Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Monyka (Čt, 19. 3. 2009 - 12:03)

Kubrte,a kde mám vzít tvůj meil?Psal jsi ho tu někde?Zkusím se prokousat příspěvky,ale je to těžké,protože se mi to seká.
Konec tohoto světa určitě příjde,měla by to zažít generace která zažila rok 1914,těm lidem je v průměru kolem 65let.
Ivanko,kdo chce špínu házet,vždy si něco najde.Já jsem se v mém bydlišti nesvěřovala všem že patřím ke SJ,poznali jsme se,je nás tam dost mladých s dětmi,scházíme se venku,grilujeme,navštěvujeme se,samozžejmě k tomu patří nějaká ta láhev.....že patřím ke SJ se dověděli nedávno a nechctěli mi věřit,prý SJ nesmějí tohle a tamto,prý a prý...myslím si že jsem spoustě lidí udělala jiný obrázek na SJ než měli z nějakého prý jako tu házíš ty.My se na vánoce těšíme,protože je to pro nás pár dnů volna,před svátkama dětem schovám po bytě dárečky a oni je hledají,takhle to dělám častěji a syn mi jednou řekl,že kluci mu ve škole řekli že by taky chtěli být SJ že dostáva dárky častěji a oni na to musí čekat rok,aby dostali kolo na jaro!Nemyslím si že je tak důležitá nějaká vánoční atmosféra!A co se týče milování,nevím kde jsi to vzala,ne každý se takhle svěřuje,ale co vím kamaradky-sousedky,mají docela problémy v sexu,muž naléhá....my tyhle problémy nemáme a holky mi "závidí".Takže buď upřímná k druhým a sama k sobě a neházej špínu a lži.

Návštěvník (Čt, 19. 3. 2009 - 12:03)

Sex kdykoli a vánoce máme každý den

ivanka (Čt, 19. 3. 2009 - 12:03)

slyšela jsem to od dcery Jehovistů,ona k Jehovistům neinklinuje,jejich styl života jí nevyhovuje-jestli o tom něco víš,tak řekni-slaví Vánoce a co sex?

Návštěvník (Čt, 19. 3. 2009 - 11:03)

Ivanko, to je mi novinka. Můžeš, prosím, potvrdit anebo jsi slyšela od druhých úst?

ivanka (Čt, 19. 3. 2009 - 11:03)

sousedé jsou Jehovisté-děkuji nechci,jejich děti nikdy nepoznaly vánoční pohodu,milují se jen když chtějí počít dítě,nemohu věřit jejich víře-je to jen útěk od reality

Kubrt (Čt, 19. 3. 2009 - 10:03)

Když mě, žádný e-mail nepřišel uvažoval jsem jestli jsem někde neudělal chybu. No a došel jsem k závěru, že zřejmě ano. Protože Boží vůli je, aby všichni dosáhli k přesnému poznání pravdy, rozhodl jsem se, že to napíší. Neočekávejte však, že vám napíši nějaké konkrétní datum neboť o tom dni a hodině neví nikdo, ani nebeští andělé ani syn (Ježíš Kristus = archanděl Michael), ale pouze Otec (JEHOVA). Vím však, že podle Zjevení 7:3 "...a neškoďte zemi ani moři ani stromům, dokud nezapečetíme otroky našeho Boha na jejich čelech." dokud zbývajicí pomazaní (asi 8500) nezemřou (nebudou zapečetěni) tak konec světa (ničemného lidstva) nepřijde. Nicméně času moc není, protože to má zažít generace, která žila v roce 1914.

L (Čt, 19. 3. 2009 - 08:03)

mare já se obávám že ano že vidíš stejně jako ti svědci jen to co je před tvým oknem. Každý ať si najde náboženství jaké mu vyhovuje, to co jsi prožila ty, prožil jistě na druhé straně zemekoule někdo jiný a s jiným spasitelem....jsou to jen jména absolutno nemá žádné jméno a obsahuje všechna jména... je to těžké to pochopit?

Mare (St, 18. 3. 2009 - 23:03)

Znovu kopíruju už podruhé:

.....................

Slíbila jsem, že můj příští příspěvek bude o výkladu svědků Jehovových....o jiných ovcích..., takže dodržuju slovo.

Znovu musím připomenout, že i když to čtu z Písem jinak, nebo to čte samozřejmě více křesťanů i jiných znalců Bible jinak,.....není to moje nebo naše jediná pravda, která způsobí, že budu jednou spasená.

Nestavím to do konfrontace,......že tím, že to někdo z nás vidí líp, tak tím je dáno, že je v tom jediném pravém náboženství a na základě toho bude zachráněn.

Vidí to tak Jehovisté, ale já to tady budu psát jen z toho důvodu, že si oni myslí, že nikdo jiný Písma nezná. A už vůbec nerozumí těmto veršům.

Lukáš 12,-32...Neboj se malé stádce, neboť vašemu Otci se zalíbilo dát vám království.

Jan 10,-16...Mám i jiné ovce, které nejsou z tohoto ovčince. I ty musím přivést.......a bude jedno stádo, jeden pastýř..

Já tomu rozumím tak, jak se tyto dvě skupiny objevují v celém novozákonním tématu.

Vždy se odděleně hovoří o dvou skupinách:

1. o křesťanech ze Židů.

2. o křesťanech z pohanů.

V době, kdy Ježíš žil na zemi, zval, kromě samaritánky, do Božího království jen Židy. A bylo to opravdu malé stádo oveček. A on myslel na ty vně, na pohany, kterých se zaslíbení dané Abrahámovi také týkalo , po odmítnutí Židů.
Proto zmiňuje, že má ještě jiné ovce, které NEJSOU Z TOHOTO OVČINCE,.......ten ovčinec je dům Izraelský....a pohané do tohoto původního ovčince nepatřily.........., ale i ty musí být přivedeny.

V podobenství o stromu je to rozděleno stejně:

1. původní větve Židé

2. naroubované větve pohané

Zjevení hovoří také o dvou skupinách křesťanů. Zjevení v 7. kapitole:

1. křesťané z Židů - 144 000 , ze všech pokolení Izraele / symbolický počet úplnosti zachráněných z Židů /

2. křesťané z pohanů - velký zástup, ze všech ras, jazyků a národů.

Oba dvě skupiny mají stejné zaslíbení :

1. křesťané z Židů - to že budou královstvím kněží / o tom nepochybujete /

2. křesťané z pohanů - Zjevení 5.kapitola od 9. verše ....vykoupil lidi, ze všech kmenů, jazyků a ras, čili velký zástup,......10.verš: ...a učinil je královským kněžstvem našeho Boha a ujmou se vlády nad zemí.

Čili obě skupiny mají stejnou naději , být královským kněžstvem.

Pochopitelně, vždyťje jen jedna víra, jedna naděje, jeden křest......

A teď pro porovnání, jediný pravdivý výklad Svědků, ze kterého budou jen oni jediní zachráněni.

Původně začali sae stejným chápáním Božího slova, jako mám já. Ale v roce 1935 jim druhý prezident Strážné věže, pan Rotheford, promiňte jestli to nepíšu dobře anglicky, začal Bibli vykládat tak, že od tohoto roku naděje, pro kterou Kristus zemřel byla změněna na naděje dvě.

Začal vyučovat, že lidé už nepotřebují mít nebeskou naději, ....protože výběr do tohoto malého stáda, jak začal nově rozdělovat křesťany, byl ukončn,.....a že lidé od tohoto data budou mít novou....pozemskou naději.....! ! !

Čili naděje jsou najednou dvě. A tyto dvě stáda 1. a 2., začal vyládat rovněž v jiném významu.

1. křesťané- malá exkluzívní třída s nebeskou nadějí

2. křesťané - velký zástup- třída těch, které jsou jinými ovcemi a budou jenom žít na zemi pod vládou té 1.exkluzivní třídy.

Od roku 1935 tedy vznikly u svědků ....dvě různé naděje.....i když Písma říkají, že je jen ....jedna naděje....

Od roku 1935 v podstatě ztratila platnost přibití dlužního úpisu a naplnění Duchem svatým , čili skutečné evangelium, pro ony ...jiné ovce.

Jen ta 1.třída bude vládnout,..

.jen ta 1.třída rozumí Bibli a je jen pro ni vlastně napsána...

jen ta 1. jsou Kristovy bratři

jen ta 1. třída má vlastně naději

která jako jediná byla zaslíbena všem, jak je napsáno ve Skutcích 2. kapitole od 17.verše: cituji:

Obraťe se a každý z vás ať přijme křest ve jménu Ježíše Krista na odpuštění hříchů , a dostanete dar Ducha svatého.
Neboť toto zaslíbení platí vám a vašim dětem i všem daleko široko......

Je to zaslíbení na další generace, pro všechny.......že by se změnilo právě v roce 1935.......posuďte sami.....! ! ! !

svědek (St, 18. 3. 2009 - 23:03)

Milko, Dita je ráda, že poznala Jehovu Boha, jen škoda že ne dřív, jak se mi doznala.
Vážím tě pro tvou upřímnost, že hledáš odpuštění a myslíš na lásku ... Bůh nás nejprv zamiloval, abychom taky zamiloval, ne napřed my, ale On. Lásku je ale třeba rozlíšit, má své meze. Kdo zachovává má přikázání, miluje mě, praví Bůh. To znamená činit Jeho vůli a tou vůlí je abychom oznamovali dobrou zprávu o království druhým lidem, ne schovávat lampu pod stůl. Máš děti a věřím, že jestli jsou poslušní slova následují tebe a ty Ježíše Krista, který zastupuje Boha Jehovu.

milka (St, 18. 3. 2009 - 22:03)

Dito,pokud někdo žije jako slušný člověk(katolík,svědek ,ateista) ,tak určitě proto,že je mu slušnost známá.To je dar vidění dobrého a zlého.
Pokud umí milovat,dávat a odpouštět,pak jistě žije podle přání Boha.
Jde jen o to,jak se smířit s hříchy.Ne jen před Bohem,ale umět odpustit i sám sobě.

Dita (St, 18. 3. 2009 - 22:03)

Milko, když jsem mluvilao obhajobě, myslela jsem že znám Bibli, umím v ní hledat, jsem pravidelné vybízena k pravidelnému čtení a podobně.
Má přijít velké soužení, jaké tu nikdy nebylo a jsem tedy moc zvědavá, co všichni ti chudáci katolíci budou dělat, když neroznávají rozdíl mizi svou praví a levicí. Tedy jinými slovy, neví co je správné a co nesprávné, co je lež a co pravda

milka (St, 18. 3. 2009 - 21:03)

Já vím,Dito,jen ti chci říct,že jak píšeš...umím si je obhájit ...tak to opravdu děláš,hájíš se jako já muzikant ,já nic...to oni.
Myslím to v dobrém,píši ti zde,že by ses neměla obhajovat,ale vyznat,a poprosit o odpuštění.
Já dělám to samé,protože jsem jen člověk,a jak víme,člověk nedokáže žít podle desatera.
Chci ti jen ukázat cestu,v kterou věřím.

Dita (St, 18. 3. 2009 - 21:03)

Milko, já neházím vinu za svoje hříchy na tvé příbuzné, to jsi mne špatně pochopila. Ale přeci představení všech církví mají odpovědnost za své ovečka, nebo ne? Přece mají povinnost je vyučovat, kárat a napravovat.

milka (St, 18. 3. 2009 - 21:03)

Pán Ježíš mi dává jistotu.

Pán Ježíš přirovnává své učedníky k ovečkám a dává jim zaslíbení:

milka (St, 18. 3. 2009 - 21:03)

Všichni zhřešili a jsou daleko od Boží slávy. Jsou ospravedlňováni zadarmo jeho milostí vykoupením v Kristu Ježíši. Jeho ustanovil Bůh, aby svou vlastní smrtí se stal smírnou obětí pro ty, kdo věří.

Dita (St, 18. 3. 2009 - 21:03)

Jo možná něco bylo skutečně mnou, ale v kostelech se příliš nevyučují praktické věci, spíše takové těžko pochopitelné jako trojjedinost boha Ježíše, nebo vzkříšení při nesmrtelnosti a jiné bláboly. Lehce trdy člověk uvěří, že je to všechno výmysl, protože to nemá lodiky ani za mák.
Ale stejně si myslím, že za můj morální a mravní pád mohou, protože když jsem svědkem, znám ty věci do hloubky, umím si je obhájit a vím proč to či ono dělat, nebo naopak nedělat.

milka (St, 18. 3. 2009 - 21:03)

Nejsem katolík Dito,ale moji příbuzní ano.Jsou to hodný a laskavý lidi.
Opravdu házíš svoji vinu na jiné ,měla by ses ale vyznat ze svých hříchů a upřímné jich litovat ,ne říkat jako katolík...Oni za to můžou!?
Kdepak,a tvůj postoj k tvým hříchům je stejně špatný jako sami hříchy,které nosíš!

Dito (St, 18. 3. 2009 - 21:03)

To nebylo katolíky ,to bylo tebou.Nesváděj vinu na jiné,každý je zodpovědný sám za sebe.
Děláš,jako by tě k tomu naváděli.Tys neznala přikázání?bránili ti je poznat?

Dita (St, 18. 3. 2009 - 21:03)

Svědu, chci Tě podpořit, i já to cítím jako ty. To že se něco nepřeně chápalo nemůže převážit, ty duchovní perly, které člověk získal studiem, právě se SJ. Kdybych býval měla takové poznání, jako mám dnee, mohla bych se vyvarovat spousty chyb, které jsem dělala jako katočka. Od smilstva, přes potrat a vzpourou proti ridičům konče.

svědek (St, 18. 3. 2009 - 20:03)

Jehova Bůh stvořil skrze Ježíše i nespočet andělů, cherubínů, serafínů a přesto jedna jejich třetina se proti Bohu vzepřela ...
Proto Ježíš i první svědkové Ábel, Enoch, Noe, Abrahám, Job, Mojžíš a další ukázali svou neochvějnost zákonu Božímu, totiž poslušností Bohu ... Bůh jakoby jejich věrnost zkoušel pro naše poučení a pro výstrahu andělům ..., že existuje řád. Tam, kde není řád, není SVOBODA ! Tam kde je Jehovův duch je svoboda. Bohužel jsme nedokonalí, jak lehce se svést ,svobodou´ trochu si světa užívat, poznat svět takový, jaký je. Lze to ano, ne v takové míře, aby se odvádělo od pravého uctívání Boha...
I já mám jak jsem se dost zmínil nějaké námitky, a vím, že jsem malý, výmluvný, hledající ,svobodu´, vzpouru atd. Bez víry se nelze líbit Bohu. Bůh je věrný jako Ježíš a svatý. I my máme být svatí v tom smyslu kolik můžeme kolik dáváme Bohu JHVH službu k dispozici jako první svědkové...
Uznávám některé chybné kroky u vedoucích pracovníků v Organizaci i učení které si později povšimli a napravili... Např. se myslelo že již do 20. stol. přijde ten den, ale již asi 5 let před si uvědomovali, že generace které přežijí ten den, neznamená doslova lidská, ale období ... Další organizační věci byly někdy tvrdé, uvědomili si a zkrátili dlouhou službu a později na dvakrát týdně, abychom si mohli trochu oddechnout a víc se navzájem navštěvovali ... Nemám pocit, že musím poslouchat jeho učení spíš než co je v Bibli. Vždy porovnávám, a když něčemu nerozumím, nebo nesouhlasím s tím, nechám projet hlavou na nějaký čas. Nakonec pravda vyšla najevo a že to co nám předkládali bylo správné. Některé si nechám pro sebe to už je nepodstatné... Naopak mi ten Otrok dal mnoho a mnoho, kterému dlužím.
Jak jsem na začátku psal, to co se stalo kolem organizace je všude, Kdo popírá je lhář. Věřím, že Otrok dostává svatého ducha, jinak bych věřil Trojjedinému Bohu, nebo bych neznal věčné Boží jméno JHVH, význam Království, duše, ducha, znovuzrození atd. atd. Zajímavé je na tom příspěvku, když už uvedu do správného světla, tak někdo pošpiní ... Je to tak. Kdo činí Boží vůli až do konce, bude zachráněn. Kdo přijímá poznání o jediném pravém Bohu Otci a jeho synu Ježíši Kristu, získá věčný život. Ježíš sám nemůže činit, ale jen to co vidí dělat Otce. Díky Otci Ježíš žije! Království jak v nebi tak na zemi je nepopiratelné! Někteří v nebi a někteří a těch nespočet na zemi. Kdo popírá, ne-li ten kdo popírá Otce?

Reklama

Přidat komentář