Reklama

TARLOVOVA CYSTA

Zdena (Po, 21. 2. 2011 - 08:02)

Díky,na ty slovníky se kouknu,třeba něco najdu.Lékaři asi neví,že nás naše zdraví zajíma,nevím jak by se tvářili,kdyby se jednalo o ně,no asi to nevyřešíme a lepší to nebude,ale budeme doufat..Jinak Vás všechny zdravím a Luboši Ty si to užij,ať se Ti tam líbí a co hlavně, pomůže!!! Já nedám na lázně dopustit,jezdím už dvacet let a to je jediné co mi opravdu pomáhá,dříve jsem měla rok pokoj a teď poslední skoro 4 roky už jen tak půl roku uleva,ale dobrý půlrok... to jinde a ničím nedocílím,ani lékama..myslím na Vás, opatrujte se a odpočívejte pá Zdena

Luboš (Po, 21. 2. 2011 - 07:02)

Zdravím ve spolek, ahoj Zdenko. Ja odjíždím za týden. A docela se těším neb po té nevydařené fyzioterapii (neschopný rehabiliťák a tak jsem to raději ukončil) mi rehabilitace docela schází. Ja zatím nedokáži říct zda se mi TC zvětšila, na poslední MRI jako naschvál mi "závěr" páteře "nesjeli". Pokud totiž ale sedím v měkkým posezení tak mám docela problémy - bolesti v křížové kosti a kostrči. A pak mám problém tedy vstát neb ty bolesti jsou docela nepříjemný a navíc nedokáží říct zda je to od svalů poškozených operací nebo zda je to od TC. Další kontrolu mám až v dubnu a tak je pak zkusím ukecat aby mi ten snímek taky udělali. Ja už pomalu jezdím autem a pokud dělám v jízdě přestávky tak to jde vydržet i když pak se musím srovnat vleže. Souhlasím Zdenko s Váma, jen málokdy lékaři něco vysvětlí do detailu a tak i ja jsem si musel pomoci sám. Zkuste si podívat na slovníky. Např.:
http://lekarske.slovniky.cz/
Zdravím a přeji hezký den. Luboš

Zdena (Čt, 17. 2. 2011 - 12:02)

Ahojte všichni marůdci s TC,moc Vás zdravím i Luboše, jestli už je v lázních..Omlovám se za menší zpoždění.Chtěla jsem Vám napsat hned po MR,ale stále mě to nějak nevychází.Jsem moc ráda,že se mě za rok nezměnila velikost TC jsou stále 15 a 20mm a ani nevyrostl Hemangiomu,ten je stále 14mm ,jinak popis snímku mě dělal jiný človíček/doktorka/ a tak je to i jinak psané,nejsem z toho moc chytrá a tak jak půjdu příští týden k obvodní lékařce,tak ji poprosím o překlad do češtiny.Sice mě neuroložka říkala,že je to skoro stejné,co jsem doma zkusila rozluštit,tak se to i mění. V roce 2010 jsem měla napsané..Spondyl.def.změny mirného stupně,letos tam mám středního stupně a v etáži L3/4 pokročilé.Potom výrazná hypertrof.spondylartroza L4/5 bilat.Výrazná oseochondrosa L3/4 se střední koncentric.protruzí disku s intraforamin.komponentou v pravo.Střední osteochondrosa L4/5 s výraznou koncentric.protruzí disku s maximem vlevo paramed.a s intraforaminální komponentou vlevo.Incip.chondrosa disku L5/S1 s mírnou konc.protuzí s maximem v pravo paramed.Takže takový mišmaš... U koncentric.protruzí,to nevím co je koncentric. Dudální vak lehce zúžen v L4/5 do průřezu asi 15x10mm/poslední sigitálně/.Takže si myslím,že zhoršení tam je.Mám jediné štěstí,že jsem doma na částečném inv.důchodu a fakt se hodně šetřím a nepřepínám,taky proto si myslím,že se mě ty TC nezvětšují.No uvidím co dál,jinak se jim ještě nezdál okrajový snímek hrudní páteře,tak mě neuroložka napsala na 28.3 další MR hrudní páteře.Docela mě mrzí,že to lékaři nevysvětlí,co kde se s našim tělem děje a maji tendenci vše zlehčovat,jak kdyby to nic nebylo,něco jako rýma...ani doporučení,co si třeba koupit za podpůrné vitamíny neb enzymy atd,asi by to chtělo je prostě vystřídat a zkoušet tak dlouho,dokud nekápneme na toho správného..Takže mojí milí marůdci,opatrujte se raději každý sám za sebe,lékařům až tak moc o nás nejde.To je můj poznatek,třeba v jiném kraji je tomu jinak,tak to bych Vám ze srdce přála.Zdravím všechny Zdena

Zdena (So, 5. 2. 2011 - 20:02)

Ahoj Luboši i všichni ostatní marůdci..Tak já jsem v Jachymově ještě nebyla,ale jeden lázeňský kamarád tam jezdí a mooooc si to chválí,že mu to opravdu pomahá,přeji Ti to, hezky odpočívej a pěkně si to uživej,tak jak píše Drahuška.Tímto jí zdravíma a Magdi Tebe taky.Jinak já jdu po neděli na tu neurologii a pak Vám dám vědět,co jsem se dozvěla..ale dle mého pozorování CD si myslím,že se mě to zase zhoršilo,škoda,že neumím dobře pracovat s tím nahraným CD,neumím to po jejich způsobu změřit atd..Zkoušela jsem to obyčejným pravítkem a tak tam rozdíly mám,noooo jsem zvědavá co se dozvím tam.Oni si stejně píší co uznají samy za vhodné...alespoň u nás ano.Několikrát jsem četla popis na netu z jiných nemocnic a to je pěkný rozdíl.U nás ani nepíšou ,jak velké/v mm/ co je.Doufám ,že změří ten hemangiom a TC,když už nic jiného.Jen mám trochu strach aby mě neposlaly na operaci..Dnes mě zase bolí nohy,mám je oteklé+ celá záda a v noci žebra,ramena a ruce.Už bych taky potřeb ovala lázně,zavrtat se do slatiny,masáž,to je účinný i plynovky,ty jsou trochu nepříjemný,ale pomáhají,mě ano..Zatím se všichni opatrujte a Luboši Tobě ať se tam líbía hodně Ti to pomůže a napiš nám,budeme čekat jak se máš...Ahoj a krásný zbytek výkendu přeje Zdena

Drahomira (So, 5. 2. 2011 - 16:02)

ahojky Lubosi,v Jachymove jsem byla dvakrat,uz je to par let.Mestecko nic moc,ale mas tam Karlovy vary na vylety a za zady Krusny hory,tak napis kde budes bydlet atd...uzivej si to:-)

Luboš (Pá, 4. 2. 2011 - 15:02)

Ahoj Zdenko, hezký den ve spolek, tak mám schvaleny Jáchymov, zatím čekám na "povolávak" a do té doby chodím na rehabilitace do jedné nemocnice. Poté co jsem začal cvičit zádový a vnitřní svaly tak jen sýpu bolestma neb nevím proč je to nejhorší u toho zlomeného obratle, bederku taky cítim ale to je nic proti tomu obratli. Tak snad po těch lázních to bude lepší.
V láznich budu mít sebou pc a tak občas i něco písnu.
Pohodový víkend všem.

Zdena (Po, 31. 1. 2011 - 22:01)

Ahoj Luboši a všichni ostatní marůdci. Já Ti to moc přeji,není nad lázně.Mě osobně to ze všeho nejvíce pomáhá.Kam jedeš,jestli se můžu zeptat??? Ja bych taky letos ráda jela,uvidím jak mě to vše dopadne u doktorů a MRI..V lázních je krásně,ve vanách můžeš ležet a pak odpočívat na pokoji když budeš potřebovat.Hlavně aby jsi měl dobrého človíčka na pokoji a jestli Ti to pomůže jako mě,tak bude fajn.Já jsem měla půl roku fakt úlevu.Moooc zdravím a šetřete se pa Zdena

Luboš (Po, 31. 1. 2011 - 07:01)

Zdravím dámy ve spolek,ja bych měl po dnešní kontrole na rehabilitaci začít cvičit s fyzioterapeutem s tím, že se to na měsíc přeruší neb se jdu "spravit" do lázní. Jak na to bude reagovat TC jsem zvědav neb mi sezení nedělá dobře a bolest v kostrči resp. místě kde je TC je pak dost krutá. Tak uvidím jak to dopadne a co mi pak řeknou v dubnu na kontrole.
Zdravím a přeji všem pohodový začátek týdne!

Zdena (Ne, 23. 1. 2011 - 20:01)

Ahojte všichni,moc zdravím Drahušku,Luboše,Magdi Tebe taky i nové marůdky s touto vzácnou nemocí.Jak tak koukám,stále nás přibývá a kdyby udělali více lidem MR,tak by to už asi vzácná nemoc nebyla..že???? Jinak se moc omlouvám,že jsem se docela dlouho neozvala.Ležela jsem totiž v nemocnici na rehabilitaci,měla jsem 9x elekroléčbu, 9x parafango/parafín v sáčku/,3x podvodní masáže,2x denně tělocvik a 10 kapaček. Musím říci,že se mě ulevilo, hlavně hrudní+krční páteři,dokonce i bederce,ale bylo to asi hlavně tím,že jsem 14 dní vůbec nic nedělala.Nenosila jsem nic, neohýbala,ani délší dobu nestála na nohou a neseděla,pouze jen u jídla. P.ruka se mě zlepšila pohyb do předu a do boku moc né,dám ji zvednu tak do sto stupňů.. pak to bolí jako čert.Přišla jsem domů a po omezeném uklidu,jsem zjistila,že jsem se vším skoro na stejném místě.Bolestí jsem nemohla ani spát.Jsem ale ráda,že jsem tam šla,protože mě doktorka poslala na urologii,tam sice MUDr.nevěděl co TC jsou,ale objasnil mě můj problém a co hlavně,objednala mě znovu na MR /2.2.2011/.To jsem MOO OOC ráda,alespoň uvidím jestli se mě páteř,Hemangiom a nebo TC změnily.Potom Vám dám vědět,jak se to za rok změnilo.Všechny Vás moc zdravím a přeji co nejvíc dní jen s malinkou bolestí..Pá

Drahomira (So, 15. 1. 2011 - 22:01)

ahojky vsem,zase muj nazor,nemusi to tak byt,ty cysty delaji potize to je jasne.zalezi taky kde lezi a ktery nerv utiskuji,nebo doslova na nem parazituji.nafukujou se pri zvedani tezkych veci a myslim ze na ne zadna lampa nepusobi,ani na diety bych moc nedala.proste to bude nekdy lepsi a jindy zhorsene.nekde pomuzou lehky masaze a pomaly procvicovani svalu.nebo zas klid a vyhledat polohu kde nic neboli.taky mi nekdy boli nohy az dole a jindy mi zas prochazi bolest pateri a jde do rukou.jasny je ze pater od cyst degeneruje,zalezi fakt kde ty cysty lezi.ja mam ted jeste ke vsemu zanety slachovych uponu na cele prave ruce.nechci jist prasky proti bolesti a tak zkousim tabletky s vytazkama z nejaky africky rostliny.pusobi i proti bolesti.lekarnik se zarucoval,ze s ni maji pacienti docela klid,tak uvidim.zase nekdo napiste:-)zdravim vas vsechny.

JARA (Čt, 13. 1. 2011 - 12:01)

Ahojte, každý den čtu tuto diskusi a jsem ráda když se dozvím neco nové. I já mám TC 11mm, zjistili mi to před 2 roky a mám bolesti v zádech a v celé levé noze. Má nekdo z vás vystřelující bolesti i na spodní části šlapky pod prstami při chůzi a pocit stuhnutí prstú na noze i v klidu? Neuroložka tvrdí, že to není od páteře. Jsem sklamaná z léčby, doktorka tvrdí, že TC nic není, že je to vrozené a už mi to nesleduje. Nevíte jestli by pomohla biolampa?

Katika (Čt, 6. 1. 2011 - 15:01)

Ahojte, zdravim vsetkych, ktorych trapia TC.
Bohuzial trapia aj mna, je to len par tyzdnov, kedy konecne prisli vdaka CT-cku na to, preco ma tak casto bolia krize s vystrelujucou bolestou do pravej nohy.
Chcela by som sa vas spytat, skusali ste nejaku alternativnu liecbu? akupunkturu, akupresuru, masaze (samozrejme nie take, co by vyrazne tlacili na miesta, kde su cysty), homeopatiu, zabaly, sedacie kupele, nejake sporty - plavanie? cvicite? alebo da sa vam aj cvicit? Je nieco o com si myslite, ze zlepsilo vas stav? Moze ist aj o zmenu jedalnicka, pripadne nejaka procedura?

Na anglickych strankach som sa prave docitala, ze moze pomoct zamerat sa na alkalicku stravu (ale nie je to potvrdene), napriklad tu je o tom popisane: http://www.maty.sro.sk/index.php?page=acidoza-telesne-organy-alkalicke-potraviny , pretoze sa z tela odplavuju toxicke latky a pod. ...

Za akukolvek odpoved budem vdacna....drzte sa.

Drahomira (Po, 3. 1. 2011 - 13:01)

Zdravim vsechny a preju hodne zdravicka do Noveho roku.Mela jsem trochu radosti s vnuckou a jsem tu az ted.Je to opravdu parada mit nekoho kdo ma porozumeni a umi taky potesit.Diky vam vsem.

Miluše (So, 1. 1. 2011 - 16:01)

Přeji všem marůdkům pěkný nový rok, hlavně to zdravíčko, které všichni potřebujeme a také i trochu toho štěstíčka, aby nás to naše "tělo" tolik nebolelo.Já zrovna bohužel dostala zánět průdušek ,už se s tím trápím skoro 14 dní a tak jsem dostala antibiotika a to mi moc neslouží.Také jsem vám všem vděčná za vaše zprávičky a jak píší někteří z vás, snad se dočkáme nějaké pomoci i od lékařů.Pa pa všem a krásné, bezbolestné dny.

Katarína (So, 27. 12. 2008 - 11:12)

Dobrý deň turzy :o) ja som bola v NZ asi pred rokom a nevedeli mi pomôcť, operácia bola možná len v Japonsku a v Amerike...ak budete mať čas, napíšte mi prosím Vás na miskoskulko"azet.sk

turzy (Čt, 18. 12. 2008 - 09:12)

Ahojte . Tarlovovu cistu vedia operovať. Dá sa to na Slovensku v Nových Zámkoch u prof. Rudinského aj v Maďarsku - Debrecene u Prof. Bognára na neurochirurgickom odd. Tam majú super vybavenie a ve?mi vysoké percento úspešnosti - 98%. Naša dcerka tam bola . Mala cystu ve?kosti 9 cm L5-S2, bolesti ?avej nohy a v poslednom čase aj trpnutie nohy. Je týždeň po operácii , zatia? je všetko super. Nič ju nebolí/ keď nepočítam bolesti spojené s oper. zákrokom/. CHodí a všetky telesné fcie fungujú.

Veronika (Čt, 25. 2. 2021 - 18:02)

Dobrý deň, môžem sa na vás nakontaktovat ohľadom operácie TC v Maďarsku? Chcela by som sa informovať o podrobnostiach, bolo to síce pred kopec rokmi, ale skúsim to. Nie ste náhodou z Košíc?

Ana (Ne, 21. 2. 2021 - 23:02)

Chcela by som sa opýtať, kde ste boli na operácii, či v Maďarsku alebo v Debrecene?? Kde by ste mi odporúčali ísť a ako sa dostať k tým lekárom? Keďže to bolo dosť dávno, tak či sú tie informácie ešte aktuálne? Ďakujem pekne,
s pozdravom, Ana.

Ana (Ne, 21. 2. 2021 - 23:02)

..má byť..,, v Maďarsku alebo v Nových Zámkoch,, *?
Vďaka

Návštěvník (Ne, 17. 3. 2019 - 13:03)

Moc vás prosím, piste mi. Trpim s Tarlovovou cystou a potrebuji se rozhodnout, zda operaci u prof. Bognar. Moc děkuji. R. H. 777 990 112

Reklama

Přidat komentář