Reklama

TARLOVOVA CYSTA

Zdena (Čt, 28. 7. 2011 - 22:07)

Ahojte všichni marůdci s touto vzácnou nemocí.Vítám mezi námi Gitku a hlavně budu držet všechny pěsti,aby jí operace dobře dopadla a konečně neměla tak velké bolesti. Gitko,jak velké ty TC máte a kde na páteři. Já 15 a 20mm na S2.Zkoušela jste některé rady z těchto stránek.Nejvzácnější rada je myslím od Drahušky,aby jsme si lehly na bok..U mě to docela pomáhá na pravý bok a hlavně nepřetěžovat,nic těžkého nezvedat a nedělat nic co zvedne tlak v míše,žádné cvičení i chůze do schodů s malým nákupem ,mě míní tepny z krku vyskočit... Všechny Vás zdravím a opatrujte se páááá Zdena

Drahomira (Út, 26. 7. 2011 - 14:07)

ahojky vsem marodum,i ja jsem dneska byla opet na MRT mam taky termin u neurochirurga,ale nechci uz zadnou operaci:-(Kdyz jsem si precetla prispevek od Gitky,rekla jsem si ze kdyz muzu jeste chodit,nic to neni.Budu vam Gitko drzet palce.jednou jsem videla video s pani co mela jen tarlovovi cysty,chodila jen na zachod a kdyz musela ke dverim,kricela bolesti.natocila to asi jeji rodina,pro doktory a ostatni nemocne,co vsechno tyhle cysty dokazou udelat s clovekem.Zdravim moc vsechny a nejsme v tom sami.

Gitka (Po, 25. 7. 2011 - 15:07)

Aj ja chcem pozdraviť marodákov.Tiež už zase patrím medzi ne(Vás).PRECO ZASE?Pred dvoma rokmi som marodovala 15mesiacov-všetky choroby sa pridavali,lebo jednu nikdy nemavam.Najskor ladvinovy zachvat-rozbijanie kameňa,potom prasknuta platnicka a 2mm ulomok mi tlačila na nerv-no operovať ma nechceli,ešte kyretáž mi museli urobit,tam my zase zistili,že mám niečo so srdcom-plúcna embolia,potom znova operacia-hysteroskomia,konečne prišiel aj oddych-kupele,zase čosi nevporiadku,takže dalsia operácia-plastika a potom uz len praca.No s príchodom tohto Nového roka som zase v kolotočí chorob.Najskôr pracovný úraz-pád-rozštiepnutý lakeť,ešte ten sa nezahojil a už zase ladvinovy zachvat-rozbijanie kamena-marodila som dva mesiace,hoci v tom case uz som zacala pociťovať bolesť v kolene,ale aj tak som nastúpila do práce.Postupne sa tá bolesť zväčšovala,už som ani poriadne nemohla dostúpiť na nohu-takže má lekár poslal do nemocnice na infuznu liecbu,lebo lieky mi vobec netlmili tú bolesť.Ešte stále som sa nechceka dať vypísať,tak som strávila 9dní dovolenky v nemocnici,kde nakoniec zistili,že je to meniskus a malé ulomky v kolene-mala prísť na radu operácia-artroskopia.Už som sa dala vypísať,aby som ju zbytočne nezaťažovala a bola v klude.Ako si tak doma hoviem,znovu sa ozvala tá moja stará známa bolesť v chrbte-platnička.Prišla síce pomaličky,ale nabrala riadne obratky-opäť nemocnica,kde som absolvovala všetky vyšetrenia-medzi nimi aj MR,kde sa zistli toho trošku viac-viac ulomkov s platnicky,potom posunute stavce a ešte aj TC,okamzite ma zacali pripravovať na operaciu,ale operačný,či prijímajúci lekár má neprijal-dôvod-vela diagnoz,slabé srdiečko.Takže som dokončila 11infuziu a smer domov,lenže do týždňa sa mi bolesť ešte viac vystúpnila-celá noha mi trplá,mravčanie v nej prevládalo-ziadne sedenie a statie neprichádzalo do úvahy,moja chôdza vystačila,postel,zachod,kupelka a postel.Na internete som si našla inú nemocnicu,kde ma hned na druhy deň po telef.dohovore prijali na konzultaciu.Prevoz sa uskutocnil v sanitke v ležiacej polohe.Lekár ma prezrel,skor CD,mna sa len opytal na bolest,lebo ked som zchádzala z vozíka s vydavaním zvukou a potom ked uvidel,ze chodím ako slovenský hrbáč-už ma ani nemusel prezerať,takže súhlasil s operáciou,ale,že na vine sú TC,ktoré sú na konci nervového zakončenia nohy.Teraz doma ležím,napchávam sa práškami,ktoré nezaberajú a čakám na pozvánku,mám dobrú opatrovatelku-manžel si vzal dovolenku...prajem Vám všetkym menej bolestí,viac usmevu,lebo smiech lieči...Pozdravujem všetkych,ktorý tu občas zajdu.Pááááááááá...

Zdena (Čt, 7. 7. 2011 - 09:07)

Zdravím Vás všechny,mojí milí marůdci.Konečně jsem se dostala k tomu,abych napsala pár řádků.Sice se u mě nic nezměnilo,jen jsem byla na ortopedii na kontrole s tím ramenem.Řekla jsem ,jak mě kromě páteře bolí lokty,ruce,kyčle a kolena a tak mě tam udělal ještě RTG kolene a kyčlů.Prý tam změny jsou,ale né tak akutní,že to co mě bolí je bolest převzatá od páteře,že musím na ortopeda...rehabilitace,lázně. Opsal si všechny MR,pak jsem mu řekla,že mě neuroložka řekla,že jsem byla v minulém roce a že to asi pojišťovna neschválí a on na to, no tak Vám dají jen přízpěvkové,co??? Tak jsem odpověděla,že si to myslím taky..ještě se zeptal na její jmémo a pak řekl,že ortoped může napsat jen lázně přizpěvkové a ja mám uhánět neurologa,neurochirura, revmatologa, nebo že i rehabilitace může napsat 1x lázně...Tak jsem zatím na stejném místě.Já vím,co jsem si přečetla na netu, nebo od Vás,že kolena,lokty bolí i od TC a i od té dutiny co mám v míše,ale co s těma doktorama nadělám.No na podzim budu muset jít alespoň na nějaké kapačky,to mě trošku taky pomůže a příští rok ,jestli se někdo nade mnou smiluje,tak lázně.To je jediné po čem fakt citím úlevu i pár měsíců..Obvodní lékařka mě ještě chce kvůli otokům na rukou a noh poslat na revmatologii a jestli to bude OK tak zkusí i změnu prášků na vys.tlak..čím dál víc natikám..Mějte se všichni hezky,přeji co nejméně bolesti,šetřete se a odpočívejte.Zdravím taky Drahušku,Luboše,Danu a Magdi Tebe taky.Pá a někdy se ozvěte co je s Váma.Pá

Zdena (Po, 23. 5. 2011 - 17:05)

Ahojte všichni marůdci s TC...moc Vás všechny zdravím a omlouvám se,že píšu až dnes.V pátek jsem si šla pro CD s mag.rezonancí a k neuroložce.Byla jsem s tou krční páteří a hlavou.Paní doktorka mě řekla,že tu MRI hlavy se dělá na zjištění nádoru,zánětu mozku a roztrouš.sklerozu.Hlava dopadla snad dobře,jen prý několik malinkých ložisek. Z: pops.ložiska bílé hmoty vícečetné nejspíše gliosám nespec. etiologie do 6mm, ale to ostatní se prý u mě nepotvrdilo/ i když jsem někde četla,že u RS se ze začátku to nemusí zobrazit/ a tak mě spadl jeden kámen ze srdce...Krční páteř mám prý lepší než bederní,jen nějaké degenerativní změny ,to pruhování na snímcích prý mám i na C páteři,ale tu dutinu jen v celé hrudní páteři/ Th/,ale je uzounká,tak s ní nedoporučuje nic dělat,tak jsem si zase trošku připadala divně? Zeptala jsem se jí,že ta bolest hlavy,ramen,rukou jejich otoky a to že pravou ruku nezvednu nahoru... když to nemám od krční páteře tak od čeho??? Hned obrátila,že i od krční páteře to byt může,že deg. změny tam jsou,ale L páteř je horší.Objednala mě ještě na EMG pravé ruky,ale jsem ráda,že mě vytiskla i od minule popisy MR,jak hrudní tak krcní a hlavy.Neměla jsem moc času to studovat,měla jsem tu na výkend vnučku.Teď čtu,blokové napřímení C2-5 jinak bez hrubých změn postavení,změny typu Modic v et.C6-7,Incip.osteochondrosa C5-6 s mírnou protruzí disku,střední osteochondrosa C6-7 se střední protruzí disku s intraforaminální komponentou v pravo,tak už vím proč jsou tam nějaké degener.změny..Tak to je vše,chtělo by to asi ještě někam na pořádnou konzultaci Mějte se krásně a co nejmíň bolesti přeje Zdena pááá

Luboš (So, 21. 5. 2011 - 11:05)

Zdravím dámy ve spolek, u mne nic zatím nového není. tedy až na "maličkost", minulou neděli mě srazil k zemi náraz dřevěného poklopu (kryt popelnice se uvolnil a ja to schytal do hkavy). Naštěstí chirurgická a neurologická kontrola dopadla dobře (pro jistotu mám nosit krční límec) nic méně při tom pádu jsem nevnímal jak se sesouvám k zemi a tak ještě i dneska docela zkuhrám na bolesti v bederce. Zatím se nikam nehrnu (kontrolu mám až v červenci) ale pokud by se mě to zhoršilo budu muset dřív na vyšetření zda se nehnula ploténka nebo něco v operovaném místě. Tam mám docela bolesti pokud si nedám pozor a přepisknu to s prací. Kolikrát ale myslím, že jsem si svou TC teď docela "nastartoval" neb kolem S2 (kde ji mám) ty bolesti jsou taky. Hlavně při nenadálem rotačním pohybu to pocítím.
Zdraví a všem Vám hezký a bezbolestný víkend přeje Luboš

EVA (Pá, 20. 5. 2011 - 22:05)

Ahojky Evi a ostatní...AHOJKY MAGDA,TAK JA ASI MAM STASTIE NA BLBYCH LEKAROV,INAK TO NEVIEM NAZVAT.TIE CYSTY MAM NA S2.K TOMU AJ VYSUNUTA PLATNICKA.JA TO POZNAM,AK SA SETRIM TAK MAM SLABE BOLESTI,STACI,ZE POVYSAVAM BYT A UZ SI MUSIM LAHNUT. NEVIEM CO BUDE DALEJ,OPEROVAT MI NEODPORUCAJU,LEBO MAM OSTEOPOROZU A DOST VYSOKU. ZATIAL SOM MAROD,POL ROKA A MAM OBAVY ABY MA NEVYPISALA DO PRACE,LEBO BY SOM TO NEZVLADLA. POZDRAVUJEM VSETKYCH TRPIACICH A PRAJEM KRASNE A BEZBOLESTNE DNI. EVA

Magda (Pá, 20. 5. 2011 - 21:05)

Ahojky Evi a ostatní diskutující
K Tvému přispěvku - to se ale opravdu mladá lékařka mýlí, protože ty cysty tlačí a bolí, dráždí nervová zakončení. A při zátěži se cysta naplňuje, tím pádem zvětší objem a bolí mnohem více. Proto se doporučuje se šetřit.Aspoň tak mi to říkala lékařka, ke které chodím já.
Pozoruji to na sobě. Stačí práce na zahradě chvíli, a pak se z toho vzpamatovávám dva dny. V které části máš TC?? Já S2 S3. Mám strach co bude dále.
Po roce na magnetické rezonanci se mi mírně zvětšia, sice prý velmi mírně ale i to není příjemné zjištění, které mě nenáchává vůbec klidnou.
Zdravím všechny co si tu píšeme své poznatky a zkušenosti - Zdenku, Drahu, Luboše a ost.
Přeji hezký víkend a pozitivní myšlení, i když nám ty naše potíže k tomu nenahrávají.

Eva (Pá, 20. 5. 2011 - 19:05)

Ahojte vsetci marodkovia,prepacte ja som sa dlhsie neozvala,lebo som nemala nic nove. Lekari si ma presuvaju,jeden k druhemu. Cakal som na neurochirurgiu do KE,ale mala som smolu,vysetrenie ziedne iba si lekarka prezrela CD a povedala mi,ak sa budem setrit,tak najmenej 5r. ma necaka operacia. A tarlovove cysty ma nemozu v ziadnom pripade tlacit a ani boliet,ona proste nechape z coho mam take bolesti a opucham. Proste mlada lekarka,,,,,,Teraz cakam na ozonterapiu,tak som zvedava ci mi trochu polavia bolesti. Vsade na mna nechapavo pozeraju ako keby som si vymyslala bolesti.Prajem vsetkym krasne a bezbolestne dni. EVA

Zdena (Čt, 5. 5. 2011 - 13:05)

Ahoj Luboši,to jsem doopravdy mooooc ráda,že Ti ty lázně pomohl...Jak jsem říkala již dříve, je to u mě JEDINY co mě opravdu pomáhá od bolestí skoro půl roku.Dříve jsem měla celý rok pokoj a nemusela jsem polykat prášky,teď se to sice zkrátilo na 5 měsíců,ale Bohu díky za to.Ocení to poze ten, kdo tyto bolesti má deno denně. Mám jen strach,jak to nakonec s lázněma dopadne.Vláda chce,aby se platily,prý přispěvkové budou pouze po operaci a ostatní zaplatí vše,jenže většina lidí na to nebudou mít peníze,pak budou padat jedny lázně za druhýma, nakonec to prodají jako vše ostatní cizincům a co my chuděrky!!! No jsem zvědavá,co bude.Opravdu se snažte svá záda,šetřit co to jen jde,je to jediné co pro sebe můžeme dobrého udělat. Zdravím Tě i všechny marůdky a přeji už konečně sluníčkové dny bez bolesti.Koncem měsíce se ozvu, jak jsem dopadla na další MR..Opatrujte se, zdraví všechny Zdena.

Luboš (St, 4. 5. 2011 - 21:05)

Ahojky ve spolek, Zdeňko tak ke dnešnímu dni můžu říct že mi lázně zabrali a pomohli. V podstatě když nedělám "blbosti" tak to zvládnu i bez prášku na bolest. Fakt je že nedělání mi nějak nejde a tak tu a tam zhřeším a přenášim i těžší věci. Lítáni s trekingovými holemi mi sice jde ale ztuhlé zádové svaly se pak ozvou. No a pak dojde i na Indometacín nebo Tramal. Jízda autem je snesitelnější a celkově mohu říct, že mi fakt ty lázně pomohli. Kontrola v nemocnici dopadla dobře a prozatím se pátá operace (mají mi vyndat instrumentaci u zlomeného obratle th12) odkladá prozatím na neurčito. Bohužel nebo bohudík na cystu zatím nedošlo a ani mě zatím nějak zvlášť netrápí. Nic méně se pokusím při další kontrole v červenci je ukecat aby mi udělali rtg tak aby bylo TC vidět. Zdraví a všem bezbolestný den přeje Luboš

drahomira (Út, 3. 5. 2011 - 11:05)

Dobrý den.
Tak pročítám...dobry den,Mirko,muj syn ji nosil taky par mesicu po uraze.Nic zvlastniho nedelal,ale potom asi budete muset hodne posilovat zadovy svalstvo,aby vas vubec uneslo,jinak prijdou bolesti zad atd.Preji brzke uzdraveni.

Zdena (Po, 2. 5. 2011 - 14:05)

Těsně přede mnou se ozvala další osůbka..Kati,tak jí vítám na stánkách..Já osobně se snažím brát prášků co nejméně to jde.Raději si jdu lehnout,každý asi musí vyzkoušet na kterém boku je to lepší .Já na pravém vydržím nejdéle,musím se otáčet kvůli bolesti ramen a žeber,ale pravá u mě vítězí.Jinak prášky beru jen na bolest ať už je to Surgam,Aulin a teď mě napsala doktorka Doretu.Nejvíc mě osobně pomáhá lehnout a snažit se nenosit nic těžkého,moc se neohýbat a dlouho nestát na nohách,pěkně střídat lehkou práci,sezení,popocházení a lehnutí.Nejvíc ze všeho z procedůr mě pomáhají lázně to cítím několik měsíců/5/ úlevu.Horší bude jak to s lázněma nakonec dopadne,co budu pak dělat... Zdravím Zdena

Zdena (Po, 2. 5. 2011 - 14:05)

Ahojte všichni marůdci,docela se mě po Vás všech stýská!!! Nikdo jste se nic nového nedozvěděli??? To je škoda,kdyby jsme alespoň zjistili jednu nemocnici v ČR,která by se Tarlov.cystama zabývala a vzala si nás pod ochraný křidýlka,ani na netu jsem nic nového nezjistila.Jinak mě osobně ještě čeká 18.5 MR krční páteře a hlavy,kvůli té dutině v míše/Hydrosyringomyelie/,tak jsem zvědavá,jak dopadnu a co mě následně řekne paní doktorka na neurologii. Jinak já se snažím šetřit,jak jen to jde a když to trošku přepísknu,hned se mě to vrátí,dva dny jsem k nepoužití a natikám,jednak nohy,ale teď i ruce,ale to může asi taky něco být od té podelné dutiny v míše.Pak Vám dám vědět,když se něco dozvím.Opatrujte se,odpočívejte a šetřete zdraví..krásné sluníčkové jaro Tobě Magdi,Drahuško,Luboši i Vám všem bezbolesné dny přeje ze srdce Zdena..Luboši písni,jak Ti ty lázně vlastně dopadly,doufám že se Ti zdravíčko zlepšilo....

Katika (Po, 2. 5. 2011 - 14:05)

Ahojte, co vam pomaha pri bolesti? Beriete nejake lieky? Do akej polohy sa date?Je nejaka konkretna procedura, ktora vam pomaha?

Mirka (Čt, 28. 4. 2011 - 08:04)

Dobrý den.
Tak pročítám diskusi a moc moc bych se chtěla zeptat,jestli někdo nemáte zkušenost s nočením Jewetovy ortézy.V únoru jsem omdlela a od tédo by mně začaly bolet záda,i když bolestí trpím roky.byla bolest jinačí.3la jsem na rentgen páteře,kde nic nezjistili.Pro stálé bolesti jsem po měsíci jela znovu na rentgen a to už do nemocnice a tam mi zistili zlomeninu hrudního obratle th11.Rozhodovalůi se mezi operací,jsem nakonec bez operace a na 3 měsíce jsem dostala ortézu.Mám ji už 4 týdny, sundávám jen na spaní.Na kontrolu mám přijít až 22.června.Chtěla bych vás poprosit,jestli s ní máte nějaké zkušenosti a jaký byl váš denní režim co se týče prací v domácnosti, odpočívání a jiné rehabilitace.Před moc a moc děkuji a všem marodům přeji hojení a ústup bolesti.
Krásný jarní den vám přeje Mirka

Zdena (Čt, 21. 4. 2011 - 12:04)

Zdravím Vás všechny,kdo navštěvuje tyto stránky.Už jsem se dlouho neozvala a tak pár řádků,co je u mě nového.Byla jsem na té MR hrudní páteře,chtěla jsem po doktorce,aby mě vytiskla popis toho rentgenu a nedočkala jsem se ničeho.Při kontrole,jsem jí o popis prosila,řekla,že mě to vytiskne,jinak,že tam mám degenerativní změny a co se týče,té dutiny je v celé Th páteři a zdá se ,že jde už z krku a tak mě objednala znovu na doporučení primaře na MR krční páteře a hlavy,jestli to jde až odtud...Takže 18.5 jsem objednaná.Když jsem se ptala při odchodu,jestli mám v papírech ten popis,sestra,řekla ANO...až v autobuse jsem nasadila brýle,že se kouknu a měla jsem oči jak pulec,byl tam jen závěr. Z: Hydrosyringomyelie hrudní míchy....takže nevím nic jiného. K tomuto mě řekla,že je to dutina,vyplněná tekutinou a že se s tím nic nedělá...Takže to mám super s Tarlov.cystama se nic nedělá a s tímto taky né,že já si vždycky musím vybrat takové vzácné bolístky.. Po té další MR Vám napíšu,jestli z nich nějaký papír dostanu a jestli né,holt asi půjdu jinam.Toto mě už fakt nebaví,oni asi nechápou,že nás to naše zdraví i když je tak pochroumané, taky zajímá. Místo vysvětlení a rady co by nám alespoň trochu pomohlo,neřeknou nic,já tomu už nerozumím a hlavně nechápu. Jinak Vám všem přeji: Krásné Velikonoce a radost z každého prožitého dne. Svátky proživejte vesele,ať jaro hřeje Vás na duši i na těle.Bezbnolestné sluníčkové dny ze srdce přeje Zdena

Drahomira (Čt, 7. 4. 2011 - 22:04)

Ahojky Deny,zadejte na vyhledavac Cysta na paternim koreni a pak jdete na PACE 2010.Je to degenerativni omemocneni a asi s tim nic moc delat nebudou.To jak utiskuje nervy v pateri se projevuje tou bolesti v hyzdich a koncetinach.Zase se pak ozvete co vam reknou,diky.Vsichni se ucime s tou bolesti nejak zit,snad se vam to nebude jeste zhorsovat.dejte o sobe zas vedet.

Deny (St, 6. 4. 2011 - 17:04)

Na magnetické rezonanci bederní páteře mi našli kořenovou cystu. Nikde na netu nemůžu najít, co to je. Mám ji v páteřním kanále mezi S1 a L5. Doktoři občas používají různé výrazy pro jednu diagnózu a jelikož jsem v souvislosti s bederní páteří našla pouze synoviální cystu a Tarlovovu cystu, tak teď nevím, co mi vlastně je a co se s tím bude dál dělat. Mimo bolestí bederní páteře, které mi vystřelují do hýždí, mi ještě brní DKK. Kontrolu na neurochirurgii mám za měsíc a do té doby se zblázním. Nemá tady někdo stejnou diagnózu???

Zdena (So, 19. 3. 2011 - 22:03)

Ahoj Jiřinko,no páni,Vy už toho máte za sebou.V jakém místě ty TC máte a jak velké??? Já na S2 a ty problémy s WC mám taky, čím dál větší,jenže to může způsobovat jak L ,C páteř ,tak TC,jenže kdo nám to rozřeší,to je ve hvězdách. Hlavně se musíme šetřit my a snažit hodně odpočívat.Já to teď trošku šidila a nohy to hned dají znát..kdyby jsme měli v ČR alespoň 1 nemocnici,která by se nám s touto diagnozou věnovala...Je to smutné,lékaři se zaobírají kdejakým pupínkem/akné.../a TC nikoho nezajímají. Kolik bolesti musíme snést a vyhlídky vůbec růžové.Děkuji Vám všem,že jsem alespoň našla tyto stránky a Vás se stejnou diagnozou a předáváme si alespoň naše zkušenosti. Moooooc Vás všechny zdravím a myslím na Vás opravdu často..Přeji sluníčkové a bezbolestné dny Zdena

Reklama

Přidat komentář