Reklama

TARLOVOVA CYSTA

jiřina (So, 19. 3. 2011 - 13:03)

Mám za sebou 3 bederní operace páteře a 1krční,vše po roce.pro nesnesitelné bolesti při sezení stání,jsem podstoupila CT,MR a objevili Tarlovovu cystu.Lékaři se toho hodně bolí,ale mě dělá problémy jít na WC.Už opravdu nevím,jak a kam jít a co dále.děkuji.

Magda (Čt, 17. 3. 2011 - 14:03)

Ahojte marůdci i Luboši,to...Ahojky všem, já si myslím to samé co Luboš,
já když jsem jezdila na cvičení, které mě mělo pomoci, tak jsem nakonec skončila na kapačkách, jak se mi to rozbouřilo.
Ráda bych cvičila, jako kdysi pravidelně, ale bohužel, teď co mám tu TC, tak to nepadá do úvahy. A dnešní deštivé počasí, ani nemluvím, jak mi na to působí.

Zdena (St, 16. 3. 2011 - 19:03)

Ahojte marůdci i Luboši,to mě mrzí,že se Ti to tak pobouřilo...Ty jsi asi mooooc poctivě cvičil,viď??? Mě lázně fakt udělaly dobře,ale jak jsem již dříve psala i když jsem měla tělocvik,necvičila jsem ani jeden cvik co by mě zapínaly břišní svaly,neb zvedl tlak,ani jeden cvik přes sebemenší bolest a v pohodě.Doufám ,že se Ti to usadí a bude zase líp.Jsem štastná,že se mě TC po roku nezměnily a jsou úplně stejné na S2, 15a20mm. Mě teď zase zlobí hrudní páteř,ramena,lokty a ruce a docela dost natikají nohy,víc pravá...28.3 jdu na další MR,pak Vám dám vědět,jak jsem dopadla. Přeji Vám všem sluničkové dny bez bolesti pá Zdena

Eva (Út, 15. 3. 2011 - 21:03)

dobri den pisala som uz...DOBRY VECER ANICKA,RADA BY SOM SA S VAMI POROZPRAVALA OSOBNE ALEBO ASPON TELEFONICKY,OHLADOM TYCG TARL,CYST. SOM Z PRESOVA A LEKARI SI MA LEN MEDZI SEBOU POHADZUJU. SOM BEZRADNA,CO MAM ROBIT DALEJ,ZATIAL SOM NA MARODKE ALE NEVIEM CO BUDE DALEJ. DAKUJEM EVA

kušnajakparoube (Po, 14. 3. 2011 - 18:03)

před naším za naším cysta má at nepráší hej...

Luboš (Po, 14. 3. 2011 - 15:03)

Ahoj Zdeňko, tak uběhlo 14 dnů a ja trpím bolestma jako před operací. 4 dny jsem už pořádně nespal a tak jsem šel dnes k lékaři a na injekci neb se mi to pekně rozjelo. Horší je, že i když jsem v klidu a ležím tak poté co se postavím, začne mě neskutečně bolet v křížové kosti a nemyslím si, že to jsou jen šrouby, ale asi TC, která se lázněmi "rozjela". Takže jsem zvědav co se při kontrole v dubnu na snímcích objeví.
Zdravím a přeji hezký den.

Zdena (Út, 8. 3. 2011 - 08:03)

Ahoj Luboši,ten první týden záda pěkně bolí,to znám,ale to je prý dobře,reagují na léčbu a ty lázně pomůžou.Moc bych Ti to přála a opravdu pocítíš úlevu,až přijedeš domů.Hlavně si tam odpočiň a relaxuj,doufám,že už máš dobrou partu pro volné chvíle,třeba najdeš mezi nimi suprovýho kamaráda.Já jsem to štěstí na lidičky měla a leta si s nimi píšu a s některými opět jezdím do lázní.Je to fajn,když už tam někoho znáš..Zatím ahoj a zdravím všechny...Zdena

Luboš (Po, 7. 3. 2011 - 19:03)

Zdravím dámy ve spolek, děkuji za pozdravy Zdeňko. Ja jsem v lázních týden a po tom tempu a maratonu procedúr jsem na tom zatím stejně než jsem jel. V podstatě je vše "rozjeté" a proto jen stěží říct zda bolesti v bederce ustupují, stačí se totiž blbě pohnout (nebo neklidná jízda autem) a je po klídku. Ale prý až tak po měsíci se projeví změny. Ale na druhou stranu se cítim po psychické stránce dobře.
Zdeňko, ty bolesti co máš kolem žeber budou od hrudních obratlů. Mě po bouračce furt boleli žebra (což o to oni narařeny byli) a nakonec se přišlo na to že má zlomený th12. Tak budu držet palec aby vyšetření dopadla dobře. Hezký den všem.

Zdena (Ne, 6. 3. 2011 - 21:03)

Ahojky Jarmilo a všichni marůdci s touto vzácnou nemocí.Také moooc zdravím Luboše do lázní i Drahušku a Magdi Tebe taky.Chtěla bych se zeptat kolikátého jedeš na tu MRI,já jedu 28.3 třeba se sejdeme??Budu Ti držet pěsti,aby se Ti ty TC nezvětšily.Já jsem štastná,že alespoň ty TC a Hemangiom mám stejné.Jarmilo,já mám Tar.cysty na S2..15a 20mm a Hemangiom na S1 14mm.Taky mimo jiné mám problém s močovým měchýřem zase opačný problém,retence/jdu velmi málo,nemám nucení/ spíš mě jdou bolesti do podbřišku.Jenže toto může způbovat,jak jsem se dozvěděla, jak moje špatná páteř,tak Tar.cysty.Opravdu nepomůže nic jiného než se šetřit,nic těžkého nezvedat a nenosit,moc neohýbat a nepumpovat s páteří,vše co zvedá míšní tlak je špatné.U mě jediná úlevová poloha je v leže na boku.S tím Hemangiomem jsem zatím nikde nebyla,ale asi budu brzo hledat nějakého neurochirurga,protože neuroložka vše bere dost na lehkou váhu,že to nic moc není a to mě začiná štvát,protože kolik my musíme vytrpět bolesti,já bych jim je klidně třeba na rok předala a pak by jsme si mohly povídat.Jen by nás cpaly práškama a žádné jiné řešení.Teď mě ke všemu začala hodně bolet hrudní/Th/ páteř,jde mě to po žebrech až na hrudní kost,taková bolest,že uvažuji o kpontrole u obvod.lékařky,aby mě zkontrolovala srdce,jestli se o mě nepokouší infarkt,ani zhluboka se nemůžu nadechnout..No jsem zvědavá co toho 28.3 na MRI zjistí,doufám,že né nic vážného.Už toho mám dost.Jarmilko ,máš taky nemocnou páteř, nebo TC... Hemangiom i od toho prý mohou být bolesti i útlak kořene,pokud roste.Zatím pá a odpočívejte na boku a šetřete se,protože nikdo to asi neoperuje. Ahojte a bezbolestné dny všem přeje Zdena

Jarmila (Ne, 6. 3. 2011 - 18:03)

ahoj, mám také Tarlowovu cystu v oblasti S3 1sin, prům.14mm a hemangiom 15x9mm. Prosím, poraďte, co s tím. Je operace nebezpečná? Tlačí mi na močový měxhýř, takže mám probrémy s mikcí a stále se to zhoršuje. Moc děkuji za Váš názor.

Drahomira (Pá, 25. 2. 2011 - 13:02)

ahojky vsem,Zdeni ty tablety jsem skoukla a cena je skoro stejna:-(zkusim to brat dyl a uvidime.Jinak jak pise Magda,kdyz je chladno,boli to dvojnasob az dolu do nohy.tesim se uz na jaro,nejak je ta zima uz dlouha.mejte se a hezky vikend

Eva (Čt, 24. 2. 2011 - 22:02)

AHOJ DRAHOMIRA,
JA SOM NA CHRBTICU OPEROVANA NEBOLA,ALE MALA SOM 3 GYNEKOLOGICKE OPERACIE,POSLEDNA PRED 10 ROKMI,MINULEHO ROKU MI ZISTILI VYSOKU OSTEOPOROZU,3,85. PRESNE 1,2,3,4 STAVEC A PRAVY BEDROVY KLB. TERAZ PO TYCH NEKONECNYCH BOLESTIACH MI POVEDALI,ZE MAM AJ CYSTY. A AKO CITAM,TIE PRISPEVKY,TAK TO VOBEC NEVYZERA SO MNOU RUZOVO. PEKNY VECER-EVA.

Eva (Čt, 24. 2. 2011 - 21:02)

AHOJ MAGDA,DAKUJEM ZA PODPORU A DRZIM PALCE PRI KONTROLE MAGNETICKEJ,ABY SA TO ZLEPSILO. PRIJEMNY VECER

Zdena (Čt, 24. 2. 2011 - 21:02)

Ahoj Drahuško... našla jsem ten lék je to Ďáblův dráp se sírou a želatinou.Jmenuje se MSM pro zdravé klouby je to od firmy HEMANN a stojí 350,-CZK Vypadá to doopravdy doooost dobře. Koukněte na to.Zatím pááá a Drahuško,díky za radu.

Magda (Čt, 24. 2. 2011 - 20:02)

Ahoj Drahomira,este dnes som...Ahoj Evi,
my co tu píšeme máme stejný nebo podobný problém. Mám též tuto cystu ve stejné úrovni S2 S3. Byla jsem na konzultaci na neurochirurgii a nechtějí to operovat, prý je to velmi složitá operace a výsledky nejsou
dobré. Také je to prý nebezpečné v těchto místech. Takže musíme trpět a zkoušet co nám dělá menší bolesti. Nic těžkého nezvedat, jak psala Drahuška, moc dlouho nesedět,při zátěži se ty cysty naplňují a tím pádem více tlačí na nerv. Takže odpočívat. Je to velmi nepříjemné, jsme takto velmi limitované a musíme se naučit s tímto takto žít. Já jdu v březnu na kontrolní magnetickou rezonanci, co ta cysta provádí po roce, zda se nezvětšuje. Mám z toho taky strach. Polykám neustále analgetika, i když se to snažím omezit, ale někdy to bez nich opravdu nejde. Taky mám vyzkoušené, že při prochlazení je to horší. Takže být opatrná na sebe, šetřit se a smířit se s tím. Je to velmi nepříjemné ale nezbývá nám nic, než se s tím smířit. Je nás s tímto onemocněním již dost, takže si vzájemně dodáváme sílu a podporu.
Přeji hezký večer a musíme věřit, že třeba bude líp.

Drahomira (Čt, 24. 2. 2011 - 18:02)

ahojky eva,to ti asi tlaceji dukladne,nekdy se to zlepsi,kdyz si lehnes na bok a natiahnes nohy,ale to musis sama vyzkouset.Tlaceji ti rovnou na ten nervovy koren.Udelej si rychle termin na tu neurochirurgii a pak napis,co ti tam reknou.Bylas nekdy operovana na pateri?Nekdy se udelaji cysty jako obrana tela po operaci.Nektere dny je budes mit vetsi a nektere dny splasknou,zalezi jaky ten typ cyst to je.Jsou to paraziti na nervech.Jsi marod tak polehavej a nesed moc.Hlavne nesmis nic zvedat.operace jsou mozny ,ale nikdo ti nezaruci,ze se to znova neobjevi,nebo ze ti u te operace neposkodi nerv.Uvidis, a dej zas vedet jak to zvladas.D.

Eva (Čt, 24. 2. 2011 - 17:02)

Ahoj Drahomira,este dnes som v soku,z toho co mi zistili,ja som myslela,ze tie bolesti a necitlivost v pravej nohe,ze to asi mam prasknutu platnicku. Lekarka mi povedala,ze sa s takym pripadom este nestretla,tie cysty mam v urovni S2 a tlacia mi na prislusny koren strukt.vpravo,neviem co to znamena ale mam sa objednat ne neurochirurgii,ci to budu operovat.Ale co tu citam,tak asi tazko,zatial som marod no neviem co dalej. Eva

Drahomira (Čt, 24. 2. 2011 - 13:02)

Ahojky Evo,je mi vas lito,ale zvyknete si.poprvy jsme trochu vsichni sokovany a pak budete hledat ve starsich zpravach,co kdo napsal ,co mu pomaha atd.kde vam ty cysty lezi?od toho se taky odvija ta bolest,zalezi ktery nerv utlacujou.Nekdy to je lepsi ,nekdy se to zhorsi,napiste vic.Zdravim vas,PS: ,taky vam doktor povedel ,ze ty cysty neboli???:-)))

Eva (St, 23. 2. 2011 - 14:02)

ahojte vsetci,prave som prisla z magnetickej,zistili mi tarlovove cysty 2,5cm.Kto ma skusenosti napiste mi,mam bolesti a som z toho hotova, Dakujem za odpoved- Eva

drahomira (Út, 22. 2. 2011 - 12:02)

ahojky vsem,Zdeni tak mas zas po kontrolach vid,mne to jeste ceka,pry se mi sami ozvou za pul roku,s tim kyclem.ted zas nemuzu pohnout pravou ruku v rameni a boli az do zapesti.Takze se mi to zarustani kloubu rozsiruje skoro vsude,ted uz zacina i druha kycel.Nevim jestli to necham zas cistit a otvirat.Dost ta operace boli.kolikrat nemuzu ani fenovat hlavu:-))parada, ne??S tou tvou pateri toho asi moc nepujde udelat,nejspis nam zvapenati a zatvrdne,pak to prestane bolet ,ale neohnem se.Dobry vyhlidky,ne?Jak pise Lubos,mam taky bolesti v tom konci patere a i tu jednu peknou cystu tam.nesmime hold dlouho sedet a taky ani dlouho chodit,jak jsem slysela i od jinejch lidi po operaci,taky kdyz trochu stojeji nebo dyl jdou a pak si chteji sednout,museji se jakoby v ty pateri zlomit:-((((Zdeni bud rada ze ten hemangiom nic nedela,je to pekny svinstvo.tady je lekarnik nejakej turek,ptala jsem se na enzymy,tak rekl ne,prej jedine ze by byl zanet v kloubech,jinak to nema cenu.dal mi jen ty certovy drapy,ze je to prirodni,na bolesti kloubu.ale musi se to dlouhodobe a dvakrat denne.zdy se mi ze to trochu pomaha.jsou to tablety na opotrebenou pater,k regeneraci.pak jeste doporucil Proenzi,nebo neco takovyho,ale taky aspon rok brat.latinsky se jmenujou HARPAGOPHYTUM PROCUMBENS je to nejaka africka popinava rostlina.kdybys sla nekde do lekarny ,zeptej se ,tady je to totiz drahy,zajimala by mne cena u nas.rikal ze to by na ty nase patere melo zabrat.vsechno krome tech cyst a hemangiomu,co jsi tam popsala je degenerace patere.Mejte se zatim hezky,a cekam zas brzy nejakou zpravicku.

Reklama

Přidat komentář