Reklama

Antidepresiva a jejich vysazování

Danny (Út, 31. 5. 2016 - 09:05)

Zdravím všechny, taky beru už léta Argofan, teď jsem zvyšoval dávku ze 75 na 150 mg a i když je to už 14 dní, nějak mi to nepomohlo, naopak spíš zhoršilo.
Napadlo mě - nezkoušel jste někdo běhat nebo jiný sport? Někde jsem četl, že to má stejné účinky jako antidepresiva, ale momentálně nějak nemám sílu a energii to zkusit.

Nina (So, 28. 5. 2016 - 20:05)

Coaxil jste nikdo nevysazoval?? Moc bych potřebovala poradit postup. Nemám s jinými AD ani s vysazováním žádné zkušenosti.Dík.

Tak (So, 28. 5. 2016 - 20:05)

AD se mají brát na deprese a ne na uklidnění.

Návštěvník (Pá, 29. 7. 2022 - 13:07)

Úpravu a případnou změnu musí ovšem provést psychiatr.

Návštěvník (Pá, 28. 1. 2022 - 13:01)

Úpravu a případnou změnu musí ovšem provést psychiatr.

Návštěvník (St, 29. 12. 2021 - 21:12)

Tak to se fakt divím. Vůbec nic, ani hlava se ti netočí, jo? Tak to je dobrý.Co plánuješ dál? ještě něco zkoušet?

Luboš (So, 28. 5. 2016 - 18:05)

Ahoj,já beru antidepresiva asi 2O roků,i ten Deprex jsem brával a spoustu jiných,teď jsem na Velvafaxinu asi tři roky a na noc beru Trittico,a ještě další troje léky na tu bolavou dušičku a je mi blbě a nevím,co dál,nechtěj mi dát Neurol,Lexaurin,frontin a podobné,mám to prý za to,že jsem je zneužíval,ale bylo mi po nich dobře,jsou to všechno drogy,absťáky se mi nevyhnuly,ale přeju vám všem,ať se vám daří dobře.

Helena (So, 28. 5. 2016 - 17:05)

Na AD závislost není, ale...také jsem dlouho propagovala názor, že na AD není závislost. Znám i závislostní léky typu Neurol, Lexaurin apod. Je fakt, že tam je ta závislost a pak obtížnost vysazování evidentní. Ale všechna AD také nejsou zdaleka nevinná. Já můžu potvrdit u Venlafaxinu - u něj jsem měla i tu touhu brát si ho víc kvůli příznivějším účinkům, při vysazení hrozné úzkosti, špatně od žaludku, musela jsem do nemocnice. Podborná srač.ka je Quentiapin. Skvělý na spaní, dobrý oblbovák, když si ho vezmete víc, ale když ho vysadíte, nespíte. Prostě vůbec. v tomhle ohledu bych jeho škodlivost neváhala přirovnat k tolik zatracovanému Hypnogenu. A i u spousty jiných AD jsou absťáky při vysazení - jen to doktoři kamuflují názvem "příznaky z vysazení". Nechtějí přiznat, že jde o absťák a že ty jejich zázračné léky jsou někdy pěkná svinstva. Jinak co se týká Deprexu, s tím mám zkušenosti dobré. Žádné vedlejší účinky, žádné problémy při vysazení. Jen ho lékaři už neradi předepisují, protože je prý zastaralý. No jo, lékařská lobby jim cpe spousty nově vyvinutých AD, mají z toho prachy. Já už se Deprexu (fluoxetin) nevzdám, dokud bude pomáhat. Ať mi nutí cokoliv jiného.

Zita (So, 28. 5. 2016 - 06:05)

Na AD závislost není, ale můžete je brát klidně několik let a někdy celoživotně. Závislost znamená zvyšování dávky a bažení po léku bez účinku. Pořád to tady nechápete! Trittico je AD, ale ten Zolpidem je silně návykový, je to totožné se Stilnoxem. Zvyknete si na něho a budete se těšit, až si ho večer vezmete. Já beru sezóně Anafranil. Spím velmi dobře po něm a cítím se taky fajn. Stačí mi 3 měsíce.

Milena (Pá, 27. 5. 2016 - 22:05)

Dva roky jsem brala...a pomáhá vam tritico a občas zolpiden? Já jsem tritico brala pul roku na upravu spanku-no nic moc ale to nezabiralo a pořad mne bolely svaly a klouby a byla jsem jak při chřipce. nyní si co druhý den beru zolpidem asi tak 5 měsicu,ale bojim se zavislosti. jenže já prostě nemohu usnout a když se mne to podaři tak minimalně 1 hodinu a pak další vzhuru a tak do rana,předtim jsem nemohla usnout a spat bez přičiny a nyní mne budi a nedá spat bolest nohou je to už k nevydrženi.Již nevim co mam dělat

Zita (Čt, 26. 5. 2016 - 08:05)

Nepřehánějte!! To teda jste případy do léčebny. Já vysadila AD za týden. Beru je jen na podzim . Pohoda.

jackie (Čt, 26. 5. 2016 - 07:05)

Dva roky jsem brala venlafaxin. Jeden rok deprex. V obou případech negativa převýšila pozitiva a rodina mi mé zvláštní chování z AD netolerovala. V obou případech jsem vysadila ze dne na den. Následoval týden chřipkových stavů. A nic dalšího

Takže už jen na noc Trittico a občas k němu zolpidem. Ale to už jsme jinde.

Milada (St, 25. 5. 2016 - 21:05)

Prosím,poraďte postup jak...Koukám,že to máte stejný..Beru AD už 20 let-sem tam se změnily..jinak pořád.Před měsícem jsem zkusila snížit ITAKEM na půlku,kvůli sexu,který nejde...Skončila jsem na pohotovosti-šílený bušení srdce a aritmie..
Pak jsem to hned vrátila..Na konec doktor vyměnil za Triticco,ale hnus taky..jak jsem na něj najela,horečka 2 dny,aritmie,průjem...po 14 dnech-řekl,že mám vydržet-pořád hnus-změny nálad,únava,hubnutí,aritmie..Nevim co dál,jestli pokračovat a čekat až se to upraví nebo vrátit zpět..
Jsem z toho nanic..nikam nemůžu jít ,jsem pořád vyřízená..

Jarka. B. (Po, 14. 8. 2023 - 22:08)

Já jsem se z toho vyšukala. Pořídila jsem si úžasnýho nabíječe, mladýho zajíčka a každý den jsem s ním šukala až jsem z něj vymačkala poslední kapku. Pravidelný přísun endorfinů způsobil, že to všechno samo odešlo. Ty to máš horší dvakrát rozvedená.

Jarka. B. (Po, 14. 8. 2023 - 22:08)

Já jsem se z toho vyšukala. Pořídila jsem si úžasnýho nabíječe, mladýho zajíčka a každý den jsem s ním šukala až jsem z něj vymačkala poslední kapku. Pravidelný přísun endorfinů způsobil, že to všechno samo odešlo. Ty to máš horší dvakrát rozvedená.

Návštěvník (So, 5. 8. 2023 - 15:08)

Záleží na množství a s pomocí lékaře jde léčba AD ukončit. A přejít třeba k psychologovi, ale u mě to nebylo zapotřebí.

Návštěvník (So, 5. 8. 2023 - 21:08)

Ano, v případě zlepšení stavu se léky postupně snižují. Jde o spolupráci s lékařem.

Návštěvník (Čt, 17. 8. 2023 - 13:08)

Máš pravdu , nechat jí vymastit pekáč od pořádných bejků až jí lezou oči z důlků , až to s ní škubá a slintá . Potom zvadne a je hotová .

Návštěvník (Čt, 17. 8. 2023 - 13:08)

Já jsem taky z Ostravy říkají že jsem samice umím všechno a taky vás to naučím. Napiš na můj tel 605 729 679 také napiš 605 532 562 chci posílat fotky videa a sejít se.

Návštěvník (Čt, 17. 8. 2023 - 13:08)

Já jsem taky z Ostravy říkají že jsem samice umím všechno a taky vás to naučím. Napiš na můj tel 605 729 679 také napiš 605 532 562 chci posílat fotky videa a sejít se.

Reklama

Přidat komentář