Reklama

TARLOVOVA CYSTA

Anička (Pá, 14. 10. 2011 - 20:10)

Davno som sa neožvala.Mám problém dlho sedieť .Stále si prečitám čo je nové.Niekoľko ľudi pribudlo.Ale nové o TC nič.Aj niektorý lekari ktorý vedia o TC nepočuli o konkretnej liečbe.JA som doma na celom invalidnom dochodku.CHodím do ambulancie liečby bolesti. Lepím si Transtec naplaste,Uživám tabletky na vysoký krvný tlak,tablety na psychyku a na spanie. uniká mi moč ,sem tam aj stolica. No ale ako sa vraví ,človek aj na šibenicu navykne.Ktosi tu písal , že EU sa má zaoberať TC.Prajem všetkým Svetu trpezlivosť z našou spolu byvajucov TC,

Pavla (Ne, 9. 10. 2011 - 13:10)

Ahoj také jsem tu nová, uz víc jak půl roku me bolely záda v kříži. před dvěmi tydny jsem skončila na pohotovosti, protože jsem se nemohla pohnout. Z neurologie mě poslali na magnetickou resonanci, kde mi zjistili že mám vícečetné kořenové Tarlowovy cysty, z toho jsou 3 výrazně větší. 2 menší cysty jsou na S3 a jedna (největší) je na S2 4cm velká. Neurolog řekl, že je to normální nález a poslal mě na rehabilitaci jestli to pomůže.Tam mi ale řekli, že nechápou proč mě tam poslali s takovýma bolestma, že mi to akorát podráždí. Jsem doma už dva týdny a celou dobu ležím v posteli na břichu, protože jinak mě to bolí, mám sice analgetika, ale i přesto tu blest cítím. Chtěla bych se ještě zeptat chodíte s tím normálně do práce? protože já si nedovedu představit, že bych s tím mohla pracovat, pracuju v obchodě (Lidl) a denně jsem byla fyzicky i psychicky vyčerpaná.podle toho co jsem tu četla z vašich příspěvku, bych si asi měla najít jinou práci že?
Prosím poradte mi, je mi 25 a cítím se trapně, že marodím se zádama. Můžete mi psat sem nebo na mail [email protected]

Jana (Po, 26. 9. 2011 - 20:09)

Všechny vás zdravím, jsem tady nová. Nevím, jestli mám TC, ve zprávě z MR mám napsáno, že mám dorsálně vpravo od segmentu S1 oválnou T2 a STIR hypersignální, T1 hyposignální formaci vel 37 mm odpovídající kořenové cystě, má blízký vztah ke kořeni S1 vpravo. Vůbec tomu nerozumím, nikdo mi to nevysvětlil, přišlo se na to náhodou, protože mě pořád bolela páteř, mám ji v bederní části už půl roku hrozně nateklou a každý doktor se diví od čeho...??? A při lumbálce se mi nemohli trefit několikrát za sebou mezi obratle, tak proto dělali MR. Neurochirurg konstatoval, že mě nepotřebuje vidět, že mu stačí má zpráva z MR, na tu řekl, že mě nic bolet nemůže a nic se s tím dělat nebude. Na EMG mi zjistili polyneuropatii a nevím, jestli to nemůže být od té cysty, pořád mi brní pravá noha a občas ji necítím i půl zadku. Je to TC? I když na názvu asi nezáleží, když s tím stejně nikdo nic nedělá. Je mi 39, mám 5 let revmatoidní artritidu a už chodím s francouzskými holemi, do toho se mi přidala páteř. Chodím s tím jednou za čtvrt roku na kapačky, které pomůžou asi tak na tři týdny + dva týdny, což je doba těch kapaček, ale to asi znáte, jak jsem si pročítala diskuzi. Od RA mám napadené všechny klouby, takže bolesti si docela užívám a navštěvuju ambulanci léčby chronické bolesti, což nic moc neřeší, už jen ten dopad, ale ne příčinu.
Tak jsem si postěžovala a děkuju předem, pokud mi někdo odpoví. Přeju všem bezbolestné dny a noci :-).

Zdena (Po, 26. 9. 2011 - 18:09)

Krásné podzimní dny Vám všem marůdci,posilám z Vysočiny.Dlouho se nikdo na těchto stánkách neozval,všichni jsme asi po přečtení na netu zůstali stát na stejném místě.U mě se nic nového nezměnilo.Mám stálé bolesti ruk i nohou a záda samozřejmě taktéž,jelikož jsem doma a mám ČID ,tak dost odpočivám a proto vše je ještě snesitelné.Jakmile to trochu přetáhnu,dva dny jsem k nepoužití,ale to jsme na tom určitě všichni stejně.Teď mě poslední dobou začali opět trápit návaly horka a nemůžu spát,budím se po hodině, někdy je to ještě horší,nevím jak dlouho toto člověk vydrží, k tomu otoky /nohy ,ruce/. Paní doktorka mě zkusila změnit i prášky na tlak,že to beru dlouho a toto mohou způsobovat,ale nic se nezměnilo ,bude to zřejmě něco jiného.Jelikož o TC málokterý doktor ví a natož jak se léčí a jaké mají příznaky,tak je to sázka do loterie. Dočetla jsem se že otoky u TC mohou být a to samé i u té dutiny v míše /Hydrosyrigomyelie/ co mám.V říjnu chci opět zajít na neurologii a domluvit se na kapačky a zkusim se dopídit těch otoků a návalů horka a hlavně optat kdo ty moje bolístky bude hlídat a starat se o mě. Měla bych se pozeptat po neurochirurgii..Nezjistily jste někdo na kterou nemocnici a kterého lékaře by jsme se měli obrátit,zabývá se s tím někdo a nebo jsme na pospas.. Mějte se hezky,zdravím všechny ,hlavně Drahušku,Magdi Tebe taky, Luboše,Danu,Mirka i Vás všechny kdo čtete tyto stránky,krásný podzim s co nejmenšíma bolestma přeje Zdena.

Mirek (St, 31. 8. 2011 - 10:08)

Taky si pamatuji, že psala pisatelka, že byla operována na Bulovce...to se fakt u nás této problematice nikdo nevěnuje? Primář tuto informaci zpochybnil....vypadá to, že se nějakými cestami dostanu až do Prahy, zatím nechci zakřiknout....ale dám pak rád na portál vědět...M

Mirek (St, 31. 8. 2011 - 10:08)

Ahoj Marůdci...vítám mezi...Dobrý den paní Zdenko...ano ta má TC je na 4obratlu....
Mám tezi vyslechnout a poradit se s co nejširším okruhem lidí, ať odborníků(neurochirurgů), tak i veřejnosti...rozhodně již teď vím, že nejsem sám, a ať si kdo chce co chce říká, je člověku tak nějak líp...prej je to u chlapů vzácné,a někde na seznamu jsem viděl pana Dalibora,budu rád za diskusi...připojuji svůj meil: [email protected]řeji hezký den , a díky předem za jakékoliv postřehy...Mirek

Mirek (Út, 30. 8. 2011 - 09:08)

A taky bychom se mohli navzájem pobavit, co s tím ve vztahu k zaměstnavateli, neb ten můj mi při mých potížích,mi raděj dal výpověď...mám 52

Mirek (Út, 30. 8. 2011 - 09:08)

Mám bohužel potvrzenou Tarlovovu cistu u pátého bederního obratle 2 x 4 cm ,navíc první a druhý(od kostrče)je již nevyživovaný...a včera mi primář pověděl,že se to neoperuje...přitom je to již třetí lékař,který se k mému př.vyjádřil a každý má jiný názor...jeden řekl operace na 99%,druhý půl na půl a včera primář....mám domluveného ještě jednoho neurochirurga na 4.10. a pak ...no uvidím...dám Vám vědět:
Jsem pro založení klubu pacientů s touto diagnózou...platí- víc hlav...víc vědomostí.!
Užívám Dolninu(50...ale i 100, a Neurologin...a jsem na tom líp, levá noha je míň cizí a bolestivá

Zdena (Po, 29. 8. 2011 - 18:08)

Ahoj Marůdci...vítám mezi námi Mirka.Jestli se mohu zeptat v kterém místě tu TC máte?? Na L4 ??? ,2x4cm to je dost veliká.Co jsem se dočetla na netu tarlov cyst..,že od 15mm působí bolesti.Je to hrozné kam se máme obrátit a co budeme dělat, než budeme moci do důchodu.Já mám rok inv.důchod 1.stupně a na jak dlouho nevím. Je mě taktéž 52 roků co bude dál to je ve hvězdách...Zdravím všechny marodečky šetřete se a odpočívejte,krásný zbytek léta bez bolesti vám všem přeje Zdena

Mirek (Po, 29. 8. 2011 - 18:08)

Dle Mudr...,mám již nevyživovaný 1,a 2 obratel , a pak napadený 4-5,či 5-6...dle něj
u 4 mám cistu vel.2x4 cm...mám subj.potíže s levou nohou...prý v žádném případě neoperovat, defakto se smířit se stavem, a prý je hloupost, aby toto někdo operoval, když jsem tedy zkusil argumentovat,případem z těchto stránek, bagatelizoval situaci tím, že jistě lékař nevěděl co operuje a naštěstí " něco " to vyšlo....učím autoškolu, a když si již druhým rokem stěžuji na bolesti, tak mi zaměsrtnavatel dal teď o prázdninách raděj výpověď....prostě hnus....sám nevím kudy kam, a na soudní výlohy nemám a ani nevěřím....Prča v 52 letech

Mirek (Po, 29. 8. 2011 - 11:08)

Dobrý den, dnes jedu do Fifejdské nem. v Ostravě, taky mi byla diagnostikována tato cysta nerv.zakončení....rád se tady zůčastním diskuzí kolem této nemoci...a sám napíšu závěry dnešní KO...

Magda (St, 17. 8. 2011 - 18:08)

Zdravím Gitku a všechny ostatní. Všechny jsme Vám držely pěsti. Je dobrá zpráva, že Vám to dopadlo dobře. Hlavně ošetřovatele, který o Vás pečuje, což se až tak často nevidí.Takže máte ty tarlovovy cysty odejmuty??
A kde Vám to dělali smím-li se zeptat. Tady u nás se do toho nechtějí pouštět. Přeji vše dobré a ještě jednou gratulace.

Gitka (St, 17. 8. 2011 - 15:08)

Ahojte moji spolutrpitelia...Najskor sa chcem podakovať za tie päste,lebo som už doma.Operacia bola trosku narocna,vyskytla sa aj s malym problemom-silny pooperacny zapal,ktory tlmili infuziami,od ktorych sa mi nemoze zpametat zaludok este aj dnes a injekciami,od ktorych mam take bule(stvrdnute po vpichoch),ze som skoro nic nespala,s vynimkami,kedy som mala vysoke horucky....dnes mi vyberali stehy,ze vraj sa to celkom pekne hoji,cvicim a chodim po byte,kolko ide...Musim sa pochvalit mam vybornu opatrovatelku,cvicitelku a hlavne laskyplnu podporu,,manzela,,Smejeme sa,ze co nestihol pri detoch(OCR) je teraz so mnou...Moji zlati,keby mi niekto pred operaciou povedal,co to vsetko obnasa,neviem ci by som na nu sla,ale teraz vam poviem,ked uz sa to da vydrzat,ze ANO!!!S pozdravom a velkym ,,cmuk,,sa na dnes lucim.PA,PA

Janka (Út, 16. 8. 2011 - 19:08)

Ahojte všichni marůdci s...Pani Zdenka mne včera diagnostikovali , že mám Tarlovovú cystu presne ako u Vás na S 2 veľkosť 15 mm.Bolesti mám v pravej nohe.Zatiaľ to zvládam a uvidíme ako to bude ďalej.Som rada, že sa môžem s niekym skontaktovať a poradiť .Janka

Zdena (So, 13. 8. 2011 - 22:08)

Ahoj Drahuško a všichni ostatní marůdci...To by jsi se měla s rehabilitací domluvit co !!!! cvičit,aby se Ti nerozbnouřila TC /mě cvičení nedělá dobře,kupu cviků necvičím/ a co jsem četla na netu ,jízdu na kole na TC taky nedoporučují,je to děs?? Co člověk má vlastrně dělat na jedno je to dobrý a na druhý zase ne... asi dělej podle Tvého,co vyhovuje nejvíc Tobě.Budu Ti držet pěstičky,aby Ti to dobře dopadlo a opatruj se mě i všichni ostatní páááá Zdena.

Drahomira (Čt, 11. 8. 2011 - 21:08)

ahojky vsem ,dneska jsem byla na neurochirurgii,moje cysta nekde nad kostrci uz ma 3,5cm.nic s ni delat nebudou,jen rekl pan doktor,ze se do ni nikdy nesmi pichnout a pri jakekoliv operaci se musi dat pozor.Je pry plna nervovy vody a byl by to prusvih.Ty ostatni jsou mensi a vsude na korenech nervu v krizi.pry mi vic problemu dela moje artroza a ruzny jiny zmeny na pateri.pry musim vic posilovat zadovy svaly,aby mi nemuseli dat pristich deset let korzet,pak uz to pry jde z kopce.Taky nemam moc chodit po ulicich,zatezuje to pater,mam jezdit vsude na kole.Tak jeste za tyden na ortopedii,mam nejaky krivy panve a to taky dela bolest,atd atd.Zdravim vsechny a preju bezbolestny dny a noci.Zas se nekdo ozvete s novyma poznatkama.D.

Luboš (Po, 1. 8. 2011 - 20:08)

Zdravím ve spolek, Gitce držím pěsti aby ji dobře dopadla operace a brzo se uzdravila. U mne zatím nic nové. Kontrola po operaci: údajně je vše v pořádku. Ale pro jistotu (začalo mě docela dost bolet v bederce, jízda autem už není co bývala před měsícem a DK začínají zlobit) jdu na MRI. Bolest je víc v křížové kosti a odtud se to pak různě šíři. Neuroložka sice zjistila nějaké problémy s DK. Dostal jsem na bolesti (jak na potvoru začala zlobit i krční páteř)sice léky pro uvolnění spazmu svalů ale bederce se to moc nelíbí. Tak jsem zvědav co ukáže MRI.Snad už taky uvidím i tu TC, která se možná začala ozývat.
Hezký den

EVA (Ne, 31. 7. 2011 - 22:07)

Z lečiacej a bolestivej...AHOJ GITKA,DRZIM PALCE NA TEJ OPERACII. JA SOM SA DLHO NEOZVALA,LEBO NEMAM NIC NOVE.LEKARI CAKAJU,KEDY SA ROZHODNEM IST NA OPERACIU,ALE POKIAL VLADZEM CHODIT,TAK SA SNAZIM VYDRZAT NA LIEKOCH,KTORE SEM TAM POMOZU OD BOLESTI. PAPA A DRZ SA. ZDRAVIM,VSETKYCH TRPIACICH,ABY UZ PRISLO ASPON NA PAR DNI SLNIECKO,LEBO TOTO LETO JE PRE MNA HROZNE. EVA

Gitka (Ne, 31. 7. 2011 - 09:07)

Z lečiacej a bolestivej polohy zdravím všetkých marodákov!Dakujem za tie päste,lebo sa mi to kráti,operáciu mi naplánovali na 5.8.Dnes toho vela nepopišem,ale ešte sa ozvem,kým pôjdem do Nových Zámkov...Opatrujte sa,Caute!!!

Chápu Vás (So, 30. 7. 2011 - 02:07)

Zdravím Všechny..Taky mam vážné zdravotní problémy…Plny Invalidní důchod mě vzali. S tím, že mám omezení pouze 10% jsem od nového roku nastoupil do práce. 2x mě vyhodili, protože jsem nestihal, potřetí majitel zkrachoval a tak se teď soudím o peníze. V další práci to samé. Momentálně jsem na nemocenské. Stres že nebudu mít na nájem mi na zdravotním stavu nepřidal a tak se snažím pracovat a naštěsti se keme dostala možnost dobře placené práce z domova..Pokud by jse měli zájem tak mi napište na [email protected]
Ted jsem v klidu což je pro mě hodně důležité

Reklama

Přidat komentář