Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

pils (St, 13. 3. 2019 - 19:03)

Jak to děláte, že můžete celý den psát? Já se celý den nezastavím a pak to nestíhám ani číst. Je tu toho tolik, že nelze reagovat, mám jen dojmy z jednotlivých - pojmenovaných - příspěvků. Bohužel nemám ani šanci poslechnout si vaše budovatelské písně, ale pro mě žádná škoda, jsem odkojená Krylem, Hutkou, FCT a taky Semaforem. Utkvělo mi, že tu někdo psal (Aleš?), že jsem netolerantní k historii, na rozdíl od téhle diskuze. Ale to mi přijde samozřejmé, nelze a nechci tu nikoho předělávat, taky mi nevadí, ani když má kdokoliv jiný názor, a zároveň se já za své názory nestydím a určitě je nebudu měnit jen proto, že sem někdo něco napíše. A co se týká histori, tak trvám na tom, že tu bychom opomíjet neměli, z té se máme učit. S Lallou se ztotožňuji bez jakýchkoliv výhrad, líbí se mi, jak a co píše, cítím z ní všeobecný rozhled a vzdělanost a že vyrostla v dobré rodině. Ale tím nikoho z ostatních neodsuzuji, každý jsme dostal něco do vínku a s tím žijeme. Na Alešovi třeba cítím, že moc nevytáhl paty do světa, proto mu přijde nežádoucí, že nakupujeme v německých řetězcích. Mně je celkem jedno, komu patří obchod, hlavně že nabízí kvalitu a pestrý sortiment. Jinak - ne že bych neměla výhrady k současnosti, pořád tu dlouho bude co zlepšovat, ale v podstatě si myslím, že se máme dobře a někdy vymýšlíme kraviny. POkračování příště. :-)

Sany11 (St, 13. 3. 2019 - 20:03)

Pils, budovatelska pisen je mozna jen ta uplne prvni, ta od Alese. Ostatni ani nahodou. :)
A co se nemeckych obchodnich retezcu tyka, tak neni zadnym tajemstvim, ze nektere zbozi, ktere se prodava v Nemecku, tak v Cesku je horsi jakosti. Viz cokolada, kakao, atd. To ti prijde v poradku a normalni? A jeste je obcas drazsi, nez v tom Nemecku.

Návštěvník (St, 13. 3. 2019 - 20:03)

Jo, Sany , to je dobře že jsi to doplnila, to je jako s těmi otrockými platy

Miluna (St, 13. 3. 2019 - 21:03)

Ty platy jsou zasraný,neni to dobře ohodnocený ani ta moje práce.

Miluna (St, 13. 3. 2019 - 20:03)

Jo s tim zbožim to tak je taky jsme na to koukali a porovnávali ještě právě s Alčou.

Lalla (St, 13. 3. 2019 - 19:03)

To víš, pils, my jsme se tady sešli samí rentiéři, tak někdy vypisujeme celý den:)

Návštěvník (St, 13. 3. 2019 - 19:03)

Není dobré, když si nedůvěřují.

:-) (St, 13. 3. 2019 - 19:03)

Asi je nahlodanej pořád tim anonymem jak mu napsal.

:-) (St, 13. 3. 2019 - 19:03)

Já to pochopil opačně.Já zase myslel že Dr.naznačuje že se podívá do mobilu jí až bude spát.

ha (St, 13. 3. 2019 - 19:03)

Příště tam dr.de dá nějaké video, jak ho Miluna očuchává, jestli z něj necítí ženskou

Návštěvník (St, 13. 3. 2019 - 19:03)

Milunka něco vymyslí, aby se mu do mobilu dostala. Žárlivost stoupá.

haha (St, 13. 3. 2019 - 18:03)

Radko tak jsem na fb koukla a je to fakt,asi jí Denis trochu provokuje :-))

? (St, 13. 3. 2019 - 18:03)

co tím chtěl naznačit?

haha (St, 13. 3. 2019 - 19:03)

To by mě taky zajímalo o co tam jde...Ale zase u ní jsem se všimla,že tam má video právě z Ruska ze silnice a Miluna se tomu směje a on pod to video dal naopak plačící smajlík.

no (St, 13. 3. 2019 - 18:03)

" Světové války minulého století se nezapomínají dokud žijí pamětníci. "
Kopíruji - bylo ode mne nepřesně vyjádřeno, ale vztahovalo se k vině dnešních Rusů a Němců. Mělo být spíš " Původci světových válek se nezapomínají dokud žijí pamětníci "?

Lalla (St, 13. 3. 2019 - 18:03)

Aha, naprostý souhlas...………...A já dodávám, historii národa, pověst národa, hodnocení kdo a jaký národ je....tvoří činy a postoje jednotlivců

no (St, 13. 3. 2019 - 17:03)

ty všechno překroutíš, Lallo.Nikdo tu nepsal, že by se mělo na odkaz válek a poválečných šmodrchanců zapomínat. Šlo o vkládání pocitů viny Němcům a Rusům, že jejich předci byli součásti zla. Dokud budou živi pamětníci, vztyčený prst bude stále jejich směrem. A bez kolaborantů by si žádný totalitní režim ani neškrtl, taková byla doba. Nemusí se ti to líbit, ale minulost nezměníš. Důležitější než rozpatlávat kolaboraci a vytahovat svoje bolístky je uvědomit si, co tomu zlu předcházelo, jaké byly příčiny válek a jaký odkaz nám dávají pro dnešní dobu. Hoď kamenem ... neznáš důvod každého jednoho člověka

Lalla (St, 13. 3. 2019 - 18:03)

Dovolím si reagovat, protože jsi mě oslovil ………...:Píšeš: Šlo o vkládání pocitů viny Němcům a Rusům, že jejich předci byli součásti zla. Dokud budou živi pamětníci, vztyčený prst bude stále jejich směrem.....já: naprosto souhlasím s tím, že bychom neměli hodnotit člověka na základě viny jeho otců. Nesouhlasím s tím, že k tomu, abychom vyhodnotili co je v historii zlé, potřebujeme živé pamětníky. To bychom daleko nedohlédli........píšeš: A bez kolaborantů by si žádný totalitní režim ani neškrtl, taková byla doba. já: naprostý souhlas. .........….Píšeš: nemusí se ti líbit , minulost nezměníš. Já: ano souhlasím, nelíbí a nezměním. ...............….Píšeš: Důležitější než rozpatlávat kolaboraci a vytahovat svoje bolístky Já: vždy budu rozpatlávat kolaboraci, pokud budu mít příležitost a bude mi nasloucháno. Byla jsem tak vychována já, moji rodiče a vychovala jsem v odporu k jakékoli kolaboracis totalitou (té opravdové) i svoje děti..………………….píšeš: Vytahovat bolístky já: bez komentáře...…………………….píšeš: uvědomit si jaké byly příčiny válek Já: ano, o tom je historie, co nejobjektivnější výklad dějin, obsah a výklad učiva ve školách atd...………………. píšeš: Hoď kamenem ... neznáš důvod každého jednoho člověka já: ano, dovedu si představit krajní meze života člověka, kdy musel kolaborovat, např strach o život jeho blízkých. Nepřijatelné jsou pro mě výdobytky totality jako studium, lepší bydlení, kariera, klídek a teploučko...…………….Ale chápu, že každý máme hranice cti, hrdosti a mravnosti jinde

Radka (St, 13. 3. 2019 - 16:03)

Zino má u sebe dceru a syna a doktor bydlí u ní.On je to doktor Ruso Arménec.Milčo kde jsi dneska že nepíšeš? Já jsem byla teď akorát na fb a koukala jsem že Denis tam dal pro tebe takový video a popis u toho.Tak si tam koukni.A to se nějak provokujete nebo co?

Zina (St, 13. 3. 2019 - 16:03)

Aleši,moc děkuji,no moc té nápravě nevěřím, nicméně přeju hlavně dětem klidné dětství,to má všechny děti u sebe? Zřejmě bydlí u doktora,no a co Zdenička, má ji u sebe, Milče přeji klid a hlavně, ať si to zase nepokazi

Reklama

Přidat komentář