Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Tom (St, 24. 10. 2018 - 16:10)

Pripadne nepoznám buď...Beriem Ramon:) Dam vediet neskor:)Sws

Ramon (St, 24. 10. 2018 - 16:10)

Dakujem Ti Ramon, ked mas...Pripadne nepoznám buď berieš alebo nie :-) hlavu hore a hlavne utekaj z tohto fóra uvidis za pol roka bude lepšie..

Tom (St, 24. 10. 2018 - 16:10)

To že si nemal záchvat...Dakujem Ti Ramon, ked mas pravdu beriem dobru flasu Whisky prípadne:)Tak snad

Ramon (St, 24. 10. 2018 - 16:10)

Bol som pokojný ked povedali...To že si nemal záchvat neznamená že nemáš tetaniu ani ja som nemal záchvat 100 pacientov 100 príbehov.. mne tiež nepomôže keď si šupnem neurol .. to neni o 2-3 tabletkách je to systematická liečba niekedy aj na roky ..

Ramon (St, 24. 10. 2018 - 15:10)

Takze p. Ramon tvrdite, ze...Poviem jednu pikosku už som ich tu zopár dal.. po roku fascikulaci som si našiel článok ako Niekomu začalo po roku fascikulaci problem prehltanim s rečou atd. Začal som sa viac sledovať po týždni som cítil ako mi v hrdle prekáža uvula co by značilo pokles mäkkého patra normálne som si ju mal chuť odrezať taky stresy som chytil že prišiel aj problem s prehltanim nedokázal dom prehltat vravímSi to je koniec pil som vodu so zaklonenou hlavou dole .. jedlo som zul hodinu do 3 týždňov 7 kíl dole cítil dom že mi ostávajú kúsky jedla v hrdle .. na nete som sa dočítal že problemy s prehltanim majú aj tetanici pomaly som sa nejak ukludnil do mesiaca top prešlo a odvtedy ubehli 2 roky vsetko Ok uvulu zase necítim , prehĺtam, vodu pijem v pohode .. tym chcem všetkých povzbudiť že aj vyslovene fatálne symptómy nemusia veštiť nič zle...

Tom (St, 24. 10. 2018 - 15:10)

skúste sa navštíviť...Bol som pokojný ked povedali z hyperventilacného testu že su tam znánky multipletov po jednej minute hlbokeho dychania,co svedci o tetania ale kedze robim ako zdravotnik, pytal som sa ineho neurologa v nemocnici na nazor a povedal, ze tetania sa neda dg na zaklade iba toho vystrenia, vraj dla jeho nazoru multiplety vychadzaju mnohym ludom pri teste a pritom tetaniu vobec mat nemusia a ja som dokonca pravy tetanicky zachvat nikdy nemal, myslim hyperventilacny s typizovanou porodnickou rukou s ktorým sa v rámci svojej prace mnohokrat stretavam, to je tetania mnohi tvrdiaSkusal som vziat anxiolytikum a priznaky nevymizli, co dla vyjadrenia neurologa by mali a tak sa da zistit ci to je na podklade psychiky, po anxiolytiku boli prítomne všetky zmienovane priznaky nadalej aj fascikulacie aj krce slabostKazdopadne necham si poradit a skusim aj avizovane fora p.Ramon

Ramon (St, 24. 10. 2018 - 15:10)

Takze p. Ramon tvrdite, ze...skúste sa navštíviť fórum s tetaniou a uvidíte že sa tam nájdete a upokojíte sa..

RAmon (St, 24. 10. 2018 - 15:10)

Takze p. Ramon tvrdite, ze...Tak diagnostikovali Vám aj tetaniu o to co popisujete je pre tetaniu úplne bežne.. dokonca učebnicové..

Tom (St, 24. 10. 2018 - 15:10)

Mal som to iste keď sa...Takze p. Ramon tvrdite, ze vsetky tieto symptomy su skor psychickeho razu, je sice pravda, ze som slabsia povaha, ale uplne vsetko si neviem vysvetlit na zaklade toho co popisujete, bez tak napr. ked nieco robite alebo vykonavate a nahle bolest a slabost svalov dokonca dlhodobo, to mi nejde do hlavy ako sa to da vsugerovat, preto tie obavy, ked clovek citi bolest, slabost, zrejme to tak budeSpociatku som rozmyslal aj ja tak, co ved stres, hladal som lahsie cesticky co to k vysvetleniu, ale stale prislo nieco noveDakujem za reakciu

Ramon (St, 24. 10. 2018 - 15:10)

Dakujem za reakciu p. Ramon,...Mal som to iste keď sa začnes sledovať zistíš že ta vsetko boli a mas slabosť... presne viem o com píšeš. Je to psychisomatika poznám tu slabosť po schodoch aj slabosť pri prezliekani periny a zrazu po pol roku zistíš že už to necítis... poviem ti to v jednoduchej a urýchlenej verzi... si na diskotéke vidíš peknú kočička pri bare pozeráte po sebe..chceš sa prihovorit po hodine sa odhodlas ideš ku nej tych 15 m ale mas tak slabé nohy že cítiš že sa každý chvíľu zosypes .. a tiež to neni slabosť z als.. a takto nejak funguje tvoje telo lebo sa na niečo fokusujes si nekludny..

Tom (St, 24. 10. 2018 - 15:10)

No o tomto by sme mohli pan...Dakujem za reakciu p. Ramon, bol by som rád kebyze mate pravdu a bude to aj moj pripad, ale skuste si precitat par prispevkov spat moj prvy so vsetkými prejavmi ktore mam, nebojim sa iba na zaklade fascikulacii ktore vnímam, ale na zaklade vsetkeho zmienenehoDakujem

Ramon (St, 24. 10. 2018 - 14:10)

Neexistuje možnost jak...No o tomto by sme mohli pan Tomáš polemizovať a ja si dovolím s Vami nesúhlasiť... chronicky stres s uzkost môžu fascikulacie sposobovat.. nebavíme me sa o strese štýlu: ,,bože ja mám toho zajtra veľa ako to zvladnem,, bavíme sa o úzkostných poruchach... kde sa fascikulacie objavujú v hojnom počte !! Ja sam som komunikovať s 3 psychiatrami každý z nich mal dosť pacientov s uzkostnou poruchou a mali aj fascikulacie... myslim že psychiatri sa stretávajú s fascikulaciami mnoho častejšie než neurológovia...veľa ľudí co ma fascikulacie k tomu neprikladajú žiadnu dôležitosť lebo už naši rodičia a starí rodičia vravievali to sú nervy! Ale par ľudí di prečíta o als a už sa to s nimi vezie a cely život pátrajú ci to nebude als

Tom (St, 24. 10. 2018 - 14:10)

Neexistuje možnost jak...Jasne, teraz mám v tom jasno,pretože všade píšu kontroverzne rozlíšenia medzi benignymi a malignymi,to čo píšu niekde ako benigne inde zasa nieTakze vás názor ak sú ťažkosti skôr roztrúsene prevažne na oboch dolných miestami aj HK tak to skôr nesvedčí o ALS??Ešte jednu poznámku pri chôdzi po špičkách pociťujem brnenie v okoli prstov a keď to skúsim zase na päte kŕče v lýtkach,aké zvládam toĎakujem p.T za vašu trpezlivosť a ochotu odpísať, ta neistota ubíja

T. (St, 24. 10. 2018 - 14:10)

Neexistuje možnost jak rozlišit benigní a maligní fascikulace, jsou pouze určitá vodítka, která ale nejsou spolehlivá. Benigní fascikulace jsou nejspíše způsobeny hyperexcitabilním motorickým systém. Jenže u ALS dochází k tomu samému - hyperexcitabilní motorický systém, který následně degeneruje.Stres a úzkost může fascikulace zhoršovat, ale těžko je přímo příčinou.

Tom (St, 24. 10. 2018 - 13:10)

Tom: ta slabost by tam být...Ešte jedna otázka p.TAký je relevantný rozdiel medzi benignymi fascikulaciami a tými pri ALSMôžu moje ťažkosti vyplývať z vypätia??

Tom (St, 24. 10. 2018 - 13:10)

Tom: ta slabost by tam být...Ďakujem za odpoved Áno chôdzu po špičkách zvládam,taktiež hore schodmi akurát s tým rozdielom,že akonáhle vyjdem počet ktorý predtým problém nebol,teraz je a svaly začnú bolieť Robím zvyčajný úkon rukami,napr skladanie perin a ruky začnú divne bolieť Odkedy mám aj fascikulacie zvykne mat aj impulzy akokeby výboje v nohách,je pravda,že som napätý a neviem sa uvoľniť Môj vek 30Veľká vďaka za rýchlu odpoved

T. (St, 24. 10. 2018 - 12:10)

Tom: ta slabost by tam být neměla, uvidíte po EMG. Zvládnete chůzi po špičkách, po patách? Předpokládám, že ano, jinak by to neurolog zaznamenal. Každopádně u ALS byste velmi těžko měl zároveň postižení symetrické a ještě na rukou i nohou...

Tom (St, 24. 10. 2018 - 11:10)

U nedominantní ruky může...Dobrý deň p.T Chcem sa Vás mili opýtať na Vás názor Asi mesiac mám stuhlost až slabosť v nohách difúzne , no prevažne od kolien dole,hlavne lýtka, staví menšia záťaž a pridá sa pocit svalovky,miestami kŕče,táto slabosť je niekedy po zaťaží aj v rukách skôr vyššie od ramien dole,posledné dni sa už pridali aj viditeľne fascikulacie prevažne na nohách v lýtkach ale aj ruky a chrbát taktiež má pri chôdzi bolia planty nôhBol som na neurologii kde reflexy až na chvosteka ktorý bol pozit na jednej strane okVýsledky krvi biochémia ok,minerály, TSH reuma,myoglobin všetko v norme EEG je norma EMG nevykonaneTest na tenaniu,ischemicky test tlakovou manzetou negatívny,následný hyperventilacny test pozitívny,záver zvýšená nervovo svalová dráždivost možno Neurogenna tetania???Nikdy som nekolaboval,nemal hyperventilacny syndróm a medzi ľudí idem bez problémov čo mi závere tetania nesvedčiJe pravda že som bol posledný čas viac vypätý a aj som bolo toho veka,no teraz prevažne z toho čo sa deje Som zdravotník a stretávam sa s ALS tak preto ten strach Môže ísť pri týchto symptomov u mna o ALS ale skôr to bude ta nie 100% potvrdená tetania Ďakujem za vás erudovaný názor a pozdravujem

Tomas (St, 24. 10. 2018 - 11:10)

Pro adelkaDobry den, z...Dobrý deňMám asi mesačne akoby tuhnutie nôh, hlavne od kolien dole,pocit akoby som mal svalovku,plus už sa objavili aj fascikulacie prevažne na nahach miestami aj rukyStrašne sa bojím a mám strach,sledujem sa no fasvikulacie si nenahovaram ale sú aj viditeľne

Andrea (Út, 23. 10. 2018 - 07:10)

Jste prostě vegetativne...Nepsala jsem o pichnuti ale o slabých křečích, kdy se sval zatne třeba na pul hodiny, nenastoupa sice maxima ale pichnuti to není....to neresim. Labilní jedinec taky zřejmě nejsem, nic tomu tedy zatím nenasvědčovalo. Jen me zajímalo jestli mel někdo podobne problémy. Držím palce všem kteří maji problémy, aby to dobře dopadlo. Sklanim se před všemi kteří onemocněli a četla jsem jejich příspěvky jakým způsobem bojují. A děkuji panu Tomášovi, ze trpělivě podepisuje na otázky a příspěvky.

Reklama

Přidat komentář