Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Pilnserka (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

z vůní mám oc ráda vůni...Mio na venkově voní skoro všechno a ve městě krásně voní asfalt když se v létě pokropí.
Na věk se vykašli a nepřipouštěj si ho však loupání zase přejde.
Já taky vzpomínám ráda na první lásky a na školní roky. Ale špatně není ani teď.
Hlavně že máš Mio ty nepříjemné starosti už za sebou.
Jarine dej si skleničku něčeho dobrého a bude fajn.

jarin origoš (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

z vůní mám oc ráda vůni...S tím senem se mi vždy vybaví, jak jsme jednou šli k babičce. Byly mi tak 3 roky. Babičku jsme potkali v ulici s ohromným proutěným košem plným suchého sena, zrovna šla domů. A vítala nás. Byla strašně hodná, děda také. Jsou to jediní lidé, co mi z rodiny chybí. Často na ně myslím. Nikdy jsem jim nestihl říci a možná ani nedal dostatečně na jevo, jak moc jsem je měl rád.

Mia (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

z vůní mám oc ráda vůni sena. Když takhle končí parný den, pomalu se ochlazuje, seno na louce voní. Zavřu oči, nasávám tu vůni a najednou je mě 17 roků a jdu na rande. Jenže pak mě rýpne v koleni, zabolí záda a v tu ránu jsem v realitě, jen mrzutě spočítám jak je to dlouho.

Mia (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Moje babička taky měla...jo dneska je zde pohoda, žádný rýpal, tak se dá psát.

Mia (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Tak timhle si to zabil...mě rozhodí písnička Zatím co ty spíš, představuji si svého tátu, jak jsme šli jednou do průvodu, já lampion, táta mě držel z ruku. A ta písnička je přesně to, co ke mě cítil, vím to.

Pilsnerka (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Moje babička taky měla angrešt a rybíz (říkala tomu ryvíz) a taky meruňky a broskve.
A Jarine v Itálii není jiné než vynikající kafe!
A jak tak čtu Miu a Jarina a Jirku tak koukám jak máte citově bohatý život.
Vypadáte dnes všichni moc spokojeně.
A teď si jdu poslechnout tu písničku od Jarina.

jarin origoš (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Tak timhle si to zabil...No, mám dnes nějaké depky, nějak to na mne dolehlo. A když tady ženský psaly o těch písničkách, vybavilo se mi pár věcí z minulosti. Vlastně dost.

Mia (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Teda lidi vy jste mi...jo Jirko, to je přesně ono ta písníčka - zbyl mi jen sen atd. zpívá to Bílá, ale nám to hráli beze slov, v duchu jsem si to zpívala.

jarin origoš (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Jarine to je fakt! Na vůně...Tak to mě zajímá, jakouže písničku to máš spojenou s dětstvím. Chci se zasmát :-) tak nedělej drahoty a sem s tím :-)

Jirka (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

A když jsme u těch...Tak timhle si to zabil Jarine.Vidim sebe malyho a tatu jak si se mnou hraje s autama a rvu tady,nemam slov jak mi to vzalo.A i ty ruze ze zahradky presne sedi:"(

Jirka (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Teda lidi vy jste mi dojali,ale jako fakt normalne.Ja si to na sobe uvedomuju taky treba,kdyz jsem citil vuni seriku nebo neco ze zahradky tak mi to pripomene,kdyz jsem byl malej kluk a vonilo to u naseho domu u rodicu.I vune z tech cest jak pise Jarin.A barak na vodstrel dobry stary skladby,ta pisnicka mi zase pripomina,kdyz jsme jako kluci lezli do ruznych staveni.Jo Mio ten porad znam ty Male lasky,jestli je chlap citlivej tak i on ma slzy u takovyho poradu ja teda jo.A ta pisnicka Most pres minulost ja myslel,ze jsi si nechala zahrat tu od Lucie Bile jak zacina zpivat Neber mi sen o probdelych noci.Ted se mi v hlave vybavil text od te Lucie a trochu jsem se lekl,vidim v tom sebe i Alcu:-(

jarin origoš (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

to já když v létě dám do...Tyjo přesně Mio! Rybíz (a angrešt) mi vždycky připomíná útlé dětství a zahradu mojí babičky a dědečka. Byly to ty nejšťastnější okamřiky života. Naprosti těm keřům měli ještě pár keřů růží a 1 stromkovou vysokou, s bílými květy, růže byly vždycky obsypané a voněly na 100 honů. Jó, kdoví, jak to tam dnes vypadá.

jarin origoš (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Jarine to je fakt! Na vůně...A když jsme u těch baráků, tuhle mám nejraději a pojí se u mně zase s něčím jiným:
https://www.youtube.com/watch?v=4xDXzWNM_Kw
:,,-(((

Pilsnerka (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

Jarine to je fakt! Na vůně jsem zapomněla. Ty jsou v životě taky důležité. Třeba i v milostném vztahu nebo hlavně tam.
Ten Barák na vodstřel mě pobavil a kdybych napsala jakou písničku mám spojenou s dětstvím já tak byste se asi smáli.
Ale hlavně že máme hezké vzpomínky ať už na dětství nebo na minulý týden. Obojí je dobré. A Milča nám někam zmizela. Myslím šla na Dočesnou.

Mia (Pá, 1. 9. 2017 - 20:09)

To má asi dost lidí, že mu...to já když v létě dám do pusy červený rybíz a zavřu oči, tak je mě najednou 5 let, mám kratásky s laclem a jsem u dědy v Boskovicích na zahrádce.

jarin origoš (Pá, 1. 9. 2017 - 19:09)

Jak psala Pilsnerka, je to zde jako rozečtená kniha. Občas se sice člověk neudrží, ale každý žijeme, jak umíme. Je zajímavé sledovat i ty reakce a reakce na reakce. Mějte se lidičky a přeji hezký víkend :-)

jarin origoš (Pá, 1. 9. 2017 - 19:09)

To má asi dost lidí, že mu nějaká písnička evokuje určitou vzpomínku. Mně od dětství, když slyším písničku Barák na vodstřel od Brichty připomíná naši rodinu (tedy jako rod. a sour.) a dům. Vždycky, když hlavně m. spustila, naskakovala mi tam tahle písnička. Že je to celý na hovno a fakt na ten vodstřel. Mám spojené vzpomínky třeba i s vůněmi. Nevím, jestli jste vy, kdo jste byli někdy v Itálii registrovali vůni jedné kávy s takovým zvláštním a příjemným aroma. Tehdy jsme dorazili do Benátek, zrovna kanály nějak smrděli, takže to byl celkem humáč, ale pak jsme zalezli do nějaké uličky a tam právě voněla ta káva a z jednoho baráku šla vůně pečeného moučníku s tvarohem. Tady v Čechách jsem tu vůni toho spešl kafe skoro vůbec nikdy necítil, ale párkrát se mi to stalo, párkrát jsem cítil i tu vůni podobnou tomu tvarohovému moučníku a vždy se mi vybaví má 1. návštěva Benátek. Nebo mi vzpomínky na minulost evokují i určité věci a situace. Když jsme mívali na základce laboratorní práce, museli jsme chodit o hodinu dříve do školy. Jednou jsem takhle ráno šel, ještě byla tma, ale bylo strašně sychravo. Bylo to na podzim a už opadávaly listy. Od té doby vždycky, když vidím barevné listy ze stromů na zemi a je hnusně, vybaví se mi ta drobná událost, cesta na laborky brzy ráno do školy. Je zajímavé si tohle vždy uvědomit a oprášit zasunuté vzpomínky, vrátit se do minulosti zasunuté kdesi hluboko a probouzející se v těchto situacích- spojujících a vážících se k určité hudbě, věci, vůni apod....

Mia (Pá, 1. 9. 2017 - 19:09)

Mio ale Most přes minulost...jo máš pravdu, je to Johanka. Sem se kapku felila.
Já u toho vždycky vzpomínám jak se mě narodili kluci. Ale to bývalo tehdy úplně jiný než dnes. Nemyslím samozřejmě porod, ale ta péče a všechno ostatní. Taky vzpomínám jak se narodily vnoučata. Je to krásný a nezapomenutelný okamžik držet v náručí ten maličkej uzlíček.

Pilsnerka (Pá, 1. 9. 2017 - 19:09)

tak z toho muzikálu jsem na...Mio ale Most přes minulost je Johanka ne?
Mně se líbilo když si známí dávali na svatbě hrát Most přes rozbouřené vody.

Pilsnerka (Pá, 1. 9. 2017 - 19:09)

vlasně jo, byla jsem tuhle...Mio tak to jsem neviděla ale jakmile slyším první miminkovské zakňourání tak pustím slzu spolehlivě.
Možná to tak máme všechny ženské. Vždycky to tak ale nebylo protože to mám až od doby kdy jsem čekala první dítě.

Reklama

Přidat komentář