Reklama

Cipralex

Ebola (Čt, 15. 2. 2007 - 08:02)

Beru Cipralex 3 měsíce,před tím jsem brala rok Serlift,po kterém jsem přibírala (celkem asi 8 kg),z čehož jsem byla docela zoufalá,a doktorka mi napsala právě Cipralex,že se po něm netloustne.Přechod z AD Serlift byl absolutně bez problémů,a snášenlivost Cipralexu je skvělá.Ovšem pokud je to Tvoje první AD,můžeš cca 2 týdny pociťovat nevolnost,úzkost nebo přechodné zhoršení stavu,ale vydrž užívat dál,protože tyto nežádoucí účinky brzy pominou,a naopak všechno se bude zplepšovat.:-)

Magdalena (St, 14. 2. 2007 - 18:02)

Ahoj, dostala jsem předepsaný cipralex a trochu se ho bojím. Můžete mi někdo napsat, jestli se u vás projevily vedlejší účinky - tloustnutí, nevolnosti, zmatenost....
Díky moc, mám dlouhodobé deprese a tak mám trochu strach, aby mi vedlejší účinky ještě "nepřidaly".

eva (St, 14. 2. 2007 - 16:02)

Zdravim vsechny,
tez jsem brala Cipralex, ale tez jsem byla po nem hrozne nabuzena, musela jsem neustale neco delat, srdce me buselo, mela jsem navaly horka a zimy, nesoustredena naopak se me muj stav zhorsil . Brala jsem ho pres mesic a jelikoz se muj stav nezlepsoval tak jsem si dosla k Dr a ta me zmenila lecbu, pry to melo na me vedlejsi ucinky. Nyni beru 1 rano Seropram a asi po 6 tydnu se citim v celku dobre: Pokud me prepadne PP vezmu si lexaurin...

Markéta (St, 14. 2. 2007 - 15:02)

Zdravím všechny,
také patřím k těm, kteří berou Cipralex, v mém případě je to týden, co jej užívám, pomalu si na něj zvykám, zprvu jsem měla pocit rozmazaného vidění, ale teď se cítím v Mapohodě.Dodal mi energii a chuť do života, opět funguji.

Markéta (St, 14. 2. 2007 - 15:02)

Zdravím všechny,
také patřím k těm, kteří berou Cipralex, v mém případě je to týden, co jej užívám, pomalu si na něj zvykám, zprvu jsem měla pocit rozmazaného vidění, ale teď se cítím v pohodě.Dodal mi energii a chuť do života, opět funguji.

Markéta (St, 14. 2. 2007 - 15:02)

Zdravím všechny,
také patřím k těm, kteří berou Cipralex, v mém případě je to týden, co jej užívám, pomalu si na něj zvykám, zprvu jsem měla pocit rozmazaného vidění, ale teď se cítím v pohodě.Dodal mi energii a chuť do života, opět funguji.

Markéta (St, 14. 2. 2007 - 15:02)

Zdravím všechny,
také patřím k těm, kteří berou Cipralex, v mém případě je to týden, co jej užívám, pomalu si na něj zvykám, zprvu jsem měla pocit rozmazaného vidění, ale teď se cítím v pohodě.Dodal mi energii a chuť do života, opět funguji.

Evča (Po, 12. 2. 2007 - 20:02)

Děkuji za vaše vzkazy, před týdnem jsem začala brát Cipralex a protože jsem se stala po něm ještě unavenější, dezorientovaná, spavá a s rozostřeným viděním....byla jsem u lékařky a ta mi řekla, že to není po necelém týdnu normální a že jsem si určitě k tomu něco musela vzít jiného...máte někdo podobnou skušenost?

Evča (Po, 12. 2. 2007 - 20:02)

Děkuji za vaše vzkazy, před týdnem jsem začala brát Cipralex a protože jsem se stala po něm ještě unavenější, dezorientovaná, spavá a s rozostřeným viděním....byla jsem u lékařky a ta mi řekla, že to není po necelém týdnu normální a že jsem si určitě k tomu něco musela vzít jiného...máte někdo podobnou skušenost?

beruška1 (Pá, 9. 2. 2007 - 15:02)

Ahoj všichni!Od poloviny listopadu beru cipralex.Je fakt,že cítím zlepšení,jediný negativní ůčinek je asi pocení v noci,jinak po měsíci a něco jsem se konečně pořádně vyspala,po roce nespavosti....Taky nemam chuť na sex,myslíte,že je to fakt tím cipralexem?

Gabča (Čt, 8. 2. 2007 - 17:02)

No, záleží, jak to se spaním máš. Mě kvůli vedlejším účinkům (odpor k sexu) doktor snížil dávku cipralexu (abych se zbytečně nechemizovala) a přidal mi trittico (budu po něm dobře spát a měl by se zlepšit ten sex)

alina (Čt, 8. 2. 2007 - 14:02)

díky...ještě zkusím Citalec místo Cipralexu, třeba na něj nebudu tak reagovat, i když u citalecu musí být vyšší dávky, co jsem četla. k Cipralexu jsem dostala navíc Stilnox na spaní, ale bojím se to brát dohromady, přijde mi to už moc chemie najednou...

Gabča (St, 7. 2. 2007 - 13:02)

Milo, ono mě dr upozorňoval na to, že zhruba první měsíc se může stát, že se situace zhorší. Přesto se nemá přestat a vydržet, pak by mělo dojít ke zlepšení

Mila (St, 7. 2. 2007 - 12:02)

Ahoj,po dvou týdnech léčby Mirzatenem mi lékař změnil lék a užívám od včerejška Cipralex 5mg.Dnes ráno jsem se citila nedobre, po užití první dávky léku jsem měla pocit mlhavého vidění a také jsem v noci špatně spala. Ted jsem uzila dalsí tabletku, veřím, že mi lék pomůže a budu také v pohodě.

Mila (St, 7. 2. 2007 - 12:02)

Ahoj,po dvou týdnech léčby Mirzatenem mi lékař změnil lék a užívám od včerejška Cipralex 5mg.Dnes ráno jsem se citila nedobre, po užití první dávky léku jsem měla pocit mlhavého vidění a také jsem v noci špatně spala. Ted jsem uzila dalsí tabletku, veřím, že mi lék pomůže a budu také v pohodě.

Gabča (Út, 6. 2. 2007 - 22:02)

ahoj, cipralex beru od října. PRvní dva dny mi bylo mizerně a pak bum a najednou jsem byla v pohodě, velmi nabitá energií, k nezastavení a trpělivá až až (což vzhledem k malému rarachovi doma je nutnost). Zhoršení jsem měla tak 3x na den, jinak pohoda.
Ovšem vedl. účinek ve formě odporu k sexu, nechuť a nepotřeba, se projevil taky. Včera jsem to konzultovala s dr a sníží mi dávku cipralexu a přidal mi ještě tritico (prot snížil, abych nebyla přepráškovaná). Na noc. Budu po něm prý spát a prý se po něm sex. problémy často ztraácí (prý si to ženský chválej a jsou z nich pak nymfomanky).

Nemáte někdo zkušenost s užíváním cipralexu v těhotenství a při kojení?

Sluníčko (Út, 6. 2. 2007 - 12:02)

Určitě vydrž, jsi teprve na začátku. Já začala brát Cipralex od poloviny prosince 2006, 1 tabl. a necítila jsem se vůbec dobře, závratě, slabost v nohou, rozostřené viděné ... přetrvávalo. Odeznívalo to pomalu a plná účinnost se dostavila až po 6 týdnech. Určitě pomáhá a doporučuji brát během dne,aby se člověk naučil zase normálně fungovat. Vedlejším účinkům se asi úplně nevyhneme, ale zatím u mě nejsou tak dramatické a pevně věřím časem srovnatelné.
Držím palce.

alina (Po, 5. 2. 2007 - 12:02)

ahoj, začala jsem brál Cipralex dneska ráno, ačkoli ho mám napsaný asi už půl roku na úzkosti a panickou poruchu...bránila jsem se lékům, jsem na ně dost citlivá, ale úzkosti se zhoršovaly a po konzultaci s kamarádkou, které AD pomohly, jsem se rozhoupala. Nicméně se snažím pracovat a nějak to nejde, jak píšete, vídím neostře a mám jakoby dřevěný jazyk, pálení na prsou, knedlík v krku...snad to přejde, jinak nevím, jak bych takhle mohla fungovat. Je to asi divné po jdené půlce tablety (tj. 5g), ale nemyslím, že by to bylo psychikou, že bych si ty příznaky sama vyvolala strachem z léků. I když fakt je, že mi je někdy takhle i při braní natibiotik, než si na ně zvyknu. jaké máte zkušenosti...je lepší brát Cipralex na noc nebo ráno? asi to chce zkusit, jestli po tom člověk může spát nebo ne.

Hektor (Ne, 4. 2. 2007 - 19:02)

Vydrž, kdo nezažil, neuvěří. Beru ho víc jak rok a půl a hodně mi pomohl, nejdřív mi bylo mizerně do večera, teď byť mám velké životní problémy,umřel mi tchán který byl můj velký kamoš na rakovinu a moje mamka je po první chemoterapii po operaci zh. nádoru a kromě cipralexu beru xanax O,5 mg denně a zvládám i ty nejhorší věci. Drž se a bojuj.

květa (Ne, 4. 2. 2007 - 06:02)

Ahoj, souhlasím naprosto s Dragou :-). Mám s Cipralexem už 2 zkušenosti. Poprvé jsem ho brala 2,5 roku. Nejdříve 10, pak jen 5 mg. Vedlejší účinky odcházely pomalu, ale odešly. A navíc. Vedlejší účinky byly mrňavé NIC oproti fyzickým a psychickým problémům, které jen díky Cipralexu přestali. Lék jsem na půl roku vysadila (bez jakýchkoliv absťáků). Bohužel úzkosti a deprese se s podzimem a velkou psychickou záteží v náročné práci a problémech doma znovu vrátily (pozn. chorobnýma úzkostma trpím už od dětství a do svých 33 let jsem se s tím snažila vyrovnat vůli, až už to moje tělo nevydrželo a zhroutila jsem se...). Jsem ráda, že se vůbec tyhle problémy dají léčit i za cenu vedlejších účinků (i v sexu), které opravdu pominou. Když jsem vzala Cipralex podruhé v životě, tak jsem prvních 14 dnů prožívala doslova muka obraznosti, jak velké fyzické i psychické obtíže jsem měla. Vzala jsem si neschopenku, protože jsem byla odhodlaná to vydržet ! A vyplatilo se. Už zase dělám svoji náročnou práci, chodím na cvičák se psem, včera jsem si obnovila akvárium, starám se o celou rodinu. Únava je sice ještě veliká, ale stačí dobrý spánek .... A myslím, že je to i ročním obdobím a touhle nepovedenou zimou bez sněhu ... nedá se pořádně zalyžovat :-( . Mám zkušenost, že s příchodem jara a více luxů od sluníčka do našeho organismu se to ještě více zlepšilo ... Holky, bude zase líp .... Musíme jen sebrat střípky našeho rozbitýho sebevědomí, což je na týhle nemoci opravdu hrozný .... tagada"seznam.cz

Reklama

Přidat komentář