Reklama

klystýr, výplach střev

Návštěvník (St, 4. 12. 2002 - 15:12)

Dobry den pani doktorko, mela bych na Vas jeden dotaz. Mohu si provest klystyr, kdyz jsem zacatkem cervna 2002 podstoupila operaci slepeho streva? Precetla jsem si jiz dost clanku o provadeni klystyru, ale na moji otazku jsem nikde nenasla odpoved. Predem Vam dekuji. Klara

Návštěvník (So, 30. 11. 2002 - 13:11)

Mám taky jeden problém. Z konečníku mi slabě vytéká jakási mazlavá tekutina, takže okolí svěrače mám stále vlhké a podrážděné. Po aplikaci klystýru mám krátkou chvíli- asi den, dva pokoj, ale pak se vše vrátí. Je to celkem nepříjemné a vzhledem k tomu, že nevím jak se toho zbavit, ani co to vlastně mám, neboť tento problém u mě začal asi před rokem, bych uvítal jakoukoli radu. Děkuji

Návštěvník (Čt, 28. 11. 2002 - 13:11)

Byl jsem před nějakým časem 2x na výplachu v ordinaci dr.Kohoutové. Říkám v ordinaci, paní doktorku jsem neviděl a neznám ji. Jen sestra mne přijala, řekla co mám dělat, a když to spustila, zeptala se, co mi je. No nic, šel jsem tam na vlastní riziko. Po prvním výplachu mi bylo to odpoledne lépe, asi jako kdybych si vzal projímadlo.Další dny se vše vrátilo ke starému. Asi 3 dny nato jsem byl na dalším výplachu, který pročistil už cele střevo (paní doktorka pořád nikde,ale možná to byla ta žena, co ve vedlejší místnosti klábosila s kamarádkou,nevím). Jenže následující dny mi bylo docela blbě, bolelo mne celé tělo a páteř,nafouklé břicho, jenom jsem doufal, že se vše vrátí do "původní stavu". Měl jsem pocit, že ta voda se dostala přes stěny střeva do krve a pak zase ven, protože asi po hodině a půl, když jsem přicházel domů, tak jsem málem o pár vteřin nestihl na malou, tak strašně silné to bylo a to jsem asi 5 posledních hodin nic nepil. Stav se upravil po týdnu. Na další výplach jsem už samozřejmě nešel, spíše než střeva jsem měl vypláchnutou peněženku o 2x700 Kč (bez účtu).Jinak procedura sama je v pohodě,občas má člověk pocit, že už nevydrží, ale stačí říct sestře a ona to uvolní.To je má zkušenost, jiní mají zkušenosti jiné, beru to, může to být individuální. Závidím těm, kterým to pomohlo. Škoda, že já se cítil dobře jen půl dne.Jo a ve Frenštátě nedělají nakonec ten průplach okysličenou vodou, asi nemají ten kyslík, takže nepočítejte s tím, že se kyslíkem spálí špatné bakterie.

Návštěvník (Čt, 28. 11. 2002 - 10:11)

Je mi 38 a chtěla bych si nechat pročistit střeva střevní sprchou-hledám někoho, kdo mi poradí-musím mít doporučení svého lékaře nebo se stačí objednat?Pro mě je to nejblíže do Frenštátu-jak to probíhá u paní doktorky Kohoutové, nevíte někdo z okolí?Mám obavy, abych výplach vydržela udržet a nevyšlo to ze mně nějak spontánně-jak je to zajištěno?Prosím poraďte mi!!!

Návštěvník (St, 27. 11. 2002 - 18:11)

Julin, v pochvičce je prostředí daleko sterilnu... Ale určitě je to tam příjemější než v zadkovi. Ale víš co - když ti to tak vyhovuje, není důvod to měnit. Určitě je to lepší, než nedělat nic. Kdyby přítel už nechtěl tak .. víš kde mě hledat! (můžeme si podebatovat o klistýrech 8-) ) Pa pá.

Návštěvník (St, 27. 11. 2002 - 15:11)

A jak je to s klystyrem pomoci vlastni moci? Pry je dokonale dezinfekcni. Mate s tim nekdo zkusenost? Zni to dost hrozne

Návštěvník (St, 27. 11. 2002 - 04:11)

Hmm, tak to ja si teda vodu z kohoutku rada prevaruju. vzdyt uz ji ani nepiju, tak co bych se sni nalivala ze spodu. Z pocatku jsem pouzivala vodu mydlovou, ale citron je pry lepsi. Takze Good luck, Julie...

Návštěvník (Út, 26. 11. 2002 - 12:11)

To víš, Pavlí, že tam není sterilno. Sterilno je třeba vedle v pochvičce( teda melo by být, ale taky jsou tam občas nějaký nežádoucí bakterie) nebo v čůrací dírce, ale ve střevíčku nee...:) Ve střevíčkách jsou hovínka a ty jsou sakra ošklivý....

Návštěvník (Po, 25. 11. 2002 - 22:11)

Možná je to hloupý dotaz, ale myslím ho vážně: může se aplikovat klystýr v okamžiku, kdy člověk má průjem (například střevní virózu) ? Je správná úvahu, že při střevní viróze se ve střevu usídlí viry, které se dají zlikvidovat např. chemoterapeutikem (Endiaron apod.) by se tyto škodiliviny daly vyplavit klystýrem ?

Návštěvník (Po, 25. 11. 2002 - 20:11)

Julino, jak to že tam není sterilno? 8-). Myslel jsem chlór... No ale já to takhle taky zkoušel asi před rokem a bylo to dobrý. Jenže potom jsem "zmoudřel" a už to dělám s převařenou vodou s pár kapkama citronu. Taky jsem byl nedávno na Colon terapii a nebylo to nic moc... Ale dá se to zvládnout a ten pocit potom je trošku jinej než po klystýru. Ale zůstanu raději u toho klystýru. Nestojí to nic a necejtim se blbě, že mi někdo strká trubku do zadku...8-)) Tak čau, ty análko. :-)))))

Návštěvník (Pá, 22. 11. 2002 - 21:11)

Roky si robím mesačne 2-3 dni klystýr s 2 litrami vody. Organizmus sa mi odvďačuje za to dobrými odozvami . Pred 6 mesiacmi som sa na INet. stránkach dočítal o kávovom klystýre. A tak som to vyskúšal. Výsledky sú vynikajúce. Vynikajúci pocit v brušnej dutine. Doporučujem všetkým. Pred kávovým klystýrom si dám klystýr s 2 litrami teplej vody. Potom uvarím čiernu kávu s 2 litrov vody a 3 polievkových lyžíc čiernej kávy. Schladím na 36 stupňov a podám si to ako klystýr. Vynikajúce. Dotaz na Waerl"szm.sk.

Návštěvník (Čt, 21. 11. 2002 - 16:11)

Poraďte někdo, dají se u nás někde koupit jiné potřeby na klystýr než nekvalitní irigátor z průhledné umělé hmoty?Dále mám otázku, když je mi 16, můžu si davat klystýr s mýdlem při zácpě a jak často?Poradíte mi někdo?

Návštěvník (Út, 19. 11. 2002 - 20:11)

Hele,lidicky,nevite nekdo nahodou kde se napriklad prodavaj ty "pomucky" na klystyr v Praze???Diiky...

Návštěvník (Ne, 17. 11. 2002 - 22:11)

ahoj, nedá mi to a musím reagovat na hezký příspěvek Jůlie. Také si dáváme klystýr jako přípravu před určitými sexuálními praktikami. Navíc se po něm cítím skvěle i po zdravotní stránce a i samotné podávání klystýru (když se to umí a dělá se to s někým, kdo je ze stejného těsta) může sexuálně stimulovat drážděním v místech, kam se jinak nelze dostat. Dál již záleží jen na fantazii a vzájemné důvěře... Kdo to dělá a má z toho radost, potěšení i příjemný pocit po zdravotní stránce, dobře ví, že to není žádná "prasárna" ale jedna z věcí, kterou si lze zpříjemnit hezké chvíle a cítit se potom moc dobře. O podávání klystýru se lze hodně dočíst (seriozní články hlavně na anglických stránkách webu), vodu lze použít takovou, kterou lze pít (tedy i chlorovanou z vodovodu) ale lze použít i roztok z kávou, bylinkami nebo alkoholem, s tím se to nesmí přehnat, hrozí otrava !!!!

Návštěvník (Ne, 17. 11. 2002 - 18:11)

Tak to ja si delam klasicky klystyr, vodu prevaruju, protoze nemame v domku zadny filtr a vim, ze obecni voda neni bez zavad. Vodu z kohoutku ani nepijeme. Pouzivam sice nejlevnejsi sadu, ale vim, ze si nerozhodim konecnik a predejdu tak problemum s nim. Takze...kazdy podle sveho:-)

Návštěvník (Pá, 15. 11. 2002 - 02:11)

A jako jaká by měla být voda ze sprchy, Pavlíku? Ty si snad myslíš, že v nemocnici ti vodu převařej, než ti daj klystýrek?? Střevíčko není sterilní prostředí, víš.... :)

Návštěvník (Pá, 15. 11. 2002 - 02:11)

A jako jaká by měla být voda ze sprchy, Pavlíku? Ty si snad myslíš, že v nemocnici ti vodu převařej, než ti daj klystýrek?? Střevíčko není sterilní prostředí, víš.... :)

Návštěvník (Pá, 8. 11. 2002 - 19:11)

To je fajn, protože ta voda z té sprchy je jistě naprosto čistá, že? ... Malinko přemýšlet by to chtělo...8-))

Návštěvník (So, 2. 11. 2002 - 18:11)

ahoj, přečetla jsem si to tady jen tak zhruba, ale nikde jsem nenašla(neměla jsem moc času hledat), že by si někdo dával klystýr z důvodu ne léčebného, ale sexuálního. Já si jednou z čas vypláchnu střevíčka, když "plánujeme" anální styk, vždy pár hodin před tím. Žádné drahé irrigátory jsme nekupovali, stačí nám odšroubovat sprchu a konec hadice se přiloží k ústí konečníku, trochu se prsty roztáhne a konec se přitlačí(žádné násilné vnikání 30 cm hluboko, jak to tady někdo psal není potřeba!) a pomalým proudem vlažnou vodu co snesem - přítel to taky zkusil, není to nic hroznýho. A hlavně ve sprše je to pohoda, záchod je hned vedle. Pořádné pročištění trvá tak 1 1/2h, nejméně 5x aplikace, i víc. A anální styk je pak bez rizika ušpinění:)

Návštěvník (So, 2. 11. 2002 - 18:11)

ahoj, přečetla jsem si to tady jen tak zhruba, ale nikde jsem nenašla(neměla jsem moc času hledat), že by si někdo dával klystýr z důvodu ne léčebného, ale sexuálního. Já si jednou z čas vypláchnu střevíčka, když "plánujeme" anální styk, vždy pár hodin před tím. Žádné drahé irrigátory jsme nekupovali, stačí nám odšroubovat sprchu a konec hadice se přiloží k ústí konečníku, trochu se prsty roztáhne a konec se přitlačí(žádné násilné vnikání 30 cm hluboko, jak to tady někdo psal není potřeba!) a pomalým proudem vlažnou vodu co snesem - přítel to taky zkusil, není to nic hroznýho. A hlavně ve sprše je to pohoda, záchod je hned vedle. Pořádné pročištění trvá tak 1 1/2h, nejméně 5x aplikace, i víc. A anální styk je pak bez rizika ušpinění:)

Reklama

Přidat komentář