Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Rakato (Čt, 14. 3. 2019 - 16:03)

Takže lidé o sobě píší - podle tebe - do sebe jako do knihy nepravdivě? Ale pakáž! ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nechápu, proč tady urážíš všechny křesťany, když píšeš, že papír snese všechny - vždyť dnes jsou všechny bible na papíře. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Já si na rozdíl od tebe bible vážím v tom smyslu, že ji uznávám jako neobratný a nepřesný záznam starých časů. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kálíš do vlastního hnízda.

pergamen (Čt, 14. 3. 2019 - 12:03)

Rakato napsal ** pergamen jedinečný a drahý materiál nebyl ***
wiki uvádí *** po celou historii byla největší nevýhodou pergamenu jeho vysoká cena***

Rakato (Čt, 14. 3. 2019 - 13:03)

Vyrobit pergamen nebylo úplně jednoduché a proto to stálo určité úsilí, proto stál určité peníze. Ale cena je otázkou vyrobeného množství - v době tehdejší hromadné výroby kožedělného sortimentu (vždyť např. římští vojáci používali pancíř z napařované vysušené kůže), kdy technologii ovládali v každé vesnici, odhaduji, že bylo relativně snadné si pro liturgické účely pergamen obstarat. Což dokazují opět Kumránští, kteří na něj psali většinu svých textů. Uvědom si, že tehdy to nebylo jako vydávat dnes knihu v tisícovém nákladu - i ruční psaní omezovalo počet kusů.

mima (Čt, 14. 3. 2019 - 08:03)

Amen. Posílám Tony pozdravy ❤☀❤... krásné verše....ne každý jím porozumí, ne každý ví co je to Boží moudrost a ta svedská.......jsem teď vytížená a tak se tady jen mihnu. Měj krásný čas. ❤Pozdravy pro ostatní...❤☀❤

Rakato (St, 13. 3. 2019 - 23:03)

Fantasmagorie. Řeči o ničem. --------------------------------------------------------------------------------------------------
Nicméně tomu rozumím: "‚Zahubím moudrost moudrých a rozumnost rozumných zavrhnu.‘" ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To křesťané dělali skoro dva tisíce let, zakazovali samostatně myslet, pronásledovali rozumné a moudré. Hanba. Styďte se za ten temný středověk.

Rakato (St, 13. 3. 2019 - 18:03)

Já bych to upřesnil - to se to umírá, když víme, že vlastně nezemřeme, resp. že obživneme a budeme si užívat v ráji. Jistě, byla tam bolest, utrpení. Ale ne smrt, jak nám lžou křesťané. (Když vyjdeme z jejich bajky.)

Návštěvník (St, 13. 3. 2019 - 15:03)

Jo jo, a hlavně jsou oba dva posedlí neustálým kádrováním, tříděním, rozdělováním na ovce a kozly, pšenici a koukol, atd. A rozeštvávání lidí proti sobě iv rodinách i v národech. Asi podle hesla rozděl a panuj. A obviňuj a vytýkej a vyhrožuj. Pro mě je nepřijatelný a nemorální i Nový zákon. Je tam pár hezkých a použitelných přísloví, ale to gró je pokažené stejně jako SZ.

Rakato (St, 13. 3. 2019 - 18:03)

Ano, bible neustále dělí lidi na ty dobré a na ty zlé. Dokonce i Filištíni byli zlí přesto, že to byli Židé, kteří se k nim přistěhovali (aspoň podle bible), a jakmile se zvětšil počet Židů, Židé zaútočili. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A také jsou v bibli podivně uplatňované tresty za porušení zákonů - takovému Davidovi prošlo všechno, ale Adam a my všichni jsme označeni za provinilé prvotním hříchem. Jehova si se spravedlností zjevně hlavu nelámal - když měl dobrou náladu, odpustil všechno, když špatnou, pozabíjel každého, i nevinné děti (viz Sodoma, Egypt).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nicméně nezapomínej na historickou hodnotu bible. Je to z našeho hlediska podivně podaná historie, založená na genealogii, ani pokus o objektivitu, bůh tam vykukuje na každé stránce, ale co chceme po raném starověku? Předchází Hérodota o dvě staletí (ústní tradice byla zapsána za krále Jóšijáše v 7. století př.n.l. a tradice je mnohem starší ).

Rakato (St, 13. 3. 2019 - 14:03)

Takže - fotr lotr, a syn je částečně po něm? Logika v tom je.

Neznatelný upgrade (St, 13. 3. 2019 - 13:03)

Bůh se ani v NZ nechová dobře. Přišel jsem postavit otce proti synovi a matku proti dceři, to říká údajný boží syn. A vyhrožuje, že bude navěky mučit ohněm ty, kdo nebudou vyznávat jeho nauku. Takže jakýpak milius? A ještě vyhrožuje, že udělá přepadovku a přijde jako zloděj v noci. Čili opět psychopat jako byl ten jeho fotr Jehova ze SZ.

Dotaz (St, 13. 3. 2019 - 09:03)

Tony, ty jsi křesťan nebo ateista? Už ses nějak rozhodl nebo stále váháš?

Tony (St, 13. 3. 2019 - 21:03)

*Dotaz (anonym)
Tony, ty jsi křesťan nebo
Tony, ty jsi křesťan nebo ateista? Už ses nějak rozhodl nebo stále váháš?/*

--------------------------------------------------------------------------------Slovy apoštola Pavla: " VIM V KOHO JSEM UVĚŘIL A JSEM SI JIST"

Jirko, daleko … (St, 13. 3. 2019 - 08:03)

Jirko, to že jsi přestal dělat ty "špatné věci" kvůli náboženskému poblouznění, není ke chlubení. Je to vytloukání klínu klínem. Pouze jsi vyměnil jednu závislost za jinou. To si spíše vážím lidí, kteří ty věci přestali dělat ze své vůle. Ty jsi změnil fet, ale jsi na tom pořád stejně. Nejsi dospělý, ani zralý.

Jirka (Čt, 14. 3. 2019 - 18:03)

"Nejsi dospělý, ani zralý".
_________
Na tom opravdu něco bude, a zrovna jsi mi něco připomněl. Nedávno jsem totiž četl něco ze životopisu Petra III ruského, a zaujalo mě některá jeho chování co byly současníky zaznamenáne, třeba že asi v jeho 32 letech na pohřbu nějaké jeho tety ve smutečním průvodu opakovaně měnil tempo chůze, že zpomaloval a zase náhle prudce zrychloval (lidově řečeno "dělal šašky"). Tak jsem ho hned pochopil, protože takové věci občas dělám taky. Ale zase netrpím homosexualitou ani koprofílií. Připouštím ale, že jsem infantilní a často šaškuju.

Návštěvník (Čt, 14. 3. 2019 - 20:03)

To je ten, co si hrál s těmi cíněnými vojáčky?

Jirka (Čt, 14. 3. 2019 - 20:03)

To nevím, ale zrovna na tomhle mi nepřijde nic dětského. Vem si kolik dědků si dneska lepí letadélka a lodě. Někdo sbírá zase vláčku. On zemřel brzo asi ve 34 letech.

sardanapal* (Čt, 14. 3. 2019 - 19:03)

Na druhou stranu ty jsi zase jen střebestředný pózér , který se ohání rádoby-vytuněnými frázemi ...
V normální alkoholické delírce si spatřil anděla ... Ale to je dobrý ,vole .. To je normální ... Já sem viděl mafiány , ale do Cosa - nostra , sem neproniknul ...

Jirka (Čt, 14. 3. 2019 - 19:03)

Dals to? Pač bys to měl protoze Dijon-Psg 0:4

sardanapal* (Čt, 14. 3. 2019 - 20:03)

No bylo to tam . Od neděle poslední špíl na tiketu ...

Jirka (Čt, 14. 3. 2019 - 20:03)

No vidíš jak jsi šikovnej kluk. Já dal uzenej bůček a za chvíli jdu na šalinu a jedu do Formanky podívat se na tu Seviju

Reklama

Přidat komentář