Reklama

Výprask vařečkou

Marta (St, 21. 12. 2011 - 15:12)

Natočte si, jak jste týrané od svých rodičů a pak se braňte. Jsou poškozována vaše práva a nenechte se bít.

Jitka (St, 21. 12. 2011 - 13:12)

Já jsem sice holka z Prahy, ale i u nás se výprasky nešetřilo. Vařečka byla standard, dostat pár na zadek(no pár, minimálně pětadvacet) se ani nepovažovalo za výprask. Spíš to byla taková výstraha, že příště už to bude doopravdy a řemenem a na holou.

Pepa (So, 10. 12. 2011 - 20:12)

Když jsem dospíval tak se nosily dlouhé vlasy.Pro mě byl mnohem horší trest než výprask (který jsem taky dostával)jít k holiči.Naši to věděli a tak si na mě pořídili mašinku na vlasy.Když jsem měl nějaký průšvih tak jsem ji musel přinést.Sednout na židli.Sklonit hlavu a máti mě vystříhala jako vojáka.Když jsem náhodou remcal, tak následoval ještě ten výprask.I když jsem se snažil, tak v mládí ze mě nikdy nebyla dlouhovlasá máňička.Od té doby nesnáším stříhání.

Laura (Čt, 8. 12. 2011 - 17:12)

Rodiče nás se sestrou...Kolik ti bylo? To muselo být strašné ,ani si to neumím představit a zmlátil tě ještě nekdytak moc?

Zdeněk (Pá, 2. 12. 2011 - 20:12)

U nás na vsi před třiceti...U nás to bylo tak ,že si holky vybíraly vařečku a kluci dostávali rovmou páskem.Společný výprasky byli prutem.

Vláďa (Út, 29. 11. 2011 - 13:11)

Výprask jsem dostával i několikrát za měsíc a to ještě v době, když jsem chodil na střední školu. Za špatnou známku, za poznámku ze školy, za neposlušnost, za drzost nebo jiný prohřešek. Výprask se před 40 lety považoval za běžný a účinný lék na zlobení. Drobnější provinění se u nás trestala klečením v koutě. Když jsem byl menší, dostával jsem nasekáno rákoskou. Při častém provozu se brzy na konci začala třepit, prý neměla tu správnou kvalitu. Tak ji nahradila teta vařecha. Rákosku i vařechu jsem dostával k Mikuláši. Dokud jsem byl malý přinášel ji čert, který Mikuláše doprovázel. Později ležela vedle mikulášské nadílky ozdobená červenou mašlí. Po nadílce jsme nové tetě vymýšleli jméno. Trest se vykonával na zadek, vždy na holou kůži. Vyplácelo se bez zbytečných odkladů, obvykle v kuchyni. Nejdřív jsem se musel svléknout od pasu dolů, bez kalhot jsem měl být méně vzdorovitý. Už napůl nahatý jsem přinesl tetku rákosku nebo vařechu na své potrestání. Pak jsem se musel přehnout přes kraj stolu, těsně před ohnutím jsem dostal ještě kázání. Jakmile jsem vystrčil holý zadek, začaly pro tetku hody. Matka mě jednou rukou přitlačovala ke stolu a druhou trestala Neměl jsem předem určeno, kolik dostanu. Matka vyplácela, dokud se jí nezdálo, že mě dost nasekala. Během vyplácení někdy trest ještě zpřísnila. Třeba za vzteklounství, to když se matce zdálo, že třeba příliš křičím nebo bulím. A hned přitlačila na vařechu, přidala i nějakou ránu navíc. Abych měl proč vřískat. Občas jsem se snažil dát ruku na vyplácený zadek a chránit si půlky. Horší bylo, když jsem se během výprasku počůral

Irena (Út, 29. 11. 2011 - 11:11)

U nás na vsi před třiceti...Jano,jsem asi stejně stará jako Ty,jsem z vesnice.Já i mojen sestry jsme za každou blbost dostávaly řemenem a to až do doby,než jsme se vdaly Když přijedu na návštěvu k rodičům tak mám takový divný pocit.Dávám si pozor,abych nějakou nechytla

Irena (Út, 29. 11. 2011 - 11:11)

U nás na vsi před třiceti...Jano,jsem asi stejně stará jako Ty,jsem z vesnice.Já i mojen sestry jsme za každou blbost dostávaly řemenem a to až do doby,než jsme se vdaly Když přijedu na návštěvu k rodičům tak mám takový divný pocit.Dávám si pozor,abych nějakou nechytla

Irena (Út, 29. 11. 2011 - 11:11)

U nás na vsi před třiceti...Jano,jsem asi stejně stará jako Ty,jsem z vesnice.Já i mojen sestry jsme za každou blbost dostávaly řemenem a to až do doby,než jsme se vdaly Když přijedu na návštěvu k rodičům tak mám takový divný pocit.Dávám si pozor,abych nějakou nechytla

Jana (Út, 29. 11. 2011 - 10:11)

U nás na vsi před třiceti lety se vařečka používala hlavně na holky. Všechny moje sestřenice a kamarádky dostávaly vařečkou, no a já pochopitelně také. Kluci to měli ovšem horší, ti ještě navíc dostávali často i řemenem.

adsa (St, 23. 11. 2011 - 13:11)

Je Váš problém, že se...hele já jsem se bránil a bylo to ještě horší když se mámu kopl do píče

Jana (Út, 22. 11. 2011 - 18:11)

Je Váš problém, že se necháte mlátit a nebráníte se. Je to domácí násilí a poškozování vašech práv. Natočte si toto a braňte se. Rodiče si to nesmí dovolit. a každou ránu dvě zpátky nebo veřejná ostuda pro ně.
Už jsem zachránila a pomohla odsoudit desítky takových dobytků.

Pepa (Út, 22. 11. 2011 - 16:11)

Ja jsem mlácen za každou hovadinu,nikdy na nějaký oděv,vždy na celé nahé tělo hlava nehlava důtkami a zmlátí mi celé tělo, matka je u toho a neřekne ani slovo, vůbec mě nebrání. Ona mi musí dát napřed ve vaně klystýr abych se vyčistil a pak už jdu přímo do obyváku za otcem pro trest.

Zdeněk (Ne, 20. 11. 2011 - 15:11)

Rákoskou jsem dostala...Já dostával za větší průšvihy řemenem,někdy přes kalhoty většinou na holou.Nejhorší byi uzský řemen tím to nejvíc štípalo,proutek jsem zažil jen jednou,když jsme byli na návštěvě a dostali jsme všichni tři výprask,já kamaradka a její mladší bráška,nejvíc jsem dostal já a kamarádka.

Jana (Ne, 20. 11. 2011 - 11:11)

Jako malá holka jsem...Rákoskou jsem dostala jednou. Nic horšího jsem nezažila. I když to bylo přes kalhoty tak po pár švihancích jsem se počurala jak to bolelo. Rákoska je fakt moc.

Jiřina (St, 26. 10. 2011 - 13:10)

Jako malá holka jsem dostávala na zadek vařečkou, ale potom matka přešla na rákosku a to byly hodně nepříjemné a bolestivé výprasky. Kdo jste to nezažila, tak mi věřte, že po pár pořádných švihnutí vidíte andělíčky a brečíte ještě druhý den.

Cecílie (St, 26. 10. 2011 - 12:10)

No já jsem zase četla, že podle zákona musí prý děti rodiče poslouchat? Nevím teda, co jsi četl, ale obě varianty mi přijdou na hlavu. Samozřejmě, že by stát měl chránit práva a povinnosti občanů. Ale myslím si, že do vztahů mezi rodiči a dětmi by se plést neměl. A navíc, kdyby naše soudy byly trošku soudní a používaly hlavu, tak by poznaly do jaké míry je žaloba ze strany dětí nebo rodičů oprávněná. Když například dítě zažaluje rodiče kvůli tomu, že dostalo pohlavek za zlobení, tak to se asi nebude řešit u soudu. Ale žaloba u sexuálního zneužívání nebo domácího násilí by se řešit měla. A v tom by měly být děti chráněny. A stejně tak i v opačném případě.

XP (Út, 25. 10. 2011 - 21:10)

Ty v*le zrovna sem tady četla na novinkách že by snad i u nás za chvíli bylo možný aby děti udali sví rodiče! No to je vrchol! To je úplná kravina to by udával každej... někdo napráská svímu děcku za nějakou lumpárnu a on ho za to zažaluje? No to sou věci....

Michal-rosok (Čt, 20. 10. 2011 - 20:10)

Luda: spíš udej e mailovou adresu nebo třeba icq číslo jestli máš?

Michal-rosok (Čt, 20. 10. 2011 - 20:10)

spíš udej e mailovou adresu nebo třeba icq číslo jestli máš?

Reklama

Přidat komentář