Reklama

Trestání kluků

Češtinář (Ne, 27. 4. 2014 - 11:04)

Dost stupidní seriál je...U zelené sedmi?

Tady někomu za mlada řádně nevalchovali zadek za prznění českého pravopisu...

zelí (Ne, 27. 4. 2014 - 10:04)

Dost stupidní seriál je...Ti jednoznačně.

zelí (Ne, 27. 4. 2014 - 10:04)

Dost stupidní seriál je...Ti jednoznačně.

zelí (Ne, 27. 4. 2014 - 10:04)

Dost stupidní seriál je...Ti jednoznačně.

Kukuřice (Pá, 25. 4. 2014 - 20:04)

Dost stupidní seriál je taky to ranč u zelené sedmi. tam by ty kluci potřebovali taky zvalchovat zadek.

Patrik (Pá, 25. 4. 2014 - 14:04)

No jestli se díváte na...Já ne, ale ulici sleduje pravidelně manželka, takže ji čas od času vidím. Sice mi to může být ukradený, ale občas se divím, jak takovéhle seriály ukazují "správnou" výchovu." Spratek může být drzý, může zlobit a dělat ze sebe kdovíco, a rodiče se utápí v sebelítosti a místo pár na holou si s ním povídají a on na ně kašle. Smutné. Zvlášť překvapující bylo, když o těch klucích tam (Franta, Boris, další si nepamatuju) při každé jejich lumpárně všichni dospělí kolem nich vehementně opakovali, že kluci "už jsou přece velcí", takže je přece nemůžeme trestat nějakými zákazy, příkazy, nebo nedej bože tělesně. Holt scénáristé se asi vydali na humanistické tažení za výchovu bez tělesných (a jakýchkoliv jiných) trestů. Jiné podobné seriály nesleduju, ale asi to v nich bude podobné. Výchovný prvek naprosto schází. Frantu i Borise měli seřezat už mnohokrát. Ale už i v prvních dílech, když tam hrála Brodská, tak ty její fiktivní děti by taky bývaly potřebovaly. Ta holka, co hrála její dceru, si vzpomínám, že jí tam nadávala tak, že kdyby to byla moje dcera, tak už má zadek červenej. Ale to nemá smysl. Jen doufám, že se nám tyhle vzory chování, které v TV ukazujeme a ve výchově provádíme jednou nevrátí v nějaké šeredné podobě.

Pepík (Pá, 25. 4. 2014 - 06:04)

zbatek nepřítomnosti rodičů sem měl zákaz kamarádů nemoh sem za nima ani oni k nám a musel pomáhat a učit se jak blebec v červenci. to sem si vduchu řek že to dědovi nezapomaenu. po návratu se ukáazalo že děda mně neměl dát na zadek. tak pak se mně teda děda omluvil když viděl že to asi přehnal a pak když bylo sucho a tahal kýble z rybníka tak sem dělal že to nevidím a seděl sem na dvorku na lavičce. jenže po čase se mně ho zželelo a nosil to s ním. ale ten výprask a ucené učení sem mu neodpustil. ted už nežije ale občas se mi o tom zdává jak na demnou stojí s vařečkou či prutem. i když sem pak ještě jednou dostal od táty za kouření to už sem bral jako spravedlivýtresttaky od táty je to jinýten má právo tretsat syny.

pepík (Pá, 25. 4. 2014 - 06:04)

večer jsem se umyl a usínal, v tom děda přišel do pokoje a rozsvítil v ruce měl prut a že se mám připravit k výsprasku že odmlouvám a nepolouschám a že prej právě mluvil s tátou a že prej může mi dát na holou jak chce. já moc od našich nedostával a hlavně ted už v pubertě vůbec tak mně to zaskočilo. / mimochodem pak se ukázalo že s ním vůbeco tom netelefonoval a děda měl pak od táty problém že mně nařezal/ No ale děda měl jakš takš umně respekttak sem odhrnul peřinu a on mně párkrát šleh přes pižamové kalhoty a já schválně křičel že to bolí i když to tak hrozné nebylo.tak mně je stáh a zjistil že mám ještě těsné slipy a že prej je to nezdravé tak sem je musel taky stáhnout a dostal sem na holou. to už teda bolelo i sem se rozbrečel

Pepík (Pá, 25. 4. 2014 - 06:04)

...tak jsem řek za chvilku dědo a pak sem vylez a vzal hadici a zalejval což zase děda kritizoval že vyplýtvám hodně vody at si vždy napustím kropáč a zalejvám tak jsem to z odporem dělal ale bylo to děsný strašně to zdržovalo a co mohlo bejt hned bylo za půl hodiny.Dny plynuli až byla půlky doby co sou naši pryč za námi. děda mi řek že teda vzornej nejsem že neustálelítám z kamarádmaa a že bych se měl taky podívat na školu a to byl červenec půlka. to sem řek at zapomene že se budu včervenci učit že možná až ke konci srpna maximálně a to dědupěkně naštvalo ale nic neřek jen že sem lenoh a že uvidím.

Pepík (Pá, 25. 4. 2014 - 06:04)

jednou sem byl doma sm s dědou a babi. mOhlo mně bejt tak 13. naši jeli na dovolenou na 14 dní a já nejel vzali i mladší segru a měl mně na starosti děda. Než odjeli tak mně naši řekli at sem hodnej a neběhám do noci venku a poslouchám dědu. jakmile odjeli tak děda vzal do ruky vařečku a mával předemnou že jetsli budu zlobitdostanu což mně pěkně naštvalo.a zalez sem si do pokoje a po čase si začal onanovat a děda klepal, že bych měl něco dělat a ne se válet a jetsli nepůjdu že doatnu na zadek.

Kukuřice (Pá, 25. 4. 2014 - 06:04)

Reklamy jsou plné různých...No jestli se díváte na ordinaci tam jednou hrála holka a to byl spratek děsnej ta janička pak jí vyměnili jak byla jako na vozíku do Počátků-seriál. Ale taky děsnej spratek. Neboted zase Verunka v Ordinaci a Toník-sice je milej a taky když zlobívšechny ty děti tak já chápu že se chovaj jak chce scenárista ale je to někdy děs.pěkně mně vytáčí reklama na Detol žádný detol žádná večeře. jinak v minulotsi vím že bylo plno reklam co mně štvalo i herců v Ulici boris s tou pepinou to mně vždy svrběla ruka.

Nedivte se, (Čt, 24. 4. 2014 - 09:04)

Ti kluci v reklamě na...ti reklamní kluci jsou zřejmě po svém tátovi, který tam vcelku úspěšně vypadá jako absolvent pomocné školy, který se ještě nenaučil chovat.Asi ho nepojistili proti blbosti, a takhle to dopadlo.

Patrik (Čt, 24. 4. 2014 - 01:04)

Ti kluci v reklamě na...Reklamy jsou plné různých spratků. Já osobně mám averzi i vůči většině dětských herců. Někteří jsou sice šikovní, ale většinou mi ve filmech spíš vadí (myslím v normálních filmech, ne filmech pro děti, tam je jejich přítomnost pochopitelná).

Patrik (Čt, 24. 4. 2014 - 01:04)

Ti kluci v reklamě na...Reklamy jsou plné různých spratků. Já osobně mám averzi i vůči většině dětských herců. Někteří jsou sice šikovní, ale většinou mi ve filmech spíš vadí (myslím v normálních filmech, ne filmech pro děti, tam je jejich přítomnost pochopitelná).

Kukuřice (St, 23. 4. 2014 - 07:04)

Ti kluci v reklamě na pojištění nebo co by zasloužili co. jak si hrajou s tátou na indiány a tak

marasm (Pá, 18. 4. 2014 - 09:04)

velmi pěkný comment na...Tak tak, taky mám zkušenosti s výchovou kluka a holky. Holčičky jsou (většinou) prostě méně divoké, zatímco většina kluků jsou raubíři. Ten náš byl taky hodně sebevědomý, takže těch pár na holou v dětství ho taky krotilo, nejen aby si uvědomil následky svého chování, ale taky aby pochopil, kde jsou jeho hranice. Nechat ho růst jen tak bez výchovných korekcí by znamenalo, že by z něj vyrostl nevycválaný klacek, sice by nikdy nezažil "strašlivé týrání dětí" v podobě pár plácanců na zadek, zato by ale možná seděl v kriminále, a nás rodiče by to mrzelo mnohem víc, než těch pár výprasků, co jsme mu museli dát. Dneska je dospělý a na výchovu si nestěžuje, naopak. Dobře si pamatuje jaké byl kvítko, takže s tím nemá problém. Doufám, že si to s sebou odnese i do výchovy vlastních dětí.

D (Ne, 6. 4. 2014 - 18:04)

...To uz je o neco lepsi. Sice tam neni kloudny odkaz na zadne primarni zdroje (z vyjimkou jakesi "studie WHO z roku 2002", o niz se EU udajne opira), nicmene usili EU o zakaz fyzickych trestu v clenskych zemich je v tom clanku opravdu zmineno. Dekuji.

paní povídala j (Ne, 6. 4. 2014 - 15:04)

http://www.novinky.cz/zena/deti/303463-cesi-jsou-k-fyzickym-trestum-deti-velmi-benevolentni.html

D (Pá, 4. 4. 2014 - 20:04)

velmi pěkný comment na...A chce EU opravdu celoplosne zakazat fyzicke tresty?

EU ma sice spoustu much, a rada lidi ji nema rada, nicmene obcas se ji podsouvaji i veci, ktere ani nezamysli ani nedela.

Bylo by velmi disciplinovane a hodne osob, ktera samy zazily prisnou vychovu, aby se podobna tvrzeni dokladala z hodnovernych zdroju. Vychazet z agentury JPP (= jedna pani povidala) mi prijde velmi neukaznene ;)

---- (Pá, 4. 4. 2014 - 08:04)

nejhorší věci na světě...velmi pěkný comment na EU,která chce prý celoplošně zakáazt fyzické tresty,takže z extrému do extrému,první se děti mlátí jak žito a pak je nemůžete najednou plácnout přes zadek rukou...jsem si jista,že ale touto cestou z nich vyrostou egoisti a devianti,protože pokud si představím svou šestiletou ratolest,jak asi 14dní zpět kopal do dveří,že není po jeho,a já přišla,třikrát ho rukou plácla přes zadek-zavřel se,asi za půl hodiny vylezl a bylo..kdybych ho neplácla,tak nám v deseti rozbije celý byt?Pro dítě by to byl signál-vše je povoleno,jsi beztrestný..upozorňuju,že jsem ho neplácla s úmyslem ho týrat,nebo bít denně..tak to prostě v normální rodině je..holku neplácáme na zadek vůbec,nevzteká se a poslechne..kluk buchá hračkami o zem,kope do dveří jak se naštve,nebo jde a buchne dveřmi,je to kluk a občas se musí krotit..jinak zkouší skákat z parapetu okna,nebo šplhat na skříň,a podobně..líbí se mi příspěvek :-nejhorší věci na světě jsou: psychopati, diktátoři a filosofové. A nejhorší je kombinace všech tří v jednom. A EU jen diktuje nesmysly!

Reklama

Přidat komentář