Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Jirka (Po, 4. 2. 2019 - 23:02)

"...dobra pro společnost, budoucnost, existenci lidstva atd bla bla bla atd." ___________________________________
...každý by si nepochybně přál aby to tady bylo růžové, ale....no právě, bla bla bla, to je právě to, o čem není Evangelium, není to o světě, o životních prosperitach věcí pomíjivých. Židé si také mysleli že Mesiáš bude králem zde na zemi a obnoví jim království. Nepřijimali poníženého Spasitele co má trpět, bylo jim to nedůstojné. Evangelium se netýká toho, že bude lepší svět, -i když nepochybně kdyby všichni ve víře následovali Krista, byla by zde spravedlnost- ale toho co bude potom! "Kdo věří ve mne, bude žít"
Tento svět Touho nezměníme k lepšímu. Je tady něco pro nás daleko lepšího než "polepšený tento svět". K čemu by asi tak byl polepšený svět, když stejně všichni zemřou?

Touha (Po, 4. 2. 2019 - 23:02)

Nebudu se s tebou hádat čeho se týkají novozákonní evangelia (toho lepšího světa přímo ne, to máš pravdu, ono se to celé vztahuje pouze k tehdejší současnosti) Bylo by to je na dlouhé povídání, jak to je s dobrem a zem, svědomím... Nicméně, snít si svůj sen o posmrtném životě je málo. Já tento svět nezměním k lepšímu, ty taky ne, jen naše svědomí by nám mohlo napovědět, že jsme součástí něčeho, co má nadějí

Jirka (Út, 5. 2. 2019 - 02:02)

Ty na jedné straně mluvíš o svědomí a na druhé naznačuješ víru ve věčné nebytí. Není pak to svědomí jalová nebo matoucí instance, když s ní zemřeme navěky a nebudeme vzkříšeni? Nemáš to moc domyšlené. Jestliže ale máme svědomí, pak nás vede k pokání (na jeho důležitost apoštolé kladou) a to k odpuštění a milosti a poté k věčnému životu - úzká cesta. Zatímco tvůj koncept svědomí je uzavřený, nikam nevede - slepá cesta. K čemu je potom dle tebe svědomí, a k čemu o něm vést mravní řeči, když má jinak planý účinek k našemu dalšímu bytí? Pak je to jenom, sice asi hezké, ale plané básnictví, nic víc. Snílek jsi ve skutečnosti Touho ty.

Jinak doufám, že jsem tě nevzbudil, snažil jsem se psát potichu.

Jirka (Út, 5. 2. 2019 - 02:02)

A o jaké "naději" mluvíš ty? Vždyť ty přece nevěříš ve zmrtvýchvstání. Ti co pak v to nevěří, si snu sen o naději na věčné nebytí. Nikdy nikde nikdo nic takového nedokázal dokázat a přitom je zajímavé, že většina lidí s takovýmto stavem, jako je věčné nebytí/nevědomí, tak nějak počítá. Je to ale jenom zbožné přání co si vytvořil obranný mechanizmus jejich mozku, nic víc. Prostě chtějí usnout a už se neprobudit, vlastně vůbec nebýt. Jenže to nemají ve své moci, a proto je to jenom jejich přání. Mít od všeho pokoj.

Jirka (Út, 5. 2. 2019 - 01:02)

Doprkýnka tady se nejedná o žádné "snění si snu o posmrtném životě"! Přijetí Krista není už žádné snění, ale skutečnost potvrzená Duchem svatým! Vy nevěřící to prostě nechápete, jste vedle jak ta jedle.
A ano, jsme součástí něčeho většího, takže jak vidíš to není žádné "snění". Nebo si nechtěně protiřečíš? Sníš tak leda ty o dokonalém světě. Ale tento svět není důležitý, ani majetek ani tělo. Ale věčná spása duše!

sardanapal* (Po, 4. 2. 2019 - 19:02)

Sorry , ale máš to málo ošéfovaný , je to dost průhledný ...

mima (Po, 4. 2. 2019 - 21:02)

Souhlasím sarde, taky si říkám, že žáden profesionál :-)

sardanapal* (Po, 4. 2. 2019 - 17:02)

Pán dopustil "potvora" abych se zpotil a ten pot mě teď sakra štípe do očí... Má to v Bibli ještě nějaké jiné příměr než "ježkovy rány"???

Tony (Po, 4. 2. 2019 - 15:02)

Vím, co udělá Pán se solí, co nesolí. To jsem já. Umím o křesťanství jen žvanit. Jak jsem mohl být tak bláhový a věřit, že na víru někoho obrátím, když jsem parodie na křesťana? Flaška je mi milejší než Kristus.

sardanapal* (Po, 4. 2. 2019 - 15:02)

Jejda

ππ (Po, 4. 2. 2019 - 15:02)

Pročež řekl Hospodin: Nebude se nesnadniti duch můj se člověkem na věky, protože také tělo jest a bude dnů jeho sto a dvaceti let.

A bylo všech dnů Noé devět set a padesáte let, i umřel jest.

Totoť jsou rodové Semovi: Sem, když byl ve stu letech, zplodil Arfaxada, ve dvou letech po potopě. A byl živ Sem po založení Arfaxada pět set let a podíl syny a dcery., atd atd.
Tito pak jsou dnové let života Abrahamova v nichž byl ziv: Sto sedmdesáte a pět let.

Bůh odporuje sám sobě.

mima (Po, 4. 2. 2019 - 21:02)

Bůh si neodporuje, to jen člověk má své myšlení tak omezené :-)....... člověk byl naprogramován, aby zde žil skoro tisíc let. Když Bůh změnil délku života na 120 let, žili tady ještě lidé, kteří byli naprogramování na skoro tisíc let a ještě plodili své potomky, kteří měli DNA svých rodičů.....Noe i jeho synové Sem, Cham a Jafet byli na světě, když Bůh řekl tato slova......Sem teprve ve věku 100 let zplodí Arpaksada, ale Arpaksad zplodil již v 35 letech Šelacha a jeho život se zkracuje na 438 let. Když budeš sledovat Semovo potomstvo, nemůžeš si nevšimnout, že věk se pomalu z generace na generaci snižuje. Sára umírá již ve 125, Abraham ve 175, ale Josef umírá ve věku 110 let. Mojžíš má 120 kdy Bůh mu řekl, že se přiblížil jeho den smrti.......a v té době dochází k ustálení věkové hranice, života člověka...... musím ještě jednou podotknout. Bůh si nikdy neodporuje. Jen spolupracuje se zákony, které nastolil při stvoření světa. Záznam délky života člověka v DNA pomalu, po generacích snížil.

sardanapal* (Po, 4. 2. 2019 - 15:02)

Spíš ti co dali dohromady "Staré pověsti hebrejské"...

sardanapal* (Po, 4. 2. 2019 - 15:02)

Spíš ti co dali dohromady "Staré pověsti hebrejské"...

Tony (Po, 4. 2. 2019 - 14:02)

Přemýšlím, co je na mě křesťanského a musím uznat, že nic. Nevím, k čemu mi je znalost bible, když se jí odmítám řídit a žiju život jako bych Boha neznal. Zcela ignoruji jakékoli biblické rady, doporučení, příkazy. Udělal jsem si z Bible trhací kalendář. Vím, co je tam psáno a jaké jsou kladeny nároky na křesťana, ale neřídím se tím. Vím, že jen úzká cesta vede k cíli, ale mě se lépe jde po té široké. Proč se omezovat, proč na sobě pracovat, když mohu žít nezřízeně, jako by žádný Bůh nebyl? Je mi jasné, že my, co o křesťanství jen žvaníme, ale reálně podle Bible nežijeme, odrazujeme ostatní od víry. Jsme ostudou křesťanství. Máme plnou hubu Krista, ale v reálu po Kristově odkazu šlapeme.

4.2. (Po, 4. 2. 2019 - 16:02)

Zvony dávno odbili vyměřený čas,to je křesťanské.

Tony (Po, 4. 2. 2019 - 14:02)

Nemocný fejkaři, je vidět, že jsi před svým totálním odvrácení se praktikoval pouze náboženství.

Tony (Po, 4. 2. 2019 - 07:02)

Je legrační, jak se mi snaží nábožná Mima vlísat. Jediné, co zde předvedla, je jalové náboženství. Ale ačkoli jsem jí to řekl, nemá žádnou hrdost, chová se jako prostitutka, co jde s každým.

Touha (Po, 4. 2. 2019 - 17:02)

Ach jo, nebuď hnusnej už i na Mimmu. Ani trochu gentlemanství?

mima (Po, 4. 2. 2019 - 21:02)

Touho, seš milá, posílám ti pozdrav a ☀

Reklama

Přidat komentář