Reklama

Cipralex

cipralex v těho (Čt, 12. 4. 2007 - 14:04)

Pro Evu: já se chystám těhotnět taky. 30. jdu k doktorovi o tom hodit řeč, jak budu užívat a co (jedny - trittico kvůli nežádoucímu účinku cipralexu nechuť k sexu - se v těhu užívat nesmí). A chci mít jeho schválení. Předběžně říkal, že budu asi léky užívat celé těhu a při kojení a případné vysazení budem řešit až dořeším odstavení miminka. Takže dám vědět.

Co se týče těhotenství s antidepresivy - tvoje rozhodnutí, myslím, že stačí, když naznáš, že jsi v pohodě (a to ne jen pár dní), probereš to s doktorem a nebudeš to honit, řádně to promysli. Nevím, kolikáté je to tvoje t ěhotenství. Moje to bude druhé, deprese se dostavily právě poté, co jsem přestala kojit. Bylo to náročný a nevěděla jsem, co se se mnou děje. Dneska vím, jak to vypadá, když to na mě jde (vlastně od začátku léčby jsem prakticky v pohodě) a už se nebudu bát to řešit. Tehdy byla nevýhoda v nezkušenosti s depresí.

Anonym, co ti psal a udělal z tebe debila, by se měl zamyslet nad stylem, kterým to podal a co ti říká. Deprese není důvod k tomu nemít dítě, jen je nutné to řešit s doktorem, nic si nenalhávat, připravit na to okolí a hlavně sebe a hlavně s rozumem si říct,že teď nejsi v pohodě, tak to nemá cenu, počkam, až to bude lepší. Hlanvě to neshazovat a nebát se! Dneska to není nic neobvyklého. Sama z toho mám strach, jak to pak dopadne, protože dcerka je dost náročná. Ale jdu do toho s přesnou představou, jak to bude...naopak máš výhodu znalosti deprese, kdy to na tebe půjde a bude rozumné to řešit ihned, popř preventivně....

Takže moje rada - ber v potaz svůj rozum a radu psychiatra...já do toho jdu

Návštěvník (Út, 10. 4. 2007 - 14:04)

for eva: no nevím, mít deprese a chtít být těhotná??? ty nemáš představu, co to je a jaká je to zátěž psychická i fyzická... chudák dítě! a víš, jak lítají těhulím hormony a jak to vypadá po porodu??? jestli si myslíš, že to bude záplata na tvoje deprese, tak se pleteš... je to sobecké a nezodpovědné... nejdřív se dej do lajny a to tak, abys antidepresiva nepotřebovala a i pak budeš mít co dělat, abys těhotenství ustála...

Eva (Út, 10. 4. 2007 - 14:04)

Nemáte někdo zkušenost s antidepresivy v těhotenství. Nyní beru 20 mg Cipralexu denně.
Chtěla bych dítě.

Moina (Čt, 5. 4. 2007 - 07:04)

Tak mně byl Cipralex odebrán po cca 3 měsících a zaměněn za Velbutrin. Prý se jedná o "nové" antidepresivum, které nejen zlikviduje depresi, ale přinese i chuť do života. Změnu mi paní doktorka navrhla poté, co jsem jí řekla, že nemám vůbec chuť na sex a vůbec se cítím trochu otupělá. Tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Máte s tím někdo zkušenost? Díky a mějte se krásně.

Johana (St, 4. 4. 2007 - 19:04)

Po 2 měsících jsem zvýšila dávku, také se mi zdálo, že přestává zabírat.

Lucie (Pá, 30. 3. 2007 - 23:03)

Neboj, to do dvou tri tydnu prejde ;-). Ja ho beru 3.mesice a prestal mi zabirat. Mam to rict lekari? Nebo si sama zvysit davkovani?

Nela (Čt, 29. 3. 2007 - 12:03)

Ahoj, beru cipralex 3dny a k tomu neurol a cítím se jako magor. Snad bude líp.Musím se z toho dostat co nejdřív.Hodně zdaru všem, co máte podobný problém.

Eva (So, 16. 11. 2019 - 16:11)

Kedy prestali nežiadúce účinky? Treba vydržať? Mne ani neurol nezaberá.

petr (Pá, 16. 3. 2007 - 14:03)

Ahoj j e to normalne , aj mne piska v usiach stale predpokladam ze je to z toho.

zuza (St, 14. 3. 2007 - 15:03)

cipralex jsem brala asi půl roku na PP. Ztloustla jsem 8 kg. Chuť na sex minimální. Pak mi i přestal pomáhat tak jsem změnila AD, ale je to stejné - přibírám, sex mě moc nebaví a ataky se vracejí.

Markéta (St, 14. 3. 2007 - 14:03)

Cipralex snižuje chuť k sexu a i schopnost erekce u mužů a orgasmu u žen. Je to přímo uvedeno v příbalovém letáku.... taky s tímto nežádoucím účinkem zatím sama válčím.

Lucka (So, 10. 3. 2007 - 15:03)

Ahoj :) Beru cipralex mesic a pul. Nedostavila se mi vubec menstruace, tehotna nejsem. Muze to byt cipralexem? Mate nekdo takovou zkusenost?

Bára (So, 10. 3. 2007 - 11:03)

ahoj, muj pritel bere uz asi pul roku cipralex, jen bych se chtela pozastavit u vedlejsich ucinku. Zatim tu nikdo nezminuje oblast sexu. Je mozne ze by tyto antidepresiva snizovali chut k sexu. moc dik za odpoved...

jana (Pá, 2. 3. 2007 - 17:03)

ahoj ja beru cipralex rok,pokousela jsem ho uplne vysadit,ale je to des,motani hlavy desne,zavrate,sucho v puse,zima.ale jinak jsem snim byla spokojena.ale proč se musi vysazovat postupne?

Katka Ciprale (Pá, 2. 3. 2007 - 16:03)

Take jsem zacala brat Cipralex. Procitala jsem si tuto diskuzi, trochu jsem se bala pocatecnich negativnich ucinku. Zvladla jsem se uplne vpohode a kdo nekdy zkusil extazi nebo jinou rekreacni drogu na bazi amfetamu, budou mu tyto ucinky dosti povedome :) Ja mela najednou uzasnou energii, ohromnou potrebu si povidat, tedy spise hodne mluvit na lidi, nemela jsem potrebu jist (ale hlidala jsem se a jedla a pila pravidelne) zatuhle celisti a sem tam rozostrene videni (ale zadne halucinace) sem tam lehce zpocene dlane... typicky amfetamin. Po prvnich 3-4 dnech se to zmirnilo, po 14dnech jiz necitim zadne negativni ucinky. (jen obcas slaba tendence zatinat celisti a zvlastni nepatrny pocit v zaludku a sucho v ustech) Kazdopadne za tu zmenu v tom jak se citim bych rada prezila i mnohem drsnejsi vedlejsi ucinky...

Jana (Čt, 1. 3. 2007 - 15:03)

Dobrý den,
Mám dotaz jestli někdo máte zkušenosti braní cipralexu nebo jiných antidepresiv a zároveň otěhotnění.Jestli je to velké riziko.
Předem děkuji za odpovědi.

Ivanka (Út, 27. 2. 2007 - 19:02)

Ahoj Láďo!
Doufám,že se už cítíš pod dohledem lékařů lépe.Umím si představit co prožíváš.Ptal jsi se na Cypralex,je to určitě velmi dobrý lék,mám své zkušenosti,protože ho beru druhý rok.Neboj účinky se určitě dostaví a bude lépe,všechno chce čas,každá léčba.Nevěš hlavu takových nás jsou tisíce,jemom to není vidět.Uvidíš,že na jaře bude líp a zase poznáš radost ze života.Hlavně si nic neplánuj,život si cestičku najde.Tak pa Ivča

Karolína (Po, 26. 2. 2007 - 21:02)

Ahoj Ládo, myslim, že Cypralex je velmi dobré antidepresivum, otázkou je, jestli spíš nepotřebuješ silnější dávkování. Sama ho ted beru, tak uvidíme. Navíc prášky za nás nevyřeší uplně všechno, co máš přesně za problémy? Papa drž se

__utma=48467763 (St, 21. 2. 2007 - 15:02)

Ahoj lidičky. Bral jsem dva a půl roky Apo-parox a jakmile mi ho snížila doktorka na půlku denně, tak jsem opět spadl do strašných úzkostí a strachu. Momentálně jsem v Psichiatrické léčebně a beru Cipralex 4 týden, vše se zlepšovalo, ale teď se mi ten stav vrátil v plné síle. Myslíte že by to chtělo změnu? Napište prosím. Už nevím co mám dělat. Láďa (20let)

olík (Po, 19. 2. 2007 - 12:02)

Beru Cipralex dlouhodobě (asi 3 roky) a je mi s ním docela fajn. Žádné vedlejší účinky se nedostavily. Sama jsem si snížila nyní dávku jen na půl denně, protože mi doktor řekl že musím vědět sama jak se cítím. Což je podivné, takže asi změním doktora.

Reklama

Přidat komentář