Reklama

Cervikální dystonie

Jirka (Út, 27. 3. 2012 - 08:03)

Ahoj Jirko,zdravím do Uh....Zdravím,tak jsem byl včera vyřazen z ÚP za odmítnutí té veřejné služby a mám svatý pokoj.Nechápu proč to nedávají těm co pobírají sociální dávky a jsou zdraví.Ještě předtím jsem byl na OSSZ a to sociální si opravdu platit nemusíš,ale nebudeš mít roky na důchod,ale ty nemáš ani po roce na pracáku.Byla tam taková hodná paní a řekla mě,když mě viděla jak se pořád kroutím,jaktože na to nemám plný důchod,říkám ten mě paní vzaly a potom jsem měl na rakovinu a ten mě taky vzaly.Mílo jestli tam u vás máte aquapark tak choď plavat a do rúzných těch bublinek,voda je na tuto nemoc zázrak a dost pomáhá.

Mila (Po, 26. 3. 2012 - 15:03)

Ahojda Mílo,já jsem...Ahoj Jirko,zdravím do Uh. Brodu. Tam můj brácha jezdil do učení. Vyučil se malířem natěračem, ale to už je dávno. Užívej si jarního sluníčka a hlavně se nerozčiluj, to nám škodí nejvíce. Já mám pejska, králíka, vnoučka, pochopitelně manžela. Všechno se snažím dělat pomalu, aby mi nic nepadalo a já neměla důvod ke vzteku. Držím pěsti, ať si to s pracákem vyřídíš ke své spokojenosti. Měj se hezky.

Leila (Po, 26. 3. 2012 - 14:03)

Jirko, zdravotní pojištění platí stát za inv.důchodce 2.a 3. stupně. Já mám ID 1. st.,takže ho za mě stát platí. Máš pravdu,zametat bych jít nechtěla a tobě se také nedivím. Jen se podivuji,že v našem státě se šetří na takto nemocných lidech jako jsi Ty. Ani já si nedokážu představit,že bych se svými zády a únavou někde tahala vozík se smetím.

Jirka (Po, 26. 3. 2012 - 08:03)

nechci být poslem špatných...Ahojda Mílo,já jsem Uh.Brodu.Tuto nemoc mám asi deset roků.Já jezdím do Brna ke Svaté Anně,někdy se s panem doktorem i pěkně zasmějem,on je ze Slovenska a pracuje tady.Ještě jezdím na kontroly na žlutý kopec,měl jsem taky rakovinu.Život se semnou nemazlí,ale pořád si říkám že jsou ještě horší věci.

Jirka (Po, 26. 3. 2012 - 08:03)

nechci být poslem špatných...Ahojky Leilo,nemáš pravdu,stát za nás platí zdravotní pojištění.Akorát s tím sociálním bude problém,nebudu mít roky na starobní důchod,ale ty nemám ani na pracáku,započítává se jenom jeden.Myslím,že by si taky nešla zametat a vysypávat popelnice jak nějaký mukl a to ještě zadarmo,čssd už proti tomu podala stížnost u ústavního soudu.Ani nevíš jak se mě uleví,když už nebudu muset chodit k tomu člověku.Rád bych byl zdraví a pracoval,ale s touto nemocí,když ti přestane fungovat botulotoxin a jedeš na kontrolu třeba až za dva měsíce,nebo ti vůbec nezabere,tak máš problém sám se sebou a né tak ještě chodit do práce.

Mila Kristová (Ne, 25. 3. 2012 - 23:03)

nechci být poslem špatných...Tak jsem se s pomocí kamarádky pohrabala na netu a několikrát se tam dočetla: kdo zdravotní pojištění neplati? mimo jiné je tam uvedeno: poživatelé důchodů http://www.mesec.cz/dane/zdravotni-pojisteni/pruvodce/

Leila (Ne, 25. 3. 2012 - 18:03)

Ahojky Mílo,za to že jsem...nechci být poslem špatných zpráv,ale pokud odejdeš z evidence ÚP,tak za tebe přestane stát platit zdravotní pojištění a budeš si ho muset platit sám. Neznám přesnou částku,ale je to kolem 1500Kč měsíčně. To je pro člověka s ID dost vysoká částka. Já jsem v ID 1. st. s páteří a jsem rovněž vedena na ÚP. Je mi 51 let a musím říct,že jsou perfektní a nebuzerují mě. Chodím tam jednou za 3 měsíce,donesu IAP a žádné zbytečné řeči.Jsem takhle 2 roky. Vše záleží na konkrétním člověku na ÚP. Blbec si prostě musí dokazovat svou důležitost.

Mila Kristová (Ne, 25. 3. 2012 - 18:03)

Ahojky Mílo,za to že jsem...Ahoj Jirko,zdravím z Prostějova, odkud jsi ty? A jak jsi dlouho nemocný? Já také jezdím na botul do Brna, do Bohunic a také jsou tam na mě hodní a přívětiví. Já mám štěstí, že si mě na pracáku nevšímají, ovšem na druhou stranu také nepobírám žádné sociální dávky. Stará se o mě manžel. Nemocná jsem od srpna 1990. Ráda bych pracovala doma či z domova, ale takovou práci já si nenajdu a oni mi ji nenabídnou. Je mi 51 roků. Mám co dělat sama se sebou. Jo a hlavně klííídek Jirko, žádný stres a fofry :-) Měj se hezky.....

Jirka (So, 24. 3. 2012 - 12:03)

Ahoj Jirko, já mám také ID...Ahojky Mílo,za to že jsem odmítnul tu práci vrátného mě daly za trest ty prospěšné práce ve městě,zametání apod.Příští týden se to má řešit kdy nastoupím.Obnáší to 7.hodin týdne práce zdarma,není za to ani koruna.Když jsem úředníkovy na ÚP řekl jestli je normální dělat zadarmo tak mě odvětil:co by jste chtěl všechno za vás platíme.Řekl jsem muže za mě tak akorát platí sociální pojištění,že zdravotní platí stát.Obvodní lékař potvrdil, že to můžu vykonávat i když jsem namítal,že se mě dystonie ještě zhorší.Chěl bych ho vidět jak by s takovou nemocí dělal někde na městě kde na vás každý hledí a tím pádem se ještě víc stresem hlava stáčí.Vůbec se tady v našem městě neumějí chovat k nemocným.Když jedu za panem doktorem do Brna na injekce botulotoxinu tak je vždy na mě usměvavý a jako jediný má pochopení pro tuto nemoc.Psal jsem i panu Krásovi na internetové stránky dotaz na to sociální pojištění a odepsal mě že z evidence na ÚP se počítá pouze rok na starobní důchod a že se klidně můžu odhlásit,akorát nebudu mít žádné příspěvky od státu.které já stejně nepobírám,tak nevím co si ten úředník na pracáku vyskakuje,ale já říkám na každého jednou dojde. Než jsem onemocněl tak jsem dřel po stavbách a potom v zahradnictví na slunku 12.hodin denně a odváděl daně a to mám za to..Nikomu žádného šaška nikde dělat nebudu a půjdu pryč z pracáku a budu mět svatý pokoj.

Mila Kristová (Pá, 23. 3. 2012 - 12:03)

Zdravím dystoniky,mám na...Ahoj Jirko, já mám také ID II. Měla jsem plný ID, ale asi po 16,5 letech mi ho odebrali. Jsi v evidenci ÚP, já také. Zdravotní pojištění za nás platí stát a jak je to se sociálním pojištěním - nevím, ale myslím si, že za nás stát nic neplatí, že roky strávené v evidenci ÚP se do starobního důchodu nezapočítávají. Z toho vyplývá, že jsme v evidenci ÚP jen do počtu :-) Krásné jaro.....

Jirka (St, 21. 3. 2012 - 09:03)

Zdravím dystoniky,mám na tuto nemoc invalidní důchod 2.stupně a jsem na úřadu práce,nabízely mě práci vrátného a já to odmítnul,nedovedu si představit že bych se tam točil jak kača v čepici a pořád mě někdo obtěžoval dotazy a já měl hlavu až na rameni.Úředník se na prácáku ještě na mě naštval,lidi vůbec nechápou tuto nemoc,jak vám to ničí nervy a sebevědomý,nevíte jak bych to měl se sociálním pojištěním kdybych nebyl nikde evidován?nejraději bych s tama odešel a měl pokoj.na tuto nemc by měl každý dostat plný důchod.

Natka (Ne, 11. 3. 2012 - 21:03)

ahojky,co se botoxu týče...ahoj, je fajn cist pozitivni zpravy. Muzu se zeptat jake cviceni nejvice pomaha nebo co mas vyzkousene, ze je OK? Mate i ostatni dobre zkusenosti s nejakym cvicenim? Diky Natka

Mila Kristová (Pá, 6. 1. 2012 - 00:01)

milá mílo.jsme teď v...Ahoj Romano,napsala jsem ti mejla, ale nedostala jsi ho, asi máš plnou schránku, zkus si ji zvětšit :-)

Mila Kristová (Pá, 30. 12. 2011 - 23:12)

Ahoj Romano, napiš mi na mejla: [email protected] :-)

romana (Pá, 30. 12. 2011 - 09:12)

milá mílo.jsme teď v dobč,kdy stát se snaží ušetřit na lidech co nejvíce.prostě nás sedřít z kůže.proto mám nepříjemný pocit,že to asi nebudeme mít s invalidním důchodem vůbec lehké.já jsem z malé vesnice a někdy mám pocit,že to tu je z včtší části samej neandrtálec.taky jsem si vyslechla hlašky,jako,že to hraju,pořád mě pozorujou a jak se mi podaří otočit hlavu na druhou stranu,už slyším:a najednou ji máš otočenou!ale s těmito lidmi jsem hotová na to šup.on každý z nich má něco nepěkného,tak ať si vezme koště a zametá před vlastním prahem.jako jeden z rypáků,který rád rýpal má ženu která si podmázla invalidní důchod na záda.a že mu to připomínám si bud jista.ale taky tu nemoc beru s humorem,protože život mi dal už tolik facek,že ten humor musím mít jinak bych se asi zbláznila.jinak všem říkám aby ke mě přistupovali z prava jinak si koledujou a to,že příjdou k úrazu.teď budu končit,jdu do kramu.až mi odepišeš,pokud budeš chtít,popovídáme si o bylinkách.srdečně zdraví romana

Mila Kristová (St, 28. 12. 2011 - 18:12)

dobrý den všichni.děkuji...Ahoj Romano,ono hodně záleží na lékařích, kteří ti píší zprávy pro posudkáře. Je to možná víc důležité než tvůj skutečný zdravotní stav. Je to smutné, ale já takové zkušenosti mám. Taky si myslím, že naše diagnoza je lidem celkem neznámá a nepochopená. Např. roztroušená skleroza, myopatie, to je lidem povědomé. Ale ty naše problémy :-) Vždycky mi vadily pohledy lidí. A nejhorší bylo, když jsem měla pocit, že si okolí o mě myslelo, že jsem magor :-) Nakonec mi nezbylo, než se s nemocí smířit. Držím pěsti v boji s administrativou a ostatně i s naší nemocí. Vše jen to dobré v Novém roce....

romana (Po, 19. 12. 2011 - 08:12)

dobrý den všichni.děkuji mílo za informace.jsem z toho celá odvařená.asi se mám na co těšit.kdyby mi neměli dát důchod a já měla jít do práce,si nedovedu představit.jsem jak hrom do police,ale to jsme asi všichni.a být na pracáku bez peněz,je hrozná představa.mam jeste dvě děti na škole a i když mám taky hodnýho muže,jeho plat neni nic moc.no necham se překvapit,ale zatím mám ještě čas.mam docela dobrou obvodní lékařku,takže ta mě do práce nežene.hlavně taky asi proto,že jsem její jediný pacient s touto nemocí,takový exot.přeji vám všem krasné svátky.romana

Mila Kristová (Út, 13. 12. 2011 - 00:12)

dobre rano,prosim o radu.take...Ahoj Romano,já byla s touto nemocí rok na neschopence, potom 16,5 roku v plném ID. Před čtyřmi roky mi PID odebrali a nechali mi ID II. Je to něco jako dříve ČID. Zkusila jsem osm měsíců pracovat, ale nešlo to. Jsem v 51-ti letech v evidenci ÚP a mám tak hodného manžela, že mě živí. Měj se hezky...

romana (Po, 12. 12. 2011 - 08:12)

jo a jeste neco.30.9. jsem byla btx.povidala jsem si tam s pani,myslim,ze mi rikala,ze je z noveho jicina.pokud se take pohybuje na techto strankach,tak ji pozdravuju.romana

romana (Po, 12. 12. 2011 - 08:12)

dobre rano,prosim o radu.take jsem onemocnela touhle potvorou.mam ji zhruba pul roku.marodim ctvrty mesic.do zamestnani se asi uz nebudu moci vratit.delala jsem ve vyrobne knedliku.vsude horka voda,mokra podlaha a valet knedle a nevidet na na to?proste to by neslo.je na tuto nemoc invalidni duchod?a jakym stupnem ho komise oboduje?mate s tim prosim nekdo zkusenosti?dekuji

Reklama

Přidat komentář