Reklama

Vzpomínky na tělesné tresty

Zazi (Út, 1. 1. 2013 - 13:01)

D - píšeš moc dobře a je vidět, že opravdu chceš pomoct.
Možná, že kdyby Olda mohl hned po výprasku navštívit lékaře a nechat si vyhotovit lékařskou zprávu...
Pravděpodobně pochází z dobře situované rodiny (bazén), možná je jen trochu problémový (pozdní příchody), to ale ani rodiče neopravňuje k tělesným trestům.
Oldo, jestli cítíš svou situaci jako neúnosnou a jsi ochoten opustit svou rodinu, jistě se můžeš obrátit na nejbližší poradnu pro rodinné vztahy (nevím přesně, jak se nazývá, možná předmanželská poradna), jsou tam psychologové a ti jsou na tyhle problémy nejlepší.
Nenech ale tuhle situaci přerůst přes hlavu ani sobě, ani rodičům. Jednou bys došel k názoru, že TAKTO se vychovávají děti a sám bys svoje děti vychovával podobně.
A to je špatně.

D (Út, 1. 1. 2013 - 13:01)

Dekuji za radu ale na...To, co pises, zni bohuzel verohodne.

Nemas ale zadneho dospeleho, ktery by ti byl nejakym zpusobem blizky?

V sirsi rodine - prarodice, strycove, tety?

Ve skole - nejaky ucitel ci ucitelka?

Nejaky trener?

Potiz je, ze zodpovedni lide jsou zbabeli a velmi neradi hasi, co je nepali. A pro urednice je mnohem snazsi jet podle svych papiru, zaskrtavat kolonky ve svych formularich, a neriskovat. Nevedi, ceho jsou tvoji rodice schopni a jaky maji vliv, a nechteji kvuli tobe prijit o zamestnani ani mit jakekoli jine problemy.

Ty potrebujes nekoho, kdo by se te zastal ucinne - a nebal se kvuli tobe jit do konfliktu jak s tvymi rodici, tak treba i urednicemi ze socialky.

Asi by se pro tebe podarilo tez vice dosahnout, kdyby byly tvoje zraneni a podlitiny fotografovany a dokumentovany.

Kdybys mel jak nejakeho opravdu spolehliveho a veci znaleho dospeleho zastance, tak i dukazy ve forme nejake cerstve zlomeniny nebo nejakych tezkych podlitin, plus fotodokumentaci z drivejsich incidentu, asi by to tvym rodicum ani zbabelym urednicim jen tak neproslo.

Pomoci by ti v takovych vecech mohli i schopni lide v nekterych neziskovkach.

Pokud pujdes na website Fondu ohrozenych deti:
www.fod.cz
a kliknes si na obdelnicek "Pobocky", najdes tam seznam adres a telefonu vsech pobocek Fondu ohrozenych deti.

Fond ohrozenych deti provozuje i takzvane "Klokanky" - jakesi nahradni rodiny, do kterych se muzou deti uchylit pripadne i na vlastni zadost (a jejich pobyt muze byt nasledne "uredne posvecen" takzvanym "predbeznym opatrenim").

Jinak tady mas dalsi kontakty a informace, kam muzes telefonovat, posilat emaily, nebo i vest chaty:

http://www.modralinka.cz/?page=ld

http://www.zachranny-kruh.cz/pomoc_v_krizi/informace_pro_deti_v_obtiznych_zivotnich_situacich_2.html

Hlavne si ale doma prosimte o nic nekoleduj a snaz se co nejlepe utajit pred rodici, ze se necim podobnym zabyvas - do plnoletosti uz mas jen 5 let, a nestoji ti za to, abys byl do te doby svym otcem natrvalo zmrzacen, nebo aby ti udelal dokonce jeste neco horsiho.

Mimochodem, pres jaky typ pocitace se ucastnis teto diskuse na Doktorce? Nehrozi ti treba, ze tvi rodice zjisti, jake webove stranky navstevujes, a prectou si, o cem si tu piseme?

Vis, jak smazat historii navstivenych webovych stranek ve svem pocitaci?

jenom tak (Út, 1. 1. 2013 - 08:01)

Ostatně tyhle historky dotyčný jedinec píše i do jiných diskuzí. :-)

jenom tak (Út, 1. 1. 2013 - 08:01)

"O prázdninách jsem na prvni zavolání nevalezl z bazénu tak mě tak dlouho honil kolem s latí až se trefil a zlomil mi levou lopatku. Měl jsem sádru a bylo po prázdninách."

U úrazu se zjišťuje důvod a pokud by to bylo tak, jak píše, řešila by to policie.

Olda (Út, 1. 1. 2013 - 08:01)

Tobe taky vse nejlepsi,...Dekuji za radu ale na sociálce jsem si stěžoval loni.Přišli k nám vše v pořádku. Nic nezjistili, jenom kontrolovaly jak bydlíme a jestli mě nic nechybí. Točo nastalo jakmile odešli. za hodinu jsem celé tělo modrotmavofialové s velkými jelitami od lopatek po stehna a od prsou po stehna. Byli prázdniny a já ctrnáct dní chodil doma nahatý protože sem si nic nemohl oblíct. S mamou si povykládat nemůu protože je u každého mého trestu a sama mě bije taky i když ne tak moc. Od ní dostávám nekdy pár ran rákoskou na chodidla nebo musím kleknout opřít rukama a řemenem přes záda.

... (Út, 1. 1. 2013 - 05:01)

no v první řadě by se měl poradit s mamkou svojí,já myslím,a pak zkusit s taťkou to probrat,jestli mu nenaseká za to,pak třeba s třídní učitelkou,a pak až zkoušet ty drastičtější opatření,přece jen pokud je dítě jinak šťastné doma a má vše,mělo by spíše zůstat doma,a vztah dítěte a rodičů se dost naruší takovými drastickými zásahy..já taky občas schytala,někdy i dost,ale svoji rodinu bych nevyměnila,a nikdy bych je netahala po policajtech a tak.to je až krajní řešení. psychika se dost naruší životem v ústavu mimo rodinu,a to bych volila spíše u rodičů tyranů,alkoholiků,co bijou dítě pro nic,nebo pálí cigaretou,nebo tak

D (Út, 25. 12. 2012 - 16:12)

Včera jsem dostal velký...Dostava se ti tvrde, surove domaci vychovy, Oldo.

Ale z toho, jak to popisujes, to vypada, ze z tebe roste silny chlap, ktereho jen tak neco v zivote nevykoleji.

Nezbyva nez ti poprat, aby se ti za nejakych deset ci dvacet let zdarilo byt lepsim otcem svych budoucim deti, nez jaky je tvuj otec dnes k tobe.

Olda (Út, 25. 12. 2012 - 16:12)

Včera jsem dostal velký nářez místo darku, protoze jsem přišel pozdě ke stědrovečerní večeři. Jako vždy do naha opřít se v koupelně ve vaně rukami o kachličky a otet mi začal bít dutkami po zádech a zadku. pak sem si musel kleknout na hodinu ve svém pokoji, a vysprchovat a spát.Tak pro mě včera skončil štědrý den, jěště mám jelita. Ale už jsem si zvykl, hlavně moje záda a zadek. je mi 13

linda sudova (Út, 30. 11. 2021 - 17:11)

Oldo, to není normální. :/

Jiřka (Čt, 20. 12. 2012 - 10:12)

Naše matka se také snažila trestání co nejvíce natahovat, abychom si to náležitě užili. Někdy nás po první minutě bití vařečkou poslala na půl hoďky klečet a teprve potom nastalo finální seřezání "do fialova".

Marika (St, 31. 10. 2012 - 09:10)

Jsem to špatně napsala.
Výprask určitě trval několik minut, ale nebylo to tak, že bych dostávala nepřetržitě tři sekance za vteřinu. Spíš tak 5-10 ran rychle za sebou a potom chvilku přestávka.

Lukáš (So, 1. 2. 2020 - 13:02)

Ahojky byla bys schopná mi dát výprask na holou

... (Út, 30. 10. 2012 - 10:10)

Já vždycky při výprasku...Zkus si na hodinkách stopnout 3 minuty a představ si, že tě někdo po celou dobu intenzivně bije. Nesmysl, tak dlouho tě nikdo nebil.

Marika (Út, 30. 10. 2012 - 10:10)

Já vždycky při výprasku musela sundat kalhoty a přehnout se přes opěradlo židle. Mamka si zatím vybrala vhodnou vařečku, většinou tu největší, potom mi ještě stáhla punčochy a kalhotky a následoval tříminutový intenzivní sekec. A potom pochopitelně na hodinu klečet do kouta.

Roman (Ne, 16. 9. 2012 - 12:09)

Já občas na zadek doma taky dostal hlavně od mamky. Musel jsem se v dětskym pokoji ohnout přes peřinák stáhla mi tepláky i s trenkama a už to jelo. Nejčastěji používala prut a to se mi pak několik dní špatně sedělo. Poslední výprask byl tak někdy v 15

Michal (Ne, 16. 9. 2012 - 10:09)

naposledy jsem dostal včera...a kolik ti je jak moc a čím si dostal-no ejstli tě je víc než 11 let tak nechápu výprask

7 (St, 12. 9. 2012 - 12:09)

naposledy jsem dostal včera kdyš mne přistila mamka jak si to honim

Michal (Ne, 2. 9. 2012 - 12:09)

Mé dětství bylo v 80 a 90 letech, moc sem nedostával i když myslím že bych zasloužil někdy i na holou psolední výprask byl ale ve 12letech, od mámi sem dostal jako malej i na holou ale nějak podrobně si to už nepomatuju, asi ve 13 a nebo 14 letech sem se vztekal kvůli tomu že mě něco nešlo-no vím že jako na stekání sem byl velekj no tak asi proto se máma nasštvala a vběhla za mnou do pokoje a já zrovna seděl naposteli, tak mě povalila a napůl stáhla kalhoty a já si je natáhnul, a myslel sem že mě je znovu stáhne a že dostanu hodně za odpor a stekání ale odešla---zkoušeli ste třeba v pozdějším věku se bránit výprasku-ale že moje máma udělala asi velkou chybu že odešla když sem jí zabránil ve výprasku měla zařvat a stáhnout mě je znovu co?

Karel (So, 30. 6. 2012 - 12:06)

Bylo mi asi 10 let, cosi jsem tátovi odmluvil a dostal jsem facku, že jsem šel příští den do školy s pěti prsty na tváři.

Dominik (So, 30. 6. 2012 - 02:06)

I já mám vzpomínky na výprask, můj poslední proběhl v 1. ročníku střední školy a bolel strašně. Dostal jsem opravdu vždycky zaslouženě a nebylo to často, ale byl to vždycky tanec, křik a pláč. Dostal jsem vždycky od maminy, protože taťka měl velkou sílu a asi bych to nepřežil. Nejdřív bylo kázání - stál jsem před rodiči, vysvětlili jsme si, co jsem provedl a jak velký bude výprask, pak mi řekli, ať si připravím zadek, to znamenalo jít do svého pokojíku, stáhnout si kalhoty a trenky ke kolenům, sednout si na postel a čekat. Trochu jsem se klepal, v krku jsem měl knedlík, bolelo mě břicho strachy. Nechali mě tak 15 minut vydusit, pak vešli, táta mě ohnul a pevně držel a mamina švihala lískovkou. Ten řev si nepřejte slyšet, vždycky mi to vydrželo nejméně na 1/2 roku.

Reklama

Přidat komentář