bible nemohou uvěřit. Je to také v pořádku. Víra se totiž nedá vynutit ani nadiktovat. Jsou taky díla Ericha von Danikena o dávných civilizacích a inteligentních bytostech z vesmíru. Také i tomu někdo věří, někdo nevěří.

mima (Čt, 21. 3. 2019 - 08:03)

Osobně posílám pozdravy pro Jirku ☀........ tvé příspěvky se mi poslední dobou dobře čtou :-) měj krásný den ☀

Jirka (Pá, 22. 3. 2019 - 05:03)

Děkuju mimičko, taky zdravím♣

Milé Rakato (Čt, 21. 3. 2019 - 07:03)

Genesis 30

Milé Rakato - … (Čt, 21. 3. 2019 - 07:03)

Ale já jsem už bibli vědecky zkoumal. Podobně jako Jákob jsem dával pářícím se zvířatům před oči pruty. Mně pruhované potomky neporodily. V bibli se píše, že když dáš pářicím zvířatům před oči nějaký symbol, že to na ně přeskočí, přejde a potomci budou mít ten znak. Třeba ukážeš čtverce a oni porodí čtverečkovaná mláďata. A nejen já, ale hlavně vědci zkoumali genetiku a přenos znaků a zjistilo se, že ten příběh v bibli se nemohl stát a je vymyšlený. Že takto genetika nefunguje. Milé Rakato, co tam chceš dál vědecky zkoumat, když je tam v bibli jedna pověrečná a fantaskní groteska vedle druhé?

Rakato (Čt, 21. 3. 2019 - 14:03)

Už jsem se setkal s mnoha demagogy, kteří v rámci prosazení svého názoru vytáhli nějakou drobnost a logicky na ni dokázali, že mají pravdu ve všem. Ale ty jim všem dáváš flek. ..............,.,.............................................................Za prvé - vždycky jsem psal, že je v bibli hodně bajek. (Viz ta, kterou uvádíš.) No a co? V bibli je také mnoho odkazů na historické vládce a události, a můžeš se postavit na hlavu, a stejně s tím nic nenaděláš. ,............................................................................... Nechápu, jak sis dokázal vydělat v životě na chleba s tak ubohou logikou a způsobem uvažování.

mima (Čt, 21. 3. 2019 - 08:03)

Já tě jen upozorním na jednu věc, dnes máš na Wikipedii a nejen tam, vždy dvě možnosti k dané věci. ....a v tvém případě tady máš taky dvě pravdy, jsou tady vědci, kteří Biblí potvrzují a je tady další skupina o které ty píšeš.....a každý se identifikuje, jak v tvém případě s tím co se mu líbí, co je blízké.... a to je tvůj případ.

wikipedie (Čt, 21. 3. 2019 - 19:03)

dnes máš na Wikipedii leda černou stránku
Wikipedie nejede bude se cenzurovat od příštího týdne

Rakato (Čt, 21. 3. 2019 - 20:03)

Co máš z toho. Hlavní je, že funguje Necyklopedie: http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Hlavn%C3%AD_strana

Milé Rakato (St, 20. 3. 2019 - 21:03)

Bibli jsem přečetl a "Objevování bible" od Frankeštajna číst nebudu. Vědecky se zabývat biblí je nonsens z podstaty. To je stejné jako se vědecky zabývat jakoukoli jinou esoterikou a pověstmi, pohádkami, třeba vědecký rozbor Sněhurky nebo vědecký rozbor znamením kozoroha. Také se dá vědecky rozebírat kávová sedlina za úplňku.

Vědecky se dá rozbírat bible leda jako kniha, papír. Dá se vědecky zkoumat celulóza, obal z plastu nebo kůže. Jsou to nějaké molekuly a atomy.

Rakato (St, 20. 3. 2019 - 23:03)

Přistupuješ k tématu stejně nevědecky, až fanaticky, jako křesťané. Nebudeš se seznamovat s vědeckým zkoumáním bible, a nebudeš! Dojemné souznění s křesťany v přístupu. Připomíná mi to tvrzení Francouzské akademie věd, že kameny z nebe padat nemohou, a proto nepadají, blíže viz https://books.google.cz/books?id=4n07CgAAQBAJ&pg=PT61&lpg=PT61&dq=kameny+z+nebe+padat+nemohou,+a+proto+nepadaj%C3%AD&source=bl&ots=ISYOKCwnuJ&sig=ACfU3U1U6ELIYzEj5loeeQwk1AmBHerI1g&hl=cs&sa=X&ved=2ahUKEwiM6ceS5pHhAhWQC-wKHQS1B_wQ6AEwBnoECAkQAQ#v=onepage&q=kameny%20z%20nebe%20padat%20nemohou%2C%20a%20proto%20nepadaj%C3%AD&f=false
My ateisté to tak neděláme.

Jirka (St, 20. 3. 2019 - 22:03)

Velice vtipné, ☆slave

Fiala (St, 20. 3. 2019 - 20:03)

U toho Fialy je právě strašné, že se maximálně soustředí na formu, ale obsah mu uniká. Není to skvělý diskutér a není to skvělý řečník. Dobře artikuluje, je mu dobře rozumět, ale obsah toho, co říká, jsou bláboly. Neustále si na něco stěžuje, brečí, fňuká. Byl by z něj dobrý řečník na pohřbech. Bylo by mu rozumět, lidi by plakali. Jenže jako politik je zoufalý. Nulové charisma, rozplizlá klišé, fráze, žádná fakta. Je vidět, že se nikdy neživil prací, ale jen žvaněním. Nemá talent, jen na to žvanění. Nikdy nic nedokázal. A to mě ze všeho mrzí nejvíce. Že je nyní taková doba, která přeje podobným nepraktickým žvanilům a parazitům.

Jirka (St, 20. 3. 2019 - 21:03)

Já toho Fialu sice neznám a nikdy jsem ho neslyšel. Ale pokud ho má Otakar jako oblíbence, přičemž tento Fiala upřednostňuje formu před obsahem, pak platí, že vrána k vráně sedá. Zdánlivé detaily ale dost to o člověku řekne. Jako když někdo považuje za vrchol lidské moudrosti televizor, automobil a internet ★

Rakato (St, 20. 3. 2019 - 21:03)

Ale no tak, Jirko.... Máš na víc. Teď už sis jen lehl na záda a kopeš ve vzduchu nožkama, protože není podle tebe - jako malý zlobivý chlapeček. Za prvé jsem napsal, že se mi líbí Fialův přednes, ne myšlenky, za druhé jsem nenapsal, že televize je vrchol moudrosti. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Za tohle lhaní máš u Ježíše další vroubek.

Jirka (St, 20. 3. 2019 - 22:03)

Jestliže se mýlim, tak proč máš potřebu se obhajovat? :)
Nemusíš psát že je vrchol moudrosti televizor apod. Bohatě stačí že tě vůbec takové věci v souvislosti s moudrostí napadají. To o tobě lecos řekne. Jak bys pak mohl chápat Písmo se svým mechanickým uvažováním. Především si uvědom že já s tebou nechci soutěžit kdo koho ve veřejné diskuzi "položí na lopatky", (určitě bych prohrál) jako mám pocit že ty soutěžit chceš. Určitě víc soutěžit než pochopit.

Rakato (Čt, 21. 3. 2019 - 00:03)

No, trochu pravdy máš, že tady soutěžím, kdo má pravdu. Nicméně uvádím argumenty, o kterých jsem přesvědčen, že jsou správné a na místě. Soutěž nesoutěž, diskuse stojí na faktech, ne na jakýchsi církevních myšlenkových chimérách. Drž se argumentů a faktů, a můžeš mě přečůrat, pokud o to stojíš, nebo dokonce pochopit.

Jirka (Čt, 21. 3. 2019 - 04:03)

Aspoň že to uznáš, že tady soutěžíš a předvádíš se je evidentní od začátku. Nicméně to působí hloupě a to ty zjevně nevidíš. "Můžeš mě přečůrat"....Otíku ty jsi moula viđ, to poslední co bych chtěl je někoho "přečůrat"...tady se zase projevuješ. Už jsem ti psal, že nemám stejné úmysly jako ty. Ne, opravdu nestojím o to, tě, ani nikoho jiného "přečůrávat". "Můžeš mě pochopit"....řekl bych že tě naopak chápu velmi dobře, protože také jsem kdysi chtěl vyhrávat v diskuzi a bylo mi jedno jaká je pravda. Jenomže takové diskutování potom nemá cenu - když je tvým úmyslem mít jenom poslední slovo s pokud možno nějakou rádoby vtipnou glosou. "Diskuze stojí na faktech"....? Pokud za fakta považuješ svoje osobní dojmy nebo kdejaké konspirační teorie, proč ne...

Reklama

Přidat komentář