Reklama

NOHA V SÁDŘE

Elena (Ne, 21. 10. 2007 - 19:10)

Ahoj. Já mám kotník zlomený od 26.září. První týden dlaha, šílená bolest. Nyní sádra-odlehčená, ale zaplacená, za osum set. Už mi běží čtvrtý týden, prý to budu mít týdnů šest. Už to nebolí, spíš jak skáču po jedné noze, bolí ta noha zdravá.Mám berle, ale to se nedá zas nic vzít do ruky. Našlapovat na to zatím nesmím, tak uvidíme, co dál. Nemůžu se dočkat chůze na obou nohách.'

Lucka (Pá, 19. 10. 2007 - 18:10)

Tak jsem si dnes cestou do práce zlomila kotník.Naštěstí to prý je čistá zlomenina takže není třeba operace.Dostala jsem nohu do dlahy a v pondělí pokud bude vše v pořádku dostanu sádru s podpatkem.Doktorka mi řekla že sádru budu mít 8 týdnů.Bolí to příšerně a nohu musím mít nataženou a podloženou.Bydlím sama a vůbec nevím jak to vše zvládnu.Jenom když skáču po bytě tak mi natekly prsty tak jsem zvědavá co bude následovat.'

Alena (So, 13. 10. 2007 - 01:10)

Ahojky. Já mám sádru až nad koleno a berle, pěknej vopruz. Mému příteli se to líbí. Je to trochu divný, ale na druhou stranu aspoň něco pozitivního. Nemůžu říct, že by mi to vadilo :-). Ještě jí budu mít 4 týdny, pak chodící pod koleno a nebo snad ortéza, nevim jak to vydržím... .'

Honza - aloe"a (So, 6. 10. 2007 - 22:10)

Zdá se, že sádra postihuje jen děvčata.
Prosím o zkušenosti, jak ošetřujete končetiny po sundání sádry ?'

Zdenicka (So, 6. 10. 2007 - 00:10)

Ahojik Radko.Proc vlastne mas tak casto sadru?Muj pritel je take trosku na tu sadru ujetej.Me to,ale vadi.Jak to on rekl tobe?

Karel (Čt, 4. 10. 2007 - 13:10)

Nikdy jsem nohu v sádře neměl. Jak to tak vypadá, asi mě to bude čekat. Něco s ní mám. Když půjdu na chíru, co všechno mě bude čekat? Jak to celý probíhá? Mužu si dovolit jít tam sám, nebo bezpodmínečně budu potřebovat doprovod? Berle dostanu tam nebo mi je někdo někde musí vyzvednout? Řekněte mi co nejvíc, jsem z toho zmaten. Díky.'

Warrior (St, 3. 10. 2007 - 08:10)

Ahoj všem ... bohužel mám právě teď taky nohu v sádře - kotník :o(
Budu rád když mi někdo napíše,je to děsná nuda ..... warrior22"centrum.cz'

Radka (Út, 2. 10. 2007 - 10:10)

Bývam taky dost často zagypsovaná, mám s tím problém hlavně při umývání. Mému příteli se to líbí, nevím, jestli je v pořádku.'

Petr (Po, 1. 10. 2007 - 16:10)

Ahoj, mivám nohu v sádře taky často, hraju tenis, často si způsobím výron - min. 1x za rok. S chodící sádrou už to docela zvládám.'

Aja (Čt, 27. 9. 2007 - 23:09)

Ahoj Terko, nohu neni nutne vytacet do strany, ale je to rozhodne pohodlnejsi chuze, a chodis rychleji. A

Tereza (Čt, 27. 9. 2007 - 18:09)

Tak jsem včera dostala sádru a podpatek a dneska poprvé zkusila chodit,je to docela síla ale jsem ráda že už nemusím skákat o berlích.V pondělí jdu na kontrolu a štve mně že venku prší a nemůžu ven,snad zítra.Je nutné nohu vytáčet do strany a nebo mám chodit pomalu rovně?'

Tereza (Po, 24. 9. 2007 - 14:09)

Cestou do školy jsem si podvrtla kotník a mám potrhané vazy v kotníku.Budu mít 5-6 týdnů nohu v sádře.Mám dlahu a ve středu mi dodělají sádru a dají podpatek.S berlema je to docela dřina.'

Zdenicka (So, 1. 9. 2007 - 07:09)

Ahojik figlik na to neni.Ja je doma vetsinou vyhopsala,ale s berlickama se to da zvladnout,horsi to pro me bylo chodit do schodu s podpatkem!

mitahariano (Pá, 31. 8. 2007 - 19:08)

ano přesně tak schody zdolavat i s berlema!Nemate nějaky figlik.Dík'

Gábina (Čt, 30. 8. 2007 - 12:08)

Taky bych chtěla mít kamaráda na chirurgii, aby mi dal nohu do sádry. chtěla bych to vyzkoušet'

Zdenicka (St, 29. 8. 2007 - 13:08)

Ahojik.Schody a jako s berlema?

Mitahari (St, 29. 8. 2007 - 11:08)

Já mám sádru druhej den a deset dní před sem měla dlahu a už sem přemyšlela jak se toho všeho zbavit mám to mít ještě celej měčíc ale nejde to.Poradte mě prosím jak ste zdolavali schody.Díky'

Zdenicka (St, 29. 8. 2007 - 09:08)

Ahojik holky.Co to tady ctu!To je hrozne tolikrat mit sadru!Ja ji uz mam 14dni a jsem s toho ouplne hotova.Jak to zvladate?

Hana (Ne, 26. 8. 2007 - 19:08)

asi sem se nepresne vyjadrila..omlouvam se.. nohu sem nemela zlomenou.." jen " se mi podvrtl a natáhl kotník...a tudiz jsem mela jen ortezu..a dale upresnim..spravne bych ortezu mela jeste nosit..ale uz chci chodit tudiz se to snazim nejak urychlit..doufam ze delam dobre..'

Deana (Ne, 26. 8. 2007 - 19:08)

Hano, tobě nedali žádné rehabilitace? Tam by ti pomohli. Já jsem sice neměla zlomenou nohu, ale ruku, ale napíšu ti pár obecných rad. Můžeš rozhýbavat ve vodě, ale nesmí to být moc teplá voda, spíš taková vlažná. Teplá voda totiž odvápňuje. Varovali mě i před termálními koupelemi. Rozhýbávat musíš pomalými pohyby, aby se zapojovaly ty správné svaly. A musí se to dělat do mírné bolesti, jinak to nikdy správně nerozhýbeš. Kolikrát denně mi neříkali, ale může se dělat několikrát, hlavně poslouchej tělo, když se bude cítit noha unavená, nech ji odpočívat. Po námaze ti to bude nějaký čas natíkat, tak dávat obklady. A taky natírat krémem a masírovat. Já si taky zkouším porovnávat tu zlomenou a zdravou ruku. Jak je vytočím, ohnu a podobně a tam kde to vázne to dělám silou. Sestra mi řekla, že po zlomenině to bolí i půl roku, takže to chce trpělivost.'

Reklama

Přidat komentář