Reklama

Cipralex

pro smutnou hol (St, 30. 5. 2007 - 14:05)

Doporučuji i skupinovou terapii a promluvit si s podobně postiženými. Všechno se dá řešit ? Funguješ dobře s rodičema ? Promluv o tom s nima. Potřebuješ nutně podporu podobně postižených lidí.

smutná holka (St, 30. 5. 2007 - 13:05)

no ja bych si ho strasne rada vzala ale vim, ze jakmile to spolknu, tak na ty vedlejsi ucinky zacnu myslet a vsugeruju si to tak, ze to doopravdy budu mit. Asi sem opravdu blazen:(

Návštěvník (St, 30. 5. 2007 - 12:05)

smutná holko, musíš to překonat a ty léky vzít. Mám kamarádku, která má totéž, přečte si příbalový leták a je to v čudu. Nakonec mi slíbila a funguje to, že jí léky dával manžel. Nemáš někoho, kdo na to dohlédne? Ono je lepší to nečíst:( Ale věř, že ti to pomůže

smutná holka (St, 30. 5. 2007 - 10:05)

uz bych se toho strasne moc chtela zbavit. Mam predepsany cipralex ale bojim se tech vedlejsich ucinku. Protoze vim, ze si je stejne vsugeruju. mam pocit, ze neni cesta ven. Fakt je mi mizerne..

smutná holka (St, 30. 5. 2007 - 09:05)

pro ludka: Je mi dvacet. Skolu mam uz za sebou. Zkousela jsem driv drogy a predavkovala jsem se pervitinem. Nejela jsem do nemocnice ale stavy to byly uplne stejne jko mivam ted. To jsou ctyri roky nazpatek. Po ty zkusenosti s predavkovanim jsem ulne cista, dokonce jsem prestala i kourit a ani nepiju alkohol. Ale tyhle hnusne ataky jsem mela jeste asi rok potom. pak jsem se z toho dostala, ani nevim jak no a asi pred tydnem jsem lezela v posteli a najednou onen znamy pocit ze se se nemuzu nadechnout a srdce se mi silene rozbusilo. Vcera jsem dokonce omdlela. tak nevim co mam delat.

Návštěvník (St, 30. 5. 2007 - 08:05)

Ještě dodatek - počasí skutečně velmi ovlivňuje psychický stav, hned to na sobě poznám.

pro smutné děvč (St, 30. 5. 2007 - 08:05)

Tohle moc dobře znám, zažila jsem zcela to samé. To si člověk dovolenou vůbec neužije, já pořád přemýšlela, kde je nejbližší nemocnice. Pak jsem navštívila psychiatra, dostala AD a již mnoho let jsem v pohodě.Ale trvá to nějaký čas, než léky zaberou (měsíc i dva).Dneska jsem ráda, že k psychiatrovi chodím a vůbec se za to nestydím. Lidé mají různé nemoci daleko horší a léčí se třeba celý život.Nijak v tom nehloubejte, lidí na nervy je mraky ale málokdo to přizná.

Návštěvník (Út, 29. 5. 2007 - 18:05)

Iviku, ptala ses na věk. Mě bylo 25 v říjnu, to už jsem se v tom rok plácala a rozhodla se navštívit psychiatra. Možná tam bylo něco i z poporodního období, nevím.

K lékům v těhotenství. Zrovna zítra se chystám volat na genetiku, abych se optala jich, jak to vidí s cipralexem a triticem v těhotenství. Samozřejmě nejlepší je neužívat nic, ale lepší antidepresiva a léčit depresi, než to nechat být a spadnout do toho v těhotenství

Smutněnko, myslím, že ty léky jsi dostala proto, že máš záchvaty úzkostných stavů. Podle toho, co píšeš. Já mám cipralex na úzkostně depresivní stavy a pomohlo mi to moc. Je potřeba to zkusit, sednout ti to může, ale nemusí. Je třeba počítat s tím, že zkraje to bude horší, ale ono se to stabilizuje a bude dobře. Souhlasím s Luďkem, asi problém má někde své jádro. Nejlepší by bylo obrátit se současně na nějakého psychoterapeuta. Taky mě to čeká. Dobrat se jádra pudla. Je nějaká konkrétní situace, kdy k tomu dochází?

Taky jsem zjistila, že počasí má dost veliký vliv na tyto stavy....:(

Návštěvník (Út, 29. 5. 2007 - 18:05)

Iviku, ptala ses na věk. Mě bylo 25 v říjnu, to už jsem se v tom rok plácala a rozhodla se navštívit psychiatra. Možná tam bylo něco i z poporodního období, nevím.

K lékům v těhotenství. Zrovna zítra se chystám volat na genetiku, abych se optala jich, jak to vidí s cipralexem a triticem v těhotenství. Samozřejmě nejlepší je neužívat nic, ale lepší antidepresiva a léčit depresi, než to nechat být a spadnout do toho v těhotenství

Smutněnko, myslím, že ty léky jsi dostala proto, že máš záchvaty úzkostných stavů. Podle toho, co píšeš. Já mám cipralex na úzkostně depresivní stavy a pomohlo mi to moc. Je potřeba to zkusit, sednout ti to může, ale nemusí. Je třeba počítat s tím, že zkraje to bude horší, ale ono se to stabilizuje a bude dobře. Souhlasím s Luďkem, asi problém má někde své jádro. Nejlepší by bylo obrátit se současně na nějakého psychoterapeuta. Taky mě to čeká. Dobrat se jádra pudla. Je nějaká konkrétní situace, kdy k tomu dochází?

Taky jsem zjistila, že počasí má dost veliký vliv na tyto stavy....:(

Luděk (Út, 29. 5. 2007 - 14:05)

Kolik ti je let? Nemáš tyto problémy ze stresu - škola, práce?

smutná holka (Út, 29. 5. 2007 - 13:05)

ahoj, chtela jsem se Vas zeptat, jestli mate nekdo zkusenosti s cipralexem. doktorka mi ho vcera predepsala protoze mivam stavy, kdy mi pripada ze nemuzu dychat, ze se udusim a ze musim umrit. Na hrudi pak zacnu mit opracdu takovy hnusny tlak a zacne mi byt na omdleni. Kdyz se dostanu z tohohle nejhorsiho stavu tak zacnu premyslet nad tim, ze ten zivot stejne nema smysl kdyz je clovek tak psychicky nemocny. Bojim se i nekam jet, treba na dovolenou ze me zase prepadne tenhle stav a nikdo mi nepomuze. Kdo m nejake zkusenosti tak prosim napiste at vim, ze v tom nejsem sama. dekuju moc

Ivík (Po, 21. 5. 2007 - 19:05)

Ahojky koukám že je vás hodně se stejnými problémy jako mám já.Skoda jen že nikdo z vás neudává věk.Mne je 25 let a mám pocit že takhle mladá jsem jen já kdo je takhle nemocný.Napiš prosím zkušenost s užíváním antidepresiv v těhotenství, já tedy užívám serlift 100mg denně. Je mi fajn,ale bojím se vedlejších účinků na miminko.

pro Martu (Čt, 17. 5. 2007 - 08:05)

Nic se vůbec nebojte. Pokud se necítíte psychicky dobře, objednejte se u psychiatra. Nepotřebujete žádná doporučení. Já beru AD několik let, jsem docela v pohodě a veškeré obavy jsou zbytečné.Hodně vám to pomůže a závislosti se vůbec nebojte. Dneska je celá řada AD, určitě vám nějaký sedne...Dost by jste se divila, co lidí užívá AD, zahoďte předsudky a moc si ulevíte.

marta (St, 16. 5. 2007 - 16:05)

Cipralex mi napsal neurolog,nikdy jsem žádná AD nebrala a přiznám se , že z nich mám trochu strach. Ale řekla jsem si, že se má vyzkoušet všechno.

pro Martu (St, 16. 5. 2007 - 14:05)

Měsíc je u AD krátká doba, vyčkejte zhruba 2-3 měsíce. Nevím, jak zabírá u krční páteře,pravděpodobně jsou vaše potíže spojeny s úzkostí, což u páteře bývá.Nevím, zda Vám lék napsal neurolog nebo psychiatr.Já doporučuji se vždy v případě úzkostí a depresí obracet rovnou na psychiatra,mají daleko větší zkušenosti s AD a s projevy úzkostí než ostatní lékaři.

marta (St, 16. 5. 2007 - 12:05)

Já jsem dostala Cipralex kvůli vleklým a opakujícím se potížím s krční páteří. Provázejí mě už asi 8 let. Měla jsem pouze klasický rtg krční páteře a zběžné neurologické vyšetření. Protože mi to nepomáhalo, a dlouhodobé potíže ve mě vyvolávají úzkost, což je pro mě logické, dostala jsem Cipralex. Beru ho necelý měsíc, za krkem mě bolí stále, na což jsem si víceméně zvykla, ale ten pocit úzkosti , že se mi někde v odchodě,venku udělá špatně, zatočí hlava apodobně mě neopouští.Pořád se nemůžu zbavit pocitu, že za moje obtíže může ta krční páteř ata psychika je až na druhém místě. Myslím, že Cipralexem léčím následky a ne příčinu.Máte někdo podobnou zkušenost? Já už nevím, kam se obrátit.

pro Sandru (St, 16. 5. 2007 - 12:05)

Já beru Cipralex 10 mg 1x denně delší dobu a moc mi dělá dobře. Zbavil mne úzkostí a depresí. Samozřejmě že jsou dny, kdy se cítím blbě,tohle není silný lék, tak zcela nevyřeší vše. Souvisí to i se změnami hormonů v těle, s počasím, s nervovým vypětím. Nemohu posoudit jak silné máš úzkosti, já to překonávám nějakou činností a většinou to za 3-4 dny odezní zcela samo. Žádné doplňující léky neberu. Ale radši se svěř doktorovi, AD je celá řada a na každého to působí jinak....

Návštěvník (Út, 15. 5. 2007 - 12:05)

Sandro nevím, ale pokud to do té doby bylo dobrý, tak se asi něco děje. Nemáš nějaký lék na akutní stavy typu Lexaurin či co já vím, co se ještě dává? Případně bych kontaktovala psychiatra.

Může to přejít, může se jednat o akutní stav. I když tohle mi přijde tak trochu do úzkosti a tato AD jsou i na úzkosti.

Všechno je individuální. Zkus buď něco na ty akutní stavy, nebo volej psychiatrovi.

Mmch nestalo se něco, co by na to mohlo mít vliv, nějaká událost?

DD (So, 8. 12. 2018 - 14:12)

Zdravím, beru cipralex tak týden, ze zacatku mi nebylo vůbec dobře - pocit na zvraceni, úzkost, neklid,klepani,boleni na hrudi, hůře se mi dýcha a pobolívá mě na prsou u sdrce

Sandra (Ne, 13. 5. 2007 - 19:05)

Beru Cipralex 10mg 1 krát denně,3 měsíc.Je mi teď posledních 14 dní hůře,tíseň,pocit nedostatku dechu,smutno z toho všeho.Přejde tento stav ,když užívám tyto AD?

Reklama

Přidat komentář