Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

svědek (Út, 17. 3. 2009 - 17:03)

Mimochodem, spatřit nemusí znamenat doslova vidět. I my někdy říkáme: ,uvidíš´ neznamená uvidí doslova, nebo slyšel jsem neznamená doslova slyšel ... atd. Navíc Boží království je obrovské, znamená spíš díky znamení, že Boží království je již zde ...

svědek (Út, 17. 3. 2009 - 17:03)

Mare, vážím tvé úsilí mi objasňovat, ale zdá se mi, že se trochu obcházíš.
Proč? Jak víš, věčný život získá ten, který přijímá poznání o jediném pravém Bohu JHVH a o jeho Synu Ježíši Kristu... a ty vytahuješ jen na znovuzrození... Ano, je to také zajímavé a důležité poznat Boží dílo.
No, my víme, že je jen jeden Bůh a jeden prostředník Kristus Ježíš, ne jedna Osoba, jak ty tvrdíš... Nuže, ohledně ducha svatého jsem popsal, ale tobě nestačí a myslím že to ani nepůjde. Chce to otevřít oči. To ti dávám ujištění, jako mi dáváš...
Psala jsi, že ve světě nejsi sama ale 750 000 000 křesťanů s nebeskou nadějí. Dobře jsem psal? V současnosti žije na světě asi 7 miliard lidí... Kdo tedy získá věčný život zde na zemi?
Duch je řecky pneuma a hebrejsky ruach znamená dýchat nebo vanout tedy dech, vítr. Mohou mít také významy: vítr, životní síla v živých tvorech; něčí duch, duchovní osoby včetně Boha a jeho andělských tvorů a Boží činná síla neboli svatý duch....
Učení že je svatý duch osoba se stalo oficiální církevní naukou teprve ve 4. st.n.l. Justin Mučedník ve 2.st. učil, že svatý duch je vliv nebo způsob činnosti Božstva... Ve tvém oblíbeném překladu kralickém ... ,na nebi: Otec, Slovo, a Duch svatý, a ti tři jedno jsou´ ... nezakládá na pravdě. Dle ekum. 1.Jana 5:7 ,Tři jsou, kteří vydávají svědectví - Duch, voda a krev - a ti tři jsou zajedno.´ Proč záměna?
Ekumenický překlad (viz v jeho úvodu) Tento překlad, který vyšel v prvním vydání k čtyřstému výročí Kralické bible v r. 1979 a který předkládáme v revidovaném vydání, je plodem dlouholeté ekumenické spolupráce (od. r. 1961). V tom ohledu je to první společný, mezicírkevní biblický překlad v našich dějinách.
Fakt nevím, který je překlad lepší, když jeden vynechá a přidá a druhý totéž? Proto se nedivme nebiblické chápání slova smyslu...
Tak jako před Kristem několik století židé přestali oslovovat Boží jméno, ačkoli v Bibli není zmínka o tom..., ale vy tvrdíte, že Ježíš i apoštolové neoslovili, když Bůh si přeje být nazván, a proto Svaté písmo Překladu nového světa si vyhrazuje právo dávat tam původní boží jméno dle některých rukopisů Septuaginty...
Mare, měla bys číst i náš překlad a srovnávat, pochopila bys, že pravda je jiná biblická...
Nebudeme hádat, i já rád čtu jiné překlady, ty mě právě povzbuzují, protože vidím rozpory a pravdivost proroctví ohledně odpadlictví pozdějších křesťanů a tím i pisatelů ...

Návštěvník (Út, 17. 3. 2009 - 13:03)

Slavný evolucionista sir Keith sám řekl,že evoluce je nedokázaná a nedokazatelná a druhá možnost je pouze Boží stvoření.
Ve světových muzeích je asi 25 milionů fosílií od 250 000 druhů a ani takové množství materiálu neposkytuje důkazy pro evoluční chápání vývoje života. Proměna v rámci druhu je možná, ale je limitována. Tím ovšem přeskakujeme otázky počátku života, dědičnosti, přírodního výběru atd. Bible ale tvrdí, že život byl stvořen Bohem, ne před stamiliony let, ale před tisíci, máme záznam i o katastrofě, která původní svět zničila-o potopě.
Dr.Grygar, kterého si vážím, zřejmě věří v nějakou formu stvoření(možná v tzv.teistickou evoluci), podle mne však bible vypovídá o stvoření trochu jinak.
Zajímavý úryvek o Grygarovi a jeho postoji k evoluci je také v knize "Jak se nezbláznit", autora Pavla Kábrta.

Návštěvník (Út, 17. 3. 2009 - 13:03)

Mare, o jakém kralovství Ježíš mluví u Luk. 22:29,30, kde říka svým učednikům: "Ja vám udělují kralovství, jako je můj Otec udělil mně, abyste v mém kralovství jedli a pili u mého stolu; usednete na trůnech a budete soudit dvanact pokolení Izraele". Bylo toto kralovství v jejích srdcích? A proč měli až někdy pozdějí usednout na trůny? Nebo, proč měli hlasat: " přibližilo se Boží kralovství" a ne příjmite do srdce Boží kralovství? Ano z celé Bible je jasně patrné, že Boží kralovství je skutečná vlada, která je v nebesích.

Mare (Út, 17. 3. 2009 - 11:03)

L,

znám hodně šílenců, kteří nemají ani nehledají Boha, i kdyby ho třeba chtěli najít,...nějak jim to nejde.....nevědí jak.....
I já jsem kdysi měla deprese, protože mi hodně lidí způsobilo velká traumata a nebyla jsem schopná je unést a žít...
A neříkej mi, prosím Marxovu poučku,....že normální a zdravý jedinec musí zvládnout své problémy sám, kdežto jen ti slabí potřebují nějakou berličku....
Myslím, že tahle ideologie už sama ukázala, že je pasé.....

Máš svobodu nehledat, nepotřebovat ....smysl života...., řešení problematiky světa,......uzdravit se,.....být schopný silně a zdravě žít...... Ačkoliv o tom hodně pochybuju, protože čteš Čapka,....a toho tyto otázky nenechávaly v klidu.....Taky jsem ho kdysi moc ráda četla....

Pro mně bylo nezbytné, a....myslím si, že je nezbytné pro každého člověka,....jen o tom neví....a nebo nechce.vědět.....,být vnitřně uzdravený, ......skrze odpuštění hříchů, protože jak je vidět v Písmu, Ježíš nejen odpouštěl, ale také současně to lidem přivodilo uzdravení, a dokonce se ještě ptal....je těžší odpustit hříchy nebo říct ..vezmi své lože a vstaň...., aby bylo zjevné že moc odpouštět hřích má....
.Každý z nás si neužil moc dokonalosti kolem sebe, ani v dětství ve své rodině,ani jinde mezi lidmi,.....takže nezbytně potřebuje,...být milovaný a přijatý,.....jen proto že existuje,.....protože je pro Boha tak převzácný a předrahý, že byl ochotný pro něj umřít. /Bůh to totiž udělal za něj, že přijatý být může,....stačí říct odpusť Bože v Kristu..../, mít oporu svého tvůrce a jeho vedení,....i nakonec vysvětlení ...těch našich věčných proč.....! A velmi mnoho dalšího nezbytného pro náš život....

Takže si nemyslím, že vidíme jen to,co se děje před naším oknem.......si myslím já....

Návštěvník (Út, 17. 3. 2009 - 08:03)

pro L: šílenci? uvidíš sám a to nejen před oknem

L (Út, 17. 3. 2009 - 08:03)

Prosím vás lidi žádnej armagedon, nebuďte jako šílenci.... vy jste skutečně jako malé děti které vidí jen to co je před jejich oknem...:-)

Mare (Út, 17. 3. 2009 - 00:03)

Pokusím se alespoň drobně odpovědět na tento tvůj příspěvek.
Kopíruju:
......................................
16. 3. 2009 00:23:05, svědek
Mare, vy věříte, že Boží neboli nebeské království je stav v srdcích, my skutečná vláda v nebesích... Ježíš řekl Nikodémovi, že se musí znovu narodit skrze vodu a ducha, aby vstoupil do Božího království. A tam vstoupí jen vybráni Bohem ...
Dle 18. verše Kol. ... prvenství ve všem...
neznamená první vzkříšení i stvoření? Taky bys měla rozumět, když tvrdíš, že jsi pomazaná...
Apoštol Pavel je služebník jako je služebník Věrný otrok, proč ne?
..........................................................

Svědku, myslím, že se shodneme v tom, že Boží království je oblast, kde vládne Bůh, kde platí jeho normy jeho láska jeho pravidla.

Vy si myslíte, že je to jakoby státní vláda, do které je možné vstoupit tím, že budu ve vaší organizaci, budu mít vaše jediné pravé poznání, budu naprosto bez výhrady posloucha Otroka v Brooklynu, budu se podle něho a Bible chovat, oznamovat to lidem,......a pak možná jednou.....mně Bůh přijme do toho svého státu....Podrobnosti o Armagedonu vynechám.....

Já jsem poznala , že Boží Království je domov,....rodina najnádhernější,...plná nejvřelejší lásky, pokoje a radosti....
samozřejmě i později, když vyrostu z dětského věku,....také výchovy ...a růstu...v lásce, čistotě a spravedlnosti....atd.

Do tohoto Božího království jsem se.....narodila znovu....skrze víru v Krista....Jak říká Kristus v Janovi Nikodémovi,....jestliže se člověk nenarodí znovu,.....nespatří Boží království......., jiný překlad říká nevstoupí.....!

A tobě Svědku říkám totéž, co dále říká Ježíš Nikodémovi,......TY JSI UČITEL V IZRAELI A TOHLE NEVÍŠ !!!

Cítíš se být učitelem,...ne ?

V 3.kap.6.verši pokračuje:...Co se narodilo z těla, je tělo, co se narodilo z Ducha je duch.

Nové narození je to, když vírou v Krista přijmeme podle zaslíbení Ducha svatého a z něho...Ducha...s velkým D, ...se rodí náš ...duch..., s malým ..d.. A v tomto znovuzrozeném našem duchu,...Duch svatý začne přebývat a naše tělo se stane chrámem Ducha svatého...

Tímto způsobem nám D.s. zprostředkovává ...z částky,...jak je psáno....Boží království...

Není to pocit v srdci,....ale svědectví Ducha,...který svědčí našemu duchu......Jsme prostě přeneseni....,jak je psáno....ze smrti do života....,...ze tmy do jeho podivuhodného světla....A ten život a světlo jsou oním Božím královstvím.....

Čili toto se děje svědku všem těm, kdo jsou křesťané ,....už od prvního století......

Toto je skutečné křesťanství...a skutečné Boží království.......i když zatím je z částky....

........................................

Apoštol Pavel rozhodně nebyl stejný služebník, jako Otrok.......

Otrok je starozákonní prostředník, který vám ,tělesným lidem, kteří nepřijali Ducha svatého musí zprostředkovávat Boží vůli.......

Pavel kázal jen Evangelium a pak, jak sám říká nikdy nepanoval nad vírou někoho a nemusel ho doživotně učit,.....protože každý z těch, který mu uvěřil, byl naplněný Duchem svatým a dostal tudíž schopnost rozumět sám Božímu slovu.

Řeknu to ještě jinak, Pavel založil mnoho sborů, ale nikdy si neponechal ...vládu....administrativní dohled ...netož doživotní...nad vírou křesťanů----

To, že jednou roznesl dopisy do více sborů, není něčím, co by nás opravňovalo si myslet, že to dělal stále,...naopak, založil sbor,....asi rok tam vyučoval...a odešel hodně daleko založit nový sbor.....
Pokud psal a napomínal sbory, nebylo to nikdy tak, že měl systém, kterým vládnul a trvale je kontroloval..., bylo to svobodné vyjádření.....

On byl Boží autoritou,...apoštolem a pod vše se podepsal, ....ne anonymní struktura, která ovládá lidi a nenese žádnou zodpovědnost.....ale tvrdě panuje nad každou myšlenkou lidí.....

No, končím, stejně jsem toho napsala více, než jsem zamýšlela....

svědek (Po, 16. 3. 2009 - 17:03)

Souhlasím též s názorem sos.
Jako kdysi židé očekávali příchod Krista a byli připraveni tudíž k vychovateli i my očekáváme druhý příchod ovšem jiným způsobem už jako doslovný král, který je v nebesích s těmi vyvolenými pokřtěnými navíc svatým duchem z Božího Izraele ze všech národů, ras, jazyků ...

Ježíš a apoštolové se proto napřed zaměřovali na ty vyvolené a proto je povzbuzovali, aby byli připraveni a tlačeni...
Ostatní díky výkupné prolitou krví Ježíše Krista vzhlížíme s nadějí na lepší dokonalý věčný život v rajských podmínkách jak jsme v předešlých příspěvcích uvedli... Viz Mat.5:5 a žalm 37:29, izajáš 65:17-25 a Zjevení 21:1-7

milka (Po, 16. 3. 2009 - 17:03)

Ne sám tělesný Kristus,ale jeho moc a síla Ducha.Kristus nás (v této podobě)vlastně nikdy neopustil.
Ježíš, dříve než nás opustil, řekl:

svdek (Po, 16. 3. 2009 - 17:03)

Dle kral. Gal.5:16 Ale pravímf: Duchem choďte, a žádosti těla nevykonáte.
Dle ekum. Chci říci: Žijte z moci Božího Ducha, a nepodlehnete tomu, k čemu vás táhne vaše přirozenost.
Dle př. nového sv. Říkám však: Choďte stále duchem a neprovedete vůbec žádnou tělesnou touhu.
Vidíte rozdíl? Zas v ekum. překladu! Pořád tam dávají nějaké slovo ... Zj.22:18, 19 ,Vydávám svědectví každému, kdo slyší slova proroctví tohoto svitku: Jestliže někdo k tomu přidá, Bůh mu přidá ran, o nichž je napsáno v tomto svitku; a jestliže někdo něco odejme ze slov svitku tohoto proroctví, Bůh odejme jeho podíl ze stromů života a ze svatého města, věci, o nichž je napsáno v tomto svitku.´
Správné zní, abychom chodili duchem ne z mocí Ducha Božího... Viz Mat.5:3 dle ekum. ,Blaze chudým v duchu, neboť jejich je království nebeské...
Duch Boží není Osoba, ale boží mocná síla, a duch znamená dech, životní síla v živých tvorech. Tyto všechny vyznamy mají něco společného: Všechny se vztahují na to, co je pro lidské oči neviditelné a co svědčí o síle a pohybu.

svědek (Po, 16. 3. 2009 - 16:03)

Když byl Ježíš na zemi, právem řekl farizeům, že je Boží království mezi vámi. Není na tom překvapujícího. Prováděl mnoho mocných skutků jako budoucí král. Proto se mámo o to prosit a ostatní vám bude přidáno... Správné!
Kdo věří že již je mezi nimi věří že je již zde Kristus. Ovšem že ne! Tak kde je Kristus je království!

milka (Po, 16. 3. 2009 - 16:03)

Boží království je založeno na lásce. Láska je tedy podstatou Božího království. Pokud bude láska mezi námi, bude také Boží království mezi námi.

Návštěvník (Po, 16. 3. 2009 - 16:03)

Když starozákonní věřící popisovali skutečnost Boží lásky a moci, používali pro Boha mezi mnohými označeními i titulu: král... Rozvinutím této myšlenky byl pak výraz

mezek (Po, 16. 3. 2009 - 16:03)

Co píše sos je biblické .

Návštěvník (Po, 16. 3. 2009 - 15:03)

Ježíš jako budoucí Král byl mezi nimi, byl jako zastupce Božího kralovství mezi nimi.

sos (Po, 16. 3. 2009 - 15:03)

Když se farizeové Ježíše otázali, kdy přijde Boží království, odpověděl jim: "Království Boží nepřichází tak, abyste to mohli pozorovat, ani se nedá říci: `Hle, je tu´ nebo `je tam´! Vždyť království Boží je mezi vámi!" (Lk.17:20,21)
Zkrátka, království Boží není něčím, co by se týkalo jen vzdálené budoucnosti, co by s naší prožívanou současností nesouviselo. Ono je potenciálně stále přítomno a jde o to, zda jeho blízkost, jeho aktuálnost přijímáme a prožíváme, zda naplňuje naše životy.
Ale hledejte vy nejprve království Božího a spravedlnosti jeho, a toto vše bude vám přidáno (Mt.6.33).

Spontánní dobré jednání bytostně patří k Božímu království. To prostupuje těmi, kdo je hledají, kdo plní Boží vůli a jdou Kristovou cestou, a zároveň je cílem usilování a jednání, vyjádřeným prosbou modlitby Páně

Návštěvník (Po, 23. 3. 2009 - 14:03)

Mě až udivuje,jak vy svědkové si jste tak jisti svou vyvoleností.Moc tomu nerozumím,ale soudit bude někdo jiný!!!!
Nebo se mýlím?
Prosím o biblickou!!!odpověď.

Monyka (Po, 16. 3. 2009 - 13:03)

Ano,Kubrte,máš pravdu,každý máme tu svou pravdu,já věřím te své,ty te své,ale jsem ráda,že lze komunikovat bez urážek.
Víš,myslím si že právě máme všichni v sobě zakořeněné určité duchovní myšlení,když ti bude umírat dítě,tak tě v prvé řadě napadne:Bože,pomoz mi.Člověk se na Boha obrací,když jde do úzkých.Taky nikdo nechce umřít,nebo ty by sis určil věk,kdy bys chtěl umřít?Takže všichni v sobě tu touhu po věčnosti,po hledání boha,duchovna máme,jen každý to vidí jinak.Stvořitel jde jinak vidět ve stvoření,v tom jak vesmír funguje už tisíce let,v krásné a rozmanité přírodě,v tom jak je úžesné narození člověka,copak tohle vzniklo náhodou?Pokud jsi studoval se SJ,tak víš proč bůh čeká,než vykoná rozsudek nad tímto světem.

Kubrt (Po, 16. 3. 2009 - 12:03)

P.S. To styďte se a rozjímejte nepatřilo vám, ale právě těm , kteří vás doopravdy urážejí. Takže (jelikož jsem studoval se SJ a částeně i Bibli věřím)bych svým způsobem urážel i sám sebe.

Reklama

Přidat komentář