Reklama

Trestání kluků

Martina (Po, 3. 2. 2014 - 02:02)

Já si vzpomínám na jednu příhodu z dětství, kdy rodiče tak napůl použili na mého brášku a jeho kamarády nahotu jako trest. Nebo aspoň mi to tak připadalo. Bylo nám oběma asi tak 11-12 let a brácha hrozně zlobil, byl takové to rozlítané dítě. V létě u nás na chatě blbnul vždycky se dvěma kamarády a dělal nám holkám různé naschvály. My jsme se vždycky vztekaly, ale moc jsme toho s kluky nesvedly. Jednou se ale kluci při nějaké své zábavě tak zamazali, že rodiče trvali na tom, že se musí okamžitě na místě umýt. Tak kluci museli do naha a pod studenou sprchu (zahradní stříkačku, na chatě nebyla tehdy tekoucí teplá voda). Nám holkám se sice řeklo, abychom na ně nekoukaly, ale my jsme stejně koukaly a smály se jim. A myslím, že rodiče to věděli a nechali nás, aby tím kluky trochu vytrestali za to jejich raubířství. A fakt už to najednou nebyli takoví páni tvorstva, jako dřív. Pištěli jak malé holky, hanbou nevěděli kam s rukama, jestli zadek nebo předek, a hlavně se styděli, že jsou před námi mytí jak malí špunti (nám holkám se už v té době nestávalo, že bychom se tak zaprasily). A potom ještě zůstali chvíli nahatí, než jim uschlo oblečení, a světe div se, to už najednou nikde nelítali! S holým zadkem přede všema se jim asi už tolik nechtělo. A i později už si přece jen trochu dali pozor...a hlavně z toho vyrostli. Takže nahota jako trest může mít smysl, ale nesmí to být nic extrémně traumatizujícího. Jinak naši nás nikdy nebili. Leda kluci občas dostali plesknuto přes zadek, ale žádné dlouhé výprasky řemenem, nebo tak nějak, to fakt ne. Ale tohle mi připadalo jako přiměřený trest a brácha je dnes dospělý a úspěšný, takže ho to určitě nijak moc psychicky nepoznamenalo. Tak asi tak nějak k tématu.

MaDi (St, 29. 1. 2014 - 04:01)

Ja jsem taky dostaval...Váš otec byl sadistický neurvalý pomatenec. Nic víc nic míň.

MaDi (St, 29. 1. 2014 - 04:01)

Nejde o zlomení, ale naopak...No, tak omlouvám se, ale můj příspěvek byl ze značné části nadsázka, ale bylo to těžké pochopit.

Nahota a tresta (Út, 28. 1. 2014 - 01:01)

Ja jsem taky dostaval vyprasky nahy. Jelikoz to tak bylo od prvniho vyprasku, tak jsem to mel v hlave spojene - kdyz Te bude tata rezat, budes nahy. Ja zacal dostavat vyprasky dost pozde - asi ve 12, kdyz jsme se zpatky nastehovali k tatovi. Musel jsem se svleknout pred vypraskem, pak jsem dostal slovni kartac, ktery vsak podle tatu k nicemu nepomuze a pak me rezal. Vacsinou jsem musel po vyprasku stat nebo klecet v koute (zase nahy). Vetsinou dvacet az tricet ran. Podle me to byl ucinny postup, sekal jsem dobrotu, ne jako dnesni pubosi. Ale dnes si to vuci svemu synovi nedovolim. Tehdy tata, ktery rezal dite, byl za silnou hlavu rodiny, dnes je za uchyla.

Standa (Po, 27. 1. 2014 - 16:01)

Trestat budoucí pány...Nejde o zlomení, ale naopak posílení charakteru. A taky o to, aby chlapec dokázal odhadnout své možnosti, mantinely a správné chování ke svému okolí. Až bude dospělým zodpovědným, vycepovaným a tvrdým mužem, pak může být pán tvorstva. Ale takový malý drzý spratek musí být naopak poučen, že pána tvorstva z něj udělá až jeho zodpovědné a slušné chování. Když kluk dělá klukoviny, má být jako kluk potrestán. Až se bude chovat jako muž, nikdo ho trestat nebude. A většina rodičů by jistě souhlasila, že čím dřív bude zodpovědný sám za sebe, tím líp. I k tomu slouží a vždy sloužila tvrdší výchova.

MaDi (Po, 27. 1. 2014 - 07:01)

Trestat budoucí pány tvorstva? Jste normální?! A ještě před ženami? Anebo snad dokonce ženský jako je mají trestat?! No dost neuvěřitelný! Zlomíte jim páteř a potom třeba nebudou schopní ani zmlátit při spravedlivém trestu ženy...!

D (Ne, 26. 1. 2014 - 20:01)

Ano - ozbrojene sily jsou ponekud specificke. V boji jsou vojaci odkazani jeden na druheho, a nejake individualni selhani se muze velmi draze vymstit. Proto je tak dulezite udrzovat vseobecnou kazen ve vojenskych jednotkach, a proto ty zdanlive nepochopitelne tvrde tresty i za zdanlive mala selhani.

Jsou vsak i jine metody stmelovani vojenskych kolektivu. Jednou z techto metod je nepochybne i zabezpeceni co nejmene komfortnich podminek pro vykon telesne potreby. Vojenske latriny musi smrdet, armada si nemuze dovolit je osetrovat chemikaliemi, ktere by charakteristicky zapach zachodovych splasek tlumily.

Snad jeste dulezitejsi je zabezpeceni nekomfortnich podminek pro vykon velke potreby. Vojaky je dobre nutit srat kolektivne, co nejvice omezovat dobu urcenou pro vykon velke potreby, a pripadne je primet i ke srani z oken ubytovacich bloku.

Nekomfortni podminky vymesovani, podobne jako nekomfortni podminky stravovani, vytvori ve vojenskem kolektivu opravdovou atmosferu muzneho bratrstvi, a efektivne vojensky kolektiv stmeli k plneni narocnych bojove vycvikovych ukolu.

Stavař (Ne, 26. 1. 2014 - 15:01)

Tady je umelecka rekonstrukce...tak vidíš že takové tresty u vojáků existovaly a určitě i stále dále existují, jinak nelze udržet morálku

D (Ne, 26. 1. 2014 - 15:01)

Oficiální předpisy na to v...Tady je umelecka rekonstrukce soudniho vyprasku, ktery obdrzel roku 1813 tehdy sedmnactilety anglicky namornik Valentine Woods na lodi Jeho Velicenstva Zealous na Baltu. Provinenim bylo pobodani nadrizeneho, trestem (uskutecnenym ve dvou separatnich exekucich) bylo 60 ran "devitiocasou kockou" na hole hyzde.

http://corpun.com/jcppix.htm#24415

Stavař (Ne, 26. 1. 2014 - 06:01)

Oficiální předpisy na to v SSSR určitě nebyly, ale kadeti byly nepochybně exemplárně trestání kvůli udržení disciplíny a pořádku. On mí říkal jak se trestalo na jejich kadetce, konktérně v jejich ročníku. Určitě se trestalo všude, avšak různými způsoby.

D (So, 25. 1. 2014 - 23:01)

Myslím že kdyby to nebyla...Ja netvrdim, ze sovetsti dustojnici nemlatili kadety na holou prdel. Ja jen silne pochybuji o tebou popisovane uniformite teto praxe, a o zavedenosti a duslednem dodrzovani pevnych zvyklosti a pravidel s tim spojenych. Oficialni predpisy na takove trestani jiste nebyly, a jiste se o nem nezminovaly ani rozkazy vysokych dustojniku cinnych v sovetskem vojenskem skolstvi. Kdyz ovsem nejaka praxe oficialne neexistuje, neni nikoho, kdo by vymahal jakoukoli uniformitu pri jejim praktickem uplatnovani. Uz jenom z tohoto prosteho duvodu se musela praxe telesnych trestu lisit od skoly ke skole, a od pripadu k pripadu. Rusi jsou krome toho jeste navic hrozni bordelari a kalici - coz jeste vice znemoznuje byt i sebemensi sanci, ze by se snad v celonarodnim meritku neoficialne shodli na zpusobu biti svych kadetu.

Stavař (So, 25. 1. 2014 - 19:01)

To jsi vazne ochoten verit i...Myslím že kdyby to nebyla pravda, tak by neměl důvod mi to říkat. Naopak si myslím, že v Prusku-Německu by se nic takového dít nemohlo.

D (So, 25. 1. 2014 - 18:01)

Nemám důvod mu nevěřit,...To jsi vazne ochoten verit i tomu, ze se konzistentne uplatnovalo pravidlo minutove prestavky po 12. svihanci, a ze se behem teto prestavky trestanym kadetum dusledne nabizel jeden decilitr vody k obcerstveni? Rusko prece neni Prusko...

Stavař (So, 25. 1. 2014 - 18:01)

Na Rusko to zni trochu moc...Nemám důvod mu nevěřit, mluvil i o tom že to leckdy velitelé přehnali dokonce i o zastřelených.

D (So, 25. 1. 2014 - 15:01)

Každý tu vyjadřuje své...Na Rusko to zni trochu moc systematicky. To kdyby se reklo, ze kazdy rok bylo v SSSR 70. let ubito k smrti v prumeru tucet kadetu svymi veliteli nametenymi vodkou, uveril bych tomu daleko spis. Slovane radi kecaji - a u alkoholu zvlast...

Stavař (Pá, 24. 1. 2014 - 21:01)

Každý tu vyjadřuje své názory na výprasky, tak Vás možná bude zajímat jak se trestali v SSSR v 70. letech minulého století kadeti ve vojenských školách.Pracuji na stavbě s jedním Ukrajincem, který kadetní školu absolvoval a vypravoval mi toto. Do kadetky ho rodiče dali když mu bylo 8 let a absolvoval tam celých povinných 10 ročníků. V každém ročníku byla jedna třída po 36 žácích a tresty byly na denní m pořádku. Trestalo se za každý prohřešek rákoskou na holý zadek. Podle závažnosti přestupku byli kadeti trestáni 12ti, 24mi, 36ti nebo 48mi švihanci. Nejběžnější bylo trestání 12ti nebo 24mi švihanci. Vyšší počty švihanců byly tresty mimořádné. A jak samotný trest probíhal: Kadeti byly vypláceni před spolužáky svého ročníku. Trestaný byl vyvolán při rozkaze z řady, byl mu sdělen důvod trestu a jeho výše. Poté se musel vysvléci zcela donaha a přehnout přes speciální stojan, tak že mu nohy visely nad zemí. Poté ho jeho velitel začal švihat. Každých 15 sekund jeden švihanec. Po každém 12. vyplaceném švihanci byla delikventovi umožněna minutová přestávka a měl možnost se občerstvit 1 dcl. vody. Švihaný kadet musel sám každou ránu počítat. Po skončení musel svému veliteli poděkovat a podat mu ruku. Výkonu trestu byl pokaždé přítomen doktor. To se dělo v zemi, kterou nám dávali ve všem za příklad.

Tebe (Čt, 23. 1. 2014 - 20:01)

u nás musí kluk do naha a...asi po celé tvoje dětství soustavně bušili do hlavy. Dnes nedáš kloudně dohromady ani primitivní souvislou větu, a spolehlivě pokurvíš písmenka i v jenom trošíčku složitějším slově.

Mrv (Čt, 23. 1. 2014 - 20:01)

Samozřejmě. A na holou. Nic...u nás musí kluk do naha a pak výprask, někdy nsáelduje i po výprasku ještě klečení

Jindra (Út, 21. 1. 2014 - 10:01)

jirko souhlas. musím říct,...Samozřejmě. A na holou. Nic nenormálního nebo sadistického. Prostě naplácat. Jsem rád, že v tom názoru nejsem sám.

Estebák (Čt, 16. 1. 2014 - 08:01)

Ono těch pětadvacet na...jirko souhlas. musím říct, že já teda nahotou trestanej nebyl ani sem moc nedostával, ale když vydím dnešní pubertáky i pubertačky tak myslím že by jim nahota a výprask neuškodili. jsou sprostý, hlučný, neohleduplný-že se třeba honí na nádraží div nevběhnou pod bus projíždějící či nevrazí do lidí. ty starší i kouří a v 15 si s rodičů dělají už srandu. já bych jim dal párty s alkoholem na oslavu 15tin pěkně doma a když bude prudit tak klidně o narozeninách výprask.

Reklama

Přidat komentář