Reklama

Vzpomínky na tělesné tresty

Kazatel? (St, 17. 4. 2013 - 15:04)

Oprava poslední věty.
VŮBEC SE VÝCHOVNÝM METODÁM MOJI MAMINKY NEDIVÍM.

Kazatel? (St, 17. 4. 2013 - 15:04)

Jinak sám děti nemám. Pouze chci upozornit děti, které si myslí že jsou týrané před unáhleným krokem. Sám jsem si také myslel,že jsem týraný. Když se podívám s odstupem pár desítek let na své "hrdinské" kousky, VŮBEC SE VÝCHOVNÝM METODÁM MOJI MAMINKY NEDIVÍ.

Kazatel? (St, 17. 4. 2013 - 15:04)

Omlouvám se, ale nemíchám nic. Pouze vyjadřuji svůj dojem. A že s ním nemusí každý souhlasit, je jasné z dovětku, který jsem uvedl v závorce - nejsem psychiatr a je to pouze laický dojem

... (St, 17. 4. 2013 - 15:04)

Pocházím ze tří dětí....To co píšeš je velmi diskutabilní - tedy ta pasáž o tom, že problémy mají lidé, kteří nebyli biti atd. Ne ani diskutabilní, ale ani moc neplatí.
Mícháš jablka s hruškama. Dáváš rovnítko mezi nebití dětí a laxní výchovou. Já jsem svou dceru nikdy v životě neuhodil, je dnes dospělá a zatím mi dělá jenom radost. Ale měla povinnosti, zákazy, měla v nás vzor atd.

Kazatel? (St, 17. 4. 2013 - 15:04)

Oprava poslední věty.
Mlátit dítě abych si vybil zlost není ani výchova, ani trest, je to jenom nesmyslné násilí.

Kazatel? (St, 17. 4. 2013 - 15:04)

Pocházím ze tří dětí. Měl jsem 4 roky když se naši rozvedli. Já byl nejmladší a asi "nejživější". Maminka mě řezala den co den, vším co bylo po ruce. Chodil jsem modrý jako švestka. Dnes by ji patrně zavřeli za týrání svěřené osoby. Musím se přiznat, že jsem její výchovu a také každý trest, považoval za nepřiměřené. Poslední pokus nafackovat mi udělala když mi bylo 22 let. Od té doby uplynulo spousta vody a taky času. Dnes při vzpomínce na mou hodnou maminku, setřu slzu z očí a v duchu jí za tuto jistě i pro ní bolestnou výchovu děkuji. Měl jsem totiž to štěstí, že ještě nebyly rozšířené linky pro týrané děti. Jistě bych jejich služeb využil. Maminka by skončila v kriminále, já v dětském domově a později patrně také v kriminále.
Dnes pracuji v církvi. Při pastoračních rozhovorech se setkávám i s lidmi s různými duševními poruchami. Většinou mluví o krásném dětství, milujících rodičích, kteří je nikdy nebili a většinou jim ani nic nezakazovali nebo nenařizovali. Na mne osobně to působí dojmem, že děti které byly bity, jsou i duševně odolnější (nejsem psychiatr a je to pouze laický dojem). Navíc si troufnu ze své zkušenosti prohlásit, že přiměřenost trestu není trestaný schopen posoudit. Věřím, že "výprask" patří do výchovných prostředků, v Bibli je napsáno: kdo šetří svou hůl, nenávidí svého syna". Samozřejmě pojmem "výprask" nemyslím přeraženou lopatku nebo jinou újmu na zdraví. Výprask by měl být na řadě když nepomáhá dobré slovo. Mlátit dítě abych si vybil zlost ani výchova, ani trest, je to jenom nesmyslné násilí.

Michal (So, 23. 2. 2013 - 17:02)

Vzpomínám si, tak mně trestal otec.Musel jsem se svléknout do půl těla, vzít řemen a přijít pro otce do obýváku. Pak jsme odešli do mého pokoje, musel se ohnout,předklonit, ničeho jsem se nesměl dotknout ani se opřít. Ruce svěšené podél těla. Počet ran přes záda se odvíjel podle výše přestupku. Obyčejně se počet pohyboval mezi 10 až 30 ran. Toto bití jsem nejvíc dostával asi od 10 do 16 let. Průměrně 10 takových výprasků za rok.

k (Pá, 1. 2. 2013 - 20:02)

Jsem rád, že jsem objevil...To jste jen o 2 roky mladší než můj táta. No dnes to jak vás trestal táta bylo asi považováno za týrání a v té době jako nepřiměřená výchova, tan zadek by mamce asi prošel ale dnes asi nepřiměřená výchova.

František (St, 30. 1. 2013 - 05:01)

Jsem rád, že jsem objevil tyto stránky. Alespoň se s vámi mohu podělit o moje zážitky z dětství. V 70tých letech (je mi 50) se rodiče s dětmi moc nepárali jako dnes. Jsem jedináček,ale byl jsem vychovávaný velmi přísnými rodiči. Trestán za cokoliv.Při výprasku od otce je zajímavé, že mně nikdy nebil přes zadek. Na jeho povel jsem se musel svléci do půl těla a mohl si nechat trenýrky, ale musel jsem být bosý. Dodnes nevím,co to mělo za smysl,domnívám se,že větší ponížení. Musel jsem se doširoka rozkročit,dát ruce za záda a dostal 3 velké facky otevřenou dlaní přes tváře. Potom mi nařezal řemenem přes záda. Byl jsem hubený a ostré lopatky dost vyčnívaly.Dost to bolelo. Počet ran se odvíjel od velikosti prohřešku. Ve finále jsem musel klečet 20 minut s učebnicí na natažených rukou.
Zadek byl věcí mamky. Zase vyslíct spodní část těla a mamka mě ohnula přes opěradlo křesla a dostal nářez vařekou. Dnes mám sám rodinu, 2 syny jsem tak moc nemlátil i když semtam také dostali výprask. Nijak jsem se proti rodičům nezatvrdil, udržujeme spolu velmi dobrý vztah.

Petr (Ne, 13. 1. 2013 - 17:01)

Jsme 3 sourozenci kluci 9 12 14 (já 12). Nedostáváme výprasky, ale ten kdo neco provede dostane nanejvíš 2 facky a pak má určený trest třeba 24 nebo 48 hodin musí chodit uplně nahý i když přijde navštěva ale jen rodiná. Ale už jsme si zvikli a vůbec nám to nepřijde divný. Jen do školy chodíme oblečený. Máme rodiný dům a bydlí s námi i děda s babičkou a hned poznají kdo je v trestu. Když jsem se začal stydět hned to spravila facka a bylo to.

si děláš prdel? (St, 2. 1. 2013 - 10:01)

Oldo, jen bych ještě..."Tak sám ještě přehodnoť dvou situaci, jestli tresty svých rodičů nejsou v tvých očích nadhodnocené."

To jako myslíš, že za pozdní vylezení z bazénu ho někdo může mlátit nahého důtkama nebo čím?

Ale jsem skeptický k tomu, co píše. Podezření na FAKE.

D (Út, 1. 1. 2013 - 18:01)

Jo, a jeste douska na konec - Oldo, musis se tez postarat, aby jakoukoli tvoji komunikaci pres internet, email nebo telefon nezachytili tvoji rodice. Bud velmi opatrny a mysli uplne na vsechno - vcetne treba nejakych mesicnich vypisu z telefonnich uctu, ktere mohou tvoji rodice podrobneji cist.

D (Út, 1. 1. 2013 - 18:01)

D - máš pravdu, na tobě je...Zazi, diky za duveru. Profik ovsem rozhodne nejsem, a ziju tez dost daleko (az v Anglii).

Kdysi davno jsem se ale - jeste v Cesku - okrajove zabyval krizovou intervenci a socialne pravni ochranou deti a mladeze.

Oldo, zkus se napojit na ty detske linky. Ten problem, ktery mas, je mimoradne slozity - a to nejen pro tebe, ale i pro dospele laiky, jako jsou treba Zazi nebo D.

V kazdem pripade, jak rikala Zazi, si tez vyjasni, co je pro tebe samotneho nejlepsi.

Zadat jakekoli dospele o pomoc proti tvym rodicum neni bez rizika, a jak uz jsi poznal, muze se to obratit proti tobe.

Na druhou stranu, pokud se podari tobe, a lidem, kteri budou na tve strane, prokazat, co ti rodice delaji, povede to velmi pravdepodobne:
- k odsouzeni a uvezneni tveho otce, nebo obou tvych rodicu, a mozna tez
- ke tvemu urednimu umisteni do nejakeho jineho vychovneho prostredi.

At uz se skontaktujes s kymkoli, drzim ti palce, abys pro sebe dosahl toho nejlepsiho.

Zazi (Út, 1. 1. 2013 - 16:01)

Zazi, nekombinujes to nejak...D - máš pravdu, na tobě je znát, že jsi profík, já jsem zase kdysi byla v podobné situaci jako Olda.
Myslela jsem to dobře, a vím, že jakmile by navštívil lékaře z nejbližšího okolí, jistě by se to okamžitě dověděli rodiče. Na oznamovací povinnost lékařů jsem nepomyslela, já byla tehdy starší.
Oldo, použij rad "D", myslím, že je velmi zkušený a myslí to s tebou dobře.
Telefonní linky pro ohrožené jsou v každém kraji.
A kdybys snad potřeboval aspoň morální podporu, tak tu snad můžu nabídnout.

D (Út, 1. 1. 2013 - 15:01)

Oldo, ano, to mi připadá...Zazi, nekombinujes to nejak moc?

Proc by mel Olda navstivit se svymi budoucimi zranenimi ci podlitinami co mozna nejvzdalenejsiho lekare? A jak by pak mohl ovlinit, co ten lekar nasledne udela? Proc by jakykoli lekar daval diteti do ruky lekarskou dokumentaci?

Navic kdyby Olda ukazal jakemukoli lekari, nebo vpodstate i jakemukoli dospelemu, svoje zraneni ci podlitiny, a rekl pritom, ze jsou vysledkem rodicovskeho biti, vznikla by tomu lekari (a patrne i jakemukoli dospelemu) okamzite oznamovaci povinnost.

Ten lekar ci jiny dospely by mel povinnost neprodlene kontaktovat policii, a pokud by tak neucinil, sam by riskoval problemy se zakonem.

Pokud by potom policie byla opravdu informovana, mohlo by to dopadnout opet jakkoli - Oldovi rodice by si mozna zase pripravili nejakou vymluvu, urednice ze socialky by treba opet nenavrhli zadne predbezne opatreni, a otec by pak Oldu zase nejmene prizabil.

A anonymni maily Oldovym rodicum pak povazuji za uplny nesmysl. To chces, aby byla z Oldy vytlucena duse?

Oldo, na takovych anonymnich diskusich, jako je Doktorka, muze napsat kdokoli cokoli. Musis bohuzel pouzivat zdravy rozum nez prijmes jakekoli, treba i dobre minene, zdejsi rady.

Asi bude nejlepsi, kdyz vyuzijes internetove linky, ktere jsem ti nabidl (nebo i jine, ktere si sam vyhledas), a poradis se s profesionaly.

Zazi (Út, 1. 1. 2013 - 14:01)

Oldo, jen bych ještě chtěla dodat, že viditelně nepatříš mezi vzorné děti, ani mezi premianty ve třídě.
Tak sám ještě přehodnoť dvou situaci, jestli tresty svých rodičů nejsou v tvých očích nadhodnocené.
Pokud tě ale opravdu trestají tak surově, jak popisuješ, můžeme to řešit.

Zazi (Út, 1. 1. 2013 - 14:01)

Nebil jsem 14 dnů pod...Oldo, ano, to mi připadá reálné, co píšeš. Ono se to všem zdá docela jednoduché, ale když je člověk ještě dítě (promiň), tak je všechno mnohem složitější, musí se přizpůsobit mnoha tlakům a autoritám.
Oldo, jestli se ještě někdy něco takového stane, měl bys navštívit lékaře, co možná nejvzdálenějšího, nechat si vyhotovit lékařské potvrzení, to okamžitě naskenovat a pak dobře uschovat. Raději mimo domov.
Fotodokumentace pořízená u někoho jiného než lékaře by jistě podpořila efekt.
Možná, že anonymní zaslání na rodičovský email by udělalo své - ale pozor! beze slov, protože tvůj text by rodiče jistě poznali. A z místa, kde bude neznámá IP adresa.
Kdyby tě potom rodiče napadli kvůli tomu, žes navštívil lékaře, poradím ti, jak reagovat.

Zazi (Út, 1. 1. 2013 - 14:01)

Nebil jsem 14 dnů pod...Oldo, ano, to mi připadá reálné, co píšeš. Ono se to všem zdá docela jednoduché, ale když je člověk ještě dítě (promiň), tak je všechno mnohem složitější, musí se přizpůsobit mnoha tlakům a autoritám.
Oldo, jestli se ještě někdy něco takového stane, měl bys navštívit lékaře, co možná nejvzdálenějšího, nechat si vyhotovit lékařské potvrzení, to okamžitě naskenovat a pak dobře uschovat. Raději mimo domov.
Fotodokumentace pořízená u někoho jiného než lékaře by jistě podpořila efekt.
Možná, že anonymní zaslání na rodičovský email by udělalo své - ale pozor! beze slov, protože tvůj text by rodiče jistě poznali. A z místa, kde bude neznámá IP adresa.
Kdyby tě potom rodiče napadli kvůli tomu, žes navštívil lékaře, poradím ti, jak reagovat.

Olda (Út, 1. 1. 2013 - 14:01)

"kdyby Olda mohl hned po...Nebil jsem 14 dnů pod zámkem, ale rodiče měli v tu dobu dovču, a také jsem se styděl s tím někam chodit. Ze zlomenou lopatkou byla semnou u doktora máma a uvedla,že jsem spadl ze schodů mame točivé dřevené schody do 1 poschodí

jenom tak (Út, 1. 1. 2013 - 13:01)

D - píšeš moc dobře a je..."kdyby Olda mohl hned po výprasku navštívit lékaře a nechat si vyhotovit lékařskou zprávu..."

To si jako myslíš, že těch 14 dnů o prázdninách byl zamklý pod zámkem? (To je doba, kdy měl podle něj modřiny).

Reklama

Přidat komentář